Knihy
E-knihy
6,58 €

Bežná cena Bežne 6,90 €

Ušetríte 5%

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

6,58 €

Viac o knihe

V ďalšom príbehu o zvedavej lúčnej víle, ktorá rada lúšti záhady, Krídluška tento raz zisťuje, prečo a kam miznú deti. Janko s priateľmi dostanú výstražnú správu od poštového holuba zo Severozeme. Varovanie pred nebezpečným drakom prišlo na poslednú chvíľu - podivnú školy začali budovať už aj tu, v Ríši Slávy. Propagátori moderného vzdelávania presvedčili mnohých rodičov, a tí sa rozhodli dať deti do exkluzívne vybavených dračích škôl. Kým sa začne školský rok, rozhodla sa Krídluška zistiť pravdu a nahliadnuť veciam pod povrch.
Ako píše prof. Eva Vitézová "autorka si zvolila opäť kontroverznú tému, o ktorej však treba rozprávať na všetkých úrovniach, literatúru pre deti nevynímajúc. Dieťa je totiž vnímavý čitateľ i poslucháč, a žáner rozprávky je veľmi vďačný na komunikovanie o závažných problémoch..." Krídluška v krajine stratených detí je knihou pre deti i dospelých, pretože popri rozprávkovom príbehu v sebe skrýva aj symbolickú - filozofickú rovinu. Filozofické podobenstvo založené na príbehu s hlbším posolstvom má ambíciu osloviť širšie spektrum príjemcov. Kniha je písaná ľahkým, pútavým štýlom a bohatým jazykom. Text dopĺňajú pestré, hravé a výrazné ilustrácie akademickej maliarky Anny Gajovej.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Krídluška v krajine stratených detí - Iva Vranská Rojková
Krídluška v krajine tŕňov - Ivana Vranská Rojková
13,16 €
Ušetríte 0,64 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
72
Hmotnosť
300 g
Rok vydania
2014
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Vydavateľstvo Spolku slovenských spisovateľov
Rozmer
185×185 mm
ISBN
8594031501176
Naše katalógové číslo
190346

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?


12.11.2014
Názor čitateľa
Mnohí rodičia sa o pravdu nezaujímajú...ak si spolu s deťmi prečítajú túto knižku,možno im otvorí oči pre to,aby sa viac začali o pravdu zaujímať...jednoznačne odporúčam všetkým rodičom i deťom.
Čítaj viac

Kúpte spolu
Krídluška v krajine stratených detí - Iva Vranská Rojková
Krídluška v krajine tŕňov - Ivana Vranská Rojková
13,16 €
Ušetríte 0,64 €

„Dávaj si dobrý pozor, aké knihy čítaš a s akými ľuďmi sa stretávaš. Tvoj charakter a činy budú ovplyvnené jedným aj druhým.“

Paxton Hood