Knihy
E-knihy

Směšné lásky

Atlantis, 2015
Vydavateľstvo
Atlantis, 2015

Směšné lásky — sedm povídek, jejichž námětem je láska zasazená do komických souvislostí, anebo spíš to, co lidé v komických souvislostech pokládají za pokus o milostný vztah. Svazek obsahuje povídky Nikdo se nebude smát, Zlaté jablko věčné touhy...

Čítaj viac

11,93 €

Bežná cena Bežne 12,56 €

Ušetríte 5%

Posielame do troch dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Směšné lásky - sedm povídek, jejichž námětem je láska zasazená do komických souvislostí, anebo spíš to, co lidé v komických souvislostech pokládají za pokus o milostný vztah. Svazek obsahuje povídky Nikdo se nebude smát, Zlaté jablko věčné touhy, Falešný autostop, Symposion, Ať ustoupí staří mrtví mladým mrtvým, Doktor Havel po dvaceti letech, Eduard a Bůh. Podle jedné z povídek byl natočen film: Nikdo se nebude smát (režie Hynek Bočan, 1965).
Čítaj viac
Kúpte spolu
Směšné lásky - Milan Kundera
Valčík na rozloučenou - Milan Kundera
24,25 €
Ušetríte 1,28 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
226
Hmotnosť
360 g
Rok vydania
2015
Väzba
pevná väzba
Jazyk
český
Vydavateľstvo
Atlantis
Rozmer
140×210 mm
ISBN
9788071083528
Naše katalógové číslo
214645

Čo si myslíme my

Eva Kianičková
Eva Kianičková
vedúci zákazníckeho servisu
6. apríla 2015

Zábavné horko-smiešne historky z dôb dávno minulých. Plné inteligentného humoru a nesmierne nadčasové. Ako keby som pustila nejaký starý český film, na ktorom sa dá zasmiať rovnako dobre aj po rokoch. A aj napriek tomu, že som tú dobu nezažila.

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,6 / 5

74 hodnotení

53
16
5
0
0

Zuzana Žárska
Zuzana Žárska
18.4.2012
Kundera!!!
Kundera taktiež patrí medzi autorov, pre ktorých mám slabosť. Milujem jeho humor, milujem jeho štýl, miluje jeho myšlienkové pochody, milujem jeho filozofiu, milujem ho od A po Z. A je mi celkom ľúto, že v ČJ nevyšli všetky jeho romány, no mám v pláne nakúpiť v Paríži nejaké originály vo FJ, aby som uspokojila svoju túžbu aj po ostatných tituloch :-) Směšné lásky obsahujú výber poviedok z troch "zošitov," považujem ich za veľmi vhodné pre zoznámenie sa s autorom, hneď zistíte, či sa vám bude páčiť jeho poetika...Neexistuje kniha, ktorú by som od Kunderu neodporúčala :-)

„...banální vkus maloměsta vytváří falešný ideál krásy, který je v podstatě neerotický, ba antierotický, kdežto skutečné, výbušné erotické kouzlo zůstává tímto vkusem nepovšimnuto. Chodí kolem nás ženy, které by byly s to dovést muže k nejzávratnejším dobrodružstvím smyslů, a nikdo je tu nevidí...protože neodpovídají normám zdejších krejčí; erotické kouzlo se totiž projevuje spíš deformací než pravidelností, spíš výrazností než uměřeností, spíš originalitou než konfekční pěkností.“
Čítaj viac
Zuzana Antolová
Zuzana Antolová
11.12.2011
Geniálny Kundera
Dá sa na Kunderove knihy povedať niečo iné, než že sú GENIÁLNE? Navyše táto mi veľmi zapasovala do momentálnej nálady, presne toto som potrebovala čítať! Ani neviem ktorá poviedka sa mi páčila najviac, všetky majú čosi do seba. Hádam časom natrafím aj na tri zvyšné nezaradené poviedky zo Zošitov směšných lásek.
Čítaj viac

V únoru roku 1989 se v Brně sešlo pět mladých lidí, tzv. disidentů, kteří se rozhodli ve smyslu nově přijatého zákona o družstevnictví z roku 1988 založit nakladatelské družstvo. K příslušným úřadům podali žádost. Předsedou budoucího družstva se stal Jan Šabata. Družstvu dali jméno Atlantis a navázali tak na tradici edice Atlantis, kterou v Brně vydával do roku 1948 soukromý nakladatel J. V. Pojer. (Za dvacet let vyšlo v této edici 76 svazků významných děl českých a světových autorů.)

Čítaj viac
Kúpte spolu
Směšné lásky - Milan Kundera
Valčík na rozloučenou - Milan Kundera
24,25 €
Ušetríte 1,28 €

„Čítanie knihy je neustály dialóg, pri ktorom nás kniha oslovuje a naša duša jej odpovedá.“

André Maurois