Knihy
E-knihy

Strach z lietania

Slovart, 2015
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
4 hodiny čítania
Vydavateľstvo
Slovart, 2015

Úspešná americká spisovateľka Erica Jong sa preslávila románom Strach z lietania, ktorý vyšiel v roku 1973. Krátko po vydaní si vyslúžil hodnotenia kontroverzný a revolučný, najmä za Jongovej otvorený prístup k ženskej sexualite...

Čítaj viac

7,90 €

Bežná cena Bežne 11,95 €

Ušetríte 34%

Okamžite na stiahnutie

Aj e-knihy môžete darovať

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Úspešná americká spisovateľka Erica Jong sa preslávila románom Strach z lietania, ktorý vyšiel v roku 1973. Krátko po vydaní si vyslúžil hodnotenia kontroverzný a revolučný, najmä za Jongovej otvorený prístup k ženskej sexualite. Kniha je dnes považovaná za nadčasový príbeh o sebaobjavovaní a slobode.

Inteligentná a nekonvenčná spisovateľka Isadora Wingová hľadá muža, ktorého by mohla naozaj milovať a s ktorým by bola šťastná. S manželom prichádza do Viedne na kongres psychoanalytikov. Zaľúbi sa do jedného z kolegov a neskôr spolu cestujú po Európe. Román humorným spôsobom glosuje módny psychoanalytický ošiaľ v Amerike 70. rokov dvadsiateho storočia.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Strach z lietania - Erica Jong
Venuša zo zátoky - Dominik Dán
17,89 €
Ušetríte 8,01 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
288
Vydavateľstvo
Slovart
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
203888
Rok vydania
2015

Čo si myslíme my

Miroslava Čížková
Miroslava Čížková
zamestnanec
29. apríla 2015

Keď táto kniha vyšla v USA v roku 1973 prvý krát, vyvolala veľké množstvo kontroverzných reakcií. Je typickým feministickým protestom tej doby, no myslím, že množstvo otázok, ktoré v nej Erica Jong kladie, sú otázkami typicky ženskými aj dnes. Dieťa alebo kariéra? Túžba po splynutí s "dokonalým" partnerom? Túžba byť milovaná a prijatá taká, aká je? Pocit viny za nevydarené vzťahy? Toto všetko a ešte mnoho iných fragmentov hlbokej ženskej duše odhaľuje autorka v románe.
Dej je v celku jednoduchý. Hlavná hrdinka, tridsiatnička Izadora sa so svojím mužom, psychoanalytikom Bennettom, zúčastní na kongrese psychológov vo Viedni. Tu stretáva príťažlivého angličana Adriana, ktorý ju sexuálne priťahuje. Jej manželstvo s Bennettom je po piatich rokoch mŕtve, no píšu sa sedemdesiate roky, a žena, pokiaľ nie je vydatá, neznamená v očiach spoločnosti nič. Adrian ponúkne Izadore dobrodružstvo vo forme roadtripu po Európe v existencionálnom štýle a ona odrazu stojí pred voľbou: návrat do bezpečného a mŕtveho manželstva s mužom, ktorý nie je schopný vyjadriť svoje city, alebo priamy a otvorený Adrian, ktorý sľubuje neznáme dobrodružstvo?
Kniha je písaná otvoreným a priamym štýlom ženy, na ktorej vidieť, že rozmýšľa a má svoj vlastný názor. A povie ho. Netvrdí, že sa ho nebojí povedať (práve, že sa bojí - a veľmi), ale povie ho aj tak.
Dobrý román pre ženy, vhodný aj ako dovolenkový relax. Živý štýl písania, mierna irónia a výsmech vtedajšej spoločnosti a hlavne veľa túžby: po láske, po slobode, po lietaní.

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,4 / 5

8 hodnotení

5
1
2
0
0

Soňa Janů
Soňa Janů
3.6.2016
Názor čitateľa
Čítala som túto knihu ešte na vysokej, čo je už nejakých 20 rokov, ale doteraz si pamätám ako ma táto kniha v tom čase zasiahla. Vtedy som ju vnímala ako niečo úúžasnéé, lebo také niečo čítať v našej krajine bolo fakt výnimočné a prelomové, po všetkých oľgách komsomolkách a spol.. niekto ukázal, že žena môže byť sebestačná. Možno si to teraz zopakujem, aby som zistila do akej miery je táto téma ešte aktuálna..
Čítaj viac
Dezider
17.1.2016
Názor čitateľa
Obávam sa, že pohľad muža na túto knihu je trošku iný, ako dám, ktoré ju hodnotili predo mnou. Určite v čase vzniku a vydania tejto knihy v USA to bol priam revolučný čin v literatúre tejto krajiny. Kto trochu pozná pomery aj v tejto krajine dnes, nie je to už až také prelomové.
Čítaj viac
Ľudmila
17.7.2015
Výborná kniha
Pekný a objektívny pohľad do duše ženy, empatický prístup a veľmi realisticky napísané. Páči sa mi autentická výpoveď autorky, ktorá je nielen inteligentná, ale aj vnímavá a odvážná. Odporáčam.
Čítaj viac
5.7.2015
ODVÁŽNE
Obdivujem autorku ! Je to napísané veľmi inteligentne, pútavo, odvážne. Veľmi sa mi páči úprimnosť s ktorou opisuje rodinu, seba a svoje zážitky. Myslím, že slovenské autorky, ani tie mladé, toľko odvahy nemajú.
Čítaj viac
iva
19.4.2015
Treba čítať,
ak Boh/Alláh/Krišna dá, aj čitateľka vyplachovacích ženských románov /Vasilková, Benková, Pilcherová a spol/ pochopí, že aj niektoré ženské spisovateľky majú mozog a zažili skutočné vzťahy, nielen také, o ktorých snívajú, že snáď také sú. Adrian Goodlove je na zabitie, a to doslova. A scéna s menštruáciou bez vložiek je doslova kultová.
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Strach z lietania - Erica Jong
Venuša zo zátoky - Dominik Dán
17,89 €
Ušetríte 8,01 €

„Prevratné myšlienky ku mne vždy prišli v knihách.“

Bell Hooks