Knihy
E-knihy

Zaľúbená hypnotizérka

Ohrdnutá láska môže pripraviť človeka o rozum

Vydavateľstvo
Ikar, 2015

Hypnoterapeutka Ellen sa cez internet zoznámi so sympatickým Patrickom a ich vzťah naberie rýchle obrátky. Keď si uvedomí, že by mohol byť ten pravý, prekvapí ju nečakanou správou – už celé roky ho prenasleduje bývalá priateľka Saskia...

Čítaj viac

15,87 €

Bežná cena Bežne 15,90 €

Posielame do troch dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Napínavý príbeh o žene, ktorá je posadnutá svojim bývalým vzťahom
Hypnoterapeutka Ellen sa cez internet zoznámi so sympatickým Patrickom a ich vzťah naberie rýchle obrátky. Keď si uvedomí, že by mohol byť ten pravý, prekvapí ju nečakanou správou – už celé roky ho prenasleduje bývalá priateľka Saskia. Keďže Ellen odjakživa zaujímalo, čo vedie ľudí k nezvyčajnému správaniu, táto informácia ju neodstraší. Práve naopak. Pochytí ju zvláštna súťaživosť, snaha dokázať, že je lepšia. Čím viac o Saskii počúva, tým viac sa s ňou túži stretnúť. Netuší, že sa tak stalo už neraz.

Saskia navštevuje Ellen ako klientka, no skrýva sa za iné meno. Nie je schopná vzdať sa života s Patrikom, o ktorý nečakane prišla, a túži sa dozvedieť všetko o žene, ktorá ju nahradila. Preniká hlboko do Elleninho sveta a vyrába čoraz väčšie problémy. Neškodné správy a „náhodné“ stretnutia v reštauráciách Saskii nestačia a postupne pritvrdzuje.

Ellenin ľúbostný život sa tak nečakane zvrtne. Aké hranice je schopná prekročiť, aby dosiahla svoje?
Čítaj viac
Kúpte spolu
Zaľúbená hypnotizérka - Liane Moriarty
Manželovo tajomstvo - Liane Moriarty
30,03 €
Ušetríte 0,77 €

Recenzie, kritiky

Zaľúbená hypnotizérka (Andrea Janovská), citaj.to

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
The Hynotist’s Love Story
Rozmer
154×234 mm
ISBN
9788055141848
Naše katalógové číslo
187376
Počet strán
416
Hmotnosť
660 g
Rok vydania
2015
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Ikar

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

3,7 / 5

14 hodnotení

6
1
4
3
0

Silvia Kovács
Silvia Kovács
4.1.2018
Autorka ma vie stále príjemne prekvapiť. Zo začiatku som si myslela, že toto nebude nič pre mňa, ale mýlila som sa. Zaujal ma aj tento príbeh. Páči sa mi, ako bravúrne sú zvládnuté postavy, človek akoby až nahliadol do ich vnútra a zmýšlania, oblúbila som si všetky bez rozdielu. Kniha sa číta sama, je príjemná, ako stvorená na oddychové čítanie, ale pritom sa neťahá, ani nenudí, dej ma fajn spád aj sem tam nejaké prekvapenie :-)
Čítaj viac
DangerG
13.4.2017
Obyčajný príbeh

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Ja som veľmi sklamaná. Prvých 100 strán čakám (nič), druhých 100 strán čakám (no už som v polke a stále nič?), tretích 100 strán čakám (toto nie, veď sa tam nič nedeje) a priznám sa pri strane 387 som si prečítala poslednú kapitolu, ktorá bola o Saskii a vôbec som o nič neprišla. NUDA, proste sa tam nič nedeje. Dokonca som nedokázala uveriť ani láske Patrica a Elly (stále mi to prišlo ako niečo len povrchové, nič nič nič). Tak hrozne som sklamaná. Pretože po prečítaní Manželovho tajomstva (čo bolo super) videní seriálu Malé veľké klamstvá (mega) som očakávala ďalší nabitý príbeh a dostala som "krásnu čokoládu bez chuti". A priznám,že kniha bola taká nuda, že som popri nej prečítala ešte jednu (potrebovala som k tej krásnej čokoláde bez chuti aspoň kvalitnú kávu, ktorá mi rozbuší srdce).
Čítaj viac
Natália Jasenovská
Natália Jasenovská
11.5.2016
Názor čitateľa
Mám všetky knihy od autorky a nikdy ma nesklamala. Príbehy sú veľmi pútavé a čítala by som ich stále dookola. Odporúčam všetkým, ktorý majú radi knihy s veľmi zaujímavým dejom.
Čítaj viac
Zuzana Lengyelová
Zuzana Lengyelová
4.5.2015
originálne príbehy Moriartyovej
po predchádzajúcich dvoch dielach od autorky, som sa rozhodla aj pre Zaľúbenú hypnotizérku a Moriartyová opäť nesklamala...príbehy sú naozaj originálne a netuctové. Autorka vynikajúco vystihne charakter postáv a pre čitateľa nie je problém sa s hlavnými hrdinami stotožniť. Som rada, že knihy od tejto autorky sa začali vo veľkom prekladať a tlačiť, už teším sa na ďalšie diela.
Čítaj viac
Domčo
31.3.2015
Fajn čítanie
Musím sa priznať, že som fanúšikom Moriartyovej tvorby. Nikdy totiž nešlo o príbehy určené vyslovene pre ženy - a v každej z jej kníh by ste našli množstvo pekných myšlienok a ponaučení. Sú akýmsi poradcom pre nešťastné ženy, poskytnú im guráž a pomôžu neriešiť rodinné problémy zahorúca. Zaľúbená hypnotizérka však bola úplne iná. Hlavní protagonisti príbehu sú silné postavy, ktoré nepoznajú slovo "vzdať sa" a pre víťazstvo sú ochotní obetovať všetko. K ani jednej z nich nemám väčšie výhrady, väčšinu som si dokonca obľúbil. Čo mi však trochu prekážalo, bolo striedanie pohľadov - Ellen a Saskie. Neraz som sa v ich rozprávaní stratil a musel sa vrátiť späť, čo ubralo na celkovom dojme z čítania. A to je naozaj škoda, keďže z námetu knihy by sa dalo vyťažiť oveľa viac. Avšak opäť je to len vecou pohľadu. Hoci mňa zaujalo viac Manželovo tajomstvo, inému sa zas môže zapáčiť práve hypnotizérka.
Čítaj viac
Katka
25.3.2015
Skvelé, skvelé, skvelé
Úžasná autorka, úžasná kniha. Mam prečítané všetky knihy tejto autorky a nedám na ňu dopustiť. A musím povedať, že epilóg v knihe Manželovo tajomstvo je neskutočný. Lepší som ešte v žiadnej inej knihe nečítala... a to som ich prečítala už dosť. Vrelo odporúčam všetkým čitateľkám, ktoré milujú knihy.
Čítaj viac
Kristy
21.3.2015
Skvelá kniha
Veľmi príjemné čítanie. Navyše Liane Moriartyová má skvelý štýl písania ! Z úplne bežných činností / okamihov vie spraviť krásny zážitok. Pre mňa to bola prvá kniha od tejto autorky a rozhodne nie posledná :).
Čítaj viac

Vydavateľstvo Ikar je najväčší vydavateľský dom na Slovensku s produkciou cca 230 titulov ročne. Vydávame široké spektrum kníh pre všetky vekové kategórie od domácich aj zahraničných autorov. Medzi autormi, ktorých diela vydávame patria aj svetoví velikáni William Shakespeare, Gabriel García Márquez, či Fiodor Michajlovič Dostojevskij, ale aj autori slovenskej klasiky - Dobroslav Chrobák, Margita Figuli, František Švantner a ďalší. V našom vydaveteľskom dome našli svoje trvalé miesto viacerí úspešní súčasní slovenskí autori – Táňa Keleová-Vasilková, Andrea Coddington, Jozef Banáš, Jozef Karika...

Veľmi bohatá je klubová činnosť vydavateľstva. Media klub je najväčší slovenský čitateľský klub s dlhoročnou tradíciou, ktorý združuje viac ako 70 000 záujemcov o hodnotné a pútavé knihy. Ikar v spolupráci zo Zväzom kníhkupcov Slovenska každoročne oceňuje čitateľsky najúspešnejšie knihy slovenských autorov, ktorým udeľuje Zlaté a Platinové knihy a cenu literárnej kritiky Zlaté pero. Našim krédom je, že o úspech sa treba podeliť. Za úspech, ktorý sme vďaka našim čitateľom dosiahli, sa snažíme poďakovať konkrétnou pomocou ľuďom po celom Slovensku i za jeho hranicami. Podporujeme mnohé športové a kultúrne podujatia najmä s akcentom na znevýhodnené skupiny ľudí z dôvodu zdravotného postihnutia alebo zo zlého sociálneho zázemia.

Ako vzniklo vaše vydavateľstvo?

Náš vydavateľský dom vznikol v roku 1990. Desať nadšencov si povedalo, že na Slovensku nastal čas rozšíriť ponuku slovenských vydavateľstiev. Viacerí z nás mali skúsenosti z práce vo vydavateľstvách, tlačiarňach alebo v knižnej distribúcii. Desiati akcionári založili vydavateľstvo IKAR, a. s. Už krátko po vzniku vydavateľstva prišli prvé bestsellery, z ktorých dodnes azda najväčší a doteraz neprekonaný titul je Zdravie z Božej lekárne od Márie Trebenovej. Z čiernobielej zošitovej publikácie s farebnou prílohou a v mäkkej väzbe sa predalo takmer 400 tisíc výtlačkov. Našimi knihami sme si spočiatku získali prevažne ženské čitateľky. Postupne sme však na Slovensko „priviezli“ aj mená svetoznámych autorov ako John Grisham alebo Robin Cook. Ich trilery sa aj u nás ihneď stali bestsellermi. Dnes nájdete v našej ponuke pestrý žánrový výber kníh pre všetky vekové kategórie: romány, romance, trilery, zbierky básní, rozprávky, kuchárske knihy, encyklopédie, hobby literatúru pre mužov aj ženy a iné. Za obdobie od vzniku a pôsobenia Ikaru na knižnom trhu sme vydali vyše 4 000 titulov domácich aj zahraničných autorov, z ktorých sme spolu predali viac ako 25 miliónov výtlačkov.

Podľa čoho si vyberáte tituly, ktoré vydáte?

Pokiaľ ide o zahraničné tituly, sme neustále v kontakte s agentmi a vydavateľstvami, sledujeme, čo je nové a úspešné na knižnom trhu vo svete. Usilujeme si priniesť na Slovensko najväčšie bestsellery a najzaujímavejšie tituly, o ktorých sme presvedčení, že zaujmú aj slovenských čitateľov. Knihy slovenských autorov vyberáme podľa nastavených kritérií, medzi ktoré patria tak kvalita spracovnia ako aj komerčný potenciál literárneho diela. O tom, čo napokon bude zaradené do edičného programu rozhoduje kolektívny orgán Edičná rada.

Na ktorú knihu ste najviac hrdí?

Vybrať z viac ako štyroch tisícok kníh, ktoré sme doteraz vydali jednu, je veľmi ťažké. Sme hrdí na viacero našich projektov. Medzi ne rozhodne patrí, že sme prvý raz na Slovensku prinesli kompletné osem zväzkové vydanie pokladu svetovej literatúry Tisíc a jedna noc v unikátnom dizajnovom prevedení. Rovnako sme napríklad hrdí na vydanie Biblie Dalí v prevední, aké u nás ešte nikdy nevyšlo.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Zaľúbená hypnotizérka - Liane Moriarty
Manželovo tajomstvo - Liane Moriarty
30,03 €
Ušetríte 0,77 €