Knihy
E-knihy

Babička

Omega, 2013
Vydavateľstvo
Omega, 2013

Babička Boženy Němcové se v anketě „Kniha mého srdce“ umístila na druhém místě a do dnešního dne se dočkala téměř čtyř set vydání. Tato vesnická povídka vypráví o idylickém životě na vesnici, jehož středobodem je postava Babičky, moudré...

Čítaj viac

6,44 €

Bežná cena Bežne 6,78 €

Ušetríte 5%

Posielame do šiestich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Babička Boženy Němcové se v anketě „Kniha mého srdce“ umístila na druhém místě a do dnešního dne se dočkala téměř čtyř set vydání. Tato vesnická povídka vypráví o idylickém životě na vesnici, jehož středobodem je postava Babičky, moudré, zbožné i pověrčivé staré ženy. Kniha idealizuje prostý venkovský život s jeho poklidným tempem a rituály, ačkoliv byla napsána uprostřed průmyslové revoluce.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Babička - Božena Němcová
Divá Bára a jiné prózy - Božena Němcová
15,04 €
Ušetríte 0,79 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
224
Hmotnosť
390 g
Rok vydania
2013
Väzba
pevná väzba
Jazyk
český
Vydavateľstvo
Omega
Rozmer
139×206 mm
ISBN
9788073900496
Naše katalógové číslo
211836

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,4 / 5

13 hodnotení

9
1
2
1
0

Eliška Vaculová
Eliška Vaculová
13. 7. 2017
Babička je prostě klasika, kterou zná snad každý, i kdyby jenom ve filmovém zpracování. Božena Němcová dokázala svým vyprávěním a stylem psaní vtáhnout do děje snad každého čtenáře. Prostě super.
Čítaj viac
Terez Zdvihalová
Terez Zdvihalová
21. 9. 2014
klasika
Klasické dílo, jednoho z nejlepších autorů své doby. Čtení na jedno odpoledne. Doporučuji pokud se chcete vzdělávat, nebo zda vás tito klasičtí autoři baví. Já to četla jako povinnou četbu a pokud váháte nad přidáním do seznamu neznám lepší volbu.
Čítaj viac
Irma-Mária Danieliszová
27. 12. 2013
Božena Němcová : Babička
Jedno z najkrajších diel českej a svetovej literatúry. Pokladnica kultúrnych, morálnych a etických hodnôt, ktoré
sa dostávajú na okraj v dnešnom hektickom svete, a predsa ostávajú tým nesmrteľným, čo robí človeka človekom. Knižku som kúpila ako vianočný darček generácii mojich vnúčat, aby sa naučili vnímať nielen to, čo je módne,na chvíľu zaujme a potom sa nahradí niečim čo je viac "in", ale práve aj to nehynúce, čo v sebe táto knižka v sebe skrýva a nie menej to, čo sa tiež dostáva na okraj- úctu k starým ľuďom a ich životnej múdrosti.
Čítaj viac

Božena Němcová, rod. Barbora (Novotná) Panklová bola česká spisovateľka, jedna zo zakladateľov modernej českej prózy. Mala záujem o folklór, vrchol jej diela tvoria poviedky a rozsiahlejšie prózy z vidieckeho prostredia. Známa sa stala predovšetkým prózou Babička. Táto najčítanejšia česká kniha, ktorá sa dočkala vyše 300 vydaní v češtine a bola preložená do ďalší 21 jazykov, patrila medzi povinné školské čítanie aj na Slovensku. Němcovej dielo spolutvorí vrcholné obdobie českého národného obrodenia. Božena Němcová pobudla aj na Slovensku a bola to práve ona, ktorá v knihe Slovenské pohádky a pověsti zachytila najznámejšie slovenské rozprávky ako Valibuk; Mahulena, krásná panna; Vlkolak; Slncový kôň; Pamodaj šťastia, lavička; O dvanástich mesiačikoch a iné. Z tatranského prostredia pochádza aj próza Chyža pod horami.

Čítaj viac

KNIHY OMEGA je nakladatelství, které vzešlo z velké poptávky zákazníků po klasické české i světové literatuře, jejíž nová vydání na trhu dlouhodobě scházela. Pod hlavičkou našeho nakladatelství tedy vychází klasická knižní tvorba s nově zpracovanými obálkami a současné češtině přizpůsobeným jazykem. Mimo to jsme se v posledních dvou letech zaměřili na celosvětově úspěšnou literaturu, nové kuchařky, osobnostní rozvoj a další oblíbené tituly.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Babička - Božena Němcová
Divá Bára a jiné prózy - Božena Němcová
15,04 €
Ušetríte 0,79 €

„Milujem knihy, ktorých autor je múdrejší než ja.“

Filan