popis
Krutý kontinent
Kruty kontinent (Keith Lowe)
Pozrite si ukážku z e-knihy
EPUB  PDF  MOBI

Krutý kontinent   E-KNIHA

Keith Lowe  ·  Vydavateľstvo: Premedia, 2014
E-kniha dostupná vo formátoch:   PDF  EPUB  MOBI
Bežná cena: 24,90 €
Naša cena: 12,90 €
Ušetríte:48% (12,00 €)
Dostupný na okamžité stiahnutie.

Detaily

  • 496 strán
  • slovenský jazyk
Viac podrobností

O e-knihe

Toto je elektronická kniha (e-kniha). Po jej objednaní a zaplatení vám nepošleme fyzickú vytlačenú knihu, ale získate dve možnosti. Buď si e-knihu stiahnete vo forme súboru, alebo ju môžete poslať ako darček. E-knihu je možné čítať na čítačkách e-kníh (môžete si ich zakúpiť tu) alebo na niektorom z podporovaných zariadení. Skontrolujte si prosím tento zoznam pred zakúpením e-knihy, aby ste predišli nepríjemným prekvapeniam. Za e-knihy je možné platiť iba bezhotovostne - kartou alebo internet bankingom. (viac informácií o e-knihách)

Ak si idete kúpiť e-knihu prvýkrát, určite si prosím prečítajte základné informácie o tom, ako ich nakupovať, sťahovať a čítať - nezaberie vám to viac ako 5 minút a môže ušetriť podstatne viac času :-)
Tento titul je v ponuke aj ako tlačená kniha Krutý kontinent
Jedinečná kniha o Európe krátko po druhej svetovej vojne zachytáva široké spektrum konfliktov, ktorými kontinent prešiel približne v rozmedzí rokov 1944 až 1949. Koniec vojny priniesol explóziu nového násilia naprieč celou Európou.

Väzni zabíjali svojich väzniteľov, odbojári zabíjali a pranierovali kolaborantov. Etnické čistky, občianske vojny, znásilňovanie a zabíjanie boli bežné v dňoch, mesiacoch aj rokoch po oficiálnom skončení vojny. Kniha britského historika skúma Európu hnanú túžbou po pomste. Krutý kontinent je šokujúcim portrétom doteraz nepovšimnutej doby bezprávia a hrôz.

Ako píše autor, je len akýmsi príjemným mýtom, že akonáhle skončila druhá svetová vojna, všetko sa vrátilo do normálu. Všetko, čo existovalo pred vojnou, bolo zničené, a to nehovoríme iba o dopravnej infraštruktúre, budovách či fabrikách, ale o celom predvojnovom živote. Povojnové roky sa niesli v znamení presídľovania, posúvania hraníc, ale trebárs aj zbavovania sa nepohodlných detí, ktoré v mnohých krajinách zostali po nemeckých vojakoch. Kniha Krutý kontinent je prvá veľká syntéza o danom období, ktorá ukazuje, že podobné dianie a chaos existovali takmer všade v Európe.

Podrobnosti

  • Originálny názov: Savage Continent
  • Jazyk: slovenský jazyk
  • Rok vydania: 2014
  • Naše katalógové číslo: 196246
E-knihu môžete aj darovať!

Zaradené v kategórii

Pomôžte nám doplniť informácie o e-knihe

Poslať doplňujúce údaje o e-knihe

Máte o e-knihe viac informácii ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácii na našich stránkach.

E-kniha: Krutý kontinentZdieľať

Hodnotenia čitateľov (hodnotilo 12 ľudí)

Povedzte svoj názor na tento titul ostatným návštevníkom aj Vy!

Upozornenie pre čitateľov! Niektoré recenzie prezrádzajú aj dôležité momenty deja. Aby sme vám nepokazili prekvapenia a pôžitok pri čítaní, text týchto príspevkov je automaticky skrytý a označený červeným pásikom. Ak si želáte, môžete si ho sami zobraziť.
Marek
Marek
25.03.2016
Reagovať
Skutočne brutálne čítanie

Knihu som si kúpil a prečítal s veľkým záujmom a musím uznať, že sa mi páčila a bola dobrá. Dozvedel som sa nechutné a ukrutné fakty, ktoré sa na dejepise vôbec nespomínajú. Nemal som ani poňatia, čo sa odohrávalo v rokoch po druhej svetovej vojne, preto som bol veľmi prekvapený tým, čo som sa dočítal. Povojnové obyvateľstvo Európy sa muselo vysporiadať s fyzickou deštrukciou, hladom, lúpežnými gangmi, vyrovnávaním si účtov, etnickými čistkami, vysťahovalectvom nepohodlných a najrôznejšími formami príkoria a útlaku zo strany jednotlivcov, spoločnosti i štátu ako takého. Každý tento aspekt povojnového života je v knihe opisovaný pomerne stručne, no vždy sú tam vystihnuté tie najpodstatnejšie veci, zvyčajne aj s odkazom na zdroj. Okrem tejto stručnosti, ktorá však menej náročným čitateľom zrejme vadiť nebude, mi ešte trochu vadí aj krátka obrazová príloha. Tých fotiek mohlo byť v knihe skutočne viacej. S kvalitou prekladu aj úpravou som bol spokojný. Odporúčam prečítať. 100%

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (1)   nie (0)  
Nahlásiť recenziu
Dušan Ján Hlísta
Dušan Ján Hlísta
20.11.2015
Reagovať
Krutý kontinent

Vynikajúca kniha, (a precízne preložená) napísaná z hlbokou znalosťou všetkých súvislostí. Jediným kazom je, že číslovanie poznámok v texte niekoľkých jednotlivých kapitol sa líši od číslovania v závere knihy. Od vydavateľstva Premedia by som očakával precíznejšiu prácu pri kontrole pred tlačou.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (3)   nie (0)  
Nahlásiť recenziu
Ľubica
Ľubica
09.09.2015
Reagovať
Úžasná kniha

Je to výpoveď o tom, ako vedia ľudia v období vojny absolútne stratiť ľudskosť, ako im pomsta dokáže zatemniť zdravý rozum a že existujú medzi nami stále takí, ktorí veľmi radi využijú obdobné príležitosti na pokračovanie vo vraždení a na uchopenie moci. Jednoznačne odporúčam!

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (4)   nie (1)  
Nahlásiť recenziu
Ján Végső
Ján Végső
26.07.2015
Overený nákup Reagovať
1*

rozprávanie /podložené faktami/ o tom, že keď keď sa skončí vojna, nie je to ako keď otočíš vypínačom a zapne sa mier.... toto sme v dejepise nemali. a mali sme mať!

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (6)   nie (1)  
Nahlásiť recenziu
Franekova Veronika
Franekova Veronika
18.06.2015
Reagovať
Názor čitateľa
Tento príspevok prezrádza dôležitý moment deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania. Prajete si ho zobraziť?
Nahlásiť recenziu
Ivan Chalupecký
Ivan Chalupecký
13.06.2015
Reagovať
Názor čitateľa

Kniha na základe dokumentov informuje o veciach, ktoré sa často zamlčiavajú alebo neberú do úvahy. Je spracovaná na základe dlhoročného výskumu v archívoch rôznych štátov. Výborne doplňa doterajšiu literatúru p 2. svetovej vojne.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (2)   nie (1)  
Nahlásiť recenziu
Ivan Chalupecký
Ivan Chalupecký
18.05.2015
Overený nákup Reagovať
Krutý kontinent

Mnoho rokov po vojne prináša kniha objektívny a celkový pohľad na problémy povojnových rokov v Európe, ktoré si doteraz málokto všímal. Je spracovaná kompetentne, na základe vierohodných podkladov a je veľkým prínosom pre dejiny Európy v rokoch 1945 - 1948.
Ivan Chalupecký

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (6)   nie (1)  
Nahlásiť recenziu
Bakytová
Bakytová
02.03.2015
Reagovať
krutý kontinent
Tento príspevok prezrádza dôležitý moment deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania. Prajete si ho zobraziť?
Nahlásiť recenziu
Patrik Paštrnák
Patrik Paštrnák
31.01.2015
Reagovať
guuut

výborná kniha a ešte výbornejší preklad! zhltnuté na počkanie. široký záber a kontext udalostí doby po WWII, strašné veci sa to diali, chaos, smrť, hlad... zimomriavky všade.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (7)   nie (1)  
Nahlásiť recenziu
Jan Blasko
Jan Blasko
12.01.2015
Overený nákup Reagovať
vyborna kniha

velm idobra kniha, poukazuje na tie povojnove udalosti ktore boli/su viacmenej utajovane, niesu vyucovane v skolach atd. velm idobre citanie a poucne. Pomoha pochopit nalady v europe a chovanie ludi v europe aj v dnes.

jedine co mi obcas vadi je autorove opakovanie sa napr: "ako som uz pisal predtym", "ako som uz spominal" ale oproti obsahu a v knihe popisanych veciach je to nic.
silno odporucam

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (9)   nie (1)  
Nahlásiť recenziu
Dušan
Dušan
24.11.2014
Reagovať
Krutý kontinent

Autor výborne zdokumentoval brutalitu skupín ľudí nielen počas vojny,ale aj po jej skončení.Je to vyvážené rozprávanie o krutostiach ,ktoré páchali nielen "nadľudia" a ich pomáhači ,/často z radov porobených národov/,ale neskôr rovnako aj postihnutí.Etnická a rasová nenávisť,závisť a snaha pomstiť sa-to je v knihe napísané nevšedným štýlom. a v krátkosti upozorňuje aj na pokračovanie krutostí do dnešných čias.......Vysoko hodnotím,že autor na asi 70 stranách uvádza pramene,z ktorých čerpal informácie.

Nahlásiť recenziu
Braňo
Braňo
18.11.2014
Reagovať
Názor čitateľa

Výborná kniha, autor sa nebojí riešiť aj témy, ktoré by niektorí radšej utajili...Niektoré témy sú až kontroverzné v dobrom slova zmysle. Jedna z najlepších historických kníh dneška!

Nahlásiť recenziu

Odporúčania

Impérium
Naša cena: 9,20 € (ušetríte 30%)
Ryszard Kapuściński, otec poľskej reportážnej školy, autor mnohých úspešných kníh reportážneho žánru. Svetové uznanie mu priniesli najmä reportáže...
Odsúdení prežiť
Naša cena: 10,40 € (ušetríte 30%)
Tri neuveriteľné skutočné príbehy, ktoré osud spojil do jedného! Keď Slovenka Priska, Poľka Rachel a Češka Anka prešli v roku 1944 cez nechválne...
Cez ploty
Naša cena: 9,81 € (ušetríte 1%)
Pred takmer desiatimi rokmi začal spontánne odoslaným emailom dialóg dvoch mužov, ktorých osud snáď nemôže byť viac rozdielny. Fedor Gál s...
Případ Ľudmily Cervanové
Naša cena: 3,95 € (ušetríte 56%)
Nedávno proběhl na televizních obrazovkách film Bolero, natočený podle scénáře Markéty Zinnerové. Líčil skutečnou událost, brutální vraždu...
E-knihu môžete aj darovať!
Neprehliadnite: náš tip!
Krutý kontinent
+
Dibuk Saga
Kúpte si titul
Krutý kontinent E-KNIHA

spolu s titulom
Dibuk Saga
Spolu iba za 141,90 €
(ušetríte 22,00 €)
Kúpiť spolu
Ďalšie e-knihy z tejto oblasti
Impérium
Ryszard Kapuściński
Naša cena: 9,20 €
Odsúdení prežiť
Wendy Holden
Naša cena: 10,40 €
Povaha změny
Miroslav Bárta, Martin Kovář, Otakar Foltýn
Naša cena: 11,45 €
Tajné lásky českých králů a královen
Bauer Jan
Naša cena: 6,00 €
Diverzanti a agenti v akci
Milan Kovář
Naša cena: 10,70 €
Atentát na Reinharda Heydricha
Miroslav Ivanov
Naša cena: 6,00 €
Kapitál v 21. storočí
Thomas Piketty
Naša cena: 27,90 €
Najpredávanejšie e-knihy za posledných 14 dní
Noci s cudzincom
Mirka Manáková
Naša cena: 5,90 €
Kód 7
Jozef Banáš
Naša cena: 9,70 €
Dievča vo vlaku
Paula Hawkins
Naša cena: 7,90 €
Support
Michal Truban
Naša cena: 9,90 €
Hľadanie podmanivej krásy
Jennifer Probst
Naša cena: 9,70 €Keď čítam zlú knihu, ľutujem z celého srdca, že dnes už dokáže čítať každý. (Bernard Bolzano)
Aj z drobných vecí sa dajú urobiť veľké. Vďaka vašim Anjelskym drobným ste pri nákupoch na Martinus.sk darovali už 332 743,06 € na Dobrého Anjela. Ďakujeme!
Kávička