Knihy
E-knihy
10,36 €

Bežná cena Bežne 10,90 €

Ušetríte 5%

Na sklade, posielame ihneď

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Podmanivý skutočný príbeh silnej, citlivej a odvážnej ženy, ktorá si aj napriek pohnutému osudu zachovala životný optimizmus.

Keď Paul Glaser počas návštevy Osvienčimu objaví medzi vystavenými exponátmi kufor z Holandska so svojím menom, jeho život sa prevráti naruby. Po návrate domov sa pokúša vyriešiť túto záhadu a začína pátrať po vojnovej minulosti svojej rodiny. Prostredníctvom denníka, fotografií, listov, ale aj filmov a piesní, odhaľuje neuveriteľný osud otcovej sestry – tety Roosje – a postupne si skladá jej životný príbeh poznačený láskou a zradou.

Teta Roosje bola obľúbená učiteľka tanca, ktorá spolu s manželom Leom viedla úspešnú tanečnú školu. Nanešťastie sa Leo po vypuknutí druhej svetovej vojny spojil s nacistami, a keďže mali v manželstve s Roosje problémy, svoju židovskú manželku nemilosrdne udal. Počas vojny Roosje väznili v niekoľkých koncentračných táboroch. V Osvienčime sa podrobila neľudským experimentom obávaného doktora Mengeleho a v Birkenau prežila aj vďaka tomu, že dávala hodiny tanca nemeckým dôstojníkom, ktorí sa takto po večeroch zabávali.
Odvážnu Roosje nezlomili ani desivé zážitky z koncentračných táborov. Vo svojom denníku, z ktorého vychádza táto kniha, napísala: „Potrebujem minulosť, aby som mohla žiť budúcnosť.“


Čítaj viac
Kúpte spolu
Tanec s nepriateľom - Paul Glaser
Volali ste záchranku? - Viliam Dobiáš
16,87 €
Ušetríte 1,02 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
304
Hmotnosť
390 g
Rok vydania
2014
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Motýľ
Rozmer
135×205 mm
ISBN
9788081640308
Naše katalógové číslo
185832

Čo si myslíme my

Alica Marková
Alica Marková
zamestnanec
9. novembra 2014

Ako milovníčka kníh s biografickými či autobiografickými prvkami som siahla po tejto knihe a urobila som dobre. Je to pútavá kniha, ktorá sa ľahko číta, dozviete sa opäť nové fakty o 2.sv. vojne. Zo začiatku som bola zmätená striedaním sa kapitol, ktoré rozprával Paul a ktoré jeho teta Roosje, ale po čase som si zvykla. Veľmi pútavé čítanie o tom, čo všetko bolo potrebné aj čo nebolo potrebné robiť, aby človek, resp. žena prežila v koncentračnom tábore.

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,7 / 5

36 hodnotení

28
5
2
1
0

Dianka Dijuuu
Dianka Dijuuu
28.7.2017
Knižka, ktorá sklamala
Pravdupovediac, prešla som celé mesto aby som si ju kúpila. Tešila som sa na ňu, ale sklamala. Príbeh je síce pozoruhodný a výnimočný, ale niektoré kapitoly sú pre mňa skôr nudné a zdĺhavé. Síce sa ľahko číta, ale nedočítala som ju. Čakala som, že ma bude baviť ako knižka od Vrby - Utiekol som z Osviečimu.
Čítaj viac
Zuzana Kollarová
Zuzana Kollarová
16.11.2016
Pútavá kniha na zamyslenie
Milujem skutočné príbehy, a s tými vojnovými sa momentálne roztrhlo vrece. A tak si ich s pravidelnosťou dávkujem, aby som nezabudla ctiť pravé hodnoty, uvedomila si cenu ľudského života, a vždy si pripomenula v tomto uponáhľanom svete ako veľmi si treba vážiť sama sebu, blízkych a priateľov. Inšpiratívna kniha o sile, sebaúcte a sebazaprení, zaujímavým spôsobom napísaná Vás udrží v deji do poslednej stránky. Skvelý preklad, čo sa nedá povedať o všetkých zahraničných tituloch. Mám rada knihy z vydavateľstva Motýľ.
Čítaj viac
Anna Jakubcová
Anna Jakubcová
27.5.2015
Názor čitateľa
Kniha je príbehom silnej ženy, ktorá zažilo peklo na vlastnej koži. Ukazuje odhodlanie prežiť, aj napriek nepriazni osudu. Ale taktiež ukazuje, že počas vojny mnohý ľudia stratia ľudskosť a empatiu a život stráca svoju cenu v priebehu okamžiku. Táto kniha a jej podobné knihy by mali byť zaradené do povinného čítania pre školákov, aby sa nikdy nezabudlo na hrôzy vojny a zverstvá, ktoré sa s ňou spájajú.
Čítaj viac
Anna Brzová
Anna Brzová
27.5.2015
Hodnotenie
Po prečítaní knihy som skonštatovala, že táto si zaslúži čestné miesto v každej domácej knižnici. Hrôzy vojny sa mojej generácie nedotkli a preto ako súčasť našich dejín by som odporúčala uvedenú knihu zaradiť do povinného čítania na školách, aby ani mladí ľudia nezabudli na udalosti, ktoré sa odohrávali v koncentračných táboroch počas hrôz druhej svetovej vojny. Je to ukážka tvrdého boja a veľkého odhodlania ľudí, ktorí sa snažili prežiť veľké utrpenie a tyraniu v táboroch smrti.
Čítaj viac
Mária Jendeková
Mária Jendeková
21.5.2015
Názor čitateľa
Skvelý príbeh silnej ženy. Kniha od ktorej sa nedá odísť. Vrele odporúčam do každej knižnice. Navrhla by som ju ako povinné čítanie pre študentov stredných škôl
Čítaj viac
Natalia Chovancová
Natalia Chovancová
18.5.2015
Skvelá
Mám veľmi rada knihy, ktoré opisujú skutočné príbehy silných ľudí, potom mám pocit, že aj ja dokážem zvládnuť všetko, čo mi život prinesie. Táto kniha patrí k úžasným dielam a určite ju môžem len odporúčať.
Čítaj viac
Marta Trnková
Marta Trnková
18.5.2015
Názor čitateľa
aj keď som hrôzy 2.svetovej vojny nezažila na vlastnej koži, čítaním tejto knihy mi v mnohých pasážach behali zimomriavky po chrbte.
Napísaná tak, že človek ju len ťažko odloži z rúk. Doporučujem prečítať aj tým mladším, pre ktorých sú zverstvá vojny, len dávnou históriou.
Čítaj viac
Eva Klimentová
Eva Klimentová
18.5.2015
Výborná kniha
Kniha ma veľmi zaujala, prečítala som ju na jeden hlt. Bol to silný príbeh, ktorý vo mne po prečítaní doznieval ešte niekoľko dní. Dej ma stiahol do najpodrobnejších predstáv a neviem, ako to ľudia mohli zvládnuť. Oplatí sa prečítať.
Čítaj viac
Martina
26.2.2015
Výborná
Krásna, smutná, realistická, poučná, neviem aké prívlastky ešte napísať. Je to strhujúca, chvíľami veľmi bolestivá kniha, ale je napísaná z odstupu, čiže žiadne citové výlevy, plakanie nad vlastným, či inými osudmi, len jednoduché konštatovania, opis reality, jedného zaujímavého života. Nad knihou som ešte 2 dni stále uvažovala, je to silný príbeh. Treba prečítať. Kniha sa číta ľahko a rýchlo.
Čítaj viac
Miroslava Novotná
Miroslava Novotná
20.2.2015
Skvelá kniha
Kniha je naozaj veľmi zaujímavá. Mám rada príbehy z 2. svetovej vojny a ani tento ma nesklamal. Pri niektorých úsekoch mi vbehla aj slza do oka. Oplatí sa prečítať.
Čítaj viac

Autor Paul Glaser se narodil 1947 v nizozemském Maastrichtu jako nejstarší z pěti dětí. Je ženatý a má tři dcery. Pracoval jako manažer a ředitel několika vzdělávacích a zdravotnických institucí. Dávní předkové Paula Glasera pocházeli z Čech. Jeho prapraděd Berent David Glaser se narodil roku 1722 v Praze. Kniha podává svědectví o nedávné minulosti. Jedná se o skutečný příběh, který je třeba předávat dál. Kniha vyšla v mnoha jazycích a setkala se s příznivým ohlasem čtenářů nejen v Evropě, ale i ve Spojených státech amerických.

Čítaj viac

Pri zrode vydavateľstva MOTÝĽ bola kniha Liečivé rastliny z Božej záhrady od rakúskej autorky Márie Trebenovej. Kniha vyšla na jar v roku 1991 a veľmi úspešne - v celkovom náklade 200 000 výtlačkov na Slovensku a v Čechách.
V súčasnosti je vydavateľstvo MOTÝĽ moderné dynamické vydavateľstvo, ktoré sa flexibilne prispôsobuje vkusu čitateľov a reaguje na trendy a výzvy súčasnosti. V minulosti pod značkou MOTÝĽA vychádzala aj edícia Skvosty svetovej literatúry, kuchárske knihy, športová literatúra a literatúra o životnom štýle, v súčasnosti sa sústreďuje najmä na ženskú literatúru od slovenských autorov, ale prekladá aj úspešné tituly z mnohých oblastí. Už niekoľko rokov MOTÝĽ úspešne ponúka aj edíciu motivačnej literatúry z oblasti financií. Autorom uvedenej série je Robert T. Kiyosaki, ktorý si získal milióny čitateľov po celom svete.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Tanec s nepriateľom - Paul Glaser
Volali ste záchranku? - Viliam Dobiáš
16,87 €
Ušetríte 1,02 €