Knihy
E-knihy

Holé kosti

Slovart, 2014
Vydavateľstvo
Slovart, 2014
6. diel série
Temperance Brenannová
Preklad

Kathy Reichs je kráľovnou trilerov z prostredia forenzných vied a producentkou úspešného televízneho seriálu Kosti. Hlavná hrdinka jej kníh doktorka Temperance Brennanová...

Čítaj viac

11,92 €

Bežná cena Bežne 11,95 €

Posielame do štyroch dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Bestseller producentky seriálu Kosti
Kathy Reichs je kráľovnou trilerov z prostredia forenzných vied. Hlavná hrdinka jej kníh doktorka Temperance Brennanová je nepopierateľne jej románové alter ego. Knižná séria o charizmatickej antropologičke je svetovým bestsellerom.

V Charlotte je horúce leto a Tempe sa teší na dovolenku pri mori. Jej predstavy o dňoch strávených na pláži však prekazí séria znepokojujúcich pracovných prípadov. Najprv musí identifikovať kosti novorodenca, nájdené v kachľovej peci, a neskôr aj dve obhorené telá, pokryté akousi čudnou hmotou, ktoré sa našli v troskách malého lietadla. No najväčšou záhadou sú kosti, čo počas pikniku na odľahlej usadlosti neďaleko Charlotte vyhrabe zo zeme Brennanovej pes Boyd. Spočiatku pripomínajú pozostatky nejakého veľkého zvieraťa, no podrobná analýza v laboratóriu potvrdí prítomnosť ľudských tkanív.

Čo sa tam vlastne stalo? Kto chcel utajiť desivý zločin? A kto posiela Tempe výhražné emaily? Policajné vyšetrovanie odhaľuje nečakané súvislosti, ale nik netuší, aké veľké nebezpečenstvo prinesie odkrývanie pravdy.Čítaj viac
Kúpte spolu
Holé kosti - Kathy Reichs
Prídem ťa zabiť - Kathy Reichs
23,84 €
Ušetríte 0,06 €

Recenzie, kritiky

Holé kosti (Martina Hatňanková), citaj.to

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Bare Bones
Rozmer
139×216 mm
ISBN
9788055611785
Naše katalógové číslo
186606
Počet strán
336
Hmotnosť
390 g
Rok vydania
2014
Väzba
pevná väzba s prebalom
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Slovart

Čo si myslíme my

Lucia Jenčíková
Lucia Jenčíková
kníhkupec
23. januára 2015

Kniha určite osloví všetkých fanúšikov povestného seriálu "Kosti". Príbeh Temperance Brennanovej je ale v Reichsovej knihách úplne odlišný (v porovnaní so seriálom). To neznamená, že knihy sú menej pútavé, práve naopak, rozhodne dokážu zaujať čitateľa dobrej detektívky. Napätie, ktoré je citeľné v príbehu, vás prinúti čítať knihu až do poslednej strany , len aby ste zistili, kto je skutočným vinníkom. Samozrejme, nechýba ani štipka antropologických poznatkov, štipka lásky ani štipka dobrodružstva. Ja osobne mám veľmi rada všetky knihy od tejto autorky a naozaj sa veľmi teším z toho, že ani táto kniha ma nesklamala. Tempe má jednoducho nezabudnuteľnú charizmu! :-)

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,6 / 5

14 hodnotení

9
4
1
0
0

Lenka Janíčková
3.11.2015
Názor čitateľa
Skvelá kniha, zaujímavá , pútavá , napínavá . Prečítala som ju za dva dni :-)
Film som nevidela, TV veľmi nezvyknem pozerať , ale určite si ešte kúpim knižku z tejto série.
Čítaj viac
Simona Kandiková
Simona Kandiková
29.10.2015
Názor čitateľa
Výborná kniha. Nemala som veľké očakávania, preto bola pre mňa príjemným prekvapením. Zo začiatku som mala chaos zo všetkých prípadov a postáv, ale postupne mi bolo všetko jasnejšie a jasnejšie. Miestami mi doslova tuhla krv v žilách. Určite si zakúpim aj ďalšie časti z tejto série.
Čítaj viac
Marián Pisarčík
Marián Pisarčík
1.7.2015
Názor čitateľa
Spočiatku sa možno človek stratí vo všetkých tých prípadoch, na konci je však zápletka jednoducho vysvetlená. Páčila sa mi jednoduchosť s akou autorka píše, jej štýl mi celkom pasoval. Takisto pátranie ( nie detektívky) hlavnej hrdinky bolo plné detailných opisov, analýz a zaujímavostí. Keďže prípadov v knihe je viac, človek rýchlo zabudne na knihu. Ale hodnotenie ostáva nadpriemerné. Kniha pobaví, zaujme a každý si v nej nájde niečo.
Čítaj viac
Helena Koňuchová
Helena Koňuchová
23.5.2015
Názor čitateľa
Holé kosti som akurát nedávno dočítala a mám ju v živej pamäti. Fantázia pri jej čítaní pracovala na plné obrátky. Dej je pútavý, napínavý a tiež aj miestami prepletený rôznymi poznatkami. Seriál Kosti, ktorý beží v televízii je iste pútavý, ale musím povedať, že knihy si ma získali ešte viac. Páči sa mi, že "knižná" T. Brennanová nie je chodiaca encyklopédia a je to proste pracujúca normálna žena, ktorá si neovláda všetko. Proste odporúčam! :)
Čítaj viac
Zdenka
25.1.2015
Názor čitateľa
Súhlas s Luciou, oplatí sa čítať. Čítala som celú sériu, doteraz, každá kniha je jedinečná. Doporučujem.
Tempe Brennanová má u mňa plný počet hviezdičiek :-)
Čítaj viac

Kathy Reichs (1950, Chicago) je forenzná antropologička, certifikovaná Americkou radou súdnej antropológie. Bola členkou správnej rady a viceprezidentkou Americkej akadémie forenzných vied, v súčasnosti pôsobí v Poradnom výbore sekcie Národných policajných služieb Kráľovskej kanadskej jazdnej polície. Je profesorkou na katedre antropológie Severokarolínskej univerzity v Charlotte. Titul PhD. získala na Severozápadnej univerzite v Chicagu, čestný doktorát na Univerzite Concordia v Montreale. Žije striedavo v Charlotte a v Montreale. Preslávila sa románom Déjà Dead (1997), ktorý sa stal bestsellerom New York Times a získal Ellisovu cenu za najlepší debut. Ústredná postava, forenzná antropologička Temperance Brennanová, vystupuje ako autorkino alter ego aj v ďalších jej dielach: Death du Jour (Nevinné obete, 2002), Deadly Décisions (Smrtiace rozhodnutie, 2003), Grave Secrets (2002), Bare Bones (2003), Monday Mourning (2005), Cross Bones (2005), Break No Bones (2006), Bones to Ashes (2007), Devil Bones (2008), 206 Bones (2009), Spider Bones (2011), Flash and Bones (2011) i v najnovšom románe Bones Are Forever (2012). V trileroch z prostredia forenzných vied sa opiera o vlastné bohaté skúsenosti; spolupracovala s úradom hlavného súdneho lekára štátu Severná Karolína a dnes pôsobí aj v Laboratoire de Sciences Judiciaires et de Médecine Légale v kanadskom Québecu. Zúčastnila sa vyšetrovania genocídy v Rwande, o svojich zisteniach vypovedala pred Medzinárodným trestným tribunálom OSN a pomáhala pri exhumácii masového hrobu v Guatemale. Počas pôsobenia na Spojenom veliteľstve pre evidenciu zajatých a nezvestných vojakov (JPAC) spolupracovala pri identifikácii obetí druhej svetovej vojny, vojnových konfliktov v Kórei a Juhovýchodnej Ázii. Je producentkou úspešného seriálu Kosti, inšpirovaného jej knižnými príbehmi i skúsenosťami a autorkou sci-fi trilógie pre mládež, ktorej prvý diel Virals vyšiel v roku 2010 a pokračovanie Seizure v roku 2011.

Čítaj viac

Vydavateľstvo Slovart pôsobí na slovenskom knižnom trhu od roku 1991. Od začiatku sa snaží prinášať čitateľom knihy, v ktorých rovnako dôležitú úlohu zohráva obsah i forma, teda v ktorých sa kvalitný a náročný obsah spája s polygraficky i výtvarne bezchybnou formou. Prináša na knižný trh hodnotné knihy popredných slovenských i svetových spisovateľov, monografie špičkových výtvarných umelcov i modernú literatúru pre deti a mládež. Nechce sa stať najväčším vydavateľstvom na Slovensku, no chce byť vydavateľstvom najlepších kníh.

Vydavateľstvo vzniklo roku 1991 ako dcérska spoločnosť „účastinnej spoločnosti pre zahraničný obchod Slovart“, ktorá existovala od roku 1970. V čase vzniku sa vydavateľstvo zameriavalo na vývoz kníh do zahraničia, neskôr postupne na vydávanie kníh v slovenčine a češtine.

Pri knihách človek vopred nevie, čo to všetko prinesie. Vo vydavateľstve Slovart však pracujú ľudia, ktorí majú radi knižky, preto si vyberajú podľa toho, čo pokladajú za dobré a samozrejme, že pritom ešte uvažujú aj o tom, čo si kúpi niekto iný.

A na ktorú knihu sú vo vydavateľstve Slovart najviac hrdí ?

"Určite tých kníh, na ktoré sme právom hrdí, bude dosť za viac ako 25 rokov fungovania vydavateľstva. Pre vydavateľstvo je najkrajší moment vymyslieť si knihu, nájsť na ňu správnych autorov, dať jej dokonalú formu, a potom zožať s knihou úspech. To je zhmotnenie vydavateľského remesla."

Čítaj viac
Kúpte spolu
Holé kosti - Kathy Reichs
Prídem ťa zabiť - Kathy Reichs
23,84 €
Ušetríte 0,06 €

„Literatúra je bohatstvo, beletria je nevyhnutnosť.“

G.K. Chesterton