Knihy
E-knihy
61,80 €

Bežná cena Bežne 72,70 €

Ušetríte 15%

Na sklade, posielame ihneď

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Komplet titulov: Pád titanov, Zima sveta a Prah večnosti.

Pád titanov: Píše sa rok 1911 a deň, keď v Anglicku korunujú za kráľa Juraja V. Trinásťročný Billy Williams začína svoj prvý pracovný deň v uhoľnej bani vo Walse. Banícku rodinu Williamsovcov a šľachtických majiteľov baní Fitzherbertovcov spojí romantický vzťah aj nenávisť. Lady Maud Fitzherbertová sa zaľúbi do Waltera von Ulricha, špióna pôsobiaceho na nemeckom veľvyslanectve v Londýne.

Zima sveta: V polovici dvadsiateho storočia päť navzájom prepojených rodín napĺňa svoj osud, zatiaľ čo svetom otriasa tyrania. Berlín v roku 1933 prežíva hlboké zmeny. Jedenásťročná Carla von Ulrich sa snaží pochopiť napätie narúšajúce pokojnú atmosféru v jej rodine, zatiaľ čo Hitler posilňuje svoje postavenie v Nemecku.

Prah večnosti: Posledné desaťročia boli priam frenetické, pokiaľ ide o obrovské sociálne, politické a ekonomické zmeny – novú tvár nadobudlo civilné právo, došlo k vraždám významných osobností, masové hnutia zapríčinili politické zmeny, prehrmela vojna vo Vietname, padol Berlínsky múr a Európska únia nadobudla nebývalé rozmery.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Pád titanov + Zima sveta + Prah večnosti (kolekcia) - Ken Follett
Pád titanov - Ken Follett
84,34 €
Ušetríte 12,26 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
812+772+968
Hmotnosť
3060 g
Naše katalógové číslo
192310
Väzba
pevná väzba s prebalom
Jazyk
slovenský
Rozmer
154×237 mm
Vydavateľstvo
Tatran

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,8 / 5

6 hodnotení

5
1
0
0
0

Roman
4.8.2017
Majstrovské dielo
Táto trilógia je vskutku ukážkou majstrovského písania. Všetko v nej do seba dokonale a bez akejkoľvek chyby zapadá - lokality, vek postáv, kto je s kým a v akom rodinnom zväzku. Prekrásne rozpovedaný príbeh celého 20. storočia z pohľadu niekoľkých generácií ľudí z rôznych kútov sveta. Niekedy som mal pocit, že aj fiktívne postavy boli skutočné, pretože boli tak detailne opísané po fyzickej a duševnej stránke, že som si ich dokázal nielen vybaviť, ba v niektorých som sa vedel aj nájsť. Kniha pomohla tiež pochopiť aj niektoré historické udalosti. Na knihách sa mi páčilo aj to, že žiadny detail, ktorý bol v knihe zmienený, nezostal nevyužitý.Folleta som mal v rukách prvýkrát a táto trilógia mu teda riadne vyšla. Za mňa isto 5 hviezdičiek.
Čítaj viac
Shoshana
13.2.2016
Dokonalý čitateľský dezert
Táto trilógia je skutočne vrcholným a majstrovským dielom toto spisovateľa. Už prvé stránky prvej knihy Vás ako magnet vtiahnu do deja a nepustia Vás, až kým nedočítate všetky tri knihy. Knihy opisujú životy niekoľkých rodín z rôznych kútov sveta, ich osudy, ktoré sa dokonale prepletajú napriek tomu, že čitateľ si na začiatku nevie predstaviť, že by mohli mať niečo spoločné. Okrem skvelého čítania je bonusom aj majstrovsky spísaná história celého 20.storočia a všetky dôležité udalosti, ktoré by mal každý vzdelaný človek ovládať. Autor nás tak veľmi šikovným spôsobom uči dejepis :) Knihu by som odporúčala aj ako pomôcku pre učiteľov dejepisu - žiakov bude história konečne baviť! Jednoducho skvelé dielo!
Čítaj viac
Dáša
24.2.2015
Knižná lahôdka
Toto netreba komentovať, toto treba prečítať!!! Pohľad na dejiny ako sme ho v socializme nemohli poznať! Táto nádherná trilógia by cez cenzúru nikdy neprešla, nehovoriac o tom, že by to vôbec mohlo vyjsť! - to pre neskôr narodených. Nádherný čitateľský zážitok. Pútavo prepojené osudy celých generácii rodín a rozhodujúce historické udalosti minulého storočia. Moja vďaka patrí autorovi, prekladateľovi a vydavateľovi.
Čítaj viac
Miroslava
12.1.2015
hodnotenie
Trilogia nesklamala, proste typicky Follett, ktory sa cita jednym dychom. Zaujimavo a dokonale prepojene osudy hlavnych postav s klucovymi udalostami 20.storocia. Vrelo odporucam!
Čítaj viac

Ken Follett mal dvadsaťsedem rokov, keď napísal román Oko ihly. Tento triler získal ocenenie a stal sa medzinárodným bestsellerom. Po niekoľkých úspešných trileroch prekvapil svojich priaznivcov románom Piliere zeme, v ktorom zachytáva stavbu stredovekej katedrály. Kniha upútala milióny čitateľov po celom svete. Jeho ďalší historický román Na veky vekov je voľným pokračovaním Pilierov a obsadil prvú priečku na zozname bestsellerov v Spojených štátoch amerických, Veľkej Británii, Nemecku, Taliansku, Španielsku a Francúzsku. Úspech, ktorý mu priniesli historické romány, ho podnietil k napísaniu trilógie Storočie, aby pripomenul najvýznamnejšie medzníky 20. Storočia, ktoré hnali ľudstvo do záhuby alebo k obrovským úspechom, ako bolo pristátie na Mesiaci. Žije v Anglicku so svojou manželkou Barbarou Follettovou. www.ken-follett.com

Čítaj viac

Vydavateľstvo TATRAN patrí dnes medzi menšie vydavateľstvá, nakoľko sa stalo rodinnou firmou. Svoju stratégiu zameriava na tie najzaujímavejšie tituly zo zahraničnej beletrie, ale aj na vyhľadávanie nových slovenských autorov. Nosným prvkom je beletria pre dospelých, ale v posledných rokoch sa orientuje aj na motivačné knihy a skutočné príbehy, ktoré si získavajú stále viac a viac čitateľov. Pre nás je dôležitá každá kniha nielen pred, ale aj po vydaní, keď si vyžaduje ďalšiu osobitú starostlivosť, aby ju ocenil čo najširší okruh čitateľov.Ako vzniklo vaše vydavateľstvo?

V septembri oslávi vydavateľstvo Tatran 70 rokov od svojho vzniku. Za ten čas prešlo rôznymi právnymi formami, ktoré kopírovali historické udalosti nášho národa. Menilo sa aj zloženie vydávaných titulov, každá doba si žiadala niečo iné. Čo sa však za celé desaťročia nezmenilo, sú obľúbené beletristické edície, do ktorých zaraďujeme tie najzaujímavejšie tituly, ako edícia bestsellerov LUK, Svetová tvorba a Slovenská tvorba.Podľa čoho si vyberáte tituly, ktoré vydáte?

Každý titul starostlivo vyberáme so zreteľom na čitateľa, či už náročného, alebo takého, ktorý si chce pri čítaní oddýchnuť a uletieť do iného sveta. Okrem toho je pre nás veľmi dôležité myšlienkové posolstvo každej jednej knihy a z toho prameniaca inšpirácia. Pri spracovaní všetkých publikácií dbáme však na kvalitnú textovú úpravu a technické spracovanie knižky, aby kniha bola umeleckým artefaktom a spĺňala kritérium nášho hesla – knihy pre hodnotnejší život.Na ktorú knihu ste najviac hrdí?

Vždy na tú poslednú vydanú! Pretože to je chvíľa, kedy žijeme konkrétny príbeh tej -ktorej knihy, až kým ju nenahradí nová. Ak by sme vyzdvihli jednu knihu, bolo by to nefér voči ostatným. Dokonca náš vkus vo vydavateľstve sa natoľko líši, že vyberáme len tie knihy, na ktorých sa spoločne zhodneme. Ak by kritériom úspechu bola predajnosť, tak jednoznačným šampiónom je Chatrč od W. P. Younga. Veľmi si však vážime knihy z edície Svetová tvorba a autorov ako Toni Morrisonová, Julian Barnes, Woody Allen, ktorí obohatia čitateľa nielen myšlienkovo, ale sú aj prekladateľským prínosom.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Pád titanov + Zima sveta + Prah večnosti (kolekcia) - Ken Follett
Pád titanov - Ken Follett
84,34 €
Ušetríte 12,26 €

„Knihy sú hrobkami myšlienok.“

Longfellow