popis
Podvolení
Podvoleni (Michel Houellebecq)

Podvolení   

Michel Houellebecq  ·  Vydavateľstvo: Odeon, 2015
Edícia: Světová knihovna  
Bežná cena: 12,24 €
Naša cena: 11,63 €
Ušetríte:5% (0,61 €)
Poštovné zadarmo nad 49 €! Objednajte si tovar spolu nad 49 € a poštovné zaplatíme za vás! (viac info)
Posielame do 5 dní.

Informácie o dostupnosti   Pozrieť, v ktorých kníhkupectvách máme na sklade

Detaily

 • 248 strán
 • pevná s prebalom väzba
 • český jazyk
Viac podrobností

O knihe

Tento titul je v ponuke aj ako audiokniha Podvolení (audiokniha)
Známý provokatér Michel Houellebecq napsal román o tom, jak se z Francie stane islámský stát. Příběh se odehrává roku 2022, kdy politické strany ve volbách raději podpoří fiktivního kandidáta strany zvané Muslimské bratrství, aby se prezidentkou nestala šéfka extrémně pravicové Národní fronty Marine Le Penová. Autor uvedl, že „urychluje historii“. Jeho kontroverzní románová fikce vzbudila nebývalou pozornost a kniha se v mnoha zemích stala absolutním bestsellerem.

Podrobnosti

 • Originálny názov: Soumission
 • Počet strán: 248 strán
 • Väzba: pevná s prebalom väzba
 • Rozmer: 135×210 mm
 • Hmotnosť: 390 g
 • Jazyk: český jazyk
 • ISBN: 9788020716538
 • Rok vydania: 2015
 • Naše katalógové číslo: 210563
Pomôžte nám doplniť informácie o knihe

Poslať doplňujúce údaje o knihe

Máte o knihe viac informácii ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácii na našich stránkach.

Kniha: PodvoleníZdieľať

Hodnotenia čitateľov (hodnotilo 5 ľudí)

Povedzte svoj názor na tento titul ostatným návštevníkom aj Vy!

Ivga
Ivga
19.09.2016
Reagovať
Názor čitateľa

Aktuálna, znepokojivá, miestami dosť depresívna kniha. A bohužiaľ, možno aj celkom predvída - aj keď s istým zveličením - nie až tak vzdialenú budúcnosť. Hlavný hrdina je intelektuál s pokriveným vzťahom k ženám, ktorému možno nové pomery budú celkom vyhovovať. Miestami ma dosť rozčuľoval a sympatický mi veľmi nebol.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (0)   nie (1)  
Nahlásiť recenziu
Peter Marosz
Peter Marosz
17.08.2016
Overený nákup Reagovať
Mizerná budúcnosť...

Kniha Podvolení, ktorú napísal francúzsky spisovateľ Michel Houellebecq, vyvolala nielen vo Francúzsku širokú diskusiu. Dej románu sa odohráva vroku 2022 v období volieb. Vyhráva pravicová strana Le Penovej Národná fronta, no socialisti spolu s Moslimskou jednotou Mohameda Ben Abbesa majú spolu viac percent. Spájajú sa a začína islamizácia krajiny. Už dávnejšie sa najväčšie univerzity dostali do rúk Saudov a Katarčanov, ktorí presadzujú svoje moslimské predstavy o vzdelávaní. Rektorom Sorbonny sa stáva konvertovaný moslim, profesormi rôzni antisemitskí autori. Hlavná postava knihy, 44 ročný profesor literatúry zaoberajúci sa francúzskou literatúrou 19. stor. a predovšetkým katolíckym spisovateľom Huysmansom, prežíva krízu stredného veku. Jeho židovská priateľka Myriam s rodinou uteká pred islamistami do Izraela, ktorý má už viac rokov s Francúzskom zlé vzťahy. Životné problémy profesor rieši alkoholom a prostitútkami. Odhodláva sa, podobne ako jeho obľúbený Huysmans, na vstup do kláštora, no nevydrží tam dlho. Vracia sa do Paríža, ktorý sa stáva bojovým poľom medzi radikálnou pravicou a novovznikajúcimi štátnymi štruktúrami ovplyvnenými islamom. Prichádza o miesto na univerzite. No môže ho získať späť, ak sa prispôsobí novým pomerom, v ktorých majú mať francúzske deti „od začátku do konce školní docházky přístup k islámskému vzdělání“. Dievčatám dovolia študovať iba vybrané odbory. Ako sa náš smutný hrdina rozhodne? Konvertuje na islam? Prijme miesto, ku ktorému dostane aj manželku (manželky)? Záver knihy dilemu vyrieši. Podvolení je hustá, čitateľná, no smutná kniha. Takto napr. Houellebecq pranieruje francúzskych intelektuálov: „Kolik intelektuálů podporovalo Stalina, Maa nebo Pol Pota, aniž by jim to kdy bylo zásadně vyčítáno? FR intelektuál není vázán zodpovědností, tu v povaze nemá“.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (3)   nie (0)  
Nahlásiť recenziu
Lech Kutasewitz
Lech Kutasewitz
13.08.2016
Reagovať

Po prvním pokusu s polštinou jsem to po dvou kapitolách vzdal. Ne že bych tomu v polštině nerozuměl ale díky tomu, že nejsem zvyklý na takové velké množství spřežek a jiných nástrah psané polštiny, jsem při čtení postupoval minimálně dvakrát pomaleji, než při čtení v rodném jazyce.
Škoda, že „re/reading“ jsem si dal na úvodních kapitolách o Huysmansovi, které jsou nejméně záživné. Ale už zde, sem tam probleskne nějaká vtipná poznámka nebo trefný postřeh.
Když se do děje zapojuje Muslimské bratrstvo, tak děj začíná být zajímavější. Po převzetí moci použijí muslimové stejnou taktiku jako v Andalusii, před reconquistou. Nové ovečky získávají soft cestou, díky dolarům od boháčů ze Zálivu. Škoda, že kniha končí tak brzy, ještě před šahádou hlavního hrdiny.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (1)   nie (0)  
Nahlásiť recenziu
Věra Honnerová
Věra Honnerová
10.04.2016
Reagovať
Islamizmus v jahňačom rúchu

Vzhľadom na súčasné udalosti je kniha nesmierne aktuálna, aj keď dej je situovaný do roku 2022, čo je vpodstate blízka budúcnosť. Autor podáva obraz "hrdinu našej doby" (герой нашего времени), ktorý trpí tak ako "hrdinovia" v každej dobe. Je osamelý, vo svojich profesionálnych i privátnych aktivitách neúspešný a následne dobrovoľne rezignuje na čokoľvek čo by chcel alebo mohol urobiť. Vyrieši jeho problémy konverzia na islam, návrat k patriarchálnemu modelu spoločnosti?

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (2)   nie (1)  
Nahlásiť recenziu
Jana
Jana
24.03.2016
Reagovať
Názor čitateľa

Excelentné, smutné, a asi reálne.
Ako vždy, brilantne napísané, u Houllebecqa nič iné nepredpokladám.
Paradoxom je samozrejme načasovanie vydania, to sa nedá vymyslieť.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (3)   nie (2)  
Nahlásiť recenziu
Akša
Akša
23.03.2016
Reagovať
Názor čitateľa

Absolútne skvelé. Tú knihu som čítala takmer pred rokom a Houellebecq sa stal definitívne mojim najobľúbenejším spisovateľom. Som veľmi rada, že môžem čítať po francúzsky, lebo píše po formálnej stránke úplne skvelo a krásne. Prečítala som takmer všetky jeho romány, ale toto je pre mňa číslo jedna.
Mrazivé, vtipné, smutné, beznádejné, keď jedinou záchranou súčasnej Európy je islam. Ideálny svet pre mužov, možno, ale pre ženy? Nechala som sa autorom viesť a zviesť a napokon som mu všetko zožrala aj s navijakom.
Len by som bola rada, keby to niekedy vyšlo v slovenčine, aby sa to volalo Podrobenie.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (4)   nie (0)  
Nahlásiť recenziu
narcis
narcis
06.05.2016

Prosím, neberte to ako kázanie. Len by som vás Akša chcela poopraviť. V slovenčine máme tiež ten správny ekvivalent. Podvolení v češtine má v slovenčine ekvivalent "Podvolenie sa" alebo "Podvolenie", alebo české "Podvolení" môžeme v slovenčine chápať aj ako Podvolení (ľudia).
Podľa mňa "Podrobenie" znamená, že nás proti svojej vôli podrobili, obmedzili,zajali, aj keď sme sa bránili. "Podvoliť sa" znamená v slovenčine, že sme sa dobrovoľne vzdali niečoho svojho a dobrovoľne sme prijali niečo cudzie, čo je pre nás zničujúce.
A to je podľa mňa rozdiel. Myslím si, že knihu možno považovať za slovenské "podvolenie sa" niečomu - v tomto prípade islamu.

Nahlásiť recenziu
Akša
Akša
18.07.2016

Tak ono sa to dá preložiť všelijako: podrobenie sa, podriadenie sa, podvolenie sa, pre mňa sú to v podstate synonymá, každý to môže vnímať inak. Ale je pravda, že by tam malo byť zámeno "sa". Tam je už dostatočne vyjadrená dobrovoľné odovzdanie sa.
Keby tam bolo "si" , tak je to z opačného pohľadu, z pohľadu sily.
Neviem, či existuje jednoznačný ekvivalent. Každý preklad je len priblíženie sa. Nikdy to nie je 1 : .

Nahlásiť recenziu
PETER
PETER
17.03.2016
Reagovať
Názor čitateľa

Aj tu platí to, čo v predchádzajúcich autorových knihách : inteligentné, zdrvujúco úprimné, pre niektorých čitateľov drzé, netaktné, mačovské a pornografické, rozprávanie, ktoré je tento raz zamerané do blízkej budúcnosti. Vystupujú tam i súčasní európski politici. Michel sa bojí islamu. Trochu to pripomína Orwellovu pesimistickú predpoveď budúcnosti (1984). Dúfam, že ani táto Michelova predpoveď sa nenaplní ! :)

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (2)   nie (1)  
Nahlásiť recenziu
Dalibor Dudaš
Dalibor Dudaš
11.03.2016
Reagovať
Vynikajúce dielo.

Houellebecq nesklamal, naopak, podľa mňa jeho najlepšie dielo. Vynikajúco vystihol súčasnú dobu, stav spoločnosti, hodnotovú krízu človeka v konzumnej spoločnosti a tým pomalý rozklad západnej kultúry a možný nástup islámu v Európe. Napriek tomu román nevnímam negatívne ani pesimistický, núti zastaviť a zamyslieť sa. Vrelo odporúčam a dúfam, že všetko čo opisuje, ostane aj naďalej len fikciou !

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (4)   nie (1)  
Nahlásiť recenziu
dalajlama
dalajlama
13.02.2016
Reagovať
Jasná predstava, čo nás o pár rokov čaká.

Veľmi reálna a majstrovsky napísaná vízia blízkej budúcnosti. Je škoda, že je to trochu ťažšie straviteľný text pre jednoduchších ľudí - tým mám na mysli najmä politikov a oligarchov, ktorí majú mnohé veci na svedomí.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (4)   nie (2)  
Nahlásiť recenziu
04.01.2016
Reagovať
Názor čitateľa

Absolútne autentické - degenerujúca západná spoločnosť cez spôsob života parížskeho inetlektuála na prahu stredného veku, vyžitého a znudeného, bez ambícii a bez cieľov, vegetujúceho v mestskej ulite , kde mu harmóniu a priateľstvo prináša iba dávno mŕtvy spisoavteľ z 19.st. , slobodného vo svojej osamelosti , ktorú občas spestrujú mladé milenky ,vnímané len ako prostriedok sex.\"uspokojenia\".
Hl.postava predstavuje vykorenenú spoločnosť , ktorá s bezbrehou slobodou a liberalizáciou prišla o tradičné hodnoty , stratila vieru . Pre ňu je islamizácia alternatívou návratu akéhosi poriadku, rešpektu...ktorému sa nedokáže brániť a pasívne a dobrovolne sa mu podvolí.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (20)   nie (1)  
Nahlásiť recenziu
08.01.2016

Smutné ale tak pravdivé.

Nahlásiť recenziu
Toni
Toni
04.02.2016

Súhlasím s hodnotením. Možno mohol autor túto tému viac rozviesť.

Nahlásiť recenziu

Odporúčania

Kód 7
Naša cena: 11,82 € (ušetríte 15%)
Príbeh Kódu 7 sa odohráva v himalájskom kráľovstve Bhután - krajine, ktorá má ako jediná na svete oficiálnu štátnu doktrínu hrubé domáce šťastie a...
Geniálna priateľka
Naša cena: 12,45 € (ušetríte 11%)
Neapol na konci päťdesiatych rokov. Dve dievčatá vyrastajú vo svete chudoby a násilia, v uzavretom vesmíre, v ktorom je nutné prispôsobiť sa,...
Klub nenapraviteľných optimistov
Naša cena: 15,15 € (ušetríte 5%)
Paríž 1959. V časoch alžírskej vojny a rokenrolu sa dvanásťročný Michel Marini dostáva do sveta dospelých. V bistre Balto ho viac než stolný...
1984
Naša cena: 10,64 € (ušetríte 11%)
Nové vydanie románu 1984 - jedného z najznámejších diel svetovej literatúry. Spája v sebe prvky spoločensko-politického a vedecko-fantastického...

Ďalšie knihy z edície Světová knihovna

Podle skutečného příběhu
Naša cena: 12,92 € (ušetríte 5%)
1Q84: Kniha 3
Naša cena: 11,30 €
Muži, kteří nemají ženy
Naša cena: 11,63 € (ušetríte 5%)
Tělo a krev
Naša cena: 2,23 €
Možnost ostrova
Naša cena: 12,92 € (ušetríte 5%)
Neprehliadnite: náš tip!
Podvolení
+
Program pro přeživší
Kúpte si titul
Podvolení

spolu s titulom
Program pro přeživší
Spolu iba za 23,26 €
(ušetríte 1,22 €)
Kúpiť spolu
Moja knižnica
Prihláste sa a môžete ihneď začať hodnotiť knihy jediným klikom a vytvoriť si u nás vlastnú knižnicu!
Čo je moja knižnica?
Ďalšie knihy z tejto oblasti
Kód 7
Jozef Banáš
Naša cena: 11,82 €
Geniálna priateľka
Elena Ferrante
Naša cena: 12,45 €
Príbeh nového priezviska
Elena Ferrante
Naša cena: 13,80 €
Faktótum
Charles Bukowski
Naša cena: 10,24 €
Špiónka
Paulo Coelho
Naša cena: 7,92 €
1984
George Orwell
Naša cena: 10,64 €
Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol
Jonas Jonasson
Naša cena: 12,37 €
Najpredávanejšie knihy za posledných 14 dní
Šarha
Jørn Lier Horst
Naša cena: 10,90 €
Harry Potter a Prekliate dieťa (Kniha 8)
J.K. Rowling, Jack Thorne, John Tiffany
Naša cena: 14,39 €
Nie som básnik
Peter Expl0ited Altof
Naša cena: 5,87 €
Nie som žiadna bábovka
Miriam Šmahel Kalisová
Naša cena: 13,52 €
Support
Michal Truban
Naša cena: 11,49 €Nezrelé knihy sú nebezpečnejšie ako nezrelé ovocie. Zlé knihy sú zhubnejšie ako skazené mäso. (J. Jungmann)
Aj z drobných vecí sa dajú urobiť veľké. Vďaka vašim Anjelskym drobným ste pri nákupoch na Martinus.sk darovali už 332 743,06 € na Dobrého Anjela. Ďakujeme!
Kávička