Knihy
E-knihy

Maskérka mŕtvych

Báť sa treba živých, nie nebohých - ale naozaj je všetko, ako má byť?

Vydavateľstvo
Ikar, 2015

Brünhilde Blumovú v útlom detstve adoptovali manželia – majitelia pohrebného ústavu a vychovávali ju, aby raz prevzala rodinný podnik. Teraz je ona majiteľkou innsbruckého pohrebného ústavu a zároveň milujúcou manželkou a láskavou matkou dvoch dcér...

Čítaj viac

12,87 €

Bežná cena Bežne 12,90 €

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Brünhilde Blumovú v útlom detstve adoptovali manželia – majitelia pohrebného ústavu a vychovávali ju, aby raz prevzala rodinný podnik. Teraz je ona majiteľkou innsbruckého pohrebného ústavu a zároveň milujúcou manželkou a láskavou matkou dvoch dcér. Je povestná svojím mäkkým srdcom a chladnou hlavou. Jej ukážkový život nečakane naruší náhla manželova smrť pri autonehode. Vodič z miesta nehody ujde. Blumovej sa zrúti svet, stráca oporu aj pocit šťastia. Zhodou náhod príde na to, že zdanlivá nehoda jej muža, nepodplatiteľného policajta, bola v skutočnosti plánovaná vražda. Pustí sa do pátrania na vlastnú päsť. Keď zistí, že Markovu smrť si želala pätica vplyvných mužov, neváha ani minútu a zaútočí. Jej pomsta je krutá a nemilosrdná. Ako môže byť žena schopná takej bezcitnosti? Odpoveď sa nachádza v ďalekej minulosti.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Maskérka mŕtvych - Bernhard Aichner
Mapa večnosti - Eben Alexander
22,25 €
Ušetríte 0,05 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Totenfrau
Rozmer
130×205 mm
ISBN
9788055142432
Naše katalógové číslo
193326
Počet strán
312
Hmotnosť
360 g
Rok vydania
2015
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Ikar

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,0 / 5

6 hodnotení

1
4
1
0
0

Pavol Dubovec
2.12.2016
Maskérka mŕtvych
Kniha je napísaná veľmi dobrým spôsobom. Nevyskytujú sa tu zbytočné opisy prírody alebo vlastností osôb, okrem tých najnutnejších, aby sa čitateľ dostal do obrazu. Dej mal spád. Až na predposlednú kapitolu, ktorá mi nedávala zmysel. Zrejme to bol iba opis sna hlavnej hrdinky. Ale celkový dojem z príbehu to nepokazilo. Kto má chuť spríjemniť si zopár chvíľ nenáročnou detektívkou, ktorá ma však zaujímavú zápletku, tomu ju vrelo odporúčam.
Čítaj viac
Mária Lednická
Mária Lednická
17.5.2015
Nenechajte sa pomýliť obalom - nie je to ducharina...
Kniha má dosť zavádzajúci prebal... Čakala som, že to bude ducharina... Od začiatku, tak ako aj na prebale sa tam zdôrazňuje čo jej robili jej nevlastní rodičia až kým si nezvykla na mŕtvoly. No kniha nemá s duchárskou tématikou nič spoločné... Potom som čakala, že sa to bude točiť okolo toho, že jej muž odhalí pravdu, ale rýchlo som pochopila, že ani tak to nebude... Kniha vo svojej podstate nebola zlá, námet bol zaujímavý, ale spôsob akým bola napísaná nebol práve pre mňa... Písanie v tretej osobe človeku nedovoľuje sa vžiť do hlavnej postavy... Ďalej som celkom nepochopila neustále zdôrazňovanie mien v odsekoch... Ale cez to všetko to bola dobrá kniha aj keď podobné námety veľmi nemusím a preto ma dosť nahnevalo to zavádzanie k tomu o čom táto kniha bude... Takže nenechajte sa pomýliť obalom...
Čítaj viac
Dr. Arnold
16.4.2015
Aichner Maskerka mrtvych
Kniha Totenfrau som citala v nemcine. So zatajenym dychom. Najlepsie krimi ake som kedy citala.
Dobre sa cita lebo sa odohrava v nami poznanej v casti sveta . Jednoducho napinave, zaujmave a lahke. Odporucam.
Dalej odporucam Adler Olsen a Jo Nesbo. Skoda, ze nema tieto knihy v slovenskom jazyku.
Som zhrozena, slovaci preco necitate knihy?
Čítaj viac

Vydavateľstvo Ikar je najväčší vydavateľský dom na Slovensku s produkciou cca 230 titulov ročne. Vydávame široké spektrum kníh pre všetky vekové kategórie od domácich aj zahraničných autorov. Medzi autormi, ktorých diela vydávame patria aj svetoví velikáni William Shakespeare, Gabriel García Márquez, či Fiodor Michajlovič Dostojevskij, ale aj autori slovenskej klasiky - Dobroslav Chrobák, Margita Figuli, František Švantner a ďalší. V našom vydaveteľskom dome našli svoje trvalé miesto viacerí úspešní súčasní slovenskí autori – Táňa Keleová-Vasilková, Andrea Coddington, Jozef Banáš, Jozef Karika...

Veľmi bohatá je klubová činnosť vydavateľstva. Media klub je najväčší slovenský čitateľský klub s dlhoročnou tradíciou, ktorý združuje viac ako 70 000 záujemcov o hodnotné a pútavé knihy. Ikar v spolupráci zo Zväzom kníhkupcov Slovenska každoročne oceňuje čitateľsky najúspešnejšie knihy slovenských autorov, ktorým udeľuje Zlaté a Platinové knihy a cenu literárnej kritiky Zlaté pero. Našim krédom je, že o úspech sa treba podeliť. Za úspech, ktorý sme vďaka našim čitateľom dosiahli, sa snažíme poďakovať konkrétnou pomocou ľuďom po celom Slovensku i za jeho hranicami. Podporujeme mnohé športové a kultúrne podujatia najmä s akcentom na znevýhodnené skupiny ľudí z dôvodu zdravotného postihnutia alebo zo zlého sociálneho zázemia.

Ako vzniklo vaše vydavateľstvo?

Náš vydavateľský dom vznikol v roku 1990. Desať nadšencov si povedalo, že na Slovensku nastal čas rozšíriť ponuku slovenských vydavateľstiev. Viacerí z nás mali skúsenosti z práce vo vydavateľstvách, tlačiarňach alebo v knižnej distribúcii. Desiati akcionári založili vydavateľstvo IKAR, a. s. Už krátko po vzniku vydavateľstva prišli prvé bestsellery, z ktorých dodnes azda najväčší a doteraz neprekonaný titul je Zdravie z Božej lekárne od Márie Trebenovej. Z čiernobielej zošitovej publikácie s farebnou prílohou a v mäkkej väzbe sa predalo takmer 400 tisíc výtlačkov. Našimi knihami sme si spočiatku získali prevažne ženské čitateľky. Postupne sme však na Slovensko „priviezli“ aj mená svetoznámych autorov ako John Grisham alebo Robin Cook. Ich trilery sa aj u nás ihneď stali bestsellermi. Dnes nájdete v našej ponuke pestrý žánrový výber kníh pre všetky vekové kategórie: romány, romance, trilery, zbierky básní, rozprávky, kuchárske knihy, encyklopédie, hobby literatúru pre mužov aj ženy a iné. Za obdobie od vzniku a pôsobenia Ikaru na knižnom trhu sme vydali vyše 4 000 titulov domácich aj zahraničných autorov, z ktorých sme spolu predali viac ako 25 miliónov výtlačkov.

Podľa čoho si vyberáte tituly, ktoré vydáte?

Pokiaľ ide o zahraničné tituly, sme neustále v kontakte s agentmi a vydavateľstvami, sledujeme, čo je nové a úspešné na knižnom trhu vo svete. Usilujeme si priniesť na Slovensko najväčšie bestsellery a najzaujímavejšie tituly, o ktorých sme presvedčení, že zaujmú aj slovenských čitateľov. Knihy slovenských autorov vyberáme podľa nastavených kritérií, medzi ktoré patria tak kvalita spracovnia ako aj komerčný potenciál literárneho diela. O tom, čo napokon bude zaradené do edičného programu rozhoduje kolektívny orgán Edičná rada.

Na ktorú knihu ste najviac hrdí?

Vybrať z viac ako štyroch tisícok kníh, ktoré sme doteraz vydali jednu, je veľmi ťažké. Sme hrdí na viacero našich projektov. Medzi ne rozhodne patrí, že sme prvý raz na Slovensku prinesli kompletné osem zväzkové vydanie pokladu svetovej literatúry Tisíc a jedna noc v unikátnom dizajnovom prevedení. Rovnako sme napríklad hrdí na vydanie Biblie Dalí v prevední, aké u nás ešte nikdy nevyšlo.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Maskérka mŕtvych - Bernhard Aichner
Mapa večnosti - Eben Alexander
22,25 €
Ušetríte 0,05 €