Knihy
E-knihy

Dotyky budúcnosti

Antológia slovenskej sci-fi

  Artis Omnis, 2015
  Okamžitý download
  EPUB
  MOBI
  Vydavateľstvo
  Artis Omnis, 2015
  Edícia
  Margo

  Láka vás vzdialený vesmír budúcnosti, či znepokojivé výjavy alternatívnej histórie? Exotická farebnosť nepoznaných planét, hrdzavý prach postkatastrofických miest, alebo jednoducho iný uhol pohľadu na našu každodennosť?

  Čítaj viac

  4,90 €

  Bežná cena Bežne 13,00 €

  Ušetríte 62%

  Okamžite na stiahnutie

  Odporúčané tituly a kolekcie

  Viac o e-knihe

  Láka vás vzdialený vesmír budúcnosti, či znepokojivé výjavy alternatívnej histórie? Exotická farebnosť nepoznaných planét, hrdzavý prach postkatastrofických miest, alebo jednoducho iný uhol pohľadu na našu každodennosť? Vedecká fantastika tvorí všade na svete významnú časť literatúry. Tretia z radu antológií vydavateľstva Artis Omnis dokončuje prehľad slovenskej fantastickej literatúry reprezentatívnym výberom sci-fi. Dotyky budúcnosti (po hororových Farbách strachu a fantasy Čase hrdinov) prinášajú výber z toho, čo sa u nás písalo a píše vo vedeckej fantastike od 60. rokov minulého storočia podnes. Jozef Žarnay, Jozef Tallo, Ondrej Krug, Alexandra Pavelková, Jozef Girovský, Štefan Huslica, Juraj Toman, Marek Eliáš, Michal Hvorecký, Anton Stiffel, Zuska Stožická, Michal Jedinák, Tomáš Knapko, Lucia Droppová, Diana Laslopová, Diana Majerová, Jana Plauchová, Lia Halčínová, Zuzana Droppová a Marek Slabej − dvadsiatka autorov v širokom zábere od klasickej vesmírnej či postapokalyptickej sci-fi, cez politfiction až po kyberpunk ponúka to najlepšie zo svojej tvorby.

  Čítaj viac
  Kúpte spolu
  Dotyky budúcnosti -
  Vesmírne prípady - Jozef Žarnay
  9,80 €
  Ušetríte 14,10 €
  Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
  Dajte nám o tom vedieť.

  Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

  Počet strán
  272
  Vydavateľstvo
  Artis Omnis
  Jazyk
  slovenský
  Naše katalógové číslo
  202228
  Rok vydania
  2015

  Recenzie

  Ako sa vám páčila e-kniha?

  4,1 / 5

  10 hodnotení

  2
  7
  1
  0
  0

  Marianna Ondrejková
  Marianna Ondrejková
  25.4.2016
  Z kazdeho rozka troska
  Prekvapilo ma, ze poviedky su absolutne nesurode. Kvalita a zaujimavot spracovanych tem je tiez ako na hojdacke. V kazdom pripade splniela moje ocakavanie. Zistila som o ktorych autorov budem mat v buducnosti zaujem.
  Čítaj viac
  22.10.2015
  Rôznorodosť
  Úroveň zbierky je veľmi rôznorodá. Väčšina čitateľov sci-fi si v nej určite niečo dobré nájde, rovnako však väčšina bude niečím znechutená. Témy, štýly, prostredia, rozsahy próz sú naozaj veľmi pestré. Nachádza sa tam autorská obratnosť i neobratnosť, originalita aj klišé.
  Čítaj viac
  Lenka Štiblaríková
  Lenka Štiblaríková
  22.12.2014
  Dotyky
  Výborná zbierka, páčila sa mi najviac z doteraz vydaných antológií. Hravo zvládne aj čitateľa, ktorý sa k SF nehrnie míľovými krokmi a je skôr skeptický k tomuto žánru. Ponúka prierez slovenskou sci-fi od starších autorov po tých súčasných, rôzne témy, prístupy k nim, rôznorodých hrdinov aj antihrdinov. Fajn čítanie.
  Čítaj viac
  Marian Kubicsko
  Marian Kubicsko
  21.10.2014
  Recenzia
  Artis Omnis zavŕšil mapovanie slovenskej fantastiky vynikajúcou antológiou. Má síce zopár mušiek, ale výsledný dojem je vynikajúci. Tu je moja recenzia na knihu:
  http://idolov.blogspot.sk/2014/10/recenzia-dotyky-buducnosti.html
  Čítaj viac

  Artis Omnis je žilinské vydavateľstvo, ktoré už desiaty rok vydáva slovenskú tvorbu v oddychových i náročnejších žánroch: trilery, fantasy, sci-fi, horor, romantické romány, poézia, populárno-náučné publikácie, knihy pre deti. Je známe medzi fanúšikmi menšinových žánrov – prináša a objavuje kultových domácich autorov. Venuje sa histórii mesta, v ktorom pôsobí, a pomáha autorom i témam z okolia. V rámci súťaže Cena Fantázie udeľuje cenu BÉLA za najlepšiu hororovú poviedku. S vlastným programom sa pravidelne zúčastňuje na viacerých knižných veľtrhoch a festivaloch, napríklad: Bibliotéka, Žilinský literárny festival, IstroCon, SlavCon. Medzi kmeňových autorov vydavateľstva patrí aj najznámejší autor slovenskej fantasy Juraj Červenák či Žilinčan Ľubomír Feldek. Počas desaťročného pôsobenia vydavateľstvo ponúklo čitateľom takmer 60 knižných publikácií a predstavilo viac ako 100 autorov. Od roku 2011 vydávame aj e-knihy. V septembri 2014 na festivale ParCon v Bratislave bola vydavateľstvu udelená cena DRAK, ocenenie slovenských sci-fi klubov.

  Čítaj viac
  Kúpte spolu
  Dotyky budúcnosti -
  Vesmírne prípady - Jozef Žarnay
  9,80 €
  Ušetríte 14,10 €

  „Na knihách sa mi páči najmä to, že sa dajú čítať.“

  Suchý