Knihy
E-knihy

Jana Bezek Trio: Cracow

Vydavateľstvo
Hudobné albumy, 2015

1. Rex Lux, 2. Kołysanka od Aniołów, 3. Trust me, 4. Very Slow and Deep Blues, 5. Night Comes Every 90 Minutes, 6. Piosenka Krakowska, 7. Modlitwa, 8. Ballada na Wschód

Čítaj viac

9,52 €

Bežná cena Bežne 9,99 €

Ušetríte 5%

Posielame do 10 dní

Odporúčané tituly a kolekcie

9,52 €

Viac o titule

Cracow je debutovým albumom slovenskej klaviristky a skladateľky Jany Bezek, ktorý vyšiel začiatkom mája vo vydavateľstve Pavian Records a vznikol z medzinárodnej spolupráce s poľským kontrabasistom Wojciechom Szwugierom a poľským bubeníkom Piotrom Skrzyńskim.
Trio pôsobí od roku 2010, jeho aktivita je postavená na šírení akustickej hudby (autorskej tvorby líderky) , interpretácii jazzu a súčasnej improvizovanej hudby. Členovia tria sa spoznali počas štúdia na Akadémii múzických umení v Krakove, aktívne hrávajú v Poľsku a na Slovensku niekoľko rokov, ich hudbu si mohli ľudia vypočuť na rôznych festivaloch, taktiež v hudobných kluboch.
Na albume Cracow sa nachádzajú vybrané kompozície, ktoré klavíristka napísala počas života v poľskom Krakove. Je svojráznou hudobnou poctou tomuto mestu a prináša poslucháčom jeho atmoféru – magickú, sentimentálnu, hlbokú, jazzovú. Album bol nahraný akusticky, v renomovanom štúdiu RecPublica v Lubrzi. Na finálnom zvuku platne sa podieľal uznávaný varšavský majster zvuku Tadeusz Mieczkowski, ktorý má na svojom konte mnoho ocenení a spoluprác s vynikajúcimi umelcami.

Tracklist
  • 1. Rex Lux
  • 2. Kołysanka od Aniołów
  • 3. Trust me
  • 4. Very Slow and Deep Blues
  • 5. Night Comes Every 90 Minutes
  • 6. Piosenka Krakowska
  • 7. Modlitwa
  • 8. Ballada na Wschód
Čítaj viac
Kúpte spolu
Jana Bezek Trio: Cracow - Jana Bezek Trio
Lady Gaga: A Star is Born - Lady Gaga
23,81 €
Ušetríte 1,17 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

 
CD obal
Naše katalógové číslo
211566
ISBN
9805000009852
Rok vydania
2015

Recenzie

Ako sa vám páčil album?

Kúpte spolu
Jana Bezek Trio: Cracow - Jana Bezek Trio
Lady Gaga: A Star is Born - Lady Gaga
23,81 €
Ušetríte 1,17 €

„Keď čítam v noci, neviem, ktorým knihám dávam väčšiu prednosť, tým čo udržujú moju bdelosť, alebo tým, čo ma uspávajú.“

Disraeli