Knihy
E-knihy

Banská Bystrica 1

AB ART press, 2014
Vydavateľstvo
AB ART press, 2014

Banská Bystrica Ako sme tu žili je obrazovo-textová kniha o metropole stredného Slovenska, o živote v nej v minulom storočí a najmä v jeho 2. polovici. Je dielom kolektívu autorov, pamätníkov na tamtie časy...

Čítaj viac

19,32 €

Bežná cena Bežne 19,70 €

Ušetríte 2%

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

19,32 €

Viac o knihe

Banská Bystrica Ako sme tu žili je obrazovo-textová kniha o metropole stredného Slovenska, o živote v nej v minulom storočí a najmä v jeho 2. polovici. Je dielom kolektívu autorov, pamätníkov na tamtie časy, ktorí ku svojim spomienkam vybrali z rodinných archívov pozoruhodné dobové čiernobiele fotografie prezrádzajúce čitateľom ako vyzeralo toto utešené mesto v nedávnej, v dávnejšej i dávnej minulosti. Kde boli staré bystrické kiná, kaviarne, hotely a reštaurácie, obchody a krčmy, ihriská, na ktorej ulici bolo korzo, ako tiekol Hron a kadiaľ premávali dymiace rušne starej železnice, ako vyzerali dnes už nexistujúce obce Radvaň a Kráľová, ktoré padli za obeť novej výstavbe mesta. Nostalgiou dýchajú obrázky staručkých bystrických železničných staníc, nexistujúceho vodného hradu v Kráľovej, bývalých bystrických a kráľovských kúpelov, špacírky na serpentínach plaziacich sa po stráňach vrchu Urpín i nekonečné vodné zrkadlo z roku 1974, keď sa starý Hron vrtošivo vrátil do svôjho pôvodného koryta a zalial obrovský priestor pod Pamätníkom SNP. Tieto i ďaľšie historické fotografie, zážitky i spomienky vytvárajú knihu, ktorá sa číta takpovediac na jeden dúšok.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Banská Bystrica 1 - Vladimír Bárta
Banská Bystrica - Vladimír Bárta, Milan Šoka
22,57 €
Ušetríte 0,55 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
128
Hmotnosť
900 g
Rok vydania
2014
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
AB ART press
Rozmer
238×278 mm
ISBN
9788089270927
Naše katalógové číslo
189608

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

1 hodnotenie

1
0
0
0
0

Wilhelm Schultze
11. 7. 2015
Banská Bystrica - Ako sme tu žili

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

No super! Hned ako som ju včera zmeerčil som kúpil prvý diel, a dnes, po zhliadnutí obsahu, druhý a už plánujem tretí! A chystám sa prispieť svpjou troškou do mlejna , štvrtým dielom. Darmo, ako som čítral o horných a dolných hrabliach, odchytávajúcich typické bystrIcké drevo, musím aj ja púriložiť ruku k dielu, hehe. Čo by som mal týždeň čupieť v Kakatke...
Čítaj viac
Adrika
8. 1. 2015
Krásna kniha pre banskobystričanov
Keď som zbadala túto knihu, hneď som vedela, že ju musím mať. Niečo také som dlho hľadala. Pre seba, pre moje deti. Som lokálpatirot. A myslím si, že pre nich je kniha určená. Narodila som sa v nádhernej Bystrici a žijem v nej. Nikde inde by som nechcela žiť. Som rada, že autor napísal túto knihu. Veľmi mu za to ďakujem a aj všetkým čo s ním spolupracovali. K takým dobovým fotografiám zo súkromných archívov sa človek nedostane. Kniha je výborná pre každú vekovú kategóriu. Pre starších aby si zaspomínali a pre mladších aby videli minulosť. Ideálny darček.
Čítaj viac

Kúpte spolu
Banská Bystrica 1 - Vladimír Bárta
Banská Bystrica - Vladimír Bárta, Milan Šoka
22,57 €
Ušetríte 0,55 €

„Knižnica je nemocnicou pre dušu.“

Anonym