Knihy
E-knihy
12,26 €

Bežná cena Bežne 12,90 €

Ušetríte 5%

Na sklade, objednávajte však rýchlo

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Jedného dňa sa ku švédskemu pobrežiu priplaví záchranný čln s dvoma mŕtvymi mužmi v obleku. Ich telá sú prepletené, akoby sa navzájom ochraňovali pred neodvratným koncom. Kde sa vzali? Ako sa tam dostali? Všetko nasvedčuje tomu, že pochádzajú z Pobaltia. Švédskej polícii príde na pomoc krátkozraký lotyšský major Karlis Liepa. Keď ho zavraždia, komisár Kurt Wallander je nútený vycestovať do Rigy, aby preskúmal, čo sa stalo. Až tam pochopí, že bol vtiahnutý do hry, ktorej pravidlá nepozná...

Čítaj viac
Kúpte spolu
Psi z Rigy - Henning Mankell
Biela levica - Henning Mankell
26,42 €
Ušetríte 1,38 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
320
Hmotnosť
360 g
Rok vydania
2014
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Marenčin PT
Rozmer
130×200 mm
ISBN
9788081144363
Naše katalógové číslo
192228

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,2 / 5

17 hodnotení

7
6
4
0
0

Silvia Kovács
Silvia Kovács
25.7.2017
Názor čitateľa
Nakoľko som začala čítať prípady komisára Wallendera poporadí,je to len druhá kniha v poradí...Nemôžem napísať, že by bola vyslovene zlá, nakoľko autor sa v nej snaží vykresliť aj neľahkú politickú situáciu, ale nemôžem si pomôcť, pre mňa to nemalo iskru. Dej sa miestami dosť vliekol, niektoré opisy si mohol autor odpustiť, doslova ma uspávali. Na druhej strane má kniha aj svoje svetlé stránky, takže ju hodnotím ako taký lepší priemer. Dúfam, že Biela Levica bude o niečo svižnejšia :-)
Čítaj viac
sisi
21.11.2016
Baiba
ten, kto číta Wallenderove prípady tak ako ja - že ktorú knihu vezme, tú číta, tak pre toho mám info, že v tejto časti sa dozviete o zoznámení s Baibov. Už mám "prelúskaných" viacero kníh - teda zločinov, ktoré rieši hrdina, bohužiaľ túto časť hodnotím menej, ako ostatné. Hoc ako pri všetkých ostatných, aj tento je napísaní veľmi dobrým spôsobom. Číta sa ľahko, ale o nejakej veľkej pútavosti sa nedá tentokrát hovoriť. Aj napriek tomu Mankellovske knihy zaraďujem a aj naďalej budem medzi tie lepšie.
Čítaj viac
Deny
11.8.2016
fakt dobrá
Vďaka Mankellovi som objavila svet detektívok ... Mankell mi otvoril cestu k inému žánru..preniesla som sa uplne na Sever a žijem v deji tychto kníh..som nadšená ...
Čítaj viac
ANCA
27.7.2015
dobrá detektívka
mám rada Mankellove knihy, sú to severské detektívky, ale nie je v nich priveľa surového násilia a psychického teroru, ako u niektorých švédskych autorov. V tomto príbehu sa dostaneme aj do bývalého "sovietskeho bloku", kam sme ani nie tak dávno patrili aj my. Hodnotím túto knihu ako veľmi dobrú a odporúčam ju všetkým milovníkom klasickej detektívky.
Čítaj viac
Marián Pisarčík
Marián Pisarčík
1.7.2015
Názor čitateľa
Kniha možno tak trochu neprávom označená a zaradená do kategórie "severské krimi". Ja osobne rozlišujem severských autorov, ktorí sú síce zo Škandinávie, avšak ich knihy nie sú plne mrazivej, severskej atmosféry. Potom sú tu autori, ktorí svoje detektívky stavajú práve na tej nehostinnej, zasneženej, severskej atmosfére. Hoci sa radšej prikláňam k druhej skupine autorov, Mankel ukázal, že vie písať zaujímavo, pútavo a s dostatočným množstvom napätia a nečakaných udalostí. Je to taká mierne nadpriemerná knižka.
Čítaj viac

Henning Mankell (nar. 1948, Štokholm) je najčítanejší švédsky autor. Na celom svete sa predalo tridsať miliónov jeho kníh. Veľa cestoval, žil striedavo vo Švédsku a v Mozambiku. Preslávil sa sériou o komisárovi Wallanderovi, v ktorej sa odráža jeho „snaha o pochopenie nášho strašného sveta a hľadanie spôsobov, ako ho zmeniť“.

Čítaj viacPodľa čoho vyberáte tituly, ktoré vydáte?

Keď sme začínali, začiatkom 90. rokov, realizoval som si svoje „detské“ sny: predovšetkým som chcel byť vydavateľom. Knihy, ktoré som vtedy robil, boli „fajnové“, vyšperkované, bibliofílie, ...atď. Bola to zvláštna doba, kedy vzniklo množstvo malých, nezávislých vydavateľstiev a každé prinieslo niečo nové.

Vo veľkej miere výber titulov závisel od viac-menej náhodných stretnutí so zaujímavými ľuďmi, ktorí ponúkali zaujímavé témy: Hanzi Albrecht, Selma Steinerová, Egon Bondy, Agneša Kalinová, Fedor Malík, Jano Štrasser, Tomáš Janovic, Július Satinský, Milan Lasica a ďalší. A bolo tu tiež napojenie na francúzsku literatúru cez otca: Alain Robbe-Grillet, staršie preklady Afreda Jarryho, Paula Valéryho a ďalších. Postupne začali vznikať edície – najslávnejšia z nich je asi Bratislava-Pressburg, kde vyšlo takmer 90 titulov v náklade vyše 400 000 kusov, ale aj knihy o víne, edícia pamätí, objavil som zaujímavú severskú beletriu. Takmer denne prichádza nejaký rukopis: niektoré sú hotové texty, niektoré treba pracne prerábať, väčšina končí v koši. Mám rád knihy s pridanou hodnotou. Pri výbere titulu zaváži osobnosť autora.

Ako vzniklo vaše vydavateľstvo?

Oficiálne bolo vydavateľstvo založené koncom 90. rokov, ale všade uvádzam, že to bolo na Mikuláša v roku 1993, kedy som vydal prvú knihu – Zlé myšlienky od Paula Valéryho. Mal som vtedy malú počítačovú firmu, ktorá sa volala Prístrojová technika, kde som si popri bežnej práci, viac-menej ako hobby začal vydávať knihy. Firma sa po desiatich rokoch rozpadla, partneri sa rozišli. Ja som si ponechal názov – značku a vydavateľsto. Dodnes mám s tým názvom problém, treba ho vysvetľovať a zdôvodňovať, aj keď nie je o nič bizarnejší ako napríklad Naše vojsko, či Družstevní práce – čo boli mimochodom kedysi vynikajúce vydavateľstvá. Naposledy sa vydavateľstvo transformovalo v roku 2007, kedy doňho vstúpil môj syn s nevestou a odvtedy sa voláme Marenčin PT, spol. s r. o. Sme rodinná firma, kde pracujú prakticky všetky generácie.

Na ktorú knihu ste najviac hrdý?

Mám štyri mačky. Nikdy by som si pred nimi nedovolil povedať, ktorú z nich mám najradšej. Tak je to aj s väčšinou  z našich kníh. S každou strávim kus života, niektoré mi robia radosť v čase prípravy, iné majú dobré ohlasy, ďalšie sa zas dobre predávajú. Niekedy z jednej knihy vznikne edícia a tá potom žije niekoľko rokov. Život bežnej knihy trvá približne rok-dva. Najväčšiu radosť mám z kníh, o ktorých som presvedčený, že sú vynikajúce a majú dobrý ohlas, ale čo ma najviac teší, že aj ľudia si ich kupujú. Také sú knihy Jula Satinského, Jána Roznera, Žo langerovej a ďalších.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Psi z Rigy - Henning Mankell
Biela levica - Henning Mankell
26,42 €
Ušetríte 1,38 €

„Bola to kniha na zabíjanie času pre tých, ktorí ho majú radšej mŕtvy.“

Macaulayová