popis
Vieme prví

Vieme prví   

Ako funguje bulvár? Príbeh, ktorý sa môže stať aj vám!

Adriana Macháčová, Róbert Dyda  ·  Vydavateľstvo: Ikar, 2014
Bežná cena: 9,90 €
Naša cena: 9,41 €
Ušetríte:5% (0,49 €)
Poštovné zadarmo nad 49 €! Objednajte si tovar spolu nad 49 € a poštovné zaplatíme za vás! (viac info)
Posielame do 5 dní.

Informácie o dostupnosti   Pozrieť, v ktorých kníhkupectvách máme na sklade

Detaily

 • 264 strán
 • pevná väzba
 • slovenský jazyk
Viac podrobností

O knihe

Tento titul je v ponuke aj ako elektronická verzia Vieme prví
Peter Walter je úspešný podnikateľ a filantrop, ktorý cez svoju nadáciu pomáha mentálne postihnutým deťom. Bolo preňho veľkým sklamaním, keď zistil, že spoločník ho celé roky okrádal. Richard Vyskoč, aby sa vyhol súdu, zriekne sa svojho podielu v úspešnej firme. Nevie odpustiť Walterovi, že kým on sa zmieta v problémoch, Petrov podnik stále prekvitá. Vyskoča aj po rokoch zhrýza pomsta. Cez mladú Dianu, túžiacu po pohodlnom živote, sa pokúsi zničiť Walterovi nielen firmu, ale aj rozbiť mu rodinu.

Problémy bohatého filantropa sú vďačným materiálom pre médiá. Bulvár zneužíva ulovené fotografie, slová vytrhnuté z kontextu a denne prichádza so šokujúcimi, hoci aj neoverenými pikantnosťami. No nie každý na tejto poľovačke je bez zábran. Keď zmizne Agáta Walterová, pomsta a honba za senzáciami sa začínajú obracať proti tým, ktorí ich rozpútali.

Podrobnosti

 • Počet strán: 264 strán
 • Väzba: pevná väzba
 • Rozmer: 135×207 mm
 • Hmotnosť: 330 g
 • Jazyk: slovenský jazyk
 • ISBN: 9788055140841
 • Rok vydania: 2014
 • Naše katalógové číslo: 183501

Vydavateľstvo Ikar je najväčší vydavateľský dom na Slovensku s produkciou cca 230 titulov ročne. Vydávame široké spektrum kníh pre všetky vekové kategórie od domácich aj zahraničných autorov. Medzi autormi, ktorých diela vydávame patria aj svetoví velikáni William Shakespeare, Gabriel García Márquez, či Fiodor Michajlovič Dostojevskij, ale aj autori slovenskej klasiky - Dobroslav Chrobák, Margita Figuli, František Švantner a ďalší. V našom vydaveteľskom dome našli svoje trvalé miesto viacerí úspešní súčasní slovenskí autori – Táňa Keleová-Vasilková, Andrea Coddington, Jozef Banáš, Jozef Karika...

Veľmi bohatá je klubová činnosť vydavateľstva. Media klub je najväčší slovenský čitateľský klub s dlhoročnou tradíciou, ktorý združuje viac ako 70 000 záujemcov o hodnotné a pútavé knihy. Ikar v spolupráci zo Zväzom kníhkupcov Slovenska každoročne oceňuje čitateľsky najúspešnejšie knihy slovenských autorov, ktorým udeľuje Zlaté a Platinové knihy a cenu literárnej kritiky Zlaté pero. Našim krédom je, že o úspech sa treba podeliť. Za úspech, ktorý sme vďaka našim čitateľom dosiahli, sa snažíme poďakovať konkrétnou pomocou ľuďom po celom Slovensku i za jeho hranicami. Podporujeme mnohé športové a kultúrne podujatia najmä s akcentom na znevýhodnené skupiny ľudí z dôvodu zdravotného postihnutia alebo zo zlého sociálneho zázemia. Ako vzniklo vaše vydavateľstvo?

Náš vydavateľský dom vznikol v roku 1990. Desať nadšencov si povedalo, že na Slovensku nastal čas rozšíriť ponuku slovenských vydavateľstiev. Viacerí z nás mali skúsenosti z práce vo vydavateľstvách, tlačiarňach alebo v knižnej distribúcii. Desiati akcionári založili vydavateľstvo IKAR, a. s. Už krátko po vzniku vydavateľstva prišli prvé bestsellery, z ktorých dodnes azda najväčší a doteraz neprekonaný titul je Zdravie z Božej lekárne od Márie Trebenovej. Z čiernobielej zošitovej publikácie s farebnou prílohou a v mäkkej väzbe sa predalo takmer 400 tisíc výtlačkov. Našimi knihami sme si spočiatku získali prevažne ženské čitateľky. Postupne sme však na Slovensko „priviezli“ aj mená svetoznámych autorov ako John Grisham alebo Robin Cook. Ich trilery sa aj u nás ihneď stali bestsellermi. Dnes nájdete v našej ponuke pestrý žánrový výber kníh pre všetky vekové kategórie: romány, romance, trilery, zbierky básní, rozprávky, kuchárske knihy, encyklopédie, hobby literatúru pre mužov aj ženy a iné. Za obdobie od vzniku a pôsobenia Ikaru na knižnom trhu sme vydali vyše 4 000 titulov domácich aj zahraničných autorov, z ktorých sme spolu predali viac ako 25 miliónov výtlačkov.

Podľa čoho si vyberáte tituly, ktoré vydáte?

Pokiaľ ide o zahraničné tituly, sme neustále v kontakte s agentmi a vydavateľstvami, sledujeme, čo je nové a úspešné na knižnom trhu vo svete. Usilujeme si priniesť na Slovensko najväčšie bestsellery a najzaujímavejšie tituly, o ktorých sme presvedčení, že zaujmú aj slovenských čitateľov. Knihy slovenských autorov vyberáme podľa nastavených kritérií, medzi ktoré patria tak kvalita spracovnia ako aj komerčný potenciál literárneho diela. O tom, čo napokon bude zaradené do edičného programu rozhoduje kolektívny orgán Edičná rada.

Na ktorú knihu ste najviac hrdí?

Vybrať z viac ako štyroch tisícok kníh, ktoré sme doteraz vydali jednu, je veľmi ťažké. Sme hrdí na viacero našich projektov. Medzi ne rozhodne patrí, že sme prvý raz na Slovensku prinesli kompletné osem zväzkové vydanie pokladu svetovej literatúry Tisíc a jedna noc v unikátnom dizajnovom prevedení. Rovnako sme napríklad hrdí na vydanie Biblie Dalí v prevední, aké u nás ešte nikdy nevyšlo.

Viac informácií Pomôžte nám doplniť informácie o knihe

Poslať doplňujúce údaje o knihe

Máte o knihe viac informácii ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácii na našich stránkach.

Kniha: Vieme prvíZdieľať

Recenzie, kritiky

„Bulvárne bubliny. Pútavý príbeh o tom, akú silu majú médiá. Média, ktoré (ako hovorí môj kamarát) prelistuješ za 17 sekúnd. Iba 17
sekúnd. A život naruby. Vrelo odporúčam.“
Petra Polnišová, herečka


„Kniha Vieme prví je jemnou ukážkou toho, ako pracujú bulvárne médiá, a jemnou ukážkou toho, ako udalosti zvládajú a prežívajú nielen objekty klebetníkových titulkov, ale aj ich bezprostredné okolie. Knihu som prečítala na jeden dych. Tak ma vtiahla do deja, že som takmer zabudla ísť so psom von. A nielen preto, že médiá poznám, zaujali ma i príbehy rodín, ktoré sa navonok tvária ako usporiadané.“
Tamara Valková, predsedníčka Slovenského syndikátu novinárov


„Napínavý príbeh kombinovaný s dianím v redakcii bulvárneho denníka je nepríjemnou sondou do našej súčasnosti. Presne takto sa totiž škandál môže vyrobiť. A preto pozor na fotografov! Knihu som prečítala, ba priam až zhltla rýchlosťou blesku.“
Marína Dobošová, šéfredaktorka mesačníka OK! magazín


„Príbeh o večných témach – závisti, chamtivosti, vyprázdnenosti a zlobe. O tom, ako sa z partnerov a priateľov stávajú najzákernejší
nepriatelia. Všetci to poznáme. A predsa to bolí.“
Dado Nagy, literárny kritik

Ďalšie recenzie a súvisiace články

Hodnotenia čitateľov (hodnotilo 18 ľudí)

Povedzte svoj názor na tento titul ostatným návštevníkom aj Vy!

Alena Precechtelová
Alena Precechtelová
13.09.2015
Reagovať
Vieme prví

Ďakujem obom autorom za príjemne strávený čas pri ich knihe .Je až zarážajúce , čo niektoré bulvári dokážu uverejniť kvôli tomu , aby boli naj . No nie sú to len noviny , ktoré takto dokážu ublížiť známym ľuďom . Veľa krát sa stretávame v bežnom živote ako Vám niektorí ľudia klebetami dokážu ublížiť .Knižka je výborná odporúčam ju kúpiť a prečítať .

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (3)   nie (2)  
Nahlásiť recenziu
Denisa Babejova
Denisa Babejova
25.07.2015
Reagovať
Názor čitateľa

ADRIANA MACHÁČOVÁ - RÓBERT DYDA
VIEME PRVÍ
Čo dnes hýbe svetom? Násilie,brutalita, zrada a klamstvo.,,Správy o nešťastí, vyostrené dramatické situácie priťahujú čitateľa ako med muchy.Krv a slzy sa jednoducho predávajú lepšie. Kniha Vieme prví, čitateľovi.dokonale priblíži prácu a praktiky bulvárnych novinárov ,ktorá sa neraz ocitá na hranicich ľudskej morálky.Je ukážkou toho, ako sa premyslene a cielene vyrába škandál, aféra., ktorá sa bohužiaľ mnohokrát vôbec nezakladá na pravde. Je ozaj dôležité ,,vedieť prví? Vedia títo ľudia a zaujíma ich to vôbec ,že dokážu vziat človeku to najcennejšie? Ľudské šťastie, spomienky, rodinu, sny a ciele? Na túto a mnoho iných otázok odpovedá autorská dvojica Adriana Macháčová a Róbert Dyda. V pribehu filantropa Petra rozmotali kĺbko nechutných praktík bulváru v pozadí ktorých je láska,vzájomná súhra, empatia,ale aj zrada,pomsta a klamstvo. Pribeh, kde sa z priateľov stávaju nepriatelia, kde chamtivosť dáva prednosť láske ,kde city viťazia nad zlobou človeka a kde pochopite akú moc majú média.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (5)   nie (1)  
Nahlásiť recenziu
Simona Rošková
Simona Rošková
08.05.2015
Reagovať
príjemné čítanie

Mala som pocit, že knihou Šokujúca aféra si autorské duo nasadilo latku príliš vysoko. Moje očakávania nesklamali. Príbeh ma šokoval, musím priznať, že je písaný tak plynulo, akoby ho písala jedna osoba. Kniha vás uchváti hneď od samého začiatku. Nemá žiadne hluché miesta a máte neustále potrebu prevracať stranu za stranou. Dostali ma do detailov opísané postavy a bravúrne vykreslené charaktery postáv. Je to príbeh o zlobe, chamtivosti a závisti. Chcete vedieť ako funguje bulvár? Tak v rukách držíte tú správnu knihu. Kniha nie je len o bulvári, ale aj o láske a vzťahoch. Rozmýšľali ste niekedy aké to je, keď sa manželka dozvie o nevere svojho manžela práve z novín? Čo musela prežívať Agáta? Je smutné, že netrpia len hlavní aktéri, ale aj celé okolie rodín a hlavne deti. Asi najviac na mňa zapôsobila postava Heleny. Tichá, oddaná a milujúca manželka. Bezmocný objekt svojho manžela. Tie kanadské žartíky, ktorými odrovnávala svojho manžela mi vyčarovali zakaždým úsmev na tvári. Veľké sympatie mala u mňa aj Agáta. Pomsta, zrada, depresia, klebety a nevera. Osud jej toho na plecia nadelil viac ako dosť. Príjemným oživením románu je aj svojský detektív Chalupa a advokát Kramer. Tieto dve postavičky dodali príbehu presvedčivosť a profesionalitu. Zaujímavou postavou je aj novinárka Svetlana, chladná kráska, ktorá sa neštíti ničoho a bez zábran, samozrejme pre dobrú vec, nemá problém použiť aj svoje telo. Na konci príbehu sa mi začala páčiť aj premena zlatokopky Diany.Ja ako bežný človek a laik, ktorý nevidí do tmavého vreca lží, podvodov a nekalých praktík, len ťažko porozumiem akú neskutočnú silu má bulvár. Možno práve pre moju nevedomosť alebo zvedavosť, keďže od prírody je každá žena zvedavá, som siahla po tejto knižke. Je až ťažko uveriteľné, že toto všetko sa deje priamo pred našimi očami, len s tým rozdielom, že hlavní adepti na zničenie sú zaujímavejší a vplyvnejší, ako sme my bežní smrteľníci. Myslím si, že v dnešnej dobe majú masmédia a hlavne bulvár veľký vplyv na celú spoločnosť. Veď kto by nepozeral televíziu, alebo nečítal noviny? A obzvlášť našu pozornosť pritiahne titulka zo známejšou a bohatou osobnosťou či celebritou. A už listujeme a čítame všetky tie špinavosti, ktorými nás bulvár kŕmi. Ale je to naozaj pravda? Je to len o moci, peniazoch a zničení toho silnejšieho? Alebo len preto, že nejaká senzácia zaistí predajnosť bulvárneho plátku. Naozaj stačí tak málo, alebo veľa? Nepodložené a neoverené fakty, len náhodné typy a vety vystrihnuté z „kontextu“. Toto všetko sú spúšťače bezohľadnej lavíny, ktorá sa rúti rýchlosťou blesku, ničí všetko a necháva za sebou obrovskú spúšť. Naozaj je pravda, že nie je dôležité, či prídeš s pravdivou informáciou, ale podstatne je, že si prvý? Hodnotné dielo a odporúčam ho všetkým. Je to príbeh, ktorý sa môže stať aj vám!

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (5)   nie (3)  
Nahlásiť recenziu
Silvia
Silvia
30.03.2015
Overený nákup Reagovať
Názor čitateľa

Nemôžem tvrdiť, že kniha bola zlá, ale rozhodne vo mne nevyvolala WAU efekt ako Šokujúca aféra. Určite ma zaujala téma, prepracovanie postáv, aj samotný príbeh, ale mohol ísť trocha viac do hĺbky. Určite by knihe neuškodilo približne 50 strán navyše, lebo myslím, že písať bolo o čom. Každopádne stojí za prečítanie, ale predchádzajúci počin autorov nastavil ,,ladku´´ pomerne vysoko...

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (2)   nie (4)  
Nahlásiť recenziu
Jana Matisová
Jana Matisová
05.03.2015
Overený nákup Reagovať
Bulvár je kráľovstvo krivých zrkadiel

Pri čítaní románu Vieme prví som si spomenula na starú sovietsku rozprávku o kráľovstve krivých zrkadiel. Bulvár sa podľa mňa správa rovnako. Predstierajú, že len odrážajú život okolo nás, ale obraz ktorý vidíme, je pokrivený podľa ich ľubovole. Mrazí ma predstava, že by sa mi stalo niečo podobné. Hocikomu sa môže stať, že sa jeho život nečakane zvrtne, nevydrží mu vzťah a nemusí byť žiadna celebrita. Ale naozaj je takáto daň za slávu povinná? Kedy sa človek stáva verejným majetkom?
Vieme prví sa mi páči, že neukazuje len výrobu oných krivých zrkadiel. Knihu som podobne ako iní čitatelia zhltla naraz. Postavy sú veľmi plastické Súhlasím s Dadom, ktorý na krste ocenil Vysokočovu manželku Helenu. Woman Power!
Pevne dúfam, že autorská dvojica ešte príde s ďalšími príbehmi, ktoré sa budú tak dobre čítať.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (6)   nie (3)  
Nahlásiť recenziu
Marcus
Marcus
31.12.2014
Reagovať
W. Shakespeare: Veľa kriku pre nič

Celý príbeh je napísaný strašne jednoduchým jazykom.. Neviem prečo si autori vybrali bulvárnu tému, keď ľudia už majú bulváru plné zuby, aspoň tí inteligentnejší určite. A už vôbec nechápem, to nadšenie niektorých recenzentov pre toto dielko. Táto kniha má asi viac recenzentov ako čitateľov:)

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (6)   nie (6)  
Nahlásiť recenziu
Majka
Majka
08.01.2015

Zaujímavé, že táto kniha pravdepodobne zaujala i pedagóga - jazykovedca zo Slovenského jazykovedného ústavu, ktorému sa zdá byť napísaná strašne jednoduchým jazykom.
Bolo by ale dobré, keby si ju tento pedagóg – jazykovedec aspoň prečítal a dozvedel by sa, že kniha sa vôbec nevenuje bulvárnej téme, ale samotnému bulváru ako takému, čo je značný rozdiel, aspoň pre tých spomínaných inteligentnejších ľudí určite. Ale o to tomuto recenzentovi zjavne nešlo, veď W. Shakespear si už za tie storočia zvykol, že si ho berú do úst rôzni pseudo pedagógovia, ktorí skôr pripomínajú žiarlivého Othella zo slávnej shakespearovskej drámy.

Nahlásiť recenziu
Zuzana Fabianová
Zuzana Fabianová
08.12.2014
Reagovať
nesklamala

keď som sa do knihy púšťala mala som veľké očakávania. Po prvej knihe autorskej dvojice Šokujúca aféra, som čakala niečo senzačné. Dostala som omnoho viac. Keď sa do príbehu začítate, neodtrhnete sa. Autori skvelo vyobrazili súčasnú situáciu s bulvárom, kde jediná klamlivá informácia môže vyvolať vlnu nedôvery, klamstiev a vykonštruovaných právd. Často ma príbeh v istých častiach rozhneval, ale to len pretože je kruto reálny. Mnohí redaktori sa nezastavia pred ničím, aby priniesli nejakú pikošku o celebrite a neunúvajú sa zistiť, čo je na tom pravdy. Táto kniha je skvelá, rozhodne ju odporúčam. Po jej prečítaní som na ňu musela ešte dlho myslieť, kvôli nejednej myšlienke, ktorú do príbehu autori šikovne zapracovali.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (5)   nie (5)  
Nahlásiť recenziu
da Vinci
da Vinci
08.12.2014
Reagovať
Kniha hraničí svojou kvalitou takmer

s odbornou literatúrou, preto nemá šancu konkurovať akciovým romantickým knihám (-25% ceny) medzi ktoré rozhodne nepatrí, a preto nemôže dobíjať čelné priečky miestnych bestsellerov. Čo je vlastne dobré pre toto dielko, nakoľko to asi ani nebol zámer autorov nadbiehať čitateľovi hlavného prúdu, ale osloviť náročného čitateľa čo sa im podarilo. U mňa určite, už dlho ma nejaká knižka tak nerozčúlila.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (5)   nie (6)  
Nahlásiť recenziu
Miro Kontúr
Miro Kontúr
08.12.2014
Reagovať
Chce to silnú guráž, aby ste to strávili, ale stojí to zato...

Táto kniha je veľmi reálnou sondou do sveta bulváru so všetkými jeho odtieňmi, ktorý má v dnešnej dobe častokrát až príliš silnú moc ovplyvniť určité procesy, osudy, skutočnosti, resp. postoje spoločenských vrstiev spoločnosti apod. Ak sa s touto mocou narába umne, tak to môže byť na prospech nás všetkých, prax je ale bohužiaľ konfrontovaná práve s tou odvrátenou tvárou bulváru, ktorá za cenu senzácie a pútavej titulky sa neštíti ničoho, vrátane nevyberavých praktík.
Kniha je naozaj špičkovou sondou do tejto branže a vidno, že autori majú s ňou osobné skúsenosti z novinárskej praxe. Dej je veľmi dobre dávkovaný a gradovaný až do úplného záveru, pričom jednotlivé postavy sú dokonale rozpracované, takže máte pocit akoby stáli v kancelárii vedľa vás.
Pri tejto knihe niet čo dodať, stačí prečítať a donúti vás zamyslieť sa. Myslím, že mnohí budú súhlasiť, že kniha si zaslúži minimálne nomináciu na niektoré z ocenení pre slovenských autorov za rok 2014.
Vďaka a gratulujem.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (6)   nie (5)  
Nahlásiť recenziu
Ľuba Čechová
Ľuba Čechová
03.12.2014
Overený nákup Reagovať
Mne Vieme prví dalo viac než zábavu

Verím to, že v dnešnej dobe, keď ide bokom slušnosť a pravdovravnosť, sú praktiky opísané v knižke alfou a omegou tých, čo nás vraj chcú len zabávať. Povinné čítanie pre budúcich študentov žurnalistiky by to malo byť. Ďakujem autorom.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (5)   nie (5)  
Nahlásiť recenziu

Odporúčania

Prostitútka
Naša cena: 9,70 € (ušetríte 11%)
Piaty román autorky bestselleru Zlatokopka zachytáva netradičný príbeh mladej ženy, ktorá bola odjakživa terčom posmechu vďaka svojmu výzoru a...
Posledný prípad kapitána Čontoša
Naša cena: 6,50 € (ušetríte 24%)
Kniha víťaza súťaže detektívka 2014 Detektívny prípad, ktorý sa začína dvojnásobnou vraždou, sa síce odohráva v hlavnom meste, no mohol sa stať...
Zlatokopka
Naša cena: 9,70 € (ušetríte 11%)
V klenotníctve predávala diamantové šperky - najčastejšie zlatokopkám, ktoré prichádzali v sprievode svojich partnerov. Po čase sa sama stala...
Zlatokopka 2
Naša cena: 10,36 € (ušetríte 5%)
Jedna z najočakávanejších kníh tohto roku. Autorka Lucia Sasková ňou nadväzuje na svoj najúspešnejší román spred dvoch rokov. Zlatokopka sa v...
Neprehliadnite: náš tip!
Vieme prví
+
Šokujúca aféra
Kúpte si titul
Vieme prví

spolu s titulom
Šokujúca aféra
Spolu iba za 18,82 €
(ušetríte 0,98 €)
Kúpiť spolu
Moja knižnica
Prihláste sa a môžete ihneď začať hodnotiť knihy jediným klikom a vytvoriť si u nás vlastnú knižnicu!
Čo je moja knižnica?
Ďalšie knihy z tejto oblasti
Nesmieš ma milovať 2: Prekliaty tanzanit
Monika Wurm
Naša cena: 9,59 €
Prostitútka
Lucia Sasková
Naša cena: 9,70 €
V tieni mafie
Jozef Karika
Naša cena: 9,70 €
V tieni mafie II - Čas dravcov
Jozef Karika
Naša cena: 8,81 €
Čierna hra: Vláda mafie
Jozef Karika
Naša cena: 13,26 €
Keď láska zabíja
Adriana Macháčová
Naša cena: 8,81 €
Najpredávanejšie knihy za posledných 14 dní
Dievča vo vlaku
Paula Hawkins
Naša cena: 6,76 €
Kód 7
Jozef Banáš
Naša cena: 11,82 €
Fitness diár 2017 (slovenský jazyk)
Naša cena: 10,97 €
Kniha radosti
Dalajlama, Desmond Tutu, Douglas Abrams
Naša cena: 10,97 €
Harry Potter a Prekliate dieťa (Kniha 8)
J.K. Rowling, Jack Thorne, John Tiffany
Naša cena: 14,39 €Veľa kníh nevyžaduje, aby sa pri nich rozmýšľalo - a to z jednoduchého dôvodu. Nevyžadovali to ani od tých, ktorí ich písali. (Charles Caleb Colton)
Aj z drobných vecí sa dajú urobiť veľké. Vďaka vašim Anjelskym drobným ste pri nákupoch na Martinus.sk darovali už 333 935,35 € na Dobrého Anjela. Ďakujeme!
Kávička