Návrat Slovenov v duchu a slove

Miro Žiarislav Švický  ·  Vydavateľstvo: Vydavateľstvo Diva, 2014
Pozrieť, v ktorých kníhkupectvách máme na sklade
Objednajte si tovar spolu nad 39,00 € a poštovné máte zadarmo!

Poštovné zadarmo nad 39,00 €!

Pri objednávke nad 39,00 € neplatíte v našom obchode poštovné. Kompletné podmienky poštovného.

Naša cena:
12,90 €

Posielame do piatich dní.

Čo znamená tento údaj? Pozrite sa ako prebieha vybavovanie objednávky.Pridať do wishlistu
Čo je to wishlist?

Wishlist je zoznam Vašich tajných želaní. Jediným kliknutím si do neho môžete ukladať tituly, ktoré Vás zaujali a ktoré by ste možno v budúcnosti chceli kúpiť pre seba alebo svojich blízkych. Pre používanie wishlistu musíte byť prihlásený.Uložené
Pozrieť viac odporúčaní

Zákazníci, ktorí si kúpili túto knihu, si kúpili tiež

Nahlásiť chybu

O knihe

Návrat Slovenov v duchu a slove - kniha o duchu, pôvodných svätostiach, prírodných živloch, znameniach, o pomenovaní a dejinách Slovenov v slovenských, slovanských a indoerópskych súvislostiach i v podmienkach zákazov a prenasledovania inváznou kultúrou. Tiež o vedomeckej podstate pôvodného duchovna so zdrojmi z oblasti koreňoslovia (etymológie), dejín (histórie), národopisu (etnografie), duchovna (religionalistiky) a ďalších odborov.

Kniha obsahuje CD s 15 autorskými piesňami - výber z autorovej hudobnej tvorby.

Pokračovať v čítaní

Poslať doplňujúce údaje o knihe

Kúpte výhodne spolu

Spolu iba za 41,12 €
(ušetríte 1,48 €)
Kúpiť spolu

Podrobnosti

 • Príloha: CD
 • Počet strán: 229
 • Väzba: pevná
 • Rozmer: 146×215 mm
 • Hmotnosť: 420 g
 • Jazyk: slovenský
 • ISBN: 9788097155018
 • Rok vydania: 2014
 • Naše katalógové číslo: 195880


Hodnotenia čitateľov       (hodnotilo 25 ľudí) Pridať hodnotenie

Povedzte svoj názor na tento titul ostatným návštevníkom aj Vy!

Máte túto knihu? Čítali ste ju a máte na ňu svoj názor?

Podeľte sa oň s ostatnými čitateľmi! Možno im tak pomôžete pri rozhodovaní.

1
Vaše hodnotenie knihy
2
Chcete navrhnúť vaše ďalšie obľúbené tituly? Kliknite.
3
Recenzie a diskusie sú službou pre návštevníkov Martinus.sk. Príspevky sú uverejnené zvyčajne do 24 hodín, vyhradzujeme si však právo neuverejniť a vymazať najmä tie príspevky, ktoré:
 • sú vulgárne alebo urážlivé
 • nesúvisia s titulom alebo témou
 • porušujú alebo vyzývajú porušovať autorské práva
 • odkazujú na ponuku alebo webové stránky konkurencie
 • obsahujú akékoľvek URL odkazy
 • nie sú podpísané
5 hviezdičiek 14
4 hviezdičky 1
3 hviezdičky 2
2 hviezdičky 1
1 hviezdička 1
Ukázať všetky recenzie

Najnovšie recenzie

Kniha slova       

Velmi prijemne citanie. Pise nieco o kulture a dejinach, ale hlavnou …

Krásna kniha       

O Slovanoch sa zachovalo veľmi málo a ako píše p. Žiarislav, je …

Recenzia       

Autor Žiarislav si hneď v úvode svojej knihy robí žarty z rôznych tzv. …

Najlepšie recenzie Všetky recenzie

4. júla 2014
     
Reagovať

Výborná a poučná knihy 57

Kniha je výborne napísaná je plná faktov, dedukcii, plná výsledkov badeteľskej práce autora na doteraz málo publikovaných faktoch o živote starých Slovanov, našich predkov a našej kultúre z predkresťanskej éry. Vyvracia mnohé mýty, ktoré sa nám snažili vsugerovať prostredníctvom inej kultúry (väčšinou veľmi nekultúrne) neslovanský dobyvatelia Európy. Kniha odkrýva mnohé fakty o úmyselnom potláčaní našej pôvodnej kultúry, písme a viere. Odporúčam každému, kto chce hľadať svoje historické korene. Zobraziť celú recenziu

Michal Novák
Michal Novák
12. augusta 2014
     
Reagovať

Úvod do našich skutočných dejín 25

Kniha je pozvánkou na cestu za hlbším poznaním. Predstavuje toľko prepotrebný úvod, ktorý má pomôcť čitateľovi na jeho ďalšej samostatnej ceste.

Žiarislav našiel v sebe silu, vzal do ruky krompáč a zaťal do hlbokých nánosov nevedomia a zámerného ukrývania našich dejín. Nahlas hovorí to, čo si niektorí ľudia len šepkajú. Lebo dejiny sa dejú a udalosti sa udiali. Lebo to, čo sa udialo, je nemenne vyryté a zaznamenané v dejinnom časopriestore, ktorý v sebe zahŕňa minulosť, prítomnosť i budúcnosť. Od veky vekov v ňom žijeme a viac nevedome ako vedome čerpáme z jeho bohatstva. Z akého bohatstva však čerpáme, to je našou úlohou zistiť a byť si toho plne VEDOMÝ. Táto kniha nám k tomu môže byť veľkým pomocníkom – teraz je na nás, na každom z nás, vziať ten svoj krompáč a odhaľovať a oprašovať našu skutočnú minulosť.

Po prečítaní knihy dostal náhľad na naše dejiny celistvejší a hlavne prirodzenejší ráz. Pokračovať v začatom však už musí každý čitateľ sám. Len tak môže čitateľ prispieť k šíreniu začatého posolstva, a to k prepojeniu našej skutočnej minulosti so súčasnosťou ku prospechu svetlejšej budúcnosti.

„Pretože stromu, ktorý sa odkloní od vlastných koreňov, hrozí pád. No strom, ktorý pokojne, prirodzene a sebavedome rastie v súlade s vlastnou podstatou, sa nemusí obávať, že ostane utajený. Ani pred sebou, ani pred inými.“
Zobraziť celú recenziu

Tomáš
Tomáš
24. novembra 2014
     
Reagovať

Názor čitateľa 22

Najprv by som sa zameral na celkovú formu knihy. Kniha dobre padne do ruky a hlavne papier je veľmi príjemný na dotyk. Trochu hrubší s nádychom akého si pergamenu. Písmo je v dostatočnej veľkosti a kontraste, aj keď nebola použitá čierna farba, ako sme zvyčajne zvyknutý. No v tomto prípade farba písma neobyčajne ladí s farbou papiera. Na prednej obálke je pomocou odtlačkov rúk zobrazený slnečný symbol. Milým prekvapením je CD (obsahuje 15 piesní), ktoré Žiarislav označuje ako novodrevnú hudbu, pričom niektoré piesne majú ľudový motív alebo melódiu.
Čo sa týka obsahu, kniha nemá obdobu z hľadiska slovanskej etymológie. Zaujímavé sú aj etnologické, či osobné pozorovania a skúseností autora uvádzané priamo v texte alebo pod čiarou. Celkovo je obsah členený do veľkého množstva kapitol, pričom v takmer každej kapitole sa nachádza podrobný etymologický výklad danej problematiky, historický vývoj prírodného, resp. pôvodného duchovna. Je veľmi citeľná snaha autora poukázať na košaristú a bohatú kultúru Slovenov pred pokresťančením, ale aj na to, koľko z tejto kultúry prežilo až do dnešných čias. Kniha je doplnená veľkým množstvom dobových ale aj súčasných fotografií, no nájdu sa aj kresby. Veľkým plusom knižky je taktiež niekoľko stranový zoznam použitej literatúry, ktorý môže čitateľom priniesť do pozornosti ďalšie zaujímavé diela. Ako menší nedostatok hodnotím chýbajúci fonetický slovník špecifických znakov. No pokiaľ dobre viem, pri chystanej dotlači, by mal byť tento nedostatok odstránený.
Celkovo kniha pôsobí odborne, využívajúc široké spektrum zdrojov, s následným odborným pripomienkovaním pána doc. Ulašina.

Som nesmierne rád, že sme sa po toľkých rokoch dočkali rozšíreného vydania. A je veľmi potešujúce, že už takmer celý náklad bol rozpredaný. To je jasným dôkazom, že na Slovensku stále žije záujem o našu kultúru a históriu.
Zobraziť celú recenziu

Marián Vallus
Marián Vallus
8. augusta 2015
     
Reagovať

Skvelá kniha 20

Knihu hodnotím ako človek povolaním extrémne kritický, opatrný až paranoidný a aj v osobnom živote tým trochu "líznutý", naviac profesne zameraný na detaily (ako analytik bezpečnosti autorizácie platobných systémov). Preto som nútený ku knihe pristupovavť viac technicky a necítim sa byť hodný posudzovať celkový prednes, podtón, dojem či duchovný ráz, v ktorom sa celá kniha nesie. Na druhej strane ma potešilo, že tento duchovný podtón nie je vtieravý, často ani nie je nutné ho vnímať, občas ho stačí akceptovať.

Za oveľa dôležitejšie a hodnotnejšie som pri čítaní považoval fakty, ktoré sú v nej uvádzané. Mnohé z uvedených faktov sú známe a je na čitateľovi, či ich stále akceptuje, alebo sa rozhodne ich znovu preveriť. V tom mu autor uľahčuje citáciami a odkazmi na konkrétne vedecké práce z ktorých čerpal. Ale z pohľadu "hnidopicha" a dobrodruha sú oveľa zaujímavejšie citácie a tvrdenia, ktoré nie sú človeku s bežným vzdelaním až tak známe, dokonca niektoré znejúce až neuveriteľne. Našťastie aj pri týchto tvrdeniach autor uvádza odkazy na vedecké práce a knihy ktoré cituje, dokonca uvádza aj stranu na ktorej spomenutý citát hľadať. Citované knihy sú bežne dostupné v knižniciach, prípadne niektoré sa dajú dohľadať aj rôznymi cestičkami na internete. A tu začína naozajstná detektívka. Po vlastnej skúsenosti musím ale upozorniť, že nie všetky citované knihy je možné si požičiať domov, takže na preverovanie je potrebné počítať aj s časovou rezervou na štúdium priamo v knižnici. Preveril som niekoľko desiatok, možno až cez 100 takýchto viac než odvážných tvrdení a ani v jednom z preverených prípadov som nenašiel rozpor medzi citáciami v knihe a v zdroji. Ani po stránke technického prevzatia citácie, ale ani po stránke kontextovej. Žiadna z preverených citácií nebola v rozpore z celkovým kontextom state či kapitoly písanej citovaným vedeckým pracovníkom. Za prínosné teda považujem mnohé informácie, ktoré vypĺňajú "čierne diery", prázdne miesta, kde logicky mysliacemu človeku niečo chýba a preskakuje sa to v bežne vyučovanej histórii. Tým, že sú tieto miesta vyplnené informáciami podloženými niekoľkými archeológmi, etnológmi, kronikármi a historikmi a sú dohľadateľné a overiteľné je možné ju považovať aj za hodnotnú historickú knihu.

Mám pocit, že autor svojou publikáciou zároveň odkryl aj niekoľko tém, ktoré by sa dali zaradiť do kategórie "cielene zakázané". Hoc sú tieto témy verejnosti prístupné, ale ak človek nevie čo má hľadať tak to ani nehľadá. Autor aj v týchto prípadoch ponúka relevantné overiteľné odkazy. Podľa môjho názoru práve tým, že ponoril aj do kvázy zakázaných tém si od vydavateľa vyslúžil uvedené zrieknutie sa zodpovednosti (disclaimer) a jednoducho zaradil knihu medzi kontroverzné či ezoterické, kam podľa môjho názoru nepatrí. Autor totiž necituje starovekých mysliteľov či zakladateľov rôznych náboženských prúdov aby bolo možné radiť knihu do kategórie Ezoterika. Ezoterika už z vlastnej definície nemôže byť podložená odkazmi na vedecké zdroje, pretože je viac o viere než o faktoch. Kniha Návrat Slovenov sa naopak opiera viac o fakty ktorými zdôrazňuje vznešené myšlienky o úcte k sebe, rodu, prírode, národu.
Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (24)   (4)
Jana
Jana
8. augusta 2015

Citacie este z knihy nerobia hodnotne dielo hodne 5*. Ak sa nas autor snazi presvedcit ze fakty su faktami len preto, ze pochadzaju z vyskumu niekoho ineho (vratane cisla strany), tak je to dost malo a v pripade, ze meni aj kontext citovaneho diela, tak disclaimer je namieste. Podobne knhy vychadzaju v UK napriklad o druidizme a wicce. Autori povyberaju z vedeckych diel co sa im hodi a vytvoria zdanie odbornosti. Britski knihkupci rovno hadzu tieto knihy do kategorie ezoterika kam aj patria. A autori maju tiez pocit ze su zakazani a prenasledovani. Historia je veda a tato kniha nie je vedecka, ale skor dielo nadsenca, ktory vnima minulost romanticky, nekomplexne a miestami ju dokresluju vlastnymi projekciami ruzovej buducnosti zalozenej na navrate k niecomu co nikdy neexistoval inde ako v jeho fantazii.Takyto nadsenec sa samozrejme citi frustrovany akoukolvek kritikou ci disclimerom kedze ocakava vylucne pozitivne prijatie svojho diela, ktore sam povazuje za prevratne ci nemajuce paru na Slovensku.

Marek
Marek
26. augusta 2015
     
Reagovať

dielo s duchom, odvolávaním na … 11

Malé encyklopedické dielo, ktoré unikátnym spôsobom zhrňuje v jedinom diele dôležité poznatky v súvislosti s domácou etnológiou, pôvodným duchovnom a našou etymológiou. Kniha je sama o sebe napísaná s odbornými podkladmi, no zároveň s patričným nadhľadom. Je dobre čitateľná aj pre bežného smrteľníka, jeden z klenotov mojej knižničky, ku ktorému sa ešte aj po roku stále vraciam. Kiežby sa niekto aktívne odrazil od daných etymologických znalostí a viedlo to konečne k tvorbe Slovenského etymologického slovníka! Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (11)   (0)
Darina
Darina
21. januára 2016
     
Reagovať

Navrat Slovenov v duchu a slove od M.Svicky 8

Konecne kniha, ktore je napisana, zrozumitelne, putavo. Su tam pouzite fakty, autor ma prestudovane mnozstvo literatury. Velmi si vazim autora p. Svickeho. Krasne opisal nasu historiu, pomenoval pravym slovom co sa tu udialo.Pekne cd, fotky, vyklad slov a hlavne historia Slovanov! Krasne cd. Odporucam kupit a prestudovat Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (8)   (0)
Marta
Marta
25. novembra 2016
     
Reagovať

Návrat Slovenov v duchu a slove 5

Kniha ma svojim obsahom veľmi veľmi duchovne obohatila. V knihe ma zaujalo, poučilo, dokonca pozitívne prekvapilo veľa faktov o ktorých som ani nevedela. Zároveň ma znovu sklamali fakty o tzv. "vierozvestcoch" ktorí používali násilie k šíreniu viery. Ktorí sú považovaní aj tu na Slovensku za "svätcov" napriek tomu že slúžili temnu.
Veľa krát v histórii ľudstva (napr. inkvizícia) až po súčasnosť sa zneužívalo meno Božie na šírenie kresťanstva, viery ..... kto čo zasadí, to aj zožne, našťastie. Mňa zaujíma pravda, preto takáto kniha si nájde u mňa vždy miesto.
Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (5)   (0)
Vlad
Vlad
5. augusta 2014
     
Reagovať

Globalne oteplovanie a topiace sa ladovce??? -33

Zvazoval som kupu tejto knihy, kedze aj vedy sk vydali svoju, ale ked citam tuto o tejto knihe a spomina sa globalne oteplovanie a topenie sa ladovcov v dobe, ked bola prekonana plocha ladovca tusim z roku 1985. Na globalne oteplovanie veria uz len predavaci emisnych kvot. Ved aj ty nasi narodovci sa na tom riadne nabalili cez interblue. SKLAMANIE. Zobraziť celú recenziu

Marián Vallus
Marián Vallus
8. augusta 2015

Autor tohoto komentára sa vyjadruje ku knihe, ktorú ani nečítal. Zdá sa, že len letmo očami prebehol po písmenkách na obale či úvode. Takéto hodnotenie je mi viac na škodu, lebo len zbytočne mrhá časom čitateľa.

Matej
Matej
10. augusta 2014

Podľa mňa je prehnané odsúdiť celú knihu podľa časti jednej vety ktorá sa mi nepáči. Ak chcem niečo hodnotiť tak určite je potrebné ju aspoň začať čítať. Ja som si ju kúpil a akurát čítam, názor na ňu napíšem keď ju dokončím. Po prvých 20 stranách ale určite pojem "sklamanie" k tejto knihe nepatrí - práve naopak.

Rezervovať titul v kníhkupectve

SLSP online platba Tatrabanka online platba VÚB online platba Unicredit online platba ČSOB online platba Poštová banka online platba VISA online platba Master online platba Paypal online platba Viamo platba