Knihy
E-knihy

História kremnickej kameninovej továrne

Vydavateľstvo
Valéria Solčániová, 2014

Prezentovaná monografia po prvýkrát v slovenskej historiografii predstavuje ucelené syntetické dielo o dejinách výroby kameniny v meste Kremnica z obdobia rokov 1815 – 1956 a jej továrne, ktorá sa v polovici 19. storočia radila medzi jednu z najlepších...

Čítaj viac

37,51 €

Bežná cena Bežne 39,90 €

Ušetríte 6%

Posielame do štyroch dní

Odporúčané tituly a kolekcie

37,51 €

Viac o knihe

Prezentovaná monografia po prvýkrát v slovenskej historiografii predstavuje ucelené syntetické dielo o dejinách výroby kameniny v meste Kremnica z obdobia rokov 1815 – 1956 a jej továrne, ktorá sa v polovici 19. storočia radila medzi jednu z najlepších v celom Uhorsku. Toto svedectvo autorka prináša na 208 stranách v troch kapitolách s chronologickým obrazom o vzostupe, sláve a nezvratnom zániku kameninovej továrne v Kremnici, ktorej úspechy sa šírili do Južnej i Severnej Ameriky, Austrálii, Egypta, Libanonu, Iránu, Indie, Turecka, Španielska, Anglicka, Belgicka, Bulharska, Holandska, Maďarska, Nemecka, Rakúska, Rumunska, Talianska ale i Francúzska.

Záujemcovia o túto históriu sa dočítajú nielen o vývoji v továrni, majiteľoch, zamestnancoch, no upúta ich i problematika vyrábaného úžitkového a dekoratívneho sortimentu tak kameninového, fajansového, ako i podloženého kremnického porcelánu. Kniha prináša čitateľovi i pohľad na budovanie továrne a celého výrobného komplexu ako aj na priebeh a technológiu výroby kremnickej kameniny. Doplnená je množstvom obrazovej dokumentácie dobových listín, plánov továrne, ale aj fotografií vlastníkov či pracovníkov závodu. No najväčšie zastúpenie okrem textu má 190 fotografií zachovaných výrobkov kameninovej továrne s popisným katalógom zo všetkých období jej existencie. Resumé v anglickom, maďarskom a nemeckom jazyku
Čítaj viac
Kúpte spolu
História kremnickej kameninovej továrne - Valéria Solčániová
(Za)chráňte svoje črevo / Protiprdkavá kuchárska kniha - Igor Bukovský, Ivana Mesárošová, Petra Gálisová
58,75 €
Ušetríte 6,14 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
208
Hmotnosť
870 g
Rok vydania
2014
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Valéria Solčániová
Rozmer
190×270 mm
ISBN
9788097169244
Naše katalógové číslo
194920

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

1 hodnotenie

1
0
0
0
0

Diana Kmeťová
Diana Kmeťová
18.5.2015
Hodnotenie knihy
Výborná kniha plná zaujímavých informácií a krásnych predmetov. Komplexné spracovanie fungovania jednej továrne - od jej začiatkov až po ukončenie výroby. Celá kniha je doplnená o veľa detailov a množstvo krásnych fotografií.
Čítaj viac

Kúpte spolu
História kremnickej kameninovej továrne - Valéria Solčániová
(Za)chráňte svoje črevo / Protiprdkavá kuchárska kniha - Igor Bukovský, Ivana Mesárošová, Petra Gálisová
58,75 €
Ušetríte 6,14 €

„Dobrá a krásna kniha je tá, ktorá plnými priehršťami rozosieva otázniky.“

Jean Cocteau