Knihy
E-knihy

Stopy dávnej minulosti 7

Slovensko na konci stredoveku

Rak, 2014
Vydavateľstvo
Rak, 2014
7. diel série
Stopy dávnej minulosti

Siedmy zväzok dejín časovo nadväzuje na predchádzajúce časti knižného cyklu. Rozpráva sa v ňom o udalostiach po smrti Žigmunda Luxemburského, o vláde ďalšieho veľkého kráľa Mateja Korvína, ale aj panovníkov, ktorí nemali také šťastie ako on...

Čítaj viac

18,86 €

Bežná cena Bežne 18,90 €

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Siedmy zväzok dejín časovo nadväzuje na predchádzajúce časti knižného cyklu. Rozpráva sa v ňom o udalostiach po smrti Žigmunda Luxemburského, o vláde ďalšieho veľkého kráľa Mateja Korvína, ale aj panovníkov, ktorí nemali také šťastie ako on, o Ladislavovi Pohrobkovi a poľských Jagelovcoch. Ešte vždy platí, že pre Slovensko to bolo mimoriadne významné obdobie. Ťažba drahých a farebných kovov ho udržiavala v pozícii, keď aj nemecký kronikár Ulrich Richental, historiograf Kostnického koncilu, píše o "slovenských krajoch medzi Moravou a Poľskom pri rieke, ktorú volajú Váh", a "liptovské knieža" Ján Huňady mladší sa pokúša získať uhorský trón.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Stopy dávnej minulosti 7 - Pavel Dvořák
Stopy dávnej minulosti 6 - Pavel Dvořák
37,72 €
Ušetríte 0,08 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
280
Hmotnosť
840 g
Rok vydania
2014
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Rak
Rozmer
215×245 mm
ISBN
9788085501612
Naše katalógové číslo
191204

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,7 / 5

10 hodnotení

7
3
0
0
0

Miroslav
13. 9. 2015
Názor čitateľa
Ako väčšina kníh dr. Dvořáka, je radosťou začítať sa do nej... Vždy v nich nájdem niečo nové, alebo zaujímavé, čomu som sa predtým hlbšie nevenoval. Výhodou autora je jeho dlhodobý životný záujem o históriu Slovenska, Uhorska a útvarov existujúcich ešte pred nimi, ďalej to, že úzko spolupracuje s našimi najlepšími odborními - archeológmi a historikmi. Je to jeden z našich najlepších popularizátorov histórie a historizmu. Pre Slovákov, ktorí akosi ľahšie ignorujú svoju vlastnú minulosť a minulosť svojho štátu (i kultúrneho dedičstva) je to viac ako potrebné. Vďaka za to! Vďaka za jeho knihy i knihy Vydavateľstva Rak Budmerice!
Čítaj viac
eva
7. 3. 2015
jednoducho úžasná !!!
kniha ma doslova nadchla.... musím si kúpiť všetky knihy tohto autora. Je naozaj výnimočný a taký zrozumiteľný. Kniha je po každej stránke dokonalá. Autor sa prihovára a Vy pri čítaní doslova cítite, ako je odborne aj ľudsky zdatný.
Čítaj viac
29. 12. 2014
Už sa teším na pokračovanie :-)
Pán Dvořák píše pútavo a pridržiava sa historických faktov ktoré prikrášľuje zaujímavým príbehom...jeho knihy sú poučné a jedinečné, nehovoriac o obrazových prílohách...
Čítaj viac
Iveta Šedíková
22. 12. 2014
Stopy dávnej minulosti 7
Ako vždy pán Dvořák nesklamal. Nádherne písaná kniha. Veľmi precízne sa venuje zbieraniu faktov, ktoré nádheným spôsobom prednáša širokej čitateľskej verejnosti.
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Stopy dávnej minulosti 7 - Pavel Dvořák
Stopy dávnej minulosti 6 - Pavel Dvořák
37,72 €
Ušetríte 0,08 €

„Vždy si predstavujem, že Raj musí vyzerať ako knižnica.“

Jorge Luis Borges