Knihy
E-knihy

The Hundred-Year-Old Man Who Climbed Out of the Window and Disappeared

Abacus, 2012
Vydavateľstvo
Abacus, 2012

Sitting quietly in his room in an old people's home, Allan Karlsson is waiting for a party he doesn't want to begin. His one-hundredth birthday party to be precise. The Mayor will be there. The press will be there. But, as it turns out, Allan will not...

Čítaj viac

10,93 €

Bežná cena Bežne 11,50 €

Ušetríte 5%

Dodanie môže trvať viac ako tri týždne

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Sitting quietly in his room in an old people's home, Allan Karlsson is waiting for a party he doesn't want to begin. His one-hundredth birthday party to be precise. The Mayor will be there. The press will be there. But, as it turns out, Allan will not. Escaping (in his slippers) through his bedroom window, into the flowerbed, Allan makes his getaway. And so begins his picaresque and unlikely journey involving criminals, several murders, a suitcase full of cash, and incompetent police. As his escapades unfold, Allan's earlier life is revealed. A life in which - remarkably - he played a key role behind the scenes in some of the momentous events of the twentieth century.
Čítaj viac
Kúpte spolu
The Hundred-Year-Old Man Who Climbed Out of the Window and Disappeared - Jonas Jonasson
Absint - Winter Renshaw
19,35 €
Ušetríte 2,05 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
393
Hmotnosť
330 g
Rok vydania
2012
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
anglický
Vydavateľstvo
Abacus
Rozmer
125×19 mm
ISBN
9780349141800
Naše katalógové číslo
215110

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,2 / 5

13 hodnotení

6
5
0
2
0

Majka
12. 1. 2016
Škoda času
Vážne nerozumiem tomu, prečo veľa ľudí túto knihu vychvaľuje. Totálna nuda, o nejakom "rehote" nemôže byť reč, možno párkrát som sa "pousmiala" ok, ale celkovo - bezduche a pritiahnute za vlasy. Mala som problém to aj dočítať. Jedine čo sa mi pačilo bolo brilantne premostenie historickych udalosti a to je asi tak cele. Už vôbec nerozumiem, ako niekto môže prirovnávať túto knihu k Forestovi Gumpovi. Forrest je predsa láskavé, milé a hlavne hlboké dielko, a aj keď samozrejme miestami zaváňa absurditou, tak v človeku dokáže zanechať "ten dojem" veľmi nadlho. Toto je niečo čo je plné cynizmu, neľudskosti, absurdity a nudy. Neodporúčam a ak by ho niekto chcel v AJ, rada sa ho zbavim :)
Čítaj viac
Miriam
26. 7. 2016
Názor čitateľa
Majka, koľko chcete za túto knihu?
Čítaj viac
V.
28. 5. 2014
Stojí za prečítanie
Jeden človek, jeden život, množstvo príbehov. Niekedy úsmevných, niekedy "tragických", prežitých s nadhľadom a poukazujúc na nezmyselnosti nášho sveta vďaka výbušným paradoxom.
V jednoduchosti je krása a preto Allan dlho neuvažuje, ale rýchlo vyhodnotí situáciu a koná. Podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia. Možno preto to dotiahol až tak ďaleko.
Čítaj viac
Zuzana
18. 3. 2014
Vynikajúce
Pútavý príbeh, nečakané zvraty, humorné situácie - skrátka super čítanie. Jediné, čo mi prekáža na tej k nihe sú občasné vulgarizmy. Inak je to fakt jedna z najlepších kníh, aké som doteraz čítala (a pri ktorých som sa nahlas smiala)
Čítaj viac
Majka
10. 1. 2014
Názor čitateľa
Zrozumitelny anglicky preklad, velmi putavy dej, necakane zvraty. Da sa precitat na jeden dych.
Čítaj viac
Daniela Dovályová
Daniela Dovályová
1. 10. 2013
Názor čitateľa
Tak toto je iná sranda, zobrala som si anglickú verziu kvôli jazyku, a stojí to za to:-D Zatial mám prelúskaných prvých 50 strán, ale príbeh sa mi veľmi páči a hoci je prekladanie náročné na čas (aspoň pre mňa), vôbec ma to neodrádza od čítania, dobrodružstvo 100- ročného pána dočítam do konca:-)
Čítaj viac

Jonas Jonasson sa narodil v roku 1961 vo Växsjö v južnom Švédsku. Po štúdiu švédčiny a španielčiny na Univerzite v Göteborgu pracoval ako novinár pre večerník Expressen a denník Smålands-posten. Neskôr bol činný ako mediálny konzultant a založil vlastnú poradenskú firmu. Bol aj producentom švédskej televízie TV4. Po 20-tich rokoch vo svete médií svoju firmu predal a presťahoval sa do švajčiarskeho kantónu Ticino, kde se začal venovať písaniu. V súčasnosti žije spolu so svojim synom, mačkou a kurčatami na ostrove Gotland v Baltskom mori. Medzi jeho najobľúbenejších spisovateľov patrí Jaroslav Hašek a Milan Kundera.

Čítaj viac
Kúpte spolu
The Hundred-Year-Old Man Who Climbed Out of the Window and Disappeared - Jonas Jonasson
Absint - Winter Renshaw
19,35 €
Ušetríte 2,05 €

„Zistil som, že z knihy sa veľmi poučím; samé však zo mňa človeka neurobia.“

Gotthold Ephraim Lessing