Knihy
E-knihy
39,09 €

Bežná cena Bežne 39,95 €

Ušetríte 2%

Na sklade, objednávajte však rýchlo

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Titul 27.11.2015 získal Cenu predsedu Košického samosprávneho kraja za vynikajúce tvorivé dielo významnej kultúrnej, umeleckej a publicistickej hodnoty!
Dielo je výsledkom viac ako desaťročnej výskumnej, bádateľskej, excerpčnej bibliografickej i zberateľskej práce autorov Jána Gašpara, Eleonóry Blaškovej a Márie Mihókovej. Obsahuje medailóny ľudí z rôznych oblastí spoločenského, politického, hospodárskeho, cirkevného, vedeckého, kultúrneho a športového života Košíc, ktorí svojimi odbornými znalosťami, názormi, životnými postojmi, zručnosťou, talentom, či entuziazmom prispeli výraznou mierou k budovaniu mesta, rozvoju obchodu, skvalitneniu výrobných postupov v mnohých odvetviach hospodárstva, spresneniu znalostí z vedných odborov, zdokonaleniu výchovno-pedagogického procesu, naplneniu duchovného života človeka, rozšíreniu ľudského poznania, spestreniu spoločenského diania nielen v meste, ale mnohokrát ho regionálne prevýšili.

Publikácia na 484 stranách prináša 1895 abecedne radených personálnych hesiel (od písmena A po písmeno I), ktoré obsahujú aj biografické údaje z matrík, fotografiu, odkazy na literatúru a pramene, resp. prehľad vytvorených diel. Pomocný aparát pozostáva zo Zoznamu použitých skratiek, Zoznamu skratiek najčastejšie citovanej literatúry a Zoznamu použitej a odporúčanej literatúry. Systém registrov bude obsahom niektorého z nasledujúcich dielov.
Obsah:
  • 1. Slovo primátora
  • 2. Úvod
  • 3. Zoznam použitých skratiek
  • 4. Zoznam skratiek najčastejšie citovaných diel
  • 5. Biografické heslá
  • 6. Zoznam použitej a odporúčanej literatúry
Čítaj viac
Kúpte spolu
Lexikón Košičanov - Ján Gašpar, Eleonóra Blašková, Mária Mihóková
História a súčasnosť kultúry pod vrchom Dúň - Viera Peťková
56,67 €
Ušetríte 1,78 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
484
Hmotnosť
1890 g
Rok vydania
2014
Väzba
pevná väzba s prebalom
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
EQUILIBRIA
Rozmer
239×295 mm
ISBN
9788081431562
Naše katalógové číslo
197012

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

1 hodnotenie

1
0
0
0
0

28.4.2015
Lexikon Kosicanov
Velmi ma potesila kniha Lexikon Kosicanov. Je krasne spracovana, vidiet, ze autori sa s laskou venovali na tvorbe tejto knihy. Lutujem, ze na dalsie diely budeme dlho cakat. Tesi ma tiez vidiet mena roznych narodnosti, roznych zamestnani a tym dufam, ze to bude viest k citeniu spolupatricnosti Kosicanov a k hrdosti byt obcanom Kosic.
Vdaka autorom k dobre vykonanej praci.
Eva Dusil/Kende
Canada.
/
Čítaj viac
21.3.2015
Názor čitateľa
Tešila som sa na vydanie tejto knihy....mnohí z našej rodiny sú rozpŕchnutí po celom Slovensku, tak som chcela každému jednému kúpiť knihu....trochu ma prekvapila cena opäť len bohatší si ju môžu dovoliť ...a ja som mala v pláne kúpiť aspoň 5 ks...ale určite jednu si kúpim
Čítaj viac
Milan Kolcun
18.2.2015
Názor čitateľa
Svojho suseda, známeho, ba dokonca aj príbuzného nájdete v tejto knihe. Košičanom sa v minulosti oplatilo niečo dosiahnuť, lebo sa napokon dostali do takejto úžasnej knihy. Kniha by mohla byť v každej košickej knižnici.
Teším sa z nej a využívam ju.
Čítaj viac
Mária Vavrová
14.2.2015
Názor čitateľa
Táto kniha je napísaná veľmi prehľadne a jasne a dá sa v nej veľmi dobre orientovať. Zatiaľ som ju celú neprečítala, len informácie o mojich predkoch a ľuďoch, ktorých som poznala podľa mena. Obsahuje množstvo zaujímavých a hodnotných informácií o významných košičanoch a ak tu má niekto korene, tak v nej určite nájde svojich predkoch a zaujímavosti o nich.
Čítaj viac


Vydavateľstvo Equilibria vzniklo v roku 2004 a venuje sa vydávaniu pôvodnej slovenskej i prekladovej odbornej literatúry a beletrie. Obľúbené sú najmä tituly technickej a lekárskej literatúry, ale i literatúry pre deti.Ako vzniklo vaše vydavateľstvo?
Vydavateľstvo Equilibria dnes zabezpečuje kompletný servis v troch hlavných oblastiach: vydavateľstvo, tlačiareň a napokon grafické štúdio. Pôvodne začínalo ako kreatívne štúdio a tlačiareň. Postupne sa však na základe požiadaviek klientov a potrieb trhu začalo venovať viac vydávaniu kníh, avšak doteraz pokrýva širšie portfólio záujmu.

Podľa čoho si vyberáte tituly, ktoré vydáte?
Knihy, ktoré vydávame, si starostlivo vyberáme nielen podľa potrieb trhu, teda záujmu čitateľov, ale – hlavne – podľa originality, jedinečnosti, teda toho, čo môžu poskytnúť navyše oproti iným knihám. Nie všetky naše tituly môžeme označiť za komerčne úspešné. Mnohokrát ideme do projektov, ktoré sú cielené pre užšie spektrum čitateľov. Ceníme si hodnotnú literatúru a snažíme sa obohatiť našich čitateľov, pomôcť im vnímať svet aj z inej ako bežne zaužívanej perspektívy.

Na ktorú knihu ste najviac hrdí?
Vydavateľsky úspešným titulom bola odborná publikácia pre lekárnikov a študentov farmácie pod názvom Základná farmakológia a farmakoterapia, z ktorej sme pre veľký záujem robili niekoľkokrát dotlač. Svojím spôsobom jedinečné sú knihy pre deti od najmladšej slovenskej autorky, len dvanásťročnej Stely Brix. Nedávno sme napríklad vydali náučnú knihu pre deti Kľúče od tabu, ktorá citlivo odkrýva deťom dve základné tabu našej spoločnosti a právom rozvírila širokú debatu. Ale tak to má byť. Naše najlepšie knihy nenechávajú ľudí ľahostajnými.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Lexikón Košičanov - Ján Gašpar, Eleonóra Blašková, Mária Mihóková
História a súčasnosť kultúry pod vrchom Dúň - Viera Peťková
56,67 €
Ušetríte 1,78 €

„Čítaj všetky knihy, ktoré sa ti dostanú do rúk, ak ich vieš správne posúdiť a ich obsah preskúmať.“

Dionysius