Knihy
E-knihy

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Preslávená dystopická trilógia opäť dostupná!
Kniha obsahuje všetky tri časti trilógie - Hry o život, Skúška ohňom, Drozdajka

Na troskách bývalej Severnej Ameriky vyrástol Panem, ovládaný bohatým Sídlom, ktoré obklopuje dvanásť podrobených obvodov. Nenávidené Sídlo vládne železnou päsťou. Raz do roka povolá z každého obvodu chlapca a dievča do hier o život, aby pobavili televíznych divákov skutočným bojom na život a na smrť.

Medzi nimi sa dobrovoľne ocitne šestnásťročná Katniss Everdeenová, odhodlaná za každú cenu prežiť. Aj víťazstvo však môže mať trpkú príchuť, oslavné turné po jednotlivých obvodoch sa zmení na krutú skúšku ohňom. Symbolom odporu proti Sídlu sa stáva drozdajka, vtáčik, ktorého nosí Katniss na hrudi v podobe zlatej brošne. Obe znepriatelené strany ju preto vnímajú ako živý symbol rebélie a zamýšľajú využiť ju v mocenskom súboji. Okrem toho sa Katniss až zúfalo nevyzná vo vlastných citoch, najradšej by sa rozdvojila, lebo vie, že obaja jej nápadníci, Peeta aj Gale, by si jej lásku zaslúžili...

Hry o život sú trilógiou plnou napätia, zákulisných intríg, ale aj lásky. Hoci sa dej odohráva v budúcnosti, stále ide o odveký zápas dobra proti zlu.

Pozrite si trailer k filmu Hry o Život: Drozdajka - 1.časť! V kinách od 20. novembra 2014!
Čítaj viac

Recenzie, kritiky

Hry o život (Mária Roštecká), citaj.to

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
The Hunger Games
Rozmer
145×234 mm
ISBN
9788055141671
Naše katalógové číslo
187207
Počet strán
640
Hmotnosť
990 g
Rok vydania
2014
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Ikar

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,8 / 5

867 hodnotení

737
94
23
6
7

Terezka
24.7.2018
Hoci sú určité drobnosti, ktoré by sa dali knihám vytknúť aj tak si myslím, že táto séria kníh je jednoducho dokonalá. Za mňa je to jedna z najlepších sérií kníh, ktoré som prečítala. Má dej, ktorý Vás okamžite pohltí a celkovo sa mi páči ako autorka dáva postavám reálne charaktery, nie zbytočne vyumelkované, jednoducho vďaka autorke som mala pocit akoby som Katniss poznala celý život. Posledná časť sa však čítala ťažšie no aj tak tejto trilógii nemám takmer čo vytknúť... Kludne si ju prečítam aj 10x.
Čítaj viac
lenka
20.3.2018
výborná kniha... aj keď nepatrím medzi fanúšikov tohto žánru,po zhliadnutí prvého filmu som sa odhodlala kúpiť knihu...neľutujem, knihu som nepustila z rúk a za pár dní bola prečítaná....určite odporúčam
Čítaj viac
Lucia Remková
26.2.2018
Obávala som sa, či sa bude tato kniha pacit a hlavne, ako sa mi bude citat. Ale po par stranakach boli obavy zbytocne a moja hlava si zacala vytvarat vlastne obrazce jednotlivych scen. Mozem len odporucat :)
Čítaj viac
Jan Zalevskyj
Jan Zalevskyj
7.4.2018
Ďakujem kvôli vám som si tú knihu objednal a stojí naozaj za to :) .
Čítaj viac
Veronika Kačníková
Veronika Kačníková
17.2.2018
Napínavý príbeh plný neočakávaných zvratov. Prečítala som mnoho kníh a môžem povedať, že táto je výnimočná, pretože s ničím podobným som sa dosiať nestretla. Vžila som sa do iného sveta, ktorý som si vedela dokonale predstaviť vďaka opisu autorky. Kto hľadá knihu, ktorá ho pohltí tak, že pri čítaní zabudne, že ubiehajú hodiny tak táto je tá pravá.
Čítaj viac
Mystique 888
Mystique 888
14.2.2018
Dystopia
V prvom rade by som chcel povedať že ,,Hry o život,, ako jednotné dielo prinášajú do žánru dystopie vítané osvieženie. Kniha je neskutočne čitateľná. Autorka skvelo popisuje jednotlivé postavy a pocity, ktoré práve prežívajú. Dej si vás omotá okolo prsta behom pár kapitol. V systéme toho sveta, ktorý sa vystaval na troskách Severnej Ameriky sa rýchlo zorientujete. Ako však stúpa gradácia deja nastáva problém. Do konca druhej knihy (ak ich rozdelím jednotlivo) dej prúdi rovnakým tempom. Avšak prvá polka tretej knihy zažíva krízu, ktorú by som skôr čakal v druhej knihe ktorá sa vo všeobecnosti dystopických diel považuje za vyplňujúci. Našťastie po tejto vlečúcej sa polke dej opäť naberá na dynamike a postupuje vpred. Knihe dávam 80% Uberám 20% za prvú polku tretej knihy.
Čítaj viac
Only me
5.12.2017
T.O.P
Kniha bola naozaj úžasná (samozrejme pre ľudí,ktorí milujú dobrodružstvo),každá kapitola sa končila napínavo a vždy keď som očakávala krásny koniec,nastal prekvapivý zvrat ,ktorý by ma nikdy nenapadol.Námet bol úžasný,odporúčam najmä tínedžerom ,ktorých nudia už donekonečna opletačky v dievčenských románoch.
Čítaj viac
Amy Hackleyová
Amy Hackleyová
1.9.2017
Dobrý nápad
Naozaj veľmi sa mi páčil nápad. Originálne, nové a moderné prostredie, detaily taktiež dotiahnuté. Mala som trochu chaos pri správaní postáv, akoby sa autorka až priveľmi zaoberala rozmýšľaním hlavnej hrdinky. Avšak to chválim len prvú knihu. Vidno, že sa autorka rozpísala a dala do toho maximum; v druhej knihe sa mi tiež páčil nápad (čo sa týka ďalších hier) ale mala som pocit, že sa z toho príbehu už viac vyťažiť nedá. To sa ukázalo v tretej knihe, kde ma nebavilo vôbec nič, doslova žmýkanie mozgu len aby bolo niečo na papieri. Veľa postáv zomrelo, skoro klišé zakončenie. Koniec mal rýchly spád, dovtedy sa tam nič nedialo. Napriek tomu som rada, že som knihy prečítala a určite je najlepšie, že knihy ďalej nepokračujú. Trilógia úplne stačí.
Čítaj viac
Erika Nemcová
3.8.2017
Skvelá kniha
Naozaj krásny príbeh, v ktorom si všetci nájdu svojho hrdinu, má to myšlienku, ktorá je výborne spracovaná. Páčilo sa mi aj filmové prevedenie, no kniha je kniha :).
Čítaj viac
Denisa Navalanyová
Denisa Navalanyová
11.1.2017
Výborné
Knihu som čítala ešte pred filmami Drozdajka 1 a 2, pretože som sa po filme Skúška ohňom nevedela dočkať,ako to skončí. Dej je naozaj napínavý a kniha je zaujímavejšia ako film, pretože rozprávačom je Katniss a tak pri čítaní človek pochopí jej pocity a konanie. Bola som natoľko očarená knihou a filmom, až som si nakoniec kúpila vlastnú knihu aj keď ju má moja sestra už viac ako dva roky :D
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac

„Nikdy sa nenúť do čítania knihy, ktorá ťa nebaví. Na svete je toľko skvelých kníh, že je hlúpe strácať čas s tými, ktoré ti nedávajú žiadne potešenie.“

Atwood H. Townsend