Knihy
E-knihy

Taktne o tráviacom trakte

Prečo je dôležité mať zdravé črevá

Slovart, 2015
Vydavateľstvo
Slovart, 2015

Črevá zohrávajú v našom tele dôležitú úlohu, no neprávom ich podceňujeme. Mladá nemecká lekárka Giulia Enders v tejto knihe vysvetľuje, ako fungujú a aké majú súvislosti...

Čítaj viac

12,95 €

Vypredané, sú však dostupné iné vydania.

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Črevá zohrávajú v našom tele dôležitú úlohu, no neprávom ich podceňujeme. Mladá nemecká lekárka Giulia Enders v tejto knihe vysvetľuje, ako fungujú a aké majú súvislosti s inými orgánmi či našou celkovou pohodou. Nečakajte však nudné traktáty.

Autorka zhrnula najnovšie vedecké poznatky a ponúka ich príťažlivou formou. O tráviacom trakte rozpráva zrozumiteľne, uvoľnene a veľmi nonšalantne. Vysvetľuje napríklad, prečo nám škvŕka v žalúdku, ako správne sedieť na záchode, čo pre nás robia črevné baktérie a veľa iných faktov, na ktoré sa často hanbíme opýtať. Text dopĺňajú vtipné ilustrácie.

Giulia Enders pôsobí na Ústave mikrobiológie na Univerzite Johanna Wolfganga Goetheho vo Frankfurte na Mohanom, venuje sa výskumu a pracuje na svojej doktorandskej práci. V roku 2012 zvíťazila vo vedeckej súťaži Science Slam vo Freiburgu.
Čítaj viac

Recenzie, kritiky

Taktne o tráviacom trakte (Jana Pecníková), citaj.to

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

26 hodnotení

25
1
0
0
0

Miko Kovac
Miko Kovac
14.2.2019
pútavo a múdro napísané
Veľmi dobre spracovaná problematika. Na túto tému som čítal viacero kníh, táto sa radí medzi najčítavejšie a najlepšie čo sa týka informatívnosti. Je to praktické a určite človek, ktorý sa zaujíma o túto tému nebude pociťovať ľútosť nad kúpou. Ešte by som napísal, že aj kniha "Crevo neni tabu" je jednym z vhodnych titulov k priblizeniu tejto oblasti.
Čítaj viac
Jozefína Jonášová
Jozefína Jonášová
14.5.2018
Taktne o tráviacom trakte
Veľmi dobrá, poučná, odborná, veselá pre mladých aj starších. Odporúčam
do každej domácnodti, neoľutujete. V knihe sa dozviete viac vecí ako u lekárov
v ambulanciách. Radi sa ku knihe vrátite a zopakujete si poučné rady.
Čítaj viac
Miriam Lidajová
Miriam Lidajová
31.12.2016
Odporúčam
Všetky recenzie dole sú pravdivé. Kniha je výborná, číta sa na jeden dych, nedokážete prestať, lebo ste zvedaví ako "jablko" putuje ďalej a ďalej tráviacou sústavou. Kniha je písaná s humorom a pritom je to literatúra faktu. Pojednáva o tráviacej sústave človeka, podrobne sa dozviete čo "robia" ako pracujú jednotlivé orgány ľudského tela od nahryznutia jablka a jeho prechod cez celý tráviaci trakt. Dozviete sa zaujímavé veci. Kto sa chce naučiť niečo nové a prospešné pre seba - mal by po knihe jednoznačne siahnuť.
Čítaj viac
Lucia Lencsésová
9.12.2016
skvelá kniha
Mám ju doma 3 dni a musím povedať, že som podľa recenzií bola plná očakávania. Kniha nesklamala!!!
Veľmi dobre sa číta. Je písaná dynamicky, vtipne, vkusne, a po odbornej stránke vysvetľuje tak, že vás nepustí. Jednoducho chcete čítať stále ďalej :-). Na to, že sa jedná vlastne o medicínu skutočne klobúk dolu.
Pochopila som prečo ... . Nachádzam veľa odpovedí na moje otázky, keďže mám zdravotné problémy tohto charakteru. Pomohla mi nasmerovať nielen moje presvedčenie ale aj moje správanie sa samej voči sebe :-). Veľmi zaujímavo a pútavo napísaná kniha. Autorka si zaslúži veľký aplauz!! Škoda, že takýchto kníh je na našom trhu tak málo.
Čítaj viac
Michaela Brunovská
Michaela Brunovská
5.9.2016
Perfektná
Tak táto kniha je naozaj vynikajúca! nevedela som sa od nej odtrhnúť, veľmi pútavo napísaná, nečakala som že sa dá takto vtipne opísať tráviaca sústava a pochopí to každý. Uplne top :)
Čítaj viac
Katarina Nováková
Katarina Nováková
12.7.2016
Perfektná
Ani vo sne mi nenapadlo, že sa da o črevách napísať tak užasná kniha. Vrelo odporúčam každému kto chce pochopiť ako naša tráviaca sústava funguje a chce mať zdravé črevá.
Čítaj viac
Ľubica Halová
Ľubica Halová
11.5.2016
Autorkla velmi vtipnou formou a nesmierne zrozumitelne vysvetluje fungovanie cel
Autorka veľmi vtipnou formou a nesmierne zrozumiteľne vysvetľuje fungovanie celého tráviaceho traktu s návodom na jeho správne použivanie a ochranu pred poškodením. Vrelo odporca! Okamžite po prečítaní som obdarovala aj svoje dcéry.
Čítaj viac
Alena Mitková
Alena Mitková
11.5.2016
Odporúčam
Užitočná a zrozumiteľnou formou podaná kniha o našom tráviacom trakte. S humorom vysvetľuje nielen funkciu čreva, ale aj ďalších orgánov v našom tele. Po jej prečítaní budete mať jasný prehľad o tom, čo sa v v tele deje, na základe toho čo jete. Kniha mi priniesla mnoho nových poznatkov, ďalšie som si musela poopraviť a najmä ma bavila. Nikdy ma nenapadlo, že kniha o trávení môže byť taká zaujímavá a vtipná.
Čítaj viac
alena
11.5.2016
vyborna
Jednoducho, putavo, zrozumitelne a zabavne napisana kniha, takto by mohla byt opisana kazda sustava v ludskom tele... Vyborna kniha, urcite nezapadne prachom v mojej kniznici :)
Čítaj viac
Jan Jackuliak
Jan Jackuliak
11.5.2016
Poucne a laho sa cita
Tato knizka ma pobavila a odporucam je hocikomu kto ma zaujem o svoje zdravie. Lahko sa cita, je vtipna a poucna o tom ako nasa traviaca sustava funguje.
Čítaj viac

Čítaj viac

„Táňa všetkému rozumela a nebála sa mlčať.“

Džin - Martin M. Šimečka
Džin
Martin M. Šimečka