Knihy
E-knihy

Až čas ukáže

Ikar, 2015
Vydavateľstvo
Ikar, 2015

Hanka Brečtanská pracuje ako účtovníčka v súkromnej firme. S manželom Denisom a dcérkou Deniskou ešte donedávna viedli bežný život, ktorý narúšali len nezhody so svokrou. Po piatich rokoch manželstva sa však...

Čítaj viac

9,88 €

Bežná cena Bežne 9,90 €

Posielame do troch dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Hanka Brečtanská pracuje ako účtovníčka v súkromnej firme. S manželom Denisom a dcérkou Deniskou ešte donedávna viedli bežný život, ktorý narúšali len nezhody so svokrou. Po piatich rokoch manželstva sa však Denisovo správanie mení a Hanka si kladie otázku, čo sa to stalo s ich životom. Denis je od istého času posadnutý myšlienkou žiť v Južnej Afrike. Vzdá sa dobre plateného miesta a chce sa presťahovať za vidinou raja. Hanka však váha, prestáva veriť vlastnému mužovi a bojí sa vytrhnúť dcéru zo známeho prostredia. Stačí však zopár nestrážených sekúnd, drobná séria zhôd a náhod a do ich života kruto zasiahne nehoda.

K napísaniu tejto knižky ma podnietila skutočná udalosť. Je to príbeh matky a jej nezlomnej vôli popasovať sa s nepriazňou osudu. Príbeh o tom, ako si všedný život s človekom rozohrá hru s vlastnými pravidlami.
Andrea Novosedlíková


Čítaj viac
Kúpte spolu
Až čas ukáže - Andrea Novosedlíková
Zbohom nevinnosť - Cora Carmack
19,76 €
Ušetríte 0,04 €

Recenzie, kritiky

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
312
Hmotnosť
240 g
Rok vydania
2015
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Ikar
Rozmer
125×200 mm
ISBN
9788055141619
Naše katalógové číslo
196932

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,0 / 5

4 hodnotenia

3
0
0
0
1

Dáša
31. 8. 2016
Postreh
Chcela som vyskúšať niečo nové, slovenské, pôvodné... Nakoľko nechcem svojím hodnotením nikoho uraziť, dovoľujem si len skonštatovať, že tejto knihe neprináleží až päľhviezdičkové pozitívne hodnotenie... Asi som náročnejšia čitateľka. Dala som sa predchádzajúcimi recenziami ovplyvniť a nachytať - a kúpila som.
Čítaj viac
Marta
8. 10. 2015
Príbeh zo života
Autorka dokáže previesť dejom veľmi pútavo a zároveň ľahko, dokáže sa vžiť do pocitov postáv, ukázať ich váhanie, rozhodovanie v krízových situáciách. Páčilo sa mi vykreslenie charakterov a vplyv okolia, minulosti na ich neskorší vývoj. Príbeh zo života, pri ktorom sa nejako automaticky pýtate, čo by ste robili v takej situácii.
Čítaj viac
30. 8. 2015
Odporúčam
Dojímavý príbeh ženy, ktorá sa snaží udržať šťastie v rodine za každú cenu. Veľmi ma zaujala druhá polovica knihy, keď hlavná hrdinka zmobilizovala svoje sily a vzala rozhodovanie do vlastných rúk. Teším sa na ďalšiu autorkinu knihu.
Čítaj viac
Marika
29. 6. 2015
Názor čitateľa
Kniha so zaujímavým a smutným námetom.Mnoho ľudí tam nájde aj kúsok seba,svoho životného príbehu.
Príbeh skončil dobre,je to povzbudenie pre tých,ktorí sú v podobnej situácii.Doporučujem kúpiť si,aj darovať svojim blízkym.
Čítaj viac
Scheer
10. 4. 2015
Skvelá kniha
Naozaj skvelá kniha. Je výpoveďou matky, manželky, silnej ženy - osobnosti, s ktorou sa náhle po piatich rokoch normálneho manželstva začne osud zhodou náhod pohrávať a uberať inou cestou, nie tou jej vysnívanou. Egoistický manžel si plní svoje sny a bez rozmýšľania opúšťa rodinu. Príbeh tak všedný a predsa iný, možno podobný ďalším, no jedinečne spracovaný vynikajúcim rozprávačským štýlom autorky. ktorá nič nenechala na náhodu. Skvelo rozohratý dej s postavami Vás rozhodne vtiahne do reality dneška a nenechá čitateľov chladnými. Knihu odporúčam.
Čítaj viac

V roku 1990 si desať knižných nadšencov povedalo, že nastal čas rozšíriť ponuku vydavateľstiev na Slovensku. Čoskoro založili vydavateľský dom IKAR, ktorý dnes čitatelia poznajú ako najväčšie slovenské vydavateľstvo. Za svoju existenciu vydal IKAR tisíce titulov a stovky bestsellerov rôznych žánrov, z ktorých sa dovedna predalo takmer 28 miliónov výtlačkov. Vydavateľský dom IKAR vo svojom portfóliu zastrešuje značky IKAR, Príroda, Odeon, Stonožka, YOLi a Ajna.

Vlajková značka IKAR predstavuje najširšie spektrum knižných titulov. Pod touto značkou nájde každý čitateľ našich najpredávanejších autorov, mnohými rokmi overené mená, úspešných slovenských autorov aj mladých knižných debutantov. Pod značkou IKAR vydávame napríklad knihy od J.K. Rowlingovej, Dana Browna, Jo Nesbøa, Davida Lagercrantza, ale, samozrejme, aj od slávnych slovenských spisovateľov, medzi ktorých patria Táňa Keleová-Vasilková, Jozef Karika, Jozef Banáš, Veronika Homolová-Tóthová a mnohí iní.

Silnou stránkou značky Príroda je široké spektrum non-fiction literatúry pre celú rodinu: populárno-náučné knihy, encyklopédie, obrazové publikácie, ale i odborné tituly a učebnice pre základné a stredné školy. Top zastúpenie majú populárne žánre, ako je zdravie a životný štýl, kulinárstvo, príroda, vzdelanie a hobby literatúra.

Crème de la crème súčasnej i klasickej svetovej prózy. Značka ODEON predstavuje špičkovú tvorbu od súčasných a klasických velikánov svetovej literatúry. V edícii ODEON Svetová klasika vychádzajú diela od F. M. Dostojevského, Ernesta Hemingwaya, L. N. Tolstého či Williama Shakespeara. Edícia ODEON Súčasná svetová literatúra na Slovensko prináša aktuálne diela svetových talentov ako napríklad Harper Leeová, držiteľ Nobelovej ceny za literatúru Kazuo Ishiguro, držiteľ Man Bookerovej ceny Paul Beatty, Celeste Ng, Eka Kurniawan a ďalší.

Stonožka je knižná kamarátka detí od 0 do 12 rokov. Symbol stonohého zvieratka vyjadruje tematickú a žánrovú pestrosť literatúry pre deti. Detským čitateľom ponúka beletriu, poéziu aj populárno-náučnú literatúru našich aj zahraničných autorov. Dobre naladená a vytrvalá Stonožka zavedie deti krok za krokom, rok za rokom, z krajiny Písmenkovo do knižného sveta plného fantázie, poznania a storakých zážitkov, ktoré si uchovajú po celý život. Stonožka sníva o tom, že každé dieťa prečíta aspoň 100 kníh!

YOLi sa zameriava na literatúru v žánroch young adult a new adult, teda prevažne pre „mladých dospelých“ vo veku približne 13 - 21 rokov. Ponúka široké spektrum prekladov súčasnej tvorby, od dystopie či fantasy až po romance. Priestor tu dostáva veľa svetoznámych autorov a autoriek, medzi inými aj John Green, Jamie McGuirová, Lauren Kateová, Erica Johansenová či Rainbow Rowellová.

Najnovším prírastkom do portfólia vydavateľského domu IKAR je značka Ajna. Prináša knihy o self-help a ezoterike. Potešia najmä čitateľov, ktorí túžia po šťastí a neustálom sebazdokonaľovaní a ktorých fascinujú záhady a tajomstvá medzi nebom a zemou. Ajna prináša svetoznáme autorky a autorov, ako je Lorna Byrneová, Rhonda Byrneová alebo Neale Donald Walsh.

Za svoju 27-ročnú existenciu IKAR získal množstvo odborných aj čitateľských ocenení, ako napríklad Vydavateľ roka, Najkrajšia kniha roka, Najkrajšia kniha Slovenska či ocenenia za umelecké preklady.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Až čas ukáže - Andrea Novosedlíková
Zbohom nevinnosť - Cora Carmack
19,76 €
Ušetríte 0,04 €

„Odkedy som chytil tvoju knihu až kým som ju nepustil, nemohol som prestať sa smiať. Raz si ju určite prečítam.“

Groucho Marx