Knihy
E-knihy

Nové receptúry a technológia pokrmov pre domácnosti

Receptúry pre 4 a 10 porcií

Nová Práca, 2014
Vydavateľstvo
Nová Práca, 2014

Kniha obsahuje autorizované receptúry spracované v súlade zo zásadami správnej výrobnej praxe, ktoré predpisuje Potravinový kódex Slovenskej republiky. Receptúry sú prispôsobené na použitie v domácnostiach...

Čítaj viac

37,89 €

Bežná cena Bežne 38,90 €

Ušetríte 3%

Posielame do troch dní

Odporúčané tituly a kolekcie

37,89 €

Viac o knihe

Kniha obsahuje autorizované receptúry spracované v súlade zo zásadami správnej výrobnej praxe, ktoré predpisuje Potravinový kódex Slovenskej republiky. Receptúry sú prispôsobené na použitie v domácnostiach, a to tak, že surovinové zloženie je upravené pre štyri a desať porcií, čím sa pri ich použití uľahčí prepočítavanie použitých surovín. V receptúrach sú množstvá uvádzané jednotne v gramoch. V prvej kolonke jednotlivých receptúr sa uvádzajú suroviny v hrubom stave, t. j. neopracovaná surovina a v druhej kolonke v očistenom a upravenom stave, pričom sú určené na ďalšie spracovanie či už studeným alebo tepelným spracovaním.

Uvádzané sú aj straty tepelnou úpravou a konečný výsledok predstavuje hmotnosť hotového výrobku, komponentu, výrobku. Pre tento spôsob prípravy receptúr sme sa rozhodli aj z toho dôvodu, že často vieme, čo pre návštevu alebo aj vlastnú rodinu pripravíme, ale nevieme, aké množstvo jednotlivých surovín na to potrebujeme. Niektoré receptúry sú spracované aj pre šesť alebo viac osôb, najmä pri pečení 3,5 kg moriaka alebo 4 kg husi, z diviny 4 až 5 kg poľného zajaca, 2,5 kg srnčieho chrbta, z rýb 3 kg zubáča, kapra v celosti. Pre dobrú orientáciu uvádzame poradie jednotlivých kapitol, ktoré sú zostavené podľa medzinárodných gastronomických pravidiel.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Nové receptúry a technológia pokrmov pre domácnosti - Konrád Kendík
Nové receptúry a technológia pokrmov - Konrád Kendík
76,94 €
Ušetríte 1,86 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
1260
Hmotnosť
2190 g
Rok vydania
2014
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Nová Práca
Rozmer
210×297 mm
ISBN
9788089350490
Naše katalógové číslo
185113

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Kúpte spolu
Nové receptúry a technológia pokrmov pre domácnosti - Konrád Kendík
Nové receptúry a technológia pokrmov - Konrád Kendík
76,94 €
Ušetríte 1,86 €

„Milý, píšem vám celkom nahá, lebo chcem byť jednoduchou a úprimnou“

Človek na ulici - Ivan Horváth
Človek na ulici
Ivan Horváth