Knihy
E-knihy

Uväznená v čase

Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
Vydavateľstvo
Richard Lunter - Kicom, 2014

Alexandra sa po pohrebe starej mamy dozvedá, že jej dvojča Matej zostrojil zariadenie schopné cestovať v čase, len aby mohol navštíviť svoj idol z devätnásteho storočia – nebezpečného bezcharakterného sodomistu...

Čítaj viac

6,00 €

Bežná cena Bežne 9,80 €

Ušetríte 39%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

6,00 €

Viac o e-knihe

Alexandra sa po pohrebe starej mamy dozvedá, že jej dvojča Matej zostrojil zariadenie schopné cestovať v čase, len aby mohol navštíviť svoj idol z devätnásteho storočia – nebezpečného bezcharakterného sodomistu, grófa Richarda Grevilla. V tajnej pivnici nájde vynález spolu s bratovým odkazom, v ktorom jej predkladá návrh. Praje si, aby ho v prestrojení za muža nasledovala do Londýna. Jeho sestra sa, napriek miernemu zaváhaniu, podujme na bizarnú cestu do minulosti. Nevšedný stroj ju však vysadí na úplne inom mieste, než Matej naplánoval. Alexandra sa, odkázaná iba sama na seba, ubytuje v nevábne pôsobiacom hostinci. Hneď prvú noc jej neuveriteľné dobrodružstvo skomplikuje pohľadný muž, ktorého ktosi vyhodí pod oknami prenajatej izby. Podujme sa na jeho záchranu. Oplatí jej to? Pomôže jej nájsť brata? Dokedy pred krásnym mužom dokáže schovávať jemné ženské črty?

Čítaj viac
Kúpte spolu
Uväznená v čase - Kristína Ježovičová
Hladné dlane - Maria Corvus
12,60 €
Ušetríte 8,10 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
256
Vydavateľstvo
Richard Lunter - Kicom
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
188823
Rok vydania
2014

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,8 / 5

20 hodnotení

17
2
1
0
0

Nisssa
5.8.2017
Veľmi príjemné prekvapenie
„To sa vážne teraz budete hrať na cudzinca, ktorý mi nerozumie? Vyberte si zbraň, s ktorou sa uskutoční súboj,“ prikázal autoritatívne.
Celá situácia jej prišla absurdná a nepochopiteľná a tak mu povedala to, čo ju napadlo ako prvé: „Nunčaky.“ :D :D :D

Knihu som začala čítať večer a neskončila som do tretej do rána. Kráľovsky som sa bavila a keďže som stále chcela vedieť čo bude ďalej, musela som ju dočítať. Najradšej mám knihy, ktoré neviem pustiť z rúk a toto bola jedna z nich. Úprimne sa priznám, že som bola trochu skeptická a neočakávala som veľa, o to väčšie prekvapenie. Sarkastické komentáre a prístup hlavnej hrdinky bol zábavný a osviežujúci, miestami som sa musela poriadne smiať.
Samozrejme sa našli aj absurdné a vyhrotené situácie, ale nakoniec sa všetko vysvetlilo tak, že som to autorke všetko uverila a jednoznačne odporúčam.
Čítaj viac
Martina Jankyová
Martina Jankyová
25.3.2017
Názor čitateľa
Knihu som prečítala veľmi rýchlo. Stále ma lákalo hltať ďalšiu a ďalšiu stranu. Mala som svoju sladkú predstavu, ako by sa všetko malo skončiť, ale autorka ma úplne vyviedla z miery. Najprv som bola nahnevaná a prekvapená zároveň. Len málo kníh vás vie svojím záverom tak rozhodiť, nadchnúť a napokon presvedčiť, že to vlastne neskončilo až tak zle :)
Čítaj viac
Michaela Galambošová
23.10.2016
Odporúčam.
Toto je prvá kniha, ktorú som od Kristíny čítala. Príjemne ma prekvapila. Síce nie som veľmi na historické romány, ale napriek tomu ma dokázala zaujať. Pekné vykreslenie postáv, nemýlili sa mi, zistila som, že vtedy nebolo však príliš ľahké byť dámou, ktorá neporuší nejaké pravidlá. Keď sa mi koniec zdal až príliš pritiahnutý za vlasy, autorka to vyriešila svojsky a bravúrne. Blahoželám, naozaj vydarené dielko. Určite siahnem aj po ďalších knihách.
Čítaj viac
Miroslava Novysedláková
Miroslava Novysedláková
18.5.2015
Odvážné a neobyčajné
Anotácia ma veľmi zaujala a hneď som si aj knižku objednala, a našťastie moje očakávania naplnila aj po jej prečítaní. Neuveriteľné dobré! Postavy sú úžasne vykreslené, akoby naozaj existovali, dialógy sú vtipné, prirodzené, dej má rýchly spád, ale zároveň máte pocit, že s hrdinami trávite každú chvíľočku - ak sa toto v príbehu vydarí, viem že sa k nemu ešte vrátim a knižku si párkrát ešte prečítam! Odporúčam!
Čítaj viac
Denisa Babejová
Denisa Babejová
2.2.2015
Názor čitateľa
Kristína Ježovičová : Uväznená v čase

Táto kniha mi ozaj učarovala. Autorka sa pustila do veľmi obľúbenej a zaujímavej fikcie súčastnosti a minulosti. Ruku na srdce, ktorí z vás by si radi neodskočili na chviľku od bežných starostí len tak vstupom do časostroja do čias minulých. Mám na mysli čas bálov, bláznivých jázd na koni, šteklivých komplimentov od mladých šľachticov. Autorka túto skúsennosť dopriala svojej hlavnej hrdinke Alexandre. ,,Cítila ako jej telo obaľujú neviditeľné častice, celá akoby zelektrizovaná, sa roztriasla, jej atómy o dušu kmitali. Mala pocit, že ju rozložili na malé kúsky, čiastočky prachu a možno i menšie. Naša hrdinka Alexandra sa vyberá do minulosti , aby sprevádzala cestou časom svojho milovaného brata Mateja. Striedavo prežívajú ťažké no aj nádherné a slastné chvíle. Dej knihy je pútavý a dynamický. Vystupuje tu viac postáv, čo sa čitateľovi spočiatku trošku pletie, no vďaka podrobnejšiemu opisu si to čoskoro vrýva do pamäti. Páči sa mi štýl akým autorka píše. Nie su to žiadne siahodlhé kapitoly. Stručne a veľmi citlivo vystihuje podstatu. Každá kapitola prináša nové a nové prekvapenia. Spočiatku mi v deji chýbalo viac návštev späť do budúcnosti, no neskôr som pochopila prečo to tak byť nemôže.. Čo sa týka gramatiky aj v tomto diele sa objaví čiarka naviac, ale mňa autorka tak vtiahla do deja , že som to absolútne neriešila .,Kniha je popretkávana jemnou a nežnou erotikou. ,,Bozkávali sa vášnivo. Vyhrnula si košeľu a vyskočila na naňho obkrútiac si svoje dlhé nohy okolo jeho bedier."Nechcem prezrádzať viac, ale záver knihy ma úplne dostal. Veľmi oceňujem pokus o prepojenie historického žánru a ženského románu. Kniha autorky ma uväznila na niekoľko dní a doslova vytrhla od bežných povinnosti a starostí. Vďaka autorke som sa na chvíľku cítila ako ozajstná šľachtičná. Po prečítaní tejto knihy sa už obzerám za ďalším zázrakom tejto autorky.
Čítaj viac
PetaSip
24.10.2014
Názor zákazníka
Knihu som precitala za 2 vecery, je velmi putava, vtipne dialogy, necakane zvraty, vyborne vygradovana a necakany zaver. Tlieskam autorke! Kristinka, tesim sa na dalsie!!! :-)
Čítaj viac
Gabriela
24.10.2014
Názor čitateľa
Knižka sa mi výborne čítala - na jeden hlt. Pútavý dej, príjemné a nevtieravé čítanie, plynulý prechod medzi úsekmi v prítomnosti a minulosti, autentické, doslova ma to prenieslo o pár storočí späť. Navyše okorenené dôvtipom a humorom. Aj edukačné, prináša poznatky o niektorých technologických postupoch.
Čítaj viac
Matasaska
22.10.2014
Pútavý príbeh s nádychom histórie
Pútavý román s prelínaním minulosti s prítomnosťou vo mne zanechal príjemné pocity. Historické reálie sú podané veľmi pútavo, nenútene. Príbeh ubieha plynule, dynamicky, celý čas som bola v napätí, či sa hlavnej hrdinke podarí docestovať "späť".:) V závere ma čakalo VEĽKÉ PREKVAPENIE- vôbec som ho nepredpokladala. Chválim a plný počet hviezd dávam aj preto, že táto kniha je na prvotinu až veľmi dobrá. Dokonca sa na ňu nechytajú ani niektoré z kníh " akože známych slovenských spisovatiek", pri ktorých mám pocit, že priveľmi tlačia na pílu, len aby tento rok niečo vydali.
Čítaj viac
Sarah
14.10.2014
pekná a pútavá
Je to veľmi pútavý román, páčili sa mi dialógy, postavy i celkové spracovanie. Trošku som bola smutná na konci, pretože som čakala, že bodka bude o niečo romantickejšia, ale nevadí. Teším sa na ďalšiu autorkinu knihu. Koniec si pýta pokračovanie!!! :)
Čítaj viac
Dada
2.8.2014
Názor čitateľa
Knižka napínavá, zaujímavý dej, prelínanie minulosti a budúcnosti, nenudí, záver nečakaný, núti čitateľa čítať čítať čítať a neodložiť pokým neprečíta poslednú stránku. Podľa mňa najlepšia z poslednej doby slovenskej a českej tvorby. Len tak ďalej, určite si prečítam aj ďalšiu keď autorka napíše.
Čítaj viac

Kúpte spolu
Uväznená v čase - Kristína Ježovičová
Hladné dlane - Maria Corvus
12,60 €
Ušetríte 8,10 €