Knihy
E-knihy

Podivný případ se psem

Argo, 2014
Vydavateľstvo
Argo, 2014

Výjimečný příběh o výjimečném světě autistického chlapce. Christopher Boon je patnáctiletý hoch, který nerozumí lidským citům a nemá rád, když se ho kdokoli dotkne, ale je to matematický génius a obdivovatel Sherlocka Holmese...

Čítaj viac

12,01 €

Bežná cena Bežne 12,64 €

Ušetríte 5%

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Výjimečný příběh o výjimečném světě autistického chlapce. Christopher Boon je patnáctiletý hoch, který nerozumí lidským citům a nemá rád, když se ho kdokoli dotkne, ale je to matematický génius a obdivovatel Sherlocka Holmese. Když jednoho dne najde za plotem zahrady vidlemi zapíchnutého psa, rozhodne se, že vypátrá pachatele, a mimovolně vyřeší zdánlivě neřešitelnou krizi manželství svých rodičů.
Detektivní novela byla ve Velké Británii zvolena Knihou roku 2003 v rámci prestižní Whitbreadovy ceny.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Podivný případ se psem - Mark Haddon
Červený dům - Mark Haddon
25,32 €
Ušetríte 1,33 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
The Curious Incident of the Dog in the Night-time
Hmotnosť
360 g
Rok vydania
2014
Počet strán
176
Jazyk
český
Vydavateľstvo
Argo
Rozmer
135×207 mm
ISBN
9788025712474
Naše katalógové číslo
189772

Čo si myslíme my

Monika Bírová
Monika Bírová
kníhkupec
23. apríla 2017

Bola to láska na prvý pohľad... Krásna obálka, výborná anotácia a keď som sa začítala do prvých strán, vedela som, že ju nepustím z ruky, kým nebude prečítaná celá. Dej bol napínavý ako sa od detektívky žiada, výborne doplnená myšlienky hlavného hrdinu, ktorý sa na náš svet pozerá inými očami. Jeho myšlienky sú možno trošku naivné, ale za to úprimné ale donútia Vás sa pousmiať. Iskrivé a svieže čítanie!

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,8 / 5

52 hodnotení

43
8
1
0
0

Amálie
pred tromi dňami
Kniha byla přesně něco pro mě. Byla zajímavá, originální. Lehce se četla, napínavá. Četla jsem ji přes jaro a doporučuju čtenářům ve věku 14-30 let :)
Čítaj viac
Tatiana Kubicová
Tatiana Kubicová
26.2.2017
Jedinečná sonda do duše autistu
"Jmenuji se Christopher John Francis Boone. Znám všechny země na světě i jejich hlavní města a všechna prvočísla až do 7507."
Rozprávač Christopher je pätnásťročný chlapec z britského mestečka, geniálny matematik a veľký obdivovateľ Sherlocka Holmesa. Keď jedného dňa nájde v susedkinej záhrade vidlami zabitého svojho obľúbeného psa, rozhodne sa, že záhadu musí rozlúštiť.

Príbeh ale nie je vôbec typickou detektívkou, je to ukážka toho, ako vidí svet človek s autizmom - aké myšlienky mu idú hlavou; aké neznesiteľné môžu byť dotyky od milovanej matky; ako protivné je chutné jedlo, pretože sa na tanieri dotýka; aké to vlastne je, keď rozumiete veciam medzi nebou a zemou, galaxii, vesmíru, viete vypočítať snáď každý príklad na svete, ale nerozumiete ľudským emóciám, empatii, smútku, súcitu, láske..

Pátranie po psovi odkrýva ale omnoho zložitejšie otázky - čo robil otec v susedovej záhrade a prečo? aký bol v skutočnosti vzťah jeho rodičov a aké to vlastne je vychovávať autistické dieťa?

Kniha ma chytila za srdce, rozveseľovala a zarmucovala zároveň, odporúčam a ešte sa k nej určite časom vrátim :)
Čítaj viac
Martin Šidlo
Martin Šidlo
27.11.2016
The Curious Incident of the Dog in the Night-Time
Veľmi dobrá a zaujmavá kniha. Číta sa dobre aj keď je napísaná v angličtine, človek môže byť aj menej zdatný :-) Určite ju všetkým odporúčam na prečítanie.
Čítaj viac
Veronika Pažická
Veronika Pažická
30.7.2014
The Curious Incident of the Dog in the Night-Time
Táto kniha je neskutočne úžasná. Nemám k tomu čo dodať, je to jedna z mojich najobľúbenejších knižiek a čítala som ju niekoľko krát. Odporúčam na 100 percent.
Čítaj viac
Vladimír
6.1.2014
Názor čitateľa
Dnes som knihu precital a davam len 4 hviezdicky preto,lebo mi ta vadili tie chlapcove rovnice,prvocisla a rozne ulohy.Inak pohodove citanie.Kniha vas vtiahne do deja,ani neviete ako, a ste na konci.
Čítaj viac

Nakladatelství Argo vzniklo v roce 1992 a vydalo více než dva tisíce titulů. Naší hlavní zásadou je týmová práce, díky níž dokážeme seznamovat čtenářskou obec se zajímavými knihami známých autorů, ale i objevovat pozoruhodné autory nové. Samozřejmou podmínkou naší práce je úzká a pečlivá spolupráce autorů a překladatelů s redaktory při přípravě textů, kooperace technických redaktorů s grafiky a tiskárnami i zodpovědné fungování propagačního i odbytového oddělení.

Snažíme se také získávat a podporovat talentované autory a kvalitní překladatele. Také díky tomu Argo za dobu své existence získalo pověst vydavatele kvalitní beletristické, historické i jiné odborné literatury, a to českého i zahraničního původu. Přeložené beletristické tituly soustřeďujeme do reprezentativních edic AAA (edice anglo-amerických autorů) a SSP (edice současné světové prózy), případně je vydáváme mimo řady, ovšem se stejným ohledem na kvalitní grafickou úpravu. Úroveň námi vydávané současné české beletrie snad ilustruje i přehled našich oceněných titulů v rámci ceny Magnesia Litera, péče o kvalitní grafické a knihařské zpracování našich knih nám přinesla i řadu ocenění v soutěži Nejkrásnější kniha roku (kompletní seznam našich úspěchů zde). Žánrové spektrum jsme v poslední době obohatili o sci-fi a fantasy tituly. Stále se rozšiřuje nabídka odborných titulů, především z oblasti společenských věd. Velkou oblibu si získaly historické edice Historické myšlení, Každodenní život , Ecce Homo a Dějiny Evropy. Pro svou vysokou odbornou úroveň je ceněna edice kulturní antropologie Capricorn. Do svého profilu Argo čím dál tím více zahrnuje i velké obrazové publikace.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Podivný případ se psem - Mark Haddon
Červený dům - Mark Haddon
25,32 €
Ušetríte 1,33 €

„Ak knihu nemôžeme s potešením čítať znovu a znovu, potom ju netreba čítať vôbec.“

Voltaire