Knihy
E-knihy

Vražda v End House

Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
Vydavateľstvo
Slovenský spisovateľ, 2015

Vynikajúca detektívka Agathy Christie vychádza prvý raz v slovenčine! Na dovolenke v cornwallskom letovisku sa Hercule Poirot zoznámi s pôvabnou dievčinou, ktorej situácia ho prinúti vrátiť sa k detektívnej práci, ktorú medzičasom...

Čítaj viac

6,60 €

Bežná cena Bežne 9,95 €

Ušetríte 34%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Vynikajúca detektívka Agathy Christie vychádza prvý raz v slovenčine!

Na dovolenke v cornwallskom letovisku sa Hercule Poirot zoznámi s pôvabnou dievčinou, ktorej situácia ho prinúti vrátiť sa k detektívnej práci, ktorú medzičasom zavesil na klinec. Slečna Nick Buckleyová totiž v priebehu niekoľkých dní viackrát unikla istej smrti, no zároveň ľahkomyseľne popiera ohrozenie, v ktorom sa ocitla. A keď potom pri stretnutí s Poirotom preletí mladej dáme cez klobúk guľka z pištole, slávnemu detektívovi je jasné, že treba rýchlo konať...
Čítaj viac
Kúpte spolu
Vražda v End House - Agatha Christie
Lord Edgware zomiera - Agatha Christie
14,50 €
Ušetríte 6,35 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Peril at End House
Rok vydania
2015
Počet strán
184
Vydavateľstvo
Slovenský spisovateľ
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
215191

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,8 / 5

17 hodnotení

15
1
1
0
0

veronika
17.9.2016
Neuveriteľné!
Tak zasa nás Agatha dostala! Počas čítania nás zavádza rôznymi narážkami a zdanlivo nevinnými vetami. A v závere prichádza absolútne neštandardné rozuzlenie. Tentokrát dokonca tápe a mýli sa aj sám Poirot. o to krajšie je sledovať aj vedľajšie nitky príbehu. Pri čítaní sledujte pozorne všetky postavy. ani jednou z nich si totiž nemôžete byť istí.
Kniha je super a určite stojí za kúpu.
Čítaj viac
Eva Cechova
Eva Cechova
20.5.2016
Vražda v EH
Milujem knihy od Agathy Christie, toto je ďalší román , ktorý ma nadchol, kniha sa dá čítať niekoľkokrát,aj keď už vieme ,kto je vrah...odporúčam všetkým !! netrpezlivo čakám na preklady ďalších kníh.

Čítaj viac
Ladislav Kamocsai
Ladislav Kamocsai
12.5.2016
hodnotenie
Kniha na príjemný oddych, nechýba jej pre autorku charakteristická elegancia a štýlovosť. Veľmi dobrá zápletka, súvislosti, rozuzlenie. Ak chce človek zrelaxovať, odporúčam.
Čítaj viac
Viera Krajčová
Viera Krajčová
12.4.2016
hodnotenie
Ďalšia dobrá detektívka. Agatha Christie nesklamala ani v tomto prípade :). Ide o ďalší prípad, ktorý dokážu vyriešiť iba malé šedé bunky. Aj keď, ak ste už čítali viaceré detektívky od Agathy Christie, začnete tak uprostred rozmýšľať nad správnym vrahom, samozrejme motívy a pohnútky zostanú skryté až do úplného konca :).
Čítaj viac
Tomaš Hreben
Tomaš Hreben
28.10.2015
hodnotenie
Velmi pekne napisana detektivka ktora citatela nechava v neistote az po samotny koniec knihy. Ked si citatel mysli ze vie kdo je vrahom tak Hercule Poirot nam ukaze ze sme sa spravali a mysleli rovnako ako Hastings....a vrah sme mali.... to si uz precita kazdy sam.
Čítaj viac
Sabson
9.9.2015
Ja sa nehrám ....
Keď som si opäť bola taká istá, že už poznám vraha, zasa ma tá prešibaná Agatha dobehla. I keď sa počas celého príbehu nebudete nudiť, záver vás doslova pohltí. Ten je brilantný, ba priam neuveriteľný. Pretože, ak si myslíte, že už poznáte pravdu, Poirotove oči stále žiaria nebezpečným svetlom, ktoré odhaľuje ešte veľa nevypovedaného.
Čítaj viac

Agatha Christie, anglická spisovateľka, vlastným menom Agatha Mary Clarissa Miller sa narodila v Torquay. Chcela byť opernou speváčkou (študovala spev), ale na vystupovanie bola príliš hanblivá. Osud jej pridelil iné poslanie. Jej spisovateľské začiatky neboli príliš plodné - napísala niekoľko nevydarených románov. Po tom, čo začala písať detektívky a čitateľom predstavila Hercula Poirota v knihe Záhada na zámku Styles začala kariéra Agatha Christie pomaly stúpať. S detektívnym románom Vražda Rogera Acroyda prišiel prvý výrazný úspech, ktorý bol doslova bestsellerom a dodnes patrí medzi jej najlepšie diela. Ďalšou výraznou postavou v jej dielach, okrem Hercula Poirota, ktorý sa objavil v 33 knihách bola slečna Jane Marplová, o ktorej si mohol čitateľ prvý krát prečítať v roku 1931 v knihe Vražda na fare (The Murder at the Vicarage). Množstvo detektívok či už s Herculom Poirotom, alebo slečnou Marplovou bolo sfilmovaných. Agatha Christie písala aj pod pseudonymom Mary Westmacottová - napísala 6 psychologických románov, 19 zväzkov detektívnych poviedok, 14 divadelných hier s detektívnym námetom, 2 diela literatúry faktu a knihu básní. V roku 1976 zomrela vo Wallingforde vo veku 85 rokov.

Čítaj viac

Slovenský spisovateľ je jedno z najstarších slovenských vydavateľstiev. Za viac ako 60 rokov svojej existencie vydalo takmer 5 200 kníh v celkovom náklade vyše 47 miliónov výtlačkov. Orientuje sa na vydávanie beletrie, a to pôvodnej slovenskej i preloženej. Jeho najznámejšou edíciou je Zelená knižnica. Jeho najpredávanejšími autormi sú Katarína Gillerová, Zuzka Šulajová, Jana Pronská, Lucia Sasková, Daniel Silva, Felix Francis, Agatha Christie a ďalší.Ako vzniklo vaše vydavateľstvo?
Založili ho slovenskí intelektuáli v roku 1951 v Bratislave a hneď od začiatku vydávalo nielen knižné diela, ale aj časopisy. Okrem literárnych skvostov tu vyšiel aj Karol May či prvá „bondovka“ Iana Fleminga a vychádzal tu aj populárny časopis Expres a Revue svetovej literatúry, v ponovembrovom období zase „bájna Angelika“ či Vtáky v tŕní, Literárny týždenník a Kultúrny život. K 1. 1. 1993 sa vydavateľstvo transformovalo na akciovú spoločnosť a tento dátum pokladá legislatíva za dátum vzniku vydavateľstva. Takže narodeniny môžeme oslavovať dvakrát, raz dokonca spolu so samostatným Slovenskom.

Podľa čoho si vyberáte tituly, ktoré vydáte?
Snažíme sa vybrať z ponuky rukopisov to najlepšie a najmä to, čo má šancu zaujať súčasného čitateľa. Nekúpené a nečítané knihy patria k tým najsmutnejším veciam na svete. Veľa autorov sa rokmi zžilo s naším vydavateľstvom a tým sme vydali a vydávame všetko, čo napíšu, pokiaľ to zodpovedá ich a našej úrovni. Jazyk a štylistika sa u nás stále nosia a naše texty patria stále k tým najlepšie apretovaným.

Na ktoru knihu ste najviac hrdi?
Na tú, ktorá práve vychádza.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Vražda v End House - Agatha Christie
Lord Edgware zomiera - Agatha Christie
14,50 €
Ušetríte 6,35 €

„Kniha je často dôležitejšia než veľká bitka.“

Samuel Smiles