Knihy
E-knihy

Aplikácie prístupu zameraného na človeka (PCA) vo vzťahoch

Ikar, 2005
Vydavateľstvo
Ikar, 2005
Edícia
Pegas

Kniha predkladá filozofiu prístupu zameraného na človeka (PCA – Person-Centered Approach) k problémom jednotlivca a ľudským vzťahom v kontexte poradenských vzťahov, medziľudských vzťahov všeobecne a pracovných vzťahov v organizácii.

Čítaj viac

6,91 €

Bežná cena Bežne 7,27 €

Ušetríte 5%

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Kniha predkladá filozofiu prístupu zameraného na človeka (PCA – Person-Centered Approach) k problémom jednotlivca a ľudským vzťahom v kontexte poradenských vzťahov, medziľudských vzťahov všeobecne a pracovných vzťahov v organizácii. Je určená profesionálom pracujúcim v pomáhajúcich vzťahoch, ale aj všetkým tým, ktorých zaujíma filozofia i prax efektívneho fungovania v pomáhajúcich, osobných aj pracovných vzťahoch. Podstatou prístupu je, v duchu Rogersových slov, poradcovo stelesnenie postojových kvalít, ktoré podporujú klientovu aktualizačnú tendenciu; v jadre prístupu je hlboká úcta k múdrosti a konštruktívnej kapacite ľudského organizmu. Kniha selektívne prezentuje klasické literárne zdroje Rogersa a jeho spolupracovníkov i pokračovateľov, predstavuje teoretické východiská, výskum i praktickú podobu aplikácií tak, aby uvedenie aplikácie PCA pre vzťahy v najširšom slova zmysle, a osobitne pre pracovné vzťahy v organizácii, vyplynulo zo základov i rozvíjajúcich sa trendov PCA. Mnohé z týchto poznatkov sú výsledkom dlhoročného štúdia autorky, ako aj skúseností z jej výskumov a pokusov o aplikáciu PCA v práci so študentmi, manažérmi a organizáciami. Predstavujú jej pochopenie prienikov i rozdielov medzi terapiou zameranou na klienta a prístupom zameraným na človeka a ponúkajú novú perspektívu všeobecného modelu vzťahov v kontexte pracovných vzťahov.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
199
Hmotnosť
360 g
Rok vydania
2005
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Ikar
Rozmer
148×210 mm
ISBN
8055109613
Naše katalógové číslo
20953

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,8 / 5

5 hodnotení

4
1
0
0
0

Prof.PhDr.Rudolf Kohoutek,CSc.
1. 12. 2005
Názor na knihu prof.E.Sollárové
Kniha slovenské profesorky psychologie z Univerzity Konštantina filozofa v Nitre Evy Sollárové Aplikacie prístupu zameraného na človeka (PCN) vo vzťahoch skutečně stojí za prostudování. Obsahuje řadu moudrých myšlenek, které se dají využít při zkvalitňování naší pracovní aktivity i osobního života. Doporučuji ji všem, kdo mají zájem o zdokonalení své komunikace s ostatními lidmi.
Prof. PhDr. Rudolf Kohoutek,CSc, pedagogický psycholog
Čítaj viac

Čítaj viac

„Kniha, ktorá nestojí za druhé prečítanie, obyčajne nestojí ani za to prvé.“

F. Vymazal