Knihy
E-knihy

Stratení a nájdení

Príbeh, ktorý vás rozplače, rozosmeje a obohatí

Vydavateľstvo
Fortuna Libri, 2015
Edícia
Fortuna Litera

Millie Birdová alias Slečna Hrobárka má sedem rokov a vždy nosí červené gumáky, ktoré ladia s farbou jej kučeravých vlasov. Matka bojujúca so žiaľom za manželom ju zabudla v obchodnom dome a už sa po ňu nevrátila...

Čítaj viac

11,51 €

Bežná cena Bežne 11,90 €

Ušetríte 3%

Posielame do štyroch dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Dojemný román o objavovaní podstaty lásky a zmyslu života
Príbeh robia jedinečným jeho tri hlavné postavy:
Millie Birdová alias Slečna Hrobárka má sedem rokov a vždy nosí červené gumáky, ktoré ladia s farbou jej kučeravých vlasov. Matka bojujúca so žiaľom za manželom ju zabudla v obchodnom dome a už sa po ňu nevrátila.
Agatha Panthová je osemdesiatdvaročná žena, ktorá od smrti svojho manžela nevyšla z domu ani s nikým neprehovorila. Dni trávi pozorovaním svojho starnutia, sledovaním televízneho šumu a vykrikovaním z okna na okoloidúcich.
Karl Hmatopisár má osemdesiatsedem rokov, ťuká prstami do vzduchu, tak ako „písaval“ svojej manželke na pokožku a premýšľa o svojom úteku z domova dôchodcov.
Keď sa títo traja stratení ľudia náhodou stretnú a spoločne vydajú na cestu po Austrálii, všetky doterajšie pravidlá a stereotypy miznú. Millie túži nájsť svoju matku. Karl chce zistiť, ako sa stať mužom. A Agatha si želá, aby sa všetko vrátilo do starých koľají.

Príbeh o živote a láske vás prinúti smiať sa a plakať zároveň a naučí, že prežívanie smútku môže byť kľúčom k životu. V románe sa vrátite do svojho detstva rovnako ako Millie a precítite, aké je byť v objatí, v ťažkostiach a v samote, aký úprimný a vtipný vie byť pohľad na život, a najmä, ako možno nájsť priateľstvo a láskavosť na miestach, kde to najmenej čakáte.

Titul vyšiel v Austrálii a na Novom Zélande už v roku 2014 a okamžite sa stal jednotkou na trhu. Jeho vydanie sa plánuje až vo vyše dvadsiatich krajinách.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Stratení a nájdení - Brooke Davis
Macbeth - Jo Nesbo
24,23 €
Ušetríte 3,57 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Lost and Found
Rozmer
140×210 mm
ISBN
9788081423604
Naše katalógové číslo
195110
Počet strán
240
Hmotnosť
390 g
Rok vydania
2015
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Fortuna Libri

Čo si myslíme my

Michaela Vranová
Michaela Vranová
zamestnanec
7. februára 2015

Ešte som sa vo svojom čitateľskom živote nikdy nestretla s knihou, ktorá by priam sršala myšlienkami, rozhovormi a analýzami smrti. Ta-dá! Ak do rúk chytíte Stratených a nájdených, tak je to presne to, čo dostanete a v žiadnom prípade sa knihy nepúšťajte! Bola by škoda prísť o príležitosť nazrieť do tematiky žiaľu a zamyslieť sa, čo by ste si z nej dokázali zobrať pre seba. Na prvý pohľad milá prvotina austrálskej autorky s nezvyčajnými postavami, no až na konci - po prečítaní autorkinho poďakovania - si uvedomíte pravú podstatu a zmysel príbehu, ktorý nám Brooke Davis ponúka na jednotlivých stránkach. Úprimne, kniha zo začiatku nenapĺňala moje očakávania, no po každej ďalšej vete a strane som sa dokázala vžiť do príbehu a dúfala som len v ten najkrajší a najlepší koniec. Či sa toho šťastného konca naozaj dočkáte? Nuž, to musíte po prečítaní zhodnotiť sami. Každopádne pre mňa sú Stratení a nájdení 5-hviezdičkovou knihou (i keď osobne sa s "hviezdičkovaním" nestotožňujem, pretože je ťažké poznať merítko toho, čo si zaslúži o hviezdičku menej a čo nie a toto rozhodnutie zavisí od každého jedného čitateľa). Kniha je podľa môjho názoru dokonalá, lebo verím, že autorka vyjadrila prostredníctvom postáv presne to, čo mala v pláne. Azda by som vytkla len to, že nám všetkým nastavuje až príliš veľké zrkadlo, aby nám ukázala, čo sa s nami všetkými skôr či neskôr stane...

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

3,5 / 5

19 hodnotení

3
6
8
2
0

Adam K.
20.4.2016
Stratený čas a nájdení...
Túto knihu som čítal už dávnejšie, no sklamala ma. Zaujala ma príbehom, ktorý mal naozaj krásnu myšlienku a príbeh by to mohol byť dobrý, keby ho autorka "nepokašľala" nasilu vnucovanými opismi sexu a i. Nemám proti takýmto veciam nič, ale k tejto knihe sa mi úprimne vôbec nehodili. No a záver ma taktiež sklamal. Ale celkom sa mi páčil pohľad Millie. No túto knihu neodporúčam.
Čítaj viac
Oľga Rozborilová
18.2.2016
Stratení a nájdení
Pristupovala som ku knihe s obavou,keďže je to prvotina autorky.Knihu so prečítala,páčila sa mi a opäť som sa presvedčila ,že nemám mať vopred obavy. Patrím k skôr narodeným a okrem pohody pri večernom čítaní navodzuje autorka podnety na premýšľanie o živote, smrti,samote, porozumení a obetovaní .Odporúčam predovšetkým starším čitateľom.
Čítaj viac
Mgr. Jana Hlavatá Jazykové centrum Hlavička
Mgr. Jana Hlavatá Jazykové centrum Hlavička
10.1.2016
neublíži a nič nepokazí
Taká pohodovka na jeden-dva dni...neurazí, pohladí, je to milé, autorka sa snažila, ale Hurakami ani Rushdie to nie je...nedá sa dať tri a pol hviezdičky, ale u mne dobrý...na oddych sa dá...
Čítaj viac
Martina Faktorová
24.9.2015
Martina
Pekné, smutné, ale kto nezažil stratu blízkeho, nepochopí pocity autorky, ktoré vkladala do knihy. Až na konci som aj ja pochopila, prečo je to také autentické. A keďže som tiež stratila mamu, mne sa to čítalo síce ťažko, ale s pochopením... Kto hľadá veselú knihu - ako som si myslela pri prečítaní obalu - že kniha rozosmeje, tak toto sa mi nezdalo. Skôr smutná, ale pravdivá...
Čítaj viac
martin63
19.2.2015
Názor čitateľa
Zrejme nikto pod 30 si tuto knihu nevychutná, ale je ozaj dobra. Trochu absurdné situácie s absurdnými hrdinami, konce kapitol s otázkami, ktoré trápia každého kto vie že všetci umrieme, ústia na konci tohto "road movie" do veľkého finále.
Ale ak to niekoho nechyti , môže tomu vyčítať, že je to celé písané účelovo s vidinou hollywoodskeho spracovania. To asi aj príde, ale predtým než to znetvoria producenti sa to oplatí prečítať a nechať priestor vlastnej predstavivosti a pripojiť sa k tým trom a Mannymu.
Čítaj viac
Gabriel Klimo
Gabriel Klimo
1.2.2015
Názor čitateľa
Skvelá kniha a veľmi zaujímavý nápad. Kniha sa ľahko čítala a obsahovala zaujímavé postavy. Pri knihe sa určite zasmejete akurát mohla autorka vyťažiť z príbehu niečo viac, inak sa mi kniha páčila. Určite odporúčam prečítať.
Čítaj viac


Vydavateľstvo Fortuna Libri, a.s., bolo založené roku 1990 ako prvé súkromné vydavateľstvo na Slovensku. V tom čase sa preslávilo predovšetkým vydávaním edície Kroník s jej stálicou Kronikou ľudstva. Od júla 2011 sa vydavateľstvo Fortuna Libri zlúčilo s vydavateľstvom detskej literatúry Junior. Detské tituly tak v súčasnosti vychádzajú v edícii Fortuna Junior. V súčasnosti Fortuna Libri prináša na slovenský i český knižný trh beletriu, detské knihy, populárno-náučnú literatúru so širokým tematickým záberom. Venujeme sa vydávaniu prekladovej literatúry, ako aj tvorbe pôvodných titulov.

Ako vzniklo vydavateľstvo?
Vydavateľstvo Fortuna Libri vzniklo v máji 1990 pod pôvodným názvom Fortuna Print ako prvé súkromné vydavateľstvo na Slovensku.

Od začiatku sa zameriavalo najmä na literatúru faktu a knihy pre deti. Do popredia sa dostali také okruhy tém, ktoré v predchádzajúcich desaťročiach nemohli vychádzať a na slovenskom knižnom trhu výrazne chýbali.

Fortuna Libri sa zapojila do vydávania medzinárodnej edície Kroník. Edičný záber vydavateľstva sa postupne rozširoval o praktické príručky so zameraním na materstvo a výchovu detí v rodine, zdravie a zdravú výživu, životný štýl a hobby.

Podľa čoho vyberáte tituly, ktoré vydáte?
Pri výbere titulov v oblasti beletrie je veľmi dôležitý príbeh, prípadne odkaz, ktorý v sebe skrýva a literárny štýl. Samozrejme, zvažujeme aj možnú komerčnú úspešnosť jednotlivých titulov. Pri populárno-náučných prekladových publikáciách treba zohľadňovať najmä to, či sú informácie z odborného hľadiska správne, a zároveň vhodné aj pre nášho čitateľa. Treba brať do úvahy, že titul, ktorý je bestsellerom v zahraničí, nemusí byť úspešný aj na slovenskom, prípadne českom knižnom trhu. Pri tvorbe pôvodných publikácií je veľmi dôležité nájsť vhodnú tému, ktorá osloví čitateľov a nájsť šikovných spolupracovníkov, odborníkov v danej oblasti.

Na ktorú knihu ste najviac hrdí?
Edícia Kroník je najúspešnejšou edíciou, na ktorú je vydavateľstvo právom hrdé, keďže jej bohato dokumentované encyklopedické diela možno nájsť vo väčšine našich domácností. Sprístupňujú poznatky širším čitateľským vrstvám v knižnej podobe. Samozrejme, že v tejto tradícii by sme chceli pokračovať a naďalej vydávať aj tituly s predpokladaným dlhodobým záujmom čitateľov. Aj v edícii Fortuna Junior vyšlo mnoho detských kníh, ktoré si našli svojich malých čitateľov.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Stratení a nájdení - Brooke Davis
Macbeth - Jo Nesbo
24,23 €
Ušetríte 3,57 €