Knihy
E-knihy

Mitterrandov klobúk

Vydavateľstvo
Inaque.sk, 2014
Edícia
Short

Román Mitterrandov klobúk je príbehom piatich ľudí, ktorí vďaka náhodnému stretnutiu s klobúkom francúzskej hlavy štátu menia svoj život. Všetko sa začína, keď sa prácou ubitý účtovník Daniel Mercier rozhodne povečerať v reštaurácii. K stolu vedľa...

Čítaj viac

10,93 €

Bežná cena Bežne 11,50 €

Ušetríte 5%

Posielame do šiestich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Román Mitterrandov klobúk je príbehom piatich ľudí, ktorí vďaka náhodnému stretnutiu s klobúkom francúzskej hlavy štátu menia svoj život.
Všetko sa začína, keď sa prácou ubitý účtovník Daniel Mercier rozhodne povečerať v reštaurácii. K stolu vedľa sa posadí sám francúzsky prezident a nielen to. Hlava štátu tam nechá svoj klobúk so zlatými iniciálami všitými vo vnútri.
Danielov život sa náhle zmení a rovnako sa zmení aj osud mladej spisovateľky, ktorá klobúk nájde vo vlaku, bývalého vynálezcu parfumov či zarytého konzervatívca.
Mitterrandov klobúk je poctou osemdesiatym rokom, zázrakom, ktoré sa môžu diať a dejú denne, stačí aby sme na chvíľu spomalili, poobzerali sa okolo seba a možno našli talizman, ktorý nám prinesie šťastie.

Ak máte na hlave klobúk, získate nespornú prevahu nad tými, čo ho nemajú
Tristan Bernard

Čítaj viac
Kúpte spolu
Mitterrandov klobúk - Antoine Laurain
Klaunove názory - Heinrich Böll
23,57 €
Ušetríte 1,23 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
184
Hmotnosť
300 g
Rok vydania
2014
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Inaque.sk
Rozmer
136×205 mm
ISBN
9788097132385
Naše katalógové číslo
186119

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,5 / 5

2 hodnotenia

1
1
0
0
0

Jarmila Dřínovská
Jarmila Dřínovská
31.5.2015
Mitterandov klobúk
Na takéto príjemné čítanie natrafíte málokedy. Osvieži, zlepší náladu, zabudnete na problémy. Zápletka s klobúkom spája príbehy a čiastkové osudy troch ľudí a vyústi do zaujímavého konca. Skutočne kvalitné čítanie na uvoľnenie alebo na dovolenku. Zaujme rovnako mužov i ženy.
DaJa
Čítaj viac
Eva Danecková
Eva Danecková
19.5.2015
Názor čitateľa
veľmi milé čítanie, s ľahkosťou písané príbehy, kde vás zvedavosť poháňa a ktoré našepkávajú, že keď sa nad riadkami zamyslíme a spomalíme, možno sa dozvieme ako sa tešiť maličkostiam a kráse všedných dní .úsmevne, milé a napriek tomu napínavé
Čítaj viac

Vydavateľstvo Inaque vzniklo v roku 2012 s cieľom vydávať súčasnú svetovú literatúru. Ročne prinesie dvanásť až pätnásť prekladových titulov v štyroch základných edíciách.

Edícia Pandora sa sústredí na súčasnú tvorbu svetových autoriek reflektujúcich ženskú skúsenosť nielen vo forme románového rozprávania, ale aj v podobe memoárov, esejí, reportáží. V edícii vyšli knihy od talianskej autorky Eleny Ferrante, francúzskych prozaičiek Leily Slimani, Saphie Azzeddine, Isabelle Autissier, Christine Angot britských a amerických autoriek, ako sú Lucia Berlin, Tessa Hadley, Jamie Quatro, Kate Bolick či Zadie Smith.

V edícii La Pomme vychádzajú eseje, memoáre či reportáže od autorov a autoriek, ktorí sa venujú žurnalistike, psychológii, filozofii či literatúre. Medzi najúspešnejšie tituly edície patrí prednáška Davida Fostera Wallacea Toto je voda, zamyslenie nad nežitým životom Adama Phillipsa Čo nám uniká či rozhovor s francúzskym filozofom Alainom Badiouom Chvála lásky.

Edícia Short je verná svojmu názvu a zameriava sa na kratšie žánre – poviedky a novely. Vyšli v nej napríklad novely Andreia Makina či Roberta Bolaňa.

V edícii Apostrof vychádzajú preklady románov, ktoré získali status „súčasnej klasiky“. V roku 2017 v nej vychádza napríklad kniha Michela Houellebecqa Elementárne častice.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Mitterrandov klobúk - Antoine Laurain
Klaunove názory - Heinrich Böll
23,57 €
Ušetríte 1,23 €