Knihy
E-knihy

Zabijak Anders a jeho priatelia

A sem-tam nejaký nepriateľ

Ikar, 2016
Vydavateľstvo
Ikar, 2016

Čo sa stane, keď sa stretnú neveriaca farárka, recepčný z bývalého bordelu a slávny národný zabijak? Táto nesvätá trojica v dobrom aj zlom otrasie celým Švédskom. Farárka Johanna Kjellanderová nadobro opustila kazateľnicu. Stalo sa tak narýchlo...

Čítaj viac

13,21 €

Bežná cena Bežne 13,90 €

Ušetríte 5%

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Dostupné aj v kolekcii za skvelú cenu. :-)
Aj zlí ľudia robia svet lepším miestom
Čo sa stane, keď sa stretnú neveriaca farárka, recepčný z bývalého bordelu a slávny národný zabijak? Táto nesvätá trojica v dobrom aj zlom otrasie celým Švédskom.

Autor bestsellerov Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol a Analfabetka, ktorá vedela počítať Jonas Jonasson vás pozýva na ďalšiu spanilú jazdu.

Farárka Johanna Kjellanderová nadobro opustila kazateľnicu. Stalo sa tak narýchlo, keď ju kongregácia odsúdila a hádzali do nej spevníky. Nikdy si to povolanie sama nezvolila, donútili ju. Má preto ťažké srdce rovnakým dielom na nebeského aj na vlastného otca. Per Persson sa tešil na miliónové dedičstvo, lenže majetok deda, konského handliara, sa akosi rozplynul v dyme z dieselových motorov. A tak sa teraz živí ako zle platený recepčný v treťotriednom hoteli, bývalom bordeli. Vyhnaná farárka náhodou stretne na lavičke v parku recepčného. Obaja sa cítia podvedení predchádzajúcim pokolením a nemajú preto problém podvádzať iných.

Osud im do cesty privedie trochu naivného, svojsky dobrosrdečného, zato poriadne srditého muža. Volá sa Johan Andersson a práve ho prepustili z väzenia, kde si odpykal trest za tri vraždy. Robí, čo môže, ale zarobí málo a alkohol je drahý. Farárka a recepčný sa postarajú o to, že zakrátko sa Zabijak Anders stane známym v celom Švédsku. Títo traja vytvoria nesvätú trojicu a pustia sa do veľmi výnosnej, no úplne pochybnej obchodnej činnosti. Všetko by šlo ako po masle, keby im to gróf, grófka, samotný Pán a jeho Syn tak prekliato neskomplikovali...

Zabijak Anders je typická jonassonovská bizarná postavička, podobne ako storočný starček a múdra analfabetka. Ich príbehy pobavia aj rozosmejú, ale do literatúry vstúpili najmä preto, aby sme hlbšie vnímali svet, ktorý nás obklopuje, a robili ho lepším.Vypočujte si krátku audioukážku z knihy. Číta Richard Stanke.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Zabijak Anders a jeho priatelia - Jonas Jonasson
Muž menom Ove - Fredrik Backman
26,42 €
Ušetríte 1,38 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Mördar-Anders och hans vänner (samt en och annan ovän)
Rozmer
155×233 mm
ISBN
9788055147512
Naše katalógové číslo
214584
Počet strán
304
Hmotnosť
510 g
Rok vydania
2016
Väzba
pevná väzba s prebalom
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Ikar

Čo si myslíme my

Valéria Scholtzová
Valéria Scholtzová
zamestnanec
2. decembra 2016

Asi budem jedna z mála, no v niečom sa mi Zabijak páčil viac ako Starček. Možno tým, že sa tam nestriedali udalosti so šialenou rýchlosťou a veľa pasáži som vnímala skôr cez satiru a iróniu, pričom mi nevadilo, že som sa nepotrebovala nahlas smiať na každej strane. Téma náboženstva a marketingu bola podľa mňa zaujímavo spracovaná, pričom som mala pocit, že aj keď Jonas nie je v knihe vtipnejší ako v Starčekovi, je osobnejší, čo bolo cítiť na inom tóne knihy. Rada si určite prečítam aj ďaľšie Jonassonove knihy.

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

2,9 / 5

56 hodnotení

11
7
14
13
11

Najužitočnejšie recenzie

iva
5
6.5.2016
Mne sa to páčilo. Autor si robí neskutočnú prdel z marketingu a píár3,14čizmu, ktorý už totálne ohlupuje svet a kriví zdravý úsudok tak, že to už nikto nedá do poriadku. Nakoniec, sám v takej žumpe dlho pôsobil, nakoniec agentúru predal a začal písať. Kritika do vlastných radov, obzvlášť podaná s jemne jedovatým humorom - to ja dokážem oceniť.
Zvlášť ma zaujíma, ako je možné, že túto knihu ešte Konferencia biskupov Slovenska nedala zakázať. Nejeden bigotný katolík by predsa mohol z toľkého bohorúhačstva dostať srdcovú príhodu.
Čítaj viac
Janík
1
27.6.2016
Ani nemám čo napísať, bolo to nudné, nútil som sa do čítania a pobavil som sa asi dva razy. Na jeho predošlé knihy sa to ani trochu nechytá. Vlastne celá kniha pôsobí, ako keby niekto napodobňoval jeho spôsob písania. Vôbec neodporúčam.
Čítaj viac
Monika Némethová
Monika Némethová
30.6.2018
Príbeh sa nenatahuje, čas plynie rýchlejšie.. príbeh je iný ale princíp rovnaký. Typicky humor pre spisovateľa vie v niektorých častiach i napriek poznaniu stále rozosmiať.
Čítaj viac
Moni Mo
Moni Mo
20.1.2018
Odpad!
Mojim cieľom nie je urážať autora a jeho "dielo". Ale výstižnejšie slovo ako nadpis môjho príspevku sa nenájde na opísanie pocitov z tejto knihy. Zvladla som to čítať do cca 75 strany i keď už po prvých riadkoch mi bolo jasné o aký skvost sa jedná. Dala som tomu šancu a neoplatilo sa knihu som ešte ďalej listovala dufajúc, že narazím na obstojnejšiu pasáž čo by stála za prečítanie ...nestalo sa. Chcem sa jej čím skôr zbaviť takže ju darujem. Aj ku mne prišla darom od známej ktorej nebola po chuti a už chápem prečo. Tá cena by mala byť o polovicu nižšia za tento bestseller.
Čítaj viac
Luky
23.6.2018
Ak ste ju ešte nedarovali, rád sa jej ujmem :)
Čítaj viac
Ivan
6.9.2017
Hrozné
Škoda strateného času a peňazí. Fakt nevydarená kniha. Čítal som to do konca, no dobre by som urobil, keby prestanem hneď ako som zitil, že je to hlúposť. Neodporúčam nikomu!
Čítaj viac
Mariena
18.7.2017
Na figu!
Už sa mi dávno nestalo, aby som knihu odložila nedočítanú. Nemohla som prísť na chuť neustále sa opakujúcim zlomeným končatinám, a vôbec - dej ma nudil a nedalo sa mu uveriť. Po prečítaní polovice knihy som ju odložila. Je to posledná kniha ktorú som si od tohto autora kúpila. Ďakujem, neprosím.
Čítaj viac
Erik Matovič
Erik Matovič
26.6.2017
J. Jonasson - rovnaký štýl a rovnaké postavy
Prvá časť knihy je nezáživná, nudná, predvídateľná - takmer celý dej prvej časti uhádnete, pretože autorove knihy začínajú celkom podobne - dvaja najmenej pravdepodobný ľudia s neľahkými osudmi sa dajú dokopy a do ich života sa pripletie minimálne jedna nechcená osoba.

Po veľmi chabej prvej časti sa dostanete na druhú, ktorá je kvalitatívne vyrovnaná "Starčekovi". Bola to práve táto časť, ktorá z necharizmatickej postavy zabijaka Andersa spravila sympaťáka, ktorému budete fandiť. Zabijak je najlepšou postavou, pretože zvyšné nie sú moc sympatické ani vtipné a časom sa z nich stavajú postavy, ktoré sú príliš sebecké a arogantné a opakuje sa tu problém pri "Analfabetke", kde boli 2 postavy, ktoré som z duše nenávidel(i keď v tejto knihe je to väčšinu času v norme a nie je to až také zlé ako v predchádzajúcej autorovej publikácií). Druhá časť je šialená, vtipná, nepredvídateľná a vôbec sa nedrží žiadnych pravidiel.

Posledná časť je podobná prvej - nezaujímavá a nudná. Tón konca knihy bol úplne odlišný ako zvyšné strany a pripadal som si, ako by to bola iná kniha s vážnejším podtónom.

Ale aj napriek tomu sa nejedná o vyslovene zlú knihu a je veľmi ťažké rozhodnúť, či je táto kniha lepšia alebo horšia ako "Analfabetka", ktorá bola moc stereotypná a okrem zopár vtipných momentov nemala nič zaujímavé, ale napriek tomu bola viacej konštantná než táto. "Analfabetka" si držala úroveň približne celú knihu a "Zabijak" začal zle, pokračoval úžasne a potom opäť nastúpil na dráhu zlého románu.

Určite odporúčam audioknihu interpreta Martina Stránského, ktorá vďaka jeho úžasnému hlasu a krátkym kapitolám, nestráca na dynamickosti a aspoň vám pri nejakej činnosti rýchlejšie ubehne čas. Kúpu viazanej väzby neodporúčam každému, pretože s veľkou pravdepodobnosťou by som knihu odložil knihu pri prvej časti tak, ako mnoho ďalších.

Pokiaľ by autor vydal ďalšiu publikáciu, tak by som okamžite siahol po audioknihe a nechal sa unášať príbehom. Väzbu na základe vlastnej skúsenosti by som nekupoval.

Jonas Jonasson nie je skvelý spisovateľ, žiadnu jeho knihu nepovažujem za majstrovské dielo, pretože všetky majú svoje chyby. No jeho diela ani nemali tvoriť kultovú literatúru, jeho publikácie nemali byť dielami, na ktoré sa budeme v budúcnosti pozerať a hovoriť si, že je to klasika, ktorá vystihla svoju dobu. Jonas Jonasson píše komédie, ktorých cieľom je svojim absurdným humorom pobaviť príbehom, postavami a bizarnými scenármi. Pokiaľ vás pobavil, tak účel splnil.
Čítaj viac
Ivana Pistovičová-Matonogová
Ivana Pistovičová-Matonogová
5.6.2017
dobré
Starček a Analfabetka boli super a určite sa mi paci ako autor rozmýsla a píše. Ani táto kniha o zabijakovi nesklamala, aj ked nedosiahla na dve predchádzajúce. Ale nelutujem jej kupu,určite stojí za prečítanie.
Čítaj viac
Eduard
21.3.2017
Zlý preklad
Veľmi zlý preklad. Dlhé, komplikované vety, neohrabané slovné spojenia. Možno preto pokazený dojem z knihy. Neverím, že originál je po štylistickej stránke napísaný tak nemotorne...
Čítaj viac
tomáš
14.3.2017
slabučké
Starčeka som zhltol za jeden večer, Analfabetka bola ešte väčšia lahôdka. Kým pri týchto dvoch knihách som sa neustále smial, Anders bolo pre mňa obrovským sklamaním. Chýbal obsah, forma a štýl tiež autora nepodržali. Hádam ani raz som sa z chuti nezasmial. Túto knihu som pretrpel..
Čítaj viac
Dominika Bubanová
Dominika Bubanová
15.10.2016
nedočítaná
Kniha sa mi nepáčila, to čo malo byť vtipné mi tak rozhodne neprišlo, dej mi prišiel veľmi slabý, niektoré vety som musela čítať niekoľkokrát, zrejme preto že ma kniha nikdy nevtiahla ani trošku do deja... dostala som sa do polovice ale potom som ju nechala tak, radšej som siahla po inej knihe... neodporúčam
Čítaj viac
dodo d
10.10.2016
sklamanie
predchadzajuce dve knihy boli plne smiechu a oddychu pri citani a takych knih je velmi malo,vyborne citanie plne super blbosti,tak som sa tesil na tuto knihu,no zabijak anders ma sklamal,nudna hlupost s porovnanim knihy analfabetka a storocny starcek je to prepadak,tot moj skromny nazor.
Čítaj viac

Jonas Jonasson sa narodil v roku 1961 vo Växsjö v južnom Švédsku. Po štúdiu švédčiny a španielčiny na Univerzite v Göteborgu pracoval ako novinár pre večerník Expressen a denník Smålands-posten. Neskôr bol činný ako mediálny konzultant a založil vlastnú poradenskú firmu. Bol aj producentom švédskej televízie TV4. Po 20-tich rokoch vo svete médií svoju firmu predal a presťahoval sa do švajčiarskeho kantónu Ticino, kde se začal venovať písaniu. V súčasnosti žije spolu so svojim synom, mačkou a kurčatami na ostrove Gotland v Baltskom mori. Medzi jeho najobľúbenejších spisovateľov patrí Jaroslav Hašek a Milan Kundera.

Čítaj viac

V roku 1990 si desať knižných nadšencov povedalo, že nastal čas rozšíriť ponuku vydavateľstiev na Slovensku. Čoskoro založili vydavateľský dom IKAR, ktorý dnes čitatelia poznajú ako najväčšie slovenské vydavateľstvo. Za svoju existenciu vydal IKAR tisíce titulov a stovky bestsellerov rôznych žánrov, z ktorých sa dovedna predalo takmer 28 miliónov výtlačkov. Vydavateľský dom IKAR vo svojom portfóliu zastrešuje značky IKAR, Príroda, Odeon, Stonožka, YOLi a Ajna.

Vlajková značka IKAR predstavuje najširšie spektrum knižných titulov. Pod touto značkou nájde každý čitateľ našich najpredávanejších autorov, mnohými rokmi overené mená, úspešných slovenských autorov aj mladých knižných debutantov. Pod značkou IKAR vydávame napríklad knihy od J.K. Rowlingovej, Dana Browna, Jo Nesbøa, Davida Lagercrantza, ale, samozrejme, aj od slávnych slovenských spisovateľov, medzi ktorých patria Táňa Keleová-Vasilková, Jozef Karika, Jozef Banáš, Veronika Homolová-Tóthová a mnohí iní.

Silnou stránkou značky Príroda je široké spektrum non-fiction literatúry pre celú rodinu: populárno-náučné knihy, encyklopédie, obrazové publikácie, ale i odborné tituly a učebnice pre základné a stredné školy. Top zastúpenie majú populárne žánre, ako je zdravie a životný štýl, kulinárstvo, príroda, vzdelanie a hobby literatúra.

Crème de la crème súčasnej i klasickej svetovej prózy. Značka ODEON predstavuje špičkovú tvorbu od súčasných a klasických velikánov svetovej literatúry. V edícii ODEON Svetová klasika vychádzajú diela od F. M. Dostojevského, Ernesta Hemingwaya, L. N. Tolstého či Williama Shakespeara. Edícia ODEON Súčasná svetová literatúra na Slovensko prináša aktuálne diela svetových talentov ako napríklad Harper Leeová, držiteľ Nobelovej ceny za literatúru Kazuo Ishiguro, držiteľ Man Bookerovej ceny Paul Beatty, Celeste Ng, Eka Kurniawan a ďalší.

Stonožka je knižná kamarátka detí od 0 do 12 rokov. Symbol stonohého zvieratka vyjadruje tematickú a žánrovú pestrosť literatúry pre deti. Detským čitateľom ponúka beletriu, poéziu aj populárno-náučnú literatúru našich aj zahraničných autorov. Dobre naladená a vytrvalá Stonožka zavedie deti krok za krokom, rok za rokom, z krajiny Písmenkovo do knižného sveta plného fantázie, poznania a storakých zážitkov, ktoré si uchovajú po celý život. Stonožka sníva o tom, že každé dieťa prečíta aspoň 100 kníh!

YOLi sa zameriava na literatúru v žánroch young adult a new adult, teda prevažne pre „mladých dospelých“ vo veku približne 13 - 21 rokov. Ponúka široké spektrum prekladov súčasnej tvorby, od dystopie či fantasy až po romance. Priestor tu dostáva veľa svetoznámych autorov a autoriek, medzi inými aj John Green, Jamie McGuirová, Lauren Kateová, Erica Johansenová či Rainbow Rowellová.

Najnovším prírastkom do portfólia vydavateľského domu IKAR je značka Ajna. Prináša knihy o self-help a ezoterike. Potešia najmä čitateľov, ktorí túžia po šťastí a neustálom sebazdokonaľovaní a ktorých fascinujú záhady a tajomstvá medzi nebom a zemou. Ajna prináša svetoznáme autorky a autorov, ako je Lorna Byrneová, Rhonda Byrneová alebo Neale Donald Walsh.

Za svoju 27-ročnú existenciu IKAR získal množstvo odborných aj čitateľských ocenení, ako napríklad Vydavateľ roka, Najkrajšia kniha roka, Najkrajšia kniha Slovenska či ocenenia za umelecké preklady.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Zabijak Anders a jeho priatelia - Jonas Jonasson
Muž menom Ove - Fredrik Backman
26,42 €
Ušetríte 1,38 €

„Literatúra je bohatstvo, beletria je nevyhnutnosť.“

G.K. Chesterton