Knihy
E-knihy
9,50 €

Bežná cena Bežne 10,00 €

Ušetríte 5%

Posielame do troch dní

Odporúčané tituly a kolekcie

9,50 €

Viac o knihe

Kúpite aj v zaujímavej kolekcii

Hravé i poetické príbehy s prvkami humoru, paradoxov a absurdity s výraznou pointou. Obľúbená zbierka Mitanových poviedok vychádza v treťom vydaní.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Slovenský poker - Dušan Mitana
Veľká láska - Vlado Balla
19,00 €
Ušetríte 1,00 €

Recenzie, kritiky

„Názov Slovenský poker odkazuje na jeden zo závažných problémov, na nečistú hru rýdzeho zbohatnutia, pričom poukazuje- špecificky postmoderne - aj na dvojitosť: realita - fikcia, veríš - neveríš, pravda - mystifikácia. Mitana tento kontextový „poker“ hrá ironicky vážne, „hazarduje s asociačnou schopnosťou“ čitateľa. Samozrejme, názov zbierky je nadovšetko mnohoznačnejší a polyfunkčnejší... V centre autorovej pozornosti je odcudzené bytie, sféra pokrivených ľudských vzťahov, strata schopnosti blízkych ľudí medzi sebou komunikovať. Autor sa nikdy neprispôsoboval „požiadavkám doby“, ale len subjektívnym predstavám o tom, ako má vyzerať kvalitná práca. I keď jeho sujety na prvý pohľad nevyzerajú vážnymi témami, predsa vždy vzbudzuje rešpekt svojim zodpovedným prístupom „ku skutočnosti“, pričom ich neraz „nadľahčuje“ iróniou, vulgarizmami, ale aj sexom.“ (Jozef Varga)

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
147
Hmotnosť
240 g
Vydavateľstvo
Koloman Kertész Bagala
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
212242
Rozmer
121×188 mm
Rok vydania
2015

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

3,6 / 5

5 hodnotení

0
4
0
1
0
Kúpte spolu
Slovenský poker - Dušan Mitana
Veľká láska - Vlado Balla
19,00 €
Ušetríte 1,00 €