Perla z Moabu

Tessa Afshar  ·  Vydavateľstvo: Kumran, 2014
Séria: Perla (diel 2 z vydaných 2)
ISIC ZĽAVA

SI ŠTUDENT, UČITEĽ ALEBO MLÁDEŽNÍK A MÁŠ ISIC, ITIC, EURO>26?

Tak k tomuto titulu môžeš získať dodatočnú zľavu 2% k už existujúcej zľave a zaplatíš iba 10,03 €. Ušetríš teda naviac 0,25 €, čo síce nie je bohvieaké terno, ale pri pár knihách by z toho už mohlo byť na pivo či kofolu :-)

Zľavu uplatníš tak, že pri potvrdzovaní objednávky zadáš číslo svojej karty do políčka "Darčeková poukážka / Zľavy".

Pozrieť, v ktorých kníhkupectvách máme na sklade
Objednajte si tovar spolu nad 39,00 € a poštovné máte zadarmo!

Poštovné zadarmo nad 39,00 €!

Pri objednávke nad 39,00 € neplatíte v našom obchode poštovné. Kompletné podmienky poštovného.

Spolu iba za 19,29 €
(ušetríte 1,51 €)
Kúpiť spolu
Naša cena:
10,28 €
Bežná cena:
10,90 €
Ušetríte:
6% (0,62 €)

Posielame do 9 dní.

Čo znamená tento údaj? Pozrite sa ako prebieha vybavovanie objednávky.Pridať do wishlistu
Čo je to wishlist?

Wishlist je zoznam Vašich tajných želaní. Jediným kliknutím si do neho môžete ukladať tituly, ktoré Vás zaujali a ktoré by ste možno v budúcnosti chceli kúpiť pre seba alebo svojich blízkych. Pre používanie wishlistu musíte byť prihlásený.Uložené
Pozrieť viac odporúčaní

Zákazníci, ktorí si kúpili túto knihu, si kúpili tiež

Nahlásiť chybu

O knihe

Tento titul si u nás môžete zakúpiť za skvelú cenu aj v kolekcii.

Chudobná vdova Rút bez blízkych citových väzieb s rodinou, z ktorej vzišla, opúšťa svoj ľud a odchádza so svojou milovanou hebrejskou svokrou Noemi do Izraela. Pomáha jej obnoviť dom, z ktorého Noemi pred rokmi odišla spolu s manželom a dvoma synmi, o ktorých ju neskôr obrala smrť. Obe ženy sú už bez zásob a Rút, rozhodnutá ochrániť ich pred hladom, využije všetko, čo jej zostalo – mocný chrbát a odhodlané srdce – a paberkuje klasy, ktoré zostali na poli po žatve.
Ostatní jej ubližujú nevľúdnymi slovami, a tak Rút šokuje zistenie, že si ju majiteľ poľa všíma. Prihovára sa jej. Zásobuje ju i Noemi jedlom. Bóz si nahovára, že svojou vľúdnosťou spláca Rút lásku, ktorú prejavila voči jeho sesternici Noemi. No jeho srdce vie svoje.

Kumran

Ďalšie tituly vydavateľstva

O vydavateľstve...

Kumran je mladé vydavateľstvo zamerané na vydávanie kníh s kresťanským posolstvom. Výberom modernej a pútavej knihy do nášho portfólia prinášame čitateľovi možnosť inšpirovať sa a naplniť. Kvalitná prekladová beletria spolu s neopozeraným prúdom prístupnej duchovnej literatúry si získava čoraz väčšiu obľubu, z ktorej sa tešíme.

Ako vzniklo vaše vydavateľstvo?

Vydavateľstvo Kumran.sk svoje publikácie ponúka na trhu od roku 2009. Tak ako vtedy, aj teraz sa nám zdá, že priestor pre živú a dynamickú kresťanskú literatúru čaká na svoje zaplnenie. Veríme, že mladícky zápal a oduševnenie, ktoré vznik vydavateľstva sprevádzali, bude cítiť aj na živote, ktoré obsah týchto kníh prináša. Momentálne máme na konte už 70 vydaných titulov.

Podľa čoho si vyberáte tituly, ktoré vydáte?

Hlavným kritériom pre výber kníh je prístupnosť a čitateľnosť knihy pre širokú verejnosť. Naše knihy – skutočné príbehy, beletria i literatúra pre inšpiráciu – si nachádzajú svoje miesto v knižniciach bez rozdielu.

Na ktorú knihu ste najviac hrdí?

Nezaujímavá fráza „na všetky“ bude znieť ako klišé, ale je pravdivá. Keď už sme nútení vybrať, asi to budú tituly Kazateľnica život, Vykúpená láska, Rovnako iný ako ja, 90 minút v nebi.

Viac informácií

Zaradené v kategórii

Pokračovať v čítaní

Poslať doplňujúce údaje o knihe

Podrobnosti

 • Počet strán: 272
 • Väzba: brožovaná
 • Rozmer: 155×235 mm
 • Hmotnosť: 420 g
 • Jazyk: slovenský
 • ISBN: 9788089487554
 • Rok vydania: 2014
 • Naše katalógové číslo: 191649


Hodnotenia čitateľov       (hodnotilo 6 ľudí) Pridať hodnotenie

Povedzte svoj názor na tento titul ostatným návštevníkom aj Vy!

Máte túto knihu? Čítali ste ju a máte na ňu svoj názor?

Podeľte sa oň s ostatnými čitateľmi! Možno im tak pomôžete pri rozhodovaní.

1
Vaše hodnotenie knihy
2
Chcete navrhnúť vaše ďalšie obľúbené tituly? Kliknite.
3
Recenzie a diskusie sú službou pre návštevníkov Martinus.sk. Príspevky sú uverejnené zvyčajne do 24 hodín, vyhradzujeme si však právo neuverejniť a vymazať najmä tie príspevky, ktoré:
 • sú vulgárne alebo urážlivé
 • nesúvisia s titulom alebo témou
 • porušujú alebo vyzývajú porušovať autorské práva
 • odkazujú na ponuku alebo webové stránky konkurencie
 • obsahujú akékoľvek URL odkazy
 • nie sú podpísané
Marek
Marek
19. októbra 2015
     
Reagovať

RECENZIA 13

Prvom rade sa musím priznať, že knižku so žánrom román som čítal prvý krát. Chcel som zmenu a názov knižky som už niekde počul, teda mi to akosi naznačovalo, že sa mi oplatí opustiť rutinu. Netrvalo dlho a úspešne som dočítal jej poslednú stránku.

Žasnem. To by som povedal tomu, kto by sa ma pýtal na definíciu tejto knihy jedným slovom. No ak by som mal začať dopodrobna tak mi to vyzeralo následovne:
1. Hneď som sa vcítil do hlavnej hrdinky Rút, ktorá preukazovala úžasne vlastnosti - dobrotu, lásku, pokoru, odvahu a neskutočnú prácnosť. Jej príbeh, ktorý je napísaný jednoducho som chcel dočítať v čo najkratšom čase aby som vedel ako to celé dopadne.

2. Veľa som sa pri jej čítaní dozvedel o živote v tvrdej krajine akou bol Betlehem či Moab. A ešte viac o zvykoch a tradíciách, aké vtedy viedli životy ľudí žijúcich v tejto krajine.

3. V príbehu je pomerne dosť jednoduchých no nádherných myšlienok, ktoré sú aktuálne aj v našom svete. Napr. :

- "Náhoda je spôsob, akým Boh dáva o sebe vedieť bez ohlásenia."
- "Boží zámer do budúcnosti nemožno spoznať podľa minulosti"
- "Je lepšie niesť bremeno sklamania ako vzdávať sa priskoro"

4. Kniha mi dodala nádej, že Bohu je všetko možné. Ak sa nám aj zdá, že pri nás momentálne nie je tak len čaká na našu reakciu. A ako v tejto knihe tak aj v našom živote je dôležitý koniec. Pri ktorom som doslova onemel. Ak sa odovzdáme do Božích rúk tak náš život naberie úplne iný rozmer ako aj nabral ten Rútin.

Som rád, že som objavil nový rozmer prostredníctvom tak nádhernej knihy. Myšlienku, ktorú si odnášam s tejto knihy je: "To čo my vidíme ako záťaž, chybu či prekročenie nejakej ľudskej normy On vidí ako prostriedok na dosiahnutie šťastia v našom živote".
Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (13)   (0)
Katarína Koyšová
Katarína Koyšová
25. mája 2015
     
Reagovať

Perla z Moabu 3

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Prajete si ho zobraziť?

Titul Perla z Moabu môžeme zaradiť medzi biblickú fikciu. Autorka v diele priblížila príbeh Rút, starej mamy kráľa Dávida, prastarej mamy kráľa Šalamúna, jednej zo žien, ktorá je spomenutá v rodokmeni Ježiša Krista.
Často som si ešte pred čítaním tohto románu kládla otázku, čo mohlo motivovať Rút, dodať jej silu, odvahu zanechať svojich príbuzných a putovať spolu so svojou svokrou Noemi , ktorá sa rozhodla vrátiť do Izraela (Betlehem)? V akých pomeroch vyrastala? Pri akej príležitosti sa zoznámila s Noemi? Tessa Afsharová vyrozprávala príbeh, v ktorom som objavila odpovede na svoje otázky, ako to asi mohlo byť.
Kniha začína smrťou milovanej Bozovej manželky. Po tomto veľmi smutnom úvode sa dozvedáme, kto bola Rút. V akých zložitých rodinných vzťahoch žila. Napriek bolesti, smútku, sklamaní, zranení, to bola obetavá osoba s veľmi dobrým srdcom plným lásky, s veľkou vierou. Páčilo sa mi ako priala len dobre iným, hoci jej ubližovali. Pomáhala druhým, keď boli v núdzi. Zapôsobila na mňa Noemi, koľkou láskou zahŕňala Rút, ktorá vďaka tejto láske prekonala ťažké chvíle. Krásne bolo i stretnutie s Bozom.
Veľmi som ocenila vtipné situácie, ktorými autorka okorenila príbeh. Robil ho reálnejším.
Prekvapila ma posledná kapitola, kde sa potomkovia tejto veľkej ženy hanbili za jej pôvod. Vyvolalo to vo mne otázky, nerobíme aj my dnes podobne? Nie je pre nás dôležitejšie, kto z akých pomerov pochádza, ako charakter a vlastnosti dotyčnej osoby?
Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (3)   (0)
Dana Hajnošová
Dana Hajnošová
18. mája 2015
     
Reagovať Overený nákup

Overený nákup označuje recenzie od prihlásených používateľov, ktorí si predtým kúpili knihu v našom internetovom obchode.

krásny príbeh opierajúci sa o bibliu 2

Nádherná kniha, ktorú neodložíte, kým ju celú neprečítate. Prečítali sme ju celá rodina. Veľmi sa nám páčila. Odporúčam taktiež aj Perlu v piesku. Rovnako nádherná ako Perla z Moabu. Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (3)   (1)
Daniela Šmelková
Daniela Šmelková
18. mája 2015
     
Reagovať

kniha o obrovskej vnútornej sile a odvahe 4

Prekrásny príbeh, ktorý sa dotkne každého z nás. Prvých pár strán je trochu pochmúrnych, ale taký už život býva, netreba sa nechať odradiť, tento úchvatný príbeh naozaj stojí za to. Biblický príbeh dostal úplne nový rozmer v podaní autorky, ktorá nám umožnila pozrieť sa na úplne cudziu kultúru v úplne cudzej dobe pohľadom obyčajného človeka a zrazu má človek pocit, že je mu tento svet omnoho bližší ako si myslel. Historické postavy konajú a myslia "normálne a ľudsky", majú rovnaké túžby ako dnešný človek. Čitateľ sa nie len vžije do deja a zmýšľania postáv, ale pochopí aj historické pozadie a zvyky, ktoré sú nám z Biblie známe, no doposiaľ možno nepochopené. Vrelo odporúčam. Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (4)   (0)
Eva Kňažeková
Eva Kňažeková
4. mája 2015
     
Reagovať

rút 2

Biblický príbeh Rút na mňa pôsobil vždy tak zvláštne, až absurdne. Podanie Tessy Asfharovej s doplnením vysvetlenia niektorých židovských zvyklostí a s kvapkou (alebo pár kvapkami) romantiky mi tento príbeh konečne poľudštilo a vďaka jej knihe je mi o dosť bližší. Milovníčky romantických príbehov s kresťanskými námetmi určite budú spokojné. Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (3)   (1)
Tani
Tani
22. decembra 2014
     
Reagovať

nádherné 6

Kniha je skvelá... plná lásky, obety a odhodlania. Má zaujímaví koniec a čo je najlepšie opiera sa o knihu kníh Bibliu. Veľmi sa mi páčila, odporúčam :) Zobraziť celú recenziu

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   (7)   (1)

Rezervovať titul v kníhkupectve

SLSP online platba Tatrabanka online platba VÚB online platba Unicredit online platba ČSOB online platba Poštová banka online platba VISA online platba Master online platba Paypal online platba Viamo platba