popis
Kúzelné upratovanie
Kuzelne upratovanie (Marie Kondo)
Pozrite si ukážku z e-knihy
EPUB  PDF  MOBI

Kúzelné upratovanie   E-KNIHA

Japonské umenie, ako zbaviť dom neporiadku a nájsť životnú harmóniu

Marie Kondo  ·  Vydavateľstvo: Premedia, 2015
E-kniha dostupná vo formátoch:   PDF  EPUB  MOBI
Bežná cena: 11,95 €
Naša cena: 7,90 €
Ušetríte:34% (4,05 €)
Dostupný na okamžité stiahnutie.

Detaily

  • 224 strán
  • slovenský jazyk
Viac podrobností

O e-knihe

Toto je elektronická kniha (e-kniha). Po jej objednaní a zaplatení vám nepošleme fyzickú vytlačenú knihu, ale získate dve možnosti. Buď si e-knihu stiahnete vo forme súboru, alebo ju môžete poslať ako darček. E-knihu je možné čítať na čítačkách e-kníh (môžete si ich zakúpiť tu) alebo na niektorom z podporovaných zariadení. Skontrolujte si prosím tento zoznam pred zakúpením e-knihy, aby ste predišli nepríjemným prekvapeniam. Za e-knihy je možné platiť iba bezhotovostne - kartou alebo internet bankingom. (viac informácií o e-knihách)

Ak si idete kúpiť e-knihu prvýkrát, určite si prosím prečítajte základné informácie o tom, ako ich nakupovať, sťahovať a čítať - nezaberie vám to viac ako 5 minút a môže ušetriť podstatne viac času :-)
Tento titul je v ponuke aj ako tlačená kniha Kúzelné upratovanie
Japonské umenie, ako zbaviť dom neporiadku a nájsť životnú harmóniu

Kniha japonskej konzultantky sa z večera na ráno stala svetovým bestsellerom z jednoduchého dôvodu – akokoľvek sa usilujeme, nedokážeme vo svojich domácnostiach udržať poriadok. Z generácie na generáciu si predávame rozmanité skúsenosti, ale umenie upratovania medzi nimi nie je, hoci patrí k tým najdôležitejším. Priestor, v ktorom žijeme, totiž ovplyvňuje aj našu duševnú pohodu.
Marie Kondo premenila svoju celoživotnú obsesiu najprv na zamestnanie upratovacej konzultantky a neskôr aj na úspešnú knihu. Len v Japonsku sa jej predalo vyše 1,2 milióna kusov a dnes okupuje rebríčky v Európe aj Spojených štátoch. Úspech nevychádza len z toho, že ľudia nezvládajú svoj boj s neporiadkom, ale predovšetkým z toho, aká jednoduchá a účinná je jej metóda.

Podrobnosti

  • Originálny názov: Jinsei ga tokimeku katazuke no maho
  • Jazyk: slovenský jazyk
  • Rok vydania: 2015
  • Naše katalógové číslo: 207243
E-knihu môžete aj darovať!
Pomôžte nám doplniť informácie o e-knihe

Poslať doplňujúce údaje o e-knihe

Máte o e-knihe viac informácii ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácii na našich stránkach.

E-kniha: Kúzelné upratovanieZdieľať

Čo si myslíme my

Katarína Marčeková - Kníhkupec
09.06.2015

Kúzelné upratovanie som si prečítala z čistej zvedavosti. Som poriadkumilovný človek a minimalistka, takže som si nevedela prestaviť, čo mi môže kniha v štýle "hlavne vyhadzuj" dať. Chcela som ju IBA čítať a nie praktizovať - veď načo aj :) no jedno popoludnie s ňou a už som začala upratovať. Autorka píše, ako sú ľudia obklopení vecami, ktoré im nerobia radosť a nevyužívajú ich. A tých sa treba zbaviť. Marie je nekompromisná, všetko musí ísť preč. Dostali ste dar, ktorý sa vám nepáči, ale je vám ľúto ho vyhodiť? Odkladáte si veci, v ktorých sa sami sebe nepáčite, ale čo ak by náhodou? Máte doma staré zošity, zápisníky s tromi stranami, diáre spred xy rokov? To všetko musí ísť preč! A čo ostane, musíte správne uskladniť (pomôžu vám aj videá na youtube). Autorka je podľa mňa svojská, s vecami sa rozpráva akoby to boli živé bytosti. Musím však povedať, že kniha sa mi páčila - dávam palec hore :) Je to taká "biblia upratovania" pre tých, ktorí si chcú odľahčiť a spríjemniť prostredie, kde žijú :)

Viac hodnotení od ľudí z Martinusu

Hodnotenia čitateľov (hodnotilo 31 ľudí)

Povedzte svoj názor na tento titul ostatným návštevníkom aj Vy!

Najnovšie recenzie
Názor čitateľa Užasná kniha, myslela som si že som typ človeka čo má...
úžasné!!!! táto kniha ma inšpirovala k " veľkolepému "...
Názor čitateľa Je pravda, ze zatial som knihu neprecitala celu, ale...

Najlepšie recenzie Všetky recenzie (35)

Andrea
Andrea
04.07.2015
Reagovať
Výborná

Je možno päť percent ľudí, ktorých táto kniha minie - intuitívne prišli na to, že majú veci priebežne vyhadzovať, nemajú nič hromadiť a namiesto nového klinčeka pribitého do steny pouvažovať, či tam vôbec potrebujú niečo vešať. Zvyšok sme my, lovci a zberači, čo každú hlúposť víťazoslávne privlečieme domov, aj keď sa tam už nedá pohnúť. Kniha veľmi jasne popisuje, ako sa podobných zvykov zbaviť plus - a to oceňujem čoraz viac - je to výborná konverzačná téma ku káve, zábavné témy vydržia minimálne rovnako dlho ako poriadok.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (45)   nie (2)  
Nahlásiť recenziu
Edina Kocsisová
Edina Kocsisová
19.09.2015
Reagovať
Inšpiratívne čítanie

Knihu som si kúpila len tak pre zaujímavosť. Len čo som sa do nej začítala, začala som rady M. Kondó aplikovať v malej izbičke, ktorú si prenajímam. Súhlasím s autorkou, že často skladujeme príliš veľa vecí, no zbaviť sa ich nie je až tak jednoduché. Princípy obsiahnuté v tejto knihe budem aplikovať aj v budúcnosti...

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (19)   nie (1)  
Nahlásiť recenziu
Danka Kopalová
Danka Kopalová
16.09.2015
Reagovať
naozaj všetko?

Tak som ju prečítala, je naozaj úžasným návodom na upratovanie a iste bude mnohým vyhovovať.Veľa sa páči aj mn,ale.....spomienky? Minulosť ? Nuž= toto nie je pre mňa,to si neviem predstaviť...okrem toho som múzejníčka= tak ako vyhodiť svoju rodovú minulosť?...inak je kniha dobrým radcom.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (14)   nie (1)  
Nahlásiť recenziu
Ľudmila Andrejková
Ľudmila Andrejková
20.04.2016
Reagovať
nenechá vás bez následnej aktivity

Autorka, Marie Kondo, sa počas svojej praxe upratovania, rozhodla napísať knihu aby ľuďom pomohla v ich preplnených domácnostiach, kde máme ku všetkému citovú väzbu. Radami, ktoré poskytuje, dáva návod krok po kroku ako postupovať v upratovaní. Ani mňa to nenechalo bez aktivity. Hneď som si upratala skrine a postupujem ďalej. Neverili by ste ako to napomôže k celkovej psychike, pochopeniu a naplneniu nielen ženy ale aj celej rodine. Vrelo odporúčam.
Na autorke sa mi páči, že v knihe opisuje aj veci ktoré robila nesprávne aby čitateľa vystríhala pred chybami.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (7)   nie (0)  
Nahlásiť recenziu
petronela
petronela
14.01.2016
Reagovať
Úžasná kniha

Aj napriek prvotným predsudkom (nemala som rada upratovanie) ma táto kniha pohltila, pretože som pochopila, že aj keď nemám rada upratovanie chcem mať poriadok doma ale aj v živote. Praktické princípy, ktoré sú popísané v knihe sú logické a ovplyvnia váš život jedine v dobrom. Odporúčam tým, ktorý nemajú radi upratovanie a chcú zmeniť svoj domov aj tým, ktorý upratujú pravidelne, ale nie sú s výsledkom 100% spokojný.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (6)   nie (0)  
Nahlásiť recenziu
Jana Šišuláková
Jana Šišuláková
11.05.2016
Overený nákup Reagovať
Kúzelné upratovanie

Tak ako sa niekto zhovára s kvetmi, tak sa spisovateľka rozpráva s vecami okolo seba. Aj kabelka môže byť unavená, treba sa jej poďakovať za službu, ktorú pre nás počas dňa urobila. Ponožky nestáčať do uzlíka, aby netrpeli. :-) Pre niekoho úsmevné, pre niekoho na zamyslenie. Upratovanie bolo po prečítaní tejto knihy oveľa zaujímavejšie a zábavnejšie. Určite sa časom ku knihe zase vrátim. A o to práve išlo, nie?

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (3)   nie (0)  
Nahlásiť recenziu
evelyn
evelyn
01.06.2016
Reagovať
úžasné!!!!

táto kniha ma inšpirovala k " veľkolepému " upratovaniu na chate i doma. Tie pocitu po " akcii" sú naozaj neopísateľné. Všetko je veľmi jednoduché, len sa treba s tým stotožniť. A začať.... a vyhadzovať....

Kniha ma nadchla.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (3)   nie (0)  
Nahlásiť recenziu

Odporúčania

Štyri (Zbierka poviedok k sérii Divergencia)
Naša cena: 11,53 € (ušetríte 11%)
Exkluzívna zbierka poviedok k megaúspešnej dystopickej sérii kníh od Veronicy Roth - Divergencia, Rezistencia a Experiment...
Na sútoku
Naša cena: 11,31 € (ušetríte 5%)
Najnovšia kniha Moniky Kompaníkovej, v ktorej príbehy plynú smerom k sútoku. Sú dni, z ktorých sa o sebe nič nedozviete, ale sú aj dni...
Bábovky
Naša cena: 11,39 € (ušetríte 5%)
Dvanáct žen, dvanáct osudů propojených v jednom románu. Napadlo vás někdy, co řeší milenka ženatého muže a jaká je ve skutečnosti ta příšerná...
Záblesk svetla
Naša cena: 14,16 € (ušetríte 5%)
Zem nás všetkých volá k sebe. Pôda, skaly aj hlina. Pripomína sa, dbá, aby sme na ňu nezabudli. Pretože zem napokon zvíťazí. Tak ako vždy. Všetci...
E-knihu môžete aj darovať!
Ďalšie e-knihy z tejto oblasti
Vesmírne prípady
Jozef Žarnay
Naša cena: 4,90 €
Bledomodré ženské písmo
Franz Werfel
Naša cena: 3,90 €
Chcel by som, aby ma niekto niekde čakal
Anna Gavalda
Naša cena: 3,90 €
Testament
Miloš Janoušek
Naša cena: 5,90 €
Na sútoku
Monika Kompaníková
Naša cena: 3,90 €
Pečená zebra
Iva Pekárková
Naša cena: 6,85 €
Medzerový plod
Veronika Šikulová
Naša cena: 7,90 €
Najpredávanejšie e-knihy za posledných 14 dní
Ihrisko
Lars Kepler
Naša cena: 10,40 €
Jednou nohou v hrobe
Dominik Dán
Naša cena: 4,90 €
Učeň
Hans Rosenfeldt, Michael Hjorth
Naša cena: 10,40 €
Predtým ako som Ťa poznala
Jojo Moyes
Naša cena: 9,70 €
Kúzelné upratovanie
Marie Kondo
Naša cena: 7,90 €Nikdy som nemyslel na to, aby som písal pre povesť a poctu. Čo mám na srdci, musí von, a preto píšem. (Ludwig Van Beethoven)
Aj z drobných vecí sa dajú urobiť veľké. Vďaka vašim Anjelskym drobným ste pri nákupoch na Martinus.sk darovali už 316 703,80 € na Dobrého Anjela. Ďakujeme!
Kávička