Knihy
E-knihy

Zakázaná láska

Perfekt, 2015
Vydavateľstvo
Perfekt, 2015

Výber toho najlepšieho z tvorby Miroslava Válka, ktorý patrí k najznámejším predstaviteľom slovenskej básnickej moderny 20. storočia. Autor sa vnútorným dialógom spája s čitateľom a ľudsky, ironicky i sebaironicky sa dotýka jeho duše...

Čítaj viac

8,90 €

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Výber toho najlepšieho z tvorby Miroslava Válka, ktorý patrí k najznámejším predstaviteľom slovenskej básnickej moderny 20. storočia. Autor sa vnútorným dialógom spája s čitateľom a ľudsky, ironicky i sebaironicky sa dotýka jeho duše, ktorá je poznačená tragickými osudmi – motívmi zrady, sklamania a z toho prameniacej neistoty a zlyhaní. Načrtáva však aj nové vízie a vieru v lepšie zajtrajšky. Válkova tvorba patrí k umeleckým vrcholom modernej slovenskej poézie, ktorá je výnimočná tým, že rozvíja kultúrny dialóg aj so súčasnou mladou generáciou.


Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
112
Hmotnosť
270 g
Rok vydania
2015
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Perfekt
Rozmer
130×200 mm
ISBN
9788080467074
Naše katalógové číslo
203113

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

2,5 / 5

2 hodnotenia

0
1
0
0
1

Andrea Fašková
Andrea Fašková
11.5.2016
Potešenie
Tvorba Miroslava Válka ma upútala už na strednej škole, kedy bol len súčasťou učebných osnov. Po prečítaní niekoľkých básní sa však stal viac než len otázkou na písomke. Bol zdrojom zamyslenia i inšpirácie. Preto som siahla po tejto zbierke, ktorá obsahuje niekoľko básní z jeho desiatich zbierok. Takmer okamžite som sa potešila, keď som zbadala Nite, Jablko či S hlavou v ohni.
Odporúčam všetkým, ktorí by chceli mať aspoň niečo od tohto autora v knižnici, no nevedia sa rozhodnúť, ktorú jeho konkrétnu zbierku si kúpiť.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac

„Kde inde je ľudská povaha taká slabá ako v kníhkupectve?“

Henry Ward Beecher