Knihy
E-knihy
16,37 €

Bežná cena Bežne 18,33 €

Ušetríte 11%

Na sklade, objednávajte však rýchlo

Odporúčané tituly a kolekcie

16,37 €

Viac o knihe

Populárně naučná publikace určená široké laické i odborné veřejnosti. Vysvětluje, co je psychosomatika a psychosomatické principy léčení. Kniha představuje 5 základních aspektů psychosomatického vnímání a jeho vztah k dalším oborům jako je západní i východní medicína, biologie, psychologie, kvantová fyzika i spirituální vědy. Odhaluje kouzlo spojitosti světa.

Kniha je členěna do 8 kapitol:
  • Úvodní kapitola představuje základy psychosomatiky a systemického chápání dynamiky nemocí.
  • Následujících 5 kapitol se věnuje pěti aspektům psychosomatického vnímání nemoci, tedy BIO-PSYCHO-SOCIO-SPIRITuálně-ENERGetickému modelu.
  • 7. kapitola se zabývá vybranými tématy nemocí, nahlíženými z psychosomatického hlediska.
  • 8. kapitola je zamyšlením nad rozdíly péče západní medicíny a psychosomatického přístupu.
Mnoho příkladů z praxe představuje anonymní příběhy klientů využívajících psychosomatický přístupu v léčení. Obě zkušené autorky aktivně psychosomaticky pracují více jak 15 let a čerpají ze své bohaté praxe. Předmluvu napsal MUDr. Radkin Honzák.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Proč (a jak) psychosomatika funguje? - Jarmila Klímová, Michala Fialová
Enchanted Forest - Johanna Basford
29,24 €
Ušetríte 2,59 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
270
Hmotnosť
540 g
Rok vydania
2015
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
český
Vydavateľstvo
Progressive consulting
Rozmer
170×240 mm
ISBN
9788026082088
Naše katalógové číslo
215507

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,8 / 5

14 hodnotení

12
1
1
0
0

Peter Malý
7.7.2018
Spracovanie knihy je na ozaj vysokej úrovni
Po zakúpení a následnom študovaní tejto knihy smelo a s radosťou píšem, že táto kniha stojí za kúpu, pretože tak rozsiahle spektrum informácií o fungovaní ľudského tela predovšetkým z psychických vrstiev a následnom prepojení na bunkovú úroveň je v tejto knihe úžasne opísané a vysvetlené a človek postupným študovaním sa dozvie ako svojou psychickou činnosťou z dlhodobého hľadiska môže svoj organizmus viesť buď na ceste k zdraviu alebo na ceste k chorobe ... všetko v knihe je samozrejme odborne a logicky vysvetlené a popísané. Na knihe je úžasné ešte to, že to fungovanie organizmu je popísané nielen z psychického hľadiska, ale aj z biologického, energetického a duchovného pretože všetky tieto jednotlivé časti, tvoria jeden jediný dokonalý organizmus a na ceste za zdravím je dôležité skúmať človeka aj z týchto hľadísk a táto kniha presne takto skúma človeka čo je obrovské plus. Cena za knihu je úplne v poriadku a je na mieste. Tá kniha zato stojí.
Čítaj viac
Janka Paulíková
28.11.2017
Kniha je výborná. Zúčastnila som sa aj prednášky a tiež prekročila moje očakávania. Knihu odporúčam všetkým. Ak niekomu prekáža jej cena tak to nie je problém pretože za tú cenu tá kniha stojí.
Čítaj viac
Marta
13.8.2017
Názor čitateľa
Vnikajúca kniha,vysoko odborne napísaná a zároveň pochopiteľná, oceňujem úplne nový pohľad a prístup k problematike, odporúčam a ďakujem autorkám za ich odvážny počin
Čítaj viac
11.6.2016
TO JE FRAJEŘINA MÍT JI PŘEDRAŽENOU SKORO O DVĚ STOVKY A JEŠTĚ TO VYDÁVAT ZA SLEVU!!!
KNIHA JE TO HODNĚ DOBRÁ,NA DOPORUČENÍ VŠAK OBJEDNÁM JINDE..TADY BYCH UŠETŘILA CELÝCH 62,- :)))))
Čítaj viac
Jozef Stolárik
15.2.2016
dobrá
Dobrá kniha. Sumarizuje poznatky za rôzne odbory klasickej aj alternatívnej medicíny. Prehľadné inšpiratívne. Obzvlášť oceňujem informácie z epigenetiky. Príklady z praxe sú inšpiratívne a povzbudzujúce.
Čítaj viac
Zdenka
16.1.2016
Názor čitateľa
Skvelá kniha, berie človeka ako prepojený celok . Kiež by viac lekárov uvažovalo týmto smerom.
Odporúčam každému získa skvelé informácie o duchovnom prepojení s telom a o vnútorných pričinach chorôb.Kiež by sme viac reagovali na vnútorne signáli nášho tela, ktoré často ignorujeme.Ďakujem autorkám za veľmi osobitý pohľad na veci .
Čítaj viac
Edita Taligová
8.1.2016
Názor čitateľa
Táto kniha je úžasná, doporučujem všetkým ktorí sa snažia o hľadanie súvislostí v živote, že všetko so všetkým súvisí, knihu napísala lekárka a psychologička takže som veľmi rada že aj odborníci sa prikláňajú k takémuto pohľadu na človeka a na život, je obohatením mojej knižnice,ďakujem autorkám .
Čítaj viac
Michaela
16.12.2015
Hodnotie knihy
Výborná kniha, prehľadne a zrozumiteľne napísaná. Obsahuje také informácie, ktorých by si mal byť vedomý každý človek, ktorému záleží na svojom zdraví a spôsobe akým žije či uvažuje.
Čítaj viac
Milica
14.12.2015
Hodnocení knihy

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Úžasná revoluční záležitost, která nejen potvrdila mé doposud laické přesvědčení o chodu "věcí", ale mnohonásobně je ještě převýšila a obohatila mě tím o zbrusu nové překvapivé a přitom prosté poznatky. Víc takových otevřených zpovědí o stavu duše a těla člověka. Děkuji za tu možnost v dnešním obráceném světě materialismu.
Čítaj viac

Kúpte spolu
Proč (a jak) psychosomatika funguje? - Jarmila Klímová, Michala Fialová
Enchanted Forest - Johanna Basford
29,24 €
Ušetríte 2,59 €

„Byť výnimočný je najlepší spôsob, ako byť iný.“