Knihy
E-knihy
7,53 €

Bežná cena Bežne 7,90 €

Ušetríte 5%
Nestíhame do Vianoc :(

Posielame do 10 dní

Odporúčané tituly a kolekcie

7,53 €

Viac o knihe

Konštantín Čulen (1904 – 1964) bol mnohostranne činným človekom: novinár, spisovateľ, historik, politik, zapálený rodoľub. Je autorom asi 40 knižných publikácií na kultúrne, politické a historické témy. Patril k najlepším znalcom americko – slovenského života a jeho dvojzväzkové Dejiny Slovákov v Amerike (Bratislava 1942) vynikajú šírkou záberu a bohatstvom detailov. Roku 1945 odchádza s vládnou skupinou do emigrácie. Koniec vojny ho zastihol v Kremsmünsteri (Rakúsko). Tu ho – spolu s ďalšími 15 slovenskými utečencami – v júni 1945 zatkli agenti americkej protišpionážnej služby (CIC – Counter Intelligence Corps). Odvliekli ho do zaisťovacieho tábora v Peuerbachu, neskôr premiestnili do Glasenbachu. Po 9 mesiacoch útrap ho prepustili. Ako mu nikto nepovedal, čím sa previnil a prečo ho zaistili, tak mu nikto nepovedal, prečo ho prepustili. Pre Čulena bol pobyt v zaisťovacom tábore trpkou, traumatickou skúsenosťou. Nadšenec všetkého, čo bolo americké, ospevovateľ americkej demokracie a amerického chápania slobody a rovnosti sa v zaisťovacom tábore stretáva s druhou stránkou amerického národného charakteru: krutosť, ponižovanie, veľmocenská arogancia a barbarské zaobchádzanie so skutočným domnelým nepriateľom. Čulenove zápisky sú trpkou spoveďou človeka, ktorý vidí svoju vieru v Ameriku zradenú a svoje životné dielo na Slovensku v troskách.
Čítaj viac
Kúpte spolu
V amerických zaisťovacích táboroch - Konštantín Čulen
Venuša zo zátoky - Dominik Dán
18,73 €
Ušetríte 3,12 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
254
Hmotnosť
420 g
Rok vydania
2004
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Vydavateľstvo Matice slovenskej
Rozmer
150×210 mm
ISBN
8070908747
Naše katalógové číslo
18675

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

6 hodnotení

6
0
0
0
0

Pamätník
20.3.2009
Konečne pravda aj ked nie uplná

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

A čo vojtech Hruška e.av. farár v Sučanoch bil a tríznil v Kantore katolíkov. Autor knihy Ako som sa stal ateistom. Na Fare mal hniezdo:Bacílek, Benada atd. Za pomoci tzv. partizánov vraždili a rabovali v Turci. A čo masové Hroby v Kantoore a Sklabini. K tomuto sa nechce pán Klatik vyjadrit.
Čítaj viac

Kúpte spolu
V amerických zaisťovacích táboroch - Konštantín Čulen
Venuša zo zátoky - Dominik Dán
18,73 €
Ušetríte 3,12 €

„Kto nemiloval, môže napísať veľký román o láske, nie však prostú báseň o nej.“

Guillaume Apollinaire