Knihy
E-knihy

Stopy dávnej minulosti 7

Slovensko na konci stredoveku

Vydavateľstvo
Rak, 2014
7. diel série
Stopy dávnej minulosti

Siedmy zväzok dejín časovo nadväzuje na predchádzajúce časti knižného cyklu. Rozpráva sa v ňom o udalostiach po smrti Žigmunda Luxemburského, o vláde ďalšieho veľkého kráľa Mateja Korvína, ale aj panovníkov, ktorí nemali také šťastie ako on...

Čítaj viac

17,96 €

Bežná cena Bežne 18,90 €

Ušetríte 5%

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Siedmy zväzok dejín časovo nadväzuje na predchádzajúce časti knižného cyklu. Rozpráva sa v ňom o udalostiach po smrti Žigmunda Luxemburského, o vláde ďalšieho veľkého kráľa Mateja Korvína, ale aj panovníkov, ktorí nemali také šťastie ako on, o Ladislavovi Pohrobkovi a poľských Jagelovcoch. Ešte vždy platí, že pre Slovensko to bolo mimoriadne významné obdobie. Ťažba drahých a farebných kovov ho udržiavala v pozícii, keď aj nemecký kronikár Ulrich Richental, historiograf Kostnického koncilu, píše o "slovenských krajoch medzi Moravou a Poľskom pri rieke, ktorú volajú Váh", a "liptovské knieža" Ján Huňady mladší sa pokúša získať uhorský trón.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Stopy dávnej minulosti 7 - Pavel Dvořák
Stopy dávnej minulosti 6 - Pavel Dvořák
35,92 €
Ušetríte 1,88 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
280
Hmotnosť
840 g
Rok vydania
2014
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Rak
Rozmer
215×245 mm
ISBN
9788085501612
Naše katalógové číslo
191204

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,7 / 5

9 hodnotení

6
3
0
0
0

Miroslav
13.9.2015
Názor čitateľa
Ako väčšina kníh dr. Dvořáka, je radosťou začítať sa do nej... Vždy v nich nájdem niečo nové, alebo zaujímavé, čomu som sa predtým hlbšie nevenoval. Výhodou autora je jeho dlhodobý životný záujem o históriu Slovenska, Uhorska a útvarov existujúcich ešte pred nimi, ďalej to, že úzko spolupracuje s našimi najlepšími odborními - archeológmi a historikmi. Je to jeden z našich najlepších popularizátorov histórie a historizmu. Pre Slovákov, ktorí akosi ľahšie ignorujú svoju vlastnú minulosť a minulosť svojho štátu (i kultúrneho dedičstva) je to viac ako potrebné. Vďaka za to! Vďaka za jeho knihy i knihy Vydavateľstva Rak Budmerice!
Čítaj viac
eva
7.3.2015
jednoducho úžasná !!!
kniha ma doslova nadchla.... musím si kúpiť všetky knihy tohto autora. Je naozaj výnimočný a taký zrozumiteľný. Kniha je po každej stránke dokonalá. Autor sa prihovára a Vy pri čítaní doslova cítite, ako je odborne aj ľudsky zdatný.
Čítaj viac
29.12.2014
Už sa teším na pokračovanie :-)
Pán Dvořák píše pútavo a pridržiava sa historických faktov ktoré prikrášľuje zaujímavým príbehom...jeho knihy sú poučné a jedinečné, nehovoriac o obrazových prílohách...
Čítaj viac
Iveta Šedíková
22.12.2014
Stopy dávnej minulosti 7
Ako vždy pán Dvořák nesklamal. Nádherne písaná kniha. Veľmi precízne sa venuje zbieraniu faktov, ktoré nádheným spôsobom prednáša širokej čitateľskej verejnosti.
Čítaj viac

Vydavateľstvo Rak Budmerice vzniklo so zámerom, že sa bude špecializovať na historickú literatúru, najmä na čisté, neinterpretované pramene. Dokladá to aj rak v názve, zvieratko, ktoré sa vracia nazad a k životu potrebuje neznečistenú vodu (netajím, že som si ho vybral aj preto, že obsahuje polovicu môjho trochu upraveného mena - Dvo-rak).

Čítaj viac
Kúpte spolu
Stopy dávnej minulosti 7 - Pavel Dvořák
Stopy dávnej minulosti 6 - Pavel Dvořák
35,92 €
Ušetríte 1,88 €