Knihy
E-knihy

Nepopiratelné: Evoluce a věda o stvoření světa

Omega, 2016
Vydavateľstvo
Omega, 2016

Bill Nye vede kampaň proti vědeckým nedostatkům kreacionismu, která nedávno nabyla nových rozměrů a podobá se křížové výpravě. Rozbuškou byl loni na podzim jeho provokativní komentář na BigThink.com, který měl za následek kontroverzní výměnu názorů...

Čítaj viac

1,30 €

Bežná cena Bežne 2,30 €

Ušetríte 43%

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Bill Nye vede kampaň proti vědeckým nedostatkům kreacionismu, která nedávno nabyla nových rozměrů a podobá se křížové výpravě. Rozbuškou byl loni na podzim jeho provokativní komentář na BigThink.com, který měl za následek kontroverzní výměnu názorů s kurátorem Muzea stvoření Kenem Hamem. V této knize Nye dále rozvíjí své argumenty a tvrdí, že tato debata není ani tolik střetem vědy a náboženství, jako spíše diskusí o povaze vědy jako takové. S nakažlivým entusiasmem nám přibližuje podstatu evoluční teorie a vysvětluje, že je založená na ověřitelných faktech a že je tedy rozumným vysvětlením našich počátků. S velkým zápalem trvá na tom, že tvrdit, že kreacionismus má své místo ve vyučování přírodovědy, škodí nejen dětem, ale také budoucnosti celého světa.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Nepopiratelné: Evoluce a věda o stvoření světa - Bill Nye
Evoluce svým vlastním tvůrcem - Miroslav Veverka
23,56 €
Ušetríte 2,10 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Undeniable: Evolution and the Science of Creation
Rozmer
142×210 mm
ISBN
9788073902544
Naše katalógové číslo
206029
Počet strán
304
Hmotnosť
480 g
Rok vydania
2016
Väzba
pevná väzba
Jazyk
český
Vydavateľstvo
Omega

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

3,0 / 5

2 hodnotenia

1
0
0
0
1

Peter
pred štyrmi dňami
Skutočne, neuveriteľné bludy
Je smutné, ako sa vždy nájde nejaký pisálek, ktorý v zásade ani nevie, o čom píše. Neprečítal som túto knihu, len nejaké state z nej, no aj to je dostatočne dosť na to, aby som mohol túto knihu považovať za zbytočnú. Tento pisateľ, a jemu podobní, sa nikdy nezamerajú na vedecké závery, napr. o atóme a jeho existencii a nezamerajú sa na dôvod a spôsob vzniku niečoho tak fenomenálneho. Rozhodne sa takýto pisateľ nebude zaoberať Mendelejevovou periodickou sústavou a závermi tohoto veľkého človeka. A už vonkoncom sa nebude zaoberať vedeckými závermi Isaaca Newtona alebo Louis Pasteura. Následne takáto povrchnosť pisálkov, tzv. evolucionostov, ich vedie k záverom, ktoré vyznievajú prinajmenšom smiešne a nelogicky. A to nemusí byť človek ani kreacionista, aby považoval túto a obdobnú beletriu nielen za bezcennú, ale vyložene hlúpu a naivnú.
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Nepopiratelné: Evoluce a věda o stvoření světa - Bill Nye
Evoluce svým vlastním tvůrcem - Miroslav Veverka
23,56 €
Ušetríte 2,10 €

„Byť výnimočný je najlepší spôsob, ako byť iný.“