Knihy
E-knihy

Ztráty a nálezy

Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
4-5 hodín čítania
Vydavateľstvo
Mladá fronta, 2015

Millie je sedmiletá holčička se zrzavými kudrnami a červenými gumáky. Vede si seznam mrtvých tvorů, na němž kromě pavouka a sousedovic kočky figuruje také babička a brzy na něm přibyde i tatínek. Jednoho dne ji ovšem maminka zanechá...

Čítaj viac

6,45 €

Bežná cena Bežne 13,60 €

Ušetríte 53%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Millie je sedmiletá holčička se zrzavými kudrnami a červenými gumáky. Vede si seznam mrtvých tvorů, na němž kromě pavouka a sousedovic kočky figuruje také babička a brzy na něm přibyde i tatínek. Jednoho dne ji ovšem maminka zanechá samotnou pod stojanem s obrovitánskými spoďárami v místním obchodním domě a už se nevrátí.
Dvaaosmdesátiletá Agatha Pantha nevyšla od smrti manžela z domu a s nikým nepromluvila. Prázdnotu ve svém životě vyplňuje pořváváním po kolemjdoucích, sledováním nevyladěné televize a svým na minutu přesným denním rozvrhem. Tedy až do toho osudného dne, kdy si v protějším domě všimne osamělé holčičky.
Písař Karl kdysi špičkami prstů vyťukával milostné dopisy na ženinu sametovou kůži. Dnes ovšem sedí v domově důchodců a moc dobře ví, že musí najít způsob, jak začít znovu žít. A tak odsud v náhlém radostném popudu uprchne. Náhoda svede tyto tři dohromady. Společně se vydávají na cestu přes půlku Austrálie, aby našli Milliinu maminku a v konečném důsledku zjistili, že i mladí mohou být moudří, že stáří nerovná se smrti a že klíčem ke šťastnému životu by mohlo být i občasné porušení pravidel.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Ztráty a nálezy - Brooke Davis
Jozef Tiso - James Mace Ward
20,44 €
Ušetríte 13,11 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
272
Vydavateľstvo
Mladá fronta
Jazyk
český
Naše katalógové číslo
202278
Rok vydania
2015

Čo si myslíme my

zamestnanec
7. februára 2015

Ešte som sa vo svojom čitateľskom živote nikdy nestretla s knihou, ktorá by priam sršala myšlienkami, rozhovormi a analýzami smrti. Ta-dá! Ak do rúk chytíte Stratených a nájdených, tak je to presne to, čo dostanete a v žiadnom prípade sa knihy nepúšťajte! Bola by škoda prísť o príležitosť nazrieť do tematiky žiaľu a zamyslieť sa, čo by ste si z nej dokázali zobrať pre seba. Na prvý pohľad milá prvotina austrálskej autorky s nezvyčajnými postavami, no až na konci - po prečítaní autorkinho poďakovania - si uvedomíte pravú podstatu a zmysel príbehu, ktorý nám Brooke Davis ponúka na jednotlivých stránkach. Úprimne, kniha zo začiatku nenapĺňala moje očakávania, no po každej ďalšej vete a strane som sa dokázala vžiť do príbehu a dúfala som len v ten najkrajší a najlepší koniec. Či sa toho šťastného konca naozaj dočkáte? Nuž, to musíte po prečítaní zhodnotiť sami. Každopádne pre mňa sú Stratení a nájdení 5-hviezdičkovou knihou (i keď osobne sa s "hviezdičkovaním" nestotožňujem, pretože je ťažké poznať merítko toho, čo si zaslúži o hviezdičku menej a čo nie a toto rozhodnutie zavisí od každého jedného čitateľa). Kniha je podľa môjho názoru dokonalá, lebo verím, že autorka vyjadrila prostredníctvom postáv presne to, čo mala v pláne. Azda by som vytkla len to, že nám všetkým nastavuje až príliš veľké zrkadlo, aby nám ukázala, čo sa s nami všetkými skôr či neskôr stane...

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

3,5 / 5

24 hodnotení

4
8
9
3
0

Patrícia
7.8.2018
Veľmi dobrá prvotina
Kniha má zaujala kvôli dejú nie v každej knihe sa dočítame tak veľa o tom ako malé dieťa vidí smrť. Kniha sa čítala ľahko je to jedna z oddychoviek ktorá vo vás nechá iste pocity. Dávam len 4 hviezdy pretože ako náhle do deja prišla postava Agathy Panthovej dej sa motal a už nebolo také ľahké sa v ňom orientovať.
Čítaj viac
Adam K.
20.4.2016
Stratený čas a nájdení...
Túto knihu som čítal už dávnejšie, no sklamala ma. Zaujala ma príbehom, ktorý mal naozaj krásnu myšlienku a príbeh by to mohol byť dobrý, keby ho autorka "nepokašľala" nasilu vnucovanými opismi sexu a i. Nemám proti takýmto veciam nič, ale k tejto knihe sa mi úprimne vôbec nehodili. No a záver ma taktiež sklamal. Ale celkom sa mi páčil pohľad Millie. No túto knihu neodporúčam.
Čítaj viac
Oľga Rozborilová
18.2.2016
Stratení a nájdení
Pristupovala som ku knihe s obavou,keďže je to prvotina autorky.Knihu so prečítala,páčila sa mi a opäť som sa presvedčila ,že nemám mať vopred obavy. Patrím k skôr narodeným a okrem pohody pri večernom čítaní navodzuje autorka podnety na premýšľanie o živote, smrti,samote, porozumení a obetovaní .Odporúčam predovšetkým starším čitateľom.
Čítaj viac
Mgr. Jana Hlavatá Jazykové centrum Hlavička
10.1.2016
neublíži a nič nepokazí
Taká pohodovka na jeden-dva dni...neurazí, pohladí, je to milé, autorka sa snažila, ale Hurakami ani Rushdie to nie je...nedá sa dať tri a pol hviezdičky, ale u mne dobrý...na oddych sa dá...
Čítaj viac
Martina Faktorová
24.9.2015
Martina
Pekné, smutné, ale kto nezažil stratu blízkeho, nepochopí pocity autorky, ktoré vkladala do knihy. Až na konci som aj ja pochopila, prečo je to také autentické. A keďže som tiež stratila mamu, mne sa to čítalo síce ťažko, ale s pochopením... Kto hľadá veselú knihu - ako som si myslela pri prečítaní obalu - že kniha rozosmeje, tak toto sa mi nezdalo. Skôr smutná, ale pravdivá...
Čítaj viac
martin63
19.2.2015
Názor čitateľa
Zrejme nikto pod 30 si tuto knihu nevychutná, ale je ozaj dobra. Trochu absurdné situácie s absurdnými hrdinami, konce kapitol s otázkami, ktoré trápia každého kto vie že všetci umrieme, ústia na konci tohto "road movie" do veľkého finále.
Ale ak to niekoho nechyti , môže tomu vyčítať, že je to celé písané účelovo s vidinou hollywoodskeho spracovania. To asi aj príde, ale predtým než to znetvoria producenti sa to oplatí prečítať a nechať priestor vlastnej predstavivosti a pripojiť sa k tým trom a Mannymu.
Čítaj viac
Gabriel Klimo
1.2.2015
Názor čitateľa
Skvelá kniha a veľmi zaujímavý nápad. Kniha sa ľahko čítala a obsahovala zaujímavé postavy. Pri knihe sa určite zasmejete akurát mohla autorka vyťažiť z príbehu niečo viac, inak sa mi kniha páčila. Určite odporúčam prečítať.
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Ztráty a nálezy - Brooke Davis
Jozef Tiso - James Mace Ward
20,44 €
Ušetríte 13,11 €

„Spisovateľ je človek, pre ktorého je písanie zložitejšie ako pre iných ľudí.“

Thomas Mann