Knihy
E-knihy
5,99 €

Na sklade, objednávajte však rýchlo

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Nová kniha od autora bestselleru Gabrielova trilogie! Zcela jistě vás navnadí na další sérii tohoto autora, na kterou se můžete těšit také v letošním roce.

Miliony čtenářů po celém světě milují Gabrielovu trilogii. Autor vyslyšel jejich přání a přichází s novou třídílnou sérií nazvanou Raven. Ještě před ní vychází novela Princ, která obě trilogie propojuje. Lze ji číst samostatně, bez znalosti předchozích knih, ale čtenáře bude určitě zajímat, jak autor spojil svět profesora Gabriela Emersona s temným a tajemným podsvětím florentského prince.

Novela Princ zkrátka propojuje Gabrielovu trilogii a zbrusu novou florentskou sérii Raven. Setkáte se v ní s profesorem Gabrielem Emersonem a jeho krásnou ženou a také poznáte nové postavy z florentské série.

Profesor Gabriel Emerson a jeho krásná žena Julia musejí společně čelit záhadnému nepříteli. Ilustrace Dantovy Božské komedie, které profesor nechá vystavit v galerii Uffizi ve Florencii, totiž dříve patřily přímo vládci florentského podsvětí. To profesor netuší a neví ani o tom, že je florentskému princi někdo ukradl. Tato tajemná a nebezpečná bytost chce své ilustrace za každou cenu zpět. A navíc prahne po pomstě. Nejprve ale musí odhalit, co je na krásné Julianne tak znepokojivého…
Čítaj viac
Kúpte spolu
Princ - Sylvain Reynard
Temná Raven - Sylvain Reynard
17,38 €
Ušetríte 0,60 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
The Prince
Hmotnosť
300 g
Rok vydania
2015
Naše katalógové číslo
196775
Počet strán
120
Jazyk
český
Vydavateľstvo
XYZ
Rozmer
130×190 mm
ISBN
9788075050465
Vekové odporúčanie
18+

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,4 / 5

5 hodnotení

2
3
0
0
0

Katarina Rimociova
Katarina Rimociova
21.4.2015
Nesmrteľný úvod do novej série
Princ, ktorý nepotrebuje bieleho koňa
Sú autori, ktorí sa pri písaní novej série nedokážu celkom rozlúčiť s tou predchádzajúcou. Medzi nich očividne patrí aj Sylvain Reynard. A tak vznikla novela Princ, ktorá spája sériu Gabrielovo inferno s novou sériou odohrávajúcou sa vo Florencii, z ktorej je zatiaľ známy prvý diel s názvom The Raven. Princ je temnou nesmrteľnou bytosťou a už stáročia vládne Florencii. Vyzná sa a má rád umenie a v súčasnosti chce zabiť profesora Gabriela Emersona. Ten práve vystavuje vo Florencii zbierku umeleckých diel, ktoré kedysi patrili Princovi.

Princ je naozaj temným vládcom, ktorý so zradcami a s tými, čo pochybili, nemá žiadne zľutovanie. Kdesi v jeho vnútri sa však skrýva BOLESŤ a sklamanie, ktoré so sebou vláči už celé veky. Autor v tomto smere nie je príliš štedrý a múdro necháva mnohé tajomstvá zatiaľ driemať pod povrchom. Myslím, že práve na to a o tom by mala byť takáto novela - načrtnúť hrubý obrys, dať čitateľovi malú ochutnávku, a tak ho prilákať k novej sérii. Je to tak trochu úder pod pás (pre čitateľa), ale účinný.


Zaľúbený párik z raja
Svoj priestor dostal aj Gabriel so svojou ženuškou Julie. Miestami možno až príliš veľa, keďže napríklad sexuálne scény považujem v tejto novele za zbytočné. Slúžili len na vyplnenie prázdneho priestoru, hoci teda autor chcel prostredníctvom nich demonštrovať, že Princ je v podstate láskou sklamanou bytosťou. To sa však dalo urobiť aj inak, zaujímavejšie, stručnejšie a efektívnejšie. Okrem toho som sa však s Gabrielom a Julie rada opäť stretla a potešilo ma, že ich príbeh sa ešte nekončí. Dokonca ma niektoré zistenia aj vyľakali, takže som zvedavá, čo ich ešte v budúcnosti čaká.

Temné podsvetie Florencie
Najprv ma prekvapilo, že sa autor vybral na inú cestu a zašiel až na "chodník nemŕtvych". Automaticky to totiž vo mne vyvolalo obrazy zženštilých upírov. Našťastie som sa však podobných kreatúr nedočkala. Namiesto toho sa tu stretnete so skutočným bojom mocných panovníkov, ktorí chránia svoje územia, bojujú na život a na smrť a nemilosrdne trestajú. Prekvapivo do tejto temnoty výborne zapadá aj umenie či už v podobe malieb, alebo architektúry. Veď vlastne väčšine umelcov dávala krídla práve BOLESŤ a sklamanie.

Princ je podľa mňa skvele zvládnutým úvodom do novej série. Jasne, a predsa tajomne zasvätí čitateľa do nového prostredia, dosť akčne predstaví nové postavy a nenútene pripomenie tie staré známe. Nájde sa tu niekoľko zbytočných scén, no celkove je to novela, ktorá spĺňa svoj účel a poteší a navnadí každého fanúšika pôvodnej Gabrielovej trilógie.
Čítaj viac

NAKLADATELSTVÍ XYZ patří k nejvýznamnějším a nejúspěšnějším nakladatelstvím v České republice. Na trhu působí od roku 2004 a celkově už přineslo víc než 1000 titulů. Škála titulů nakladatelství je opravdu pestrá: původní česká a zahraniční beletrie, historické romány, autorizované životopisy či rozhovory, literatura faktu, historické publikace, výpravné encyklopedie či komiksy, nechybí ani knihy pro děti a mládež.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Princ - Sylvain Reynard
Temná Raven - Sylvain Reynard
17,38 €
Ušetríte 0,60 €

„Schopný autor tvorí, neschopný poúča.“

George Bernard Shaw