Knihy
E-knihy

Súkromie, Podstata kameňolomu, Nie

Vydavateľstvo
Koloman Kertész Bagala, 2014

Osobitnú literárnu hodnotu Johanidesovho debutu podčiarkuje aj množstvo dobových kritických ohlasov, ktoré na strane jednej oceňovali Johanidesovu snahu o nekonvenčnosť a originalitu, na strane druhej však kriticky odmietali určitú „exkluzivitu...

Čítaj viac

11,40 €

Bežná cena Bežne 12,00 €

Ušetríte 5%

Posielame do týždňa

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Ján Johadides sa narodil 18. augusta 1934 v Dolnom Kubíne, študoval v Bratislave, od roku 1972 žil v Šali, kde umrel 5. júna 2008. V prvom zväzku súborného diela vychádzajú autorove knihy zo šesťdesiatych rokov.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Súkromie, Podstata kameňolomu, Nie - Ján Johanides
100 spôsobov, ktorými si zbytočne komplikujeme život - Dušan Kadlec
24,12 €
Ušetríte 3,78 €

Recenzie, kritiky

"Osobitnú literárnu hodnotu Johanidesovho debutu podčiarkuje aj množstvo dobových kritických ohlasov, ktoré na strane jednej oceňovali Johanidesovu snahu o nekonvenčnosť a originalitu, na strane druhej však kriticky odmietali určitú „exkluzivitu výrazu“ či „prílišnú štylizovanosť“. Viacerí kritici snažili sa ho usúvzťažniť s modernými filozofickými a literárnymi trendmi (najmä existencializmus a francúzsky nový román)..."
Pavel Matejovič

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
309
Hmotnosť
450 g
Rok vydania
2014
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Koloman Kertész Bagala
Rozmer
130×210 mm
ISBN
9788081080616
Naše katalógové číslo
185257

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

2 hodnotenia

2
0
0
0
0

Viktor Berlecky
Viktor Berlecky
31.1.2016
Názor čitateľa
Skoro vobec som necital slovenskych spisovatelov. Neodovodnene podcenovanie, resp. odovodnene, povinnym citanim knih ako kalinciakova restauracia a pod. Zacal som Slobodovym Narcisom a na KKBagala prezentacii knih som si kupil Balkovo Vtedy v Losonci a tuto. Nepoznal som ho, ale ze skusim. Zatial som precital len tu prvotinu - Sukromie. Poviem Vam, ten Johanides je pecka. Ale, ze uplna. U knih som si vzdy uzival pribeh, vety a slova boli len prostriedok k jeho vypovedaniu, ale toto.........??? Pomale citanie kde si uzivate kazdu vetu. Rychlo sa to citat ani neda. Pise zlozito a ozlozitych veciach, a zaroven tak jednoducho. Svetovy spisovatel. Naozaj svetovy. Alebo minimalne svetovy debut z roku 1963. Citajte slovenskych spisovatelov. Stoja za to.
Čítaj viac

Je jedným z najznámejších prozaikov generácie nastupujúcej v 60. rokoch. Do slovenskej prózy priniesol podnety literárneho existencializmu a antirománu.

Základnú školu a gymnázium absolvoval v rodisku, 1954-57 študoval históriu, estetiku a dejiny umenia na Filozofickej fakulte UK v Bratislave, štúdium nedokončil. Prešiel rozličnými krátkodobými zamestnaniami a od roku 1965 je prevažne v slobodnom povolaní. V rokoch 1969-72 žil v Martine, od roku 1972 do svojej smrti žil v Šali.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Súkromie, Podstata kameňolomu, Nie - Ján Johanides
100 spôsobov, ktorými si zbytočne komplikujeme život - Dušan Kadlec
24,12 €
Ušetríte 3,78 €

„Niektoré knihy treba ochutnať, iné zhltnúť a pár ich je takých, ktoré treba vychutnať.“

Francis Bacon