Knihy
E-knihy
2,99 €

Na sklade, posielame ihneď

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Klasické harmonikové leporelo s ľudovými riekankami – Varila myšička kašičku, Naša mačka strakatá, Ide pavúk po stene, Osievame múčku... Veselé obrázky k riekankám namaľovala ilustrátorka Alena Wagnerová. Harmonikové leporelo poslúži deťom aj ako hračka.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Ťap, ťap, ťapušky -
Hajulinky, haj - Mária Rázusová-Martáková
5,98 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
8
Hmotnosť
180 g
Rok vydania
2014
Väzba
leporelo
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Slovenské pedagogické nakladateľstvo - Mladé letá
Rozmer
226×160 mm
ISBN
9788010026043
Naše katalógové číslo
191216

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,4 / 5

10 hodnotení

7
1
1
1
0

Zuzana Srbová
Zuzana Srbová
29. 6. 2018
Oblubena
Knizku sme dostali ako darcek. Je milo ilustrovana, detsky a pritom verne. Syn si ju od asi roka velmi rad prezera, pyta si z nej citat.. chodi s nami na vsetky cesty :)
Čítaj viac
Dominika
9. 8. 2016
mila knizocka
dcerka ju ma velmi rada a pretoze je tenka, berieme si ju vsade na cesty so sebou. da sa rozlozit tak, ze nad dcerkou robi taku striesku (dcerka 7m) a da sa dobre uchopit
Čítaj viac
Jarka
11. 6. 2016
Kniha
Leporelo je naherne. Obsahuje klasicke riekanky. Je farebne, cim zaujme aj mensie dieta. Starsie dieta sa uz moze ucit riekanky odtial. Urcite sa oplati kupit.
Čítaj viac
Lýdia
23. 5. 2016
šikovné leporelo
Leporelo má pekné ilustrácie, 1,5 ročnému synovi sa veľmi páčia. Riekanky sú milé, aj keď tie najznámejšie sú v inej verzii, než poznáme, čo trochu mrzí.
Čítaj viac
Anna
10. 4. 2016
Kniha sa dcérke veľmi páči, takže za mňa super investícia. Niektoré riekanky sme si s manželom pamätali ináč, takže máme doma viac verzií, ale o to väčšia zábava. :-)
Čítaj viac
Jana Krajecova
Jana Krajecova
4. 1. 2016
Krásna knižka :)
Veľmi pekné leporelo pre deti s ešte krajšími básničkami a riekankami. Podľa môjho názoru, práve tieto básničky a knižky chytia deti najviac a navyše sa z nich dajú stavať aj bludiská :)
Čítaj viac

Slovenské pedagogické nakladateľstvo vzniklo v roku 1920 ako pobočka Štátneho nakladateľstva v Prahe pod rovnakým názvom. V roku 1939 sa osamostatnilo a roku 1952 premenovalo na Slovenské pedagogické nakladateľstvo. Ako pôvodne výhradné vydavateľstvo učebníc vydalo už milióny výtlačkov kníh pre všetky typy škôl. Novodobá história vydavateľstva sa začala písať po revolúcii, v 90. rokoch minulého storočia. Hoci vydavateľstvo prešlo významnými štrukturálnymi zmenami, zachovalo si svoju produkciu. V súčasnosti sme túto produkciu ešte rozšírili. Vydávame kvalitné učebnice pre všetky typy škôl v slovenskej a maďarskej mutácii, učebnice pre žiakov so sluchovým i zrakovým postihnutím. Ponúkame množstvo vzdelávacích príručiek pre základné a stredné školy (na vyučovacie predmety slovenský jazyk, ruský jazyk, anglický jazyk, matematika, prírodoveda, občianska náuka, dejepis atď.), publikácie určené na Testovanie 9, na maturitné skúšky, ako aj učebnice pre samoukov a jazykové kurzy (španielčina, ruština, maďarčina, francúzština, latinčina). Máme dlhoročnú tradíciu vo vydávaní slovníkov – cudzojazyčných, výkladových, terminologických.

História Mladých liet sa začína vo vydavateľstve Smena, kde sa sústredilo vydávanie detských kníh. Dovtedy vychádzali knihy pre mladých čitateľov v rôznych vydavateľstvách, všade iba okrajovo. Až v roku 1950 vzniklo vydavateľstvo, ktoré sa zameralo práve na detské knihy. Od roku 1953 malo názov Slovenské nakladateľstvo kníh pre deti a mládež (známe pod skratkou SNDK) a roku 1957 dostalo meno, ktoré sa mu dodnes nezmenilo: Mladé letá. Autorské a redaktorské tímy priniesli na slovenský knižný trh to najlepšie z oblasti pôvodnej slovenskej tvorby, ale i mnoho kvalitných prekladov. O kvalite vydavateľskej produkcie svedčia autori, ktorých diela dnes už tvoria zlatý fond slovenskej detskej literatúry a stali sa obľúbenou klasikou (Pavol Dobšinský, Ľudmila Podjavorinská, Mária Rázusová-Martáková, Jozef Cíger Hronský, Krista Bendová), z ďalšej generácie Mária Ďuríčková, Klára Jarunková, Vincent Šikula, Milan Rúfus, Ľubomír Feldek, Ján Navrátil, Ján Turan, Jozef Pavlovič a iní. Naši mladší čitatelia dobre poznajú aj knižky Daniela Heviera, Gabriely Futovej a ďalších spisovateľov. Mladé letá vždy spolupracovali s najlepšími slovenskými a českými ilustrátormi, mená Ľudovít Fulla, Jaroslav Vodrážka, Albín Brunovský, Dušan Kállay, Peter Kľúčik, Svetozár Mydlo, Jana Kiselová-Siteková, Ľuba Končeková-Veselá, Miroslav Regitko a Ľuba Suchalová-Harichová netreba nikomu predstavovať. Najprogresívnejším činom pri sprístupňovaní pekných kníh deťom bolo založenie Klubu mladých čitateľov. KMČ vzniklo v roku 1963 a už v prvom ročníku sa prihlásilo 48 000 členov.

Naše knihy pravidelne získavajú ocenenia:

Najkrajšie knihy Slovenska Najkrajšia kniha roka Slovník roka Cena Mateja Bela Knižné prémie Literárneho fondu za vedecký a odborný preklad

Vydavateľstvo Slovenské pedagogické nakladateľstvo – Mladé letá malo šťastie, že ľudia, ktorí v ňom do dnešných chvíľ pôsobili alebo s ním spolupracovali, nešetrili svojím časom, umom, kumštom, ale najmä vkladali srdce do kníh obohacujúcich celé generácie čitateľov.

Patrí im za to najúprimnejšie poďakovanie.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Ťap, ťap, ťapušky -
Hajulinky, haj - Mária Rázusová-Martáková
5,98 €

„Nikdy nedočítaj knihu iba preto, že si začal.“

John Witherspoon