Stratení a nájdení

Príbeh, ktorý vás rozplače, rozosmeje a obohatí
Brooke Davis  ·  Vydavateľstvo: Fortuna Libri, 2015

Preklad: Mária Holečková

Edícia: Fortuna Litera
ISIC ZĽAVA

SI ŠTUDENT, UČITEĽ ALEBO MLÁDEŽNÍK A MÁŠ ISIC, ITIC, EURO<26?

Tak k tomuto titulu môžeš získať dodatočnú zľavu 2% k už existujúcej zľave a zaplatíš iba 10,95 €. Ušetríš teda naviac 0,25 €, čo síce nie je bohvieaké terno, ale pri pár knihách by z toho už mohlo byť na kofolu :-)

Zľavu uplatníš tak, že pri potvrdzovaní objednávky zadáš číslo svojej karty do políčka "Darčeková poukážka / Zľavy".

Pozrieť, v ktorých kníhkupectvách máme na sklade
Objednajte si tovar spolu nad 39,00 € a poštovné máte zadarmo!

Poštovné zadarmo nad 39,00 €!

Pri objednávke nad 39,00 € neplatíte v našom obchode poštovné. Kompletné podmienky poštovného.

Naša cena:
11,20 €
Bežná cena:
11,90 €
Ušetríte:
6% (0,70 €)

Posielame do piatich dní.

Čo znamená tento údaj? Pozrite sa ako prebieha vybavovanie objednávky.Pridať do wishlistu
Čo je to wishlist?

Wishlist je zoznam Vašich tajných želaní. Jediným kliknutím si do neho môžete ukladať tituly, ktoré Vás zaujali a ktoré by ste možno v budúcnosti chceli kúpiť pre seba alebo svojich blízkych. Pre používanie wishlistu musíte byť prihlásený.Uložené
Pozrieť viac odporúčaní

Zákazníci, ktorí si kúpili túto knihu, si kúpili tiež

Nahlásiť chybu

O knihe

Dojemný román o objavovaní podstaty lásky a zmyslu života
Príbeh robia jedinečným jeho tri hlavné postavy:
Millie Birdová alias Slečna Hrobárka má sedem rokov a vždy nosí červené gumáky, ktoré ladia s farbou jej kučeravých vlasov. Matka bojujúca so žiaľom za manželom ju zabudla v obchodnom dome a už sa po ňu nevrátila.
Agatha Panthová je osemdesiatdvaročná žena, ktorá od smrti svojho manžela nevyšla z domu ani s nikým neprehovorila. Dni trávi pozorovaním svojho starnutia, sledovaním televízneho šumu a vykrikovaním z okna na okoloidúcich.
Karl Hmatopisár má osemdesiatsedem rokov, ťuká prstami do vzduchu, tak ako „písaval“ svojej manželke na pokožku a premýšľa o svojom úteku z domova dôchodcov.
Keď sa títo traja stratení ľudia náhodou stretnú a spoločne vydajú na cestu po Austrálii, všetky doterajšie pravidlá a stereotypy miznú. Millie túži nájsť svoju matku. Karl chce zistiť, ako sa stať mužom. A Agatha si želá, aby sa všetko vrátilo do starých koľají.

Príbeh o živote a láske vás prinúti smiať sa a plakať zároveň a naučí, že prežívanie smútku môže byť kľúčom k životu. V románe sa vrátite do svojho detstva rovnako ako Millie a precítite, aké je byť v objatí, v ťažkostiach a v samote, aký úprimný a vtipný vie byť pohľad na život, a najmä, ako možno nájsť priateľstvo a láskavosť na miestach, kde to najmenej čakáte.

Titul vyšiel v Austrálii a na Novom Zélande už v roku 2014 a okamžite sa stal jednotkou na trhu. Jeho vydanie sa plánuje až vo vyše dvadsiatich krajinách.

Fortuna Libri

Ďalšie tituly vydavateľstva


Vydavateľstvo Fortuna Libri, a.s., bolo založené roku 1990 ako prvé súkromné vydavateľstvo na Slovensku. V tom čase sa preslávilo predovšetkým vydávaním edície Kroník s jej stálicou Kronikou ľudstva. Od júla 2011 sa vydavateľstvo Fortuna Libri zlúčilo s vydavateľstvom detskej literatúry Junior. Detské tituly tak v súčasnosti vychádzajú v edícii Fortuna Junior. V súčasnosti Fortuna Libri prináša na slovenský i český knižný trh beletriu, detské knihy, populárno-náučnú literatúru so širokým tematickým záberom. Venujeme sa vydávaniu prekladovej literatúry, ako aj tvorbe pôvodných titulov.

Ako vzniklo vydavateľstvo?
Vydavateľstvo Fortuna Libri vzniklo v máji 1990 pod pôvodným názvom Fortuna Print ako prvé súkromné vydavateľstvo na Slovensku.

Od začiatku sa zameriavalo najmä na literatúru faktu a knihy pre deti. Do popredia sa dostali také okruhy tém, ktoré v predchádzajúcich desaťročiach nemohli vychádzať a na slovenskom knižnom trhu výrazne chýbali.

Fortuna Libri sa zapojila do vydávania medzinárodnej edície Kroník. Edičný záber vydavateľstva sa postupne rozširoval o praktické príručky so zameraním na materstvo a výchovu detí v rodine, zdravie a zdravú výživu, životný štýl a hobby.

Podľa čoho vyberáte tituly, ktoré vydáte?
Pri výbere titulov v oblasti beletrie je veľmi dôležitý príbeh, prípadne odkaz, ktorý v sebe skrýva a literárny štýl. Samozrejme, zvažujeme aj možnú komerčnú úspešnosť jednotlivých titulov. Pri populárno-náučných prekladových publikáciách treba zohľadňovať najmä to, či sú informácie z odborného hľadiska správne, a zároveň vhodné aj pre nášho čitateľa. Treba brať do úvahy, že titul, ktorý je bestsellerom v zahraničí, nemusí byť úspešný aj na slovenskom, prípadne českom knižnom trhu. Pri tvorbe pôvodných publikácií je veľmi dôležité nájsť vhodnú tému, ktorá osloví čitateľov a nájsť šikovných spolupracovníkov, odborníkov v danej oblasti.

Na ktorú knihu ste najviac hrdí?
Edícia Kroník je najúspešnejšou edíciou, na ktorú je vydavateľstvo právom hrdé, keďže jej bohato dokumentované encyklopedické diela možno nájsť vo väčšine našich domácností. Sprístupňujú poznatky širším čitateľským vrstvám v knižnej podobe. Samozrejme, že v tejto tradícii by sme chceli pokračovať a naďalej vydávať aj tituly s predpokladaným dlhodobým záujmom čitateľov. Aj v edícii Fortuna Junior vyšlo mnoho detských kníh, ktoré si našli svojich malých čitateľov.

Viac informácií
Pokračovať v čítaní

Poslať doplňujúce údaje o knihe

Kúpte výhodne spolu

Spolu iba za 23,35 €
(ušetríte 1,45 €)
Kúpiť spolu

Podrobnosti

 • Originálny názov: Lost and Found (Kúpiť v originálnej verzii)
 • Počet strán: 240
 • Väzba: pevná
 • Rozmer: 140×210 mm
 • Hmotnosť: 390 g
 • Jazyk: slovenský
 • ISBN: 9788081423604
 • Rok vydania: 2015
 • Naše katalógové číslo: 195110


Čo si myslíme my

Michaela Vranová - zamestnanec

7. februára 2015      

Ešte som sa vo svojom čitateľskom živote nikdy nestretla s knihou, ktorá by priam sršala myšlienkami, rozhovormi a analýzami smrti. Ta-dá! Ak do rúk chytíte Stratených a nájdených, tak je to presne to, čo dostanete a v žiadnom prípade sa knihy nepúšťajte! Bola by škoda prísť o príležitosť nazrieť do tematiky žiaľu a zamyslieť sa, čo by ste si z nej dokázali zobrať pre seba. Na prvý pohľad milá prvotina austrálskej autorky s nezvyčajnými postavami, no až na konci - po prečítaní autorkinho poďakovania - si uvedomíte pravú podstatu a zmysel príbehu, ktorý nám Brooke Davis ponúka na jednotlivých stránkach. Úprimne, kniha zo začiatku nenapĺňala moje očakávania, no po každej ďalšej vete a strane som sa dokázala vžiť do príbehu a dúfala som len v ten najkrajší a najlepší koniec. Či sa toho šťastného konca naozaj dočkáte? Nuž, to musíte po prečítaní zhodnotiť sami. Každopádne pre mňa sú Stratení a nájdení 5-hviezdičkovou knihou (i keď osobne sa s "hviezdičkovaním" nestotožňujem, pretože je ťažké poznať merítko toho, čo si zaslúži o hviezdičku menej a čo nie a toto rozhodnutie zavisí od každého jedného čitateľa). Kniha je podľa môjho názoru dokonalá, lebo verím, že autorka vyjadrila prostredníctvom postáv presne to, čo mala v pláne. Azda by som vytkla len to, že nám všetkým nastavuje až príliš veľké zrkadlo, aby nám ukázala, čo sa s nami všetkými skôr či neskôr stane... (zobraziť celú recenziu)

Viac hodnotení od ľudí z Martinusu

Hodnotenia čitateľov       (hodnotilo 7 ľudí) Pridať hodnotenie

Povedzte svoj názor na tento titul ostatným návštevníkom aj Vy!

Máte túto knihu? Čítali ste ju a máte na ňu svoj názor?

Podeľte sa oň s ostatnými čitateľmi! Možno im tak pomôžete pri rozhodovaní.

1
Vaše hodnotenie knihy
2
Chcete navrhnúť vaše ďalšie obľúbené tituly? Kliknite.
3
Recenzie a diskusie sú službou pre návštevníkov Martinus.sk. Príspevky sú uverejnené zvyčajne do 24 hodín, vyhradzujeme si však právo neuverejniť a vymazať najmä tie príspevky, ktoré:
 • sú vulgárne alebo urážlivé
 • nesúvisia s titulom alebo témou
 • porušujú alebo vyzývajú porušovať autorské práva
 • odkazujú na ponuku alebo webové stránky konkurencie
 • obsahujú akékoľvek URL odkazy
 • nie sú podpísané
Adam K.
Adam K.
20. apríla 2016
     
Reagovať

Stratený čas a nájdení...

Túto knihu som čítal už dávnejšie, no sklamala ma. Zaujala ma príbehom, ktorý mal naozaj krásnu myšlienku a príbeh by to mohol byť dobrý, keby ho autorka "nepokašľala" nasilu vnucovanými opismi sexu a i. Nemám proti takýmto veciam nič, ale k tejto knihe sa mi úprimne vôbec nehodili. No a záver ma taktiež sklamal. Ale celkom sa mi páčil pohľad Millie. No túto knihu neodporúčam. Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (1)   (1)
Oľga Rozborilová
Oľga Rozborilová
18. februára 2016
     
Reagovať

Stratení a nájdení 2

Pristupovala som ku knihe s obavou,keďže je to prvotina autorky.Knihu so prečítala,páčila sa mi a opäť som sa presvedčila ,že nemám mať vopred obavy. Patrím k skôr narodeným a okrem pohody pri večernom čítaní navodzuje autorka podnety na premýšľanie o živote, smrti,samote, porozumení a obetovaní .Odporúčam predovšetkým starším čitateľom. Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (3)   (1)
Mgr. Jana Hlavatá Jazykové centrum Hlavička
Mgr. Jana Hlavatá Jazykové centrum Hlavička
10. januára 2016
     
Reagovať Overený nákup

Overený nákup označuje recenzie od prihlásených používateľov, ktorí si predtým kúpili knihu v našom internetovom obchode.

neublíži a nič nepokazí 1

Taká pohodovka na jeden-dva dni...neurazí, pohladí, je to milé, autorka sa snažila, ale Hurakami ani Rushdie to nie je...nedá sa dať tri a pol hviezdičky, ale u mne dobrý...na oddych sa dá... Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (2)   (1)
Martina Faktorová
Martina Faktorová
24. septembra 2015
     
Reagovať

Martina 4

Pekné, smutné, ale kto nezažil stratu blízkeho, nepochopí pocity autorky, ktoré vkladala do knihy. Až na konci som aj ja pochopila, prečo je to také autentické. A keďže som tiež stratila mamu, mne sa to čítalo síce ťažko, ale s pochopením... Kto hľadá veselú knihu - ako som si myslela pri prečítaní obalu - že kniha rozosmeje, tak toto sa mi nezdalo. Skôr smutná, ale pravdivá... Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (4)   (0)
martin63
martin63
19. februára 2015
     
Reagovať

Názor čitateľa 3

Zrejme nikto pod 30 si tuto knihu nevychutná, ale je ozaj dobra. Trochu absurdné situácie s absurdnými hrdinami, konce kapitol s otázkami, ktoré trápia každého kto vie že všetci umrieme, ústia na konci tohto "road movie" do veľkého finále.
Ale ak to niekoho nechyti , môže tomu vyčítať, že je to celé písané účelovo s vidinou hollywoodskeho spracovania. To asi aj príde, ale predtým než to znetvoria producenti sa to oplatí prečítať a nechať priestor vlastnej predstavivosti a pripojiť sa k tým trom a Mannymu.
Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (4)   (1)
Gabriel Klimo
Gabriel Klimo
1. februára 2015
     
Reagovať Overený nákup

Overený nákup označuje recenzie od prihlásených používateľov, ktorí si predtým kúpili knihu v našom internetovom obchode.

Názor čitateľa 2

Skvelá kniha a veľmi zaujímavý nápad. Kniha sa ľahko čítala a obsahovala zaujímavé postavy. Pri knihe sa určite zasmejete akurát mohla autorka vyťažiť z príbehu niečo viac, inak sa mi kniha páčila. Určite odporúčam prečítať. Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (4)   (2)

Rezervovať titul v kníhkupectve

SLSP online platba Tatrabanka online platba VÚB online platba Unicredit online platba ČSOB online platba Poštová banka online platba VISA online platba Master online platba Paypal online platba Viamo platba