Knihy
E-knihy

Racioláska

s extra horkou príchuťou

Marenčin PT, 2014
Vydavateľstvo
Marenčin PT, 2014

Najsilnejším afrodiziakom sú peniaze. Platí, že sex = láska a láska = sex? Treba ešte v dnešnej dobe k sexu lásku, či len kreditku? Existujú ešte hranice medzi „obchodným vzťahom“ a láskou? Sú peniaze všemocné?

Čítaj viac

8,46 €

Bežná cena Bežne 8,90 €

Ušetríte 5%

Posielame do štyroch dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Najsilnejším afrodiziakom sú peniaze. Platí, že sex = láska a láska = sex? Treba ešte v dnešnej dobe k sexu lásku, či len kreditku? Existujú ešte hranice medzi „obchodným vzťahom“ a láskou? Sú peniaze všemocné? Príbeh o dvoch priateľkách. Jedna z nich má sestru, ktorej chce pomôcť. Získa pre ňu peniaze, avšak sama sa pritom zapletie do obchodu s láskou...
Čítaj viac
Kúpte spolu
Racioláska - Silvia Antalíková
Čo môžu muži môžem aj ja - Silvia Antalíková
15,97 €
Ušetríte 0,83 €

Recenzie, kritiky

Racioláska (s extra horkou príchuťou) (Nikol Karasová), citaj.to

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
224
Hmotnosť
180 g
Rok vydania
2014
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Marenčin PT
Rozmer
105×170 mm
ISBN
9788081144066
Naše katalógové číslo
182977

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

3,7 / 5

11 hodnotení

6
0
3
0
2

Alena Precechtelová
27.5.2018
Podoba lásky

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Knižka je výborná, autorka v nej opisuje častú realitu dnešného života niektorých mladých dievčat. Pre niektoré dievčatá majú peniaze sladkú príchuť , ktorá sa veľmi ľahko, tak ako aj v tomto prípade , môže poriadne zhorknúť . Knižku odporúčam nielen mladým dievčatám , ale všetkým knihomoľkám
Čítaj viac
Michaela
19.11.2015
Príjemná oddychovka.
Kniha je písaná celkom dobrým štýlom, no tie prirovnania idú strašne na nervy. Sú narvaté na každej srane. Prečítala som ju rýchlo, v čakárni u doktora. Ale do večera mi napriek tomu vyšumela z hlavy..
Čítaj viac
Erika
7.3.2015
Názor čitateľa
Zaujímavý námet na knihu podaný strašným spôsobom. Spracovanie ma vôbec nezaujalo a knihu som dočítala už len z princípu, keď už som začala. Spisovateľkin spôsob písania by sa mi hodil skôr ku knihe pre deti.
Čítaj viac
Monika
1.1.2015
Názor
Kniha ma nezaujala, dočítala som ju z princípu (už keď som začala).
Naivný, nereálny príbeh Barbory prepletený s príbehom Carmen (ktorý aspoň vyvolá u čitateľa aké také napätie, ktoré sa žiaľ ani nestupňuje...)
Zbytočne veľa opisovačiek istej situácie rôznymi básnickými spôsobmi, prirovnaniami.
Čítaj viac
Silvia
Silvia
18.11.2014
Názor čitateľa
Na knihe oceňujem plynulosť deja, čítala sa ľahko a rýchlo, taká oddychovka na jeden upršaný večer. Príbeh Carmen bol fajn spracovaný, postava uveriteľná, prekážal mi však príbeh jej kamarátky, ktorý bol nereálny, s pár nezrovnalosťami, ktoré sa nedali prehliadnuť...
Čítaj viac
Adriana
6.11.2014
Názor čitateľa
Autorka opäť nesklamala. Opäť s ľahkosťou a s neošúchanými slovnými spojeniami a prirovnaniami opísala krutú realitu dnešných dní tak, aby z toho čitateľ nebol frustrovaný. Číta sa s ľahkosťou jarného vánku s úsmevom na perách....aj keď.....No a viac neprezradím, prečítajte si! Odporúčam!
Čítaj viac
Niky
25.10.2014
Názor čitateľa
Veľké sklamanie.....strata času aj peňazí...stále tie isté prázdne vety dookola, toto má byť akože kniha na čítanie....??? Som sa absolútne nudila a po dočítaní jednej polovice som už ani nečítala sa fakt nedalo.....
Čítaj viac
stefany
21.10.2014
Názor čitateľa
Autorka v nej presne vystihla, ako si dnešné mladé dievčatá vedia zariadiť svoj "super" život. Mali by ju zaradiť do povinného čítania na školách. Odporúčam.
Čítaj viac
8.10.2014
Názor čitateľa
Super kniha,prečítala som ju na jeden krát...autorka presne vystihla dnešnú dobu
Čítaj viac
Milan
4.10.2014
Názor čitateľa
Toto nie je hodnotenie, len upozornenie...kniha má rozmer 105x1070 mm??? Viac ako meter na výšku? To je už aká kniha??? Poprosím vás, opravte si to...:-)
Čítaj viac
Zdenka Hlavňová
Zdenka Hlavňová
Martinus
7.10.2014
Názor čitateľa
Milan, veľmi pekne ďakujeme za upozornenie. Prebytočnú nulu sme už odstránili :-)
Čítaj viac

Silvia Antalíková (1969, Bratislava), spisovateľka. Jej prvotina Čo môžu muži môžem aj ja sa stala debutom roka 2012 v Knižnej revue. Vyštudovala polygrafiu a sociálnu pedagogiku a vychovávateľstvo v Bratislave. Pracuje ako vychovávateľka. Má dve dcéry. Žije pri Bratislave.

Čítaj viacPodľa čoho vyberáte tituly, ktoré vydáte?

Keď sme začínali, začiatkom 90. rokov, realizoval som si svoje „detské“ sny: predovšetkým som chcel byť vydavateľom. Knihy, ktoré som vtedy robil, boli „fajnové“, vyšperkované, bibliofílie, ...atď. Bola to zvláštna doba, kedy vzniklo množstvo malých, nezávislých vydavateľstiev a každé prinieslo niečo nové.

Vo veľkej miere výber titulov závisel od viac-menej náhodných stretnutí so zaujímavými ľuďmi, ktorí ponúkali zaujímavé témy: Hanzi Albrecht, Selma Steinerová, Egon Bondy, Agneša Kalinová, Fedor Malík, Jano Štrasser, Tomáš Janovic, Július Satinský, Milan Lasica a ďalší. A bolo tu tiež napojenie na francúzsku literatúru cez otca: Alain Robbe-Grillet, staršie preklady Afreda Jarryho, Paula Valéryho a ďalších. Postupne začali vznikať edície – najslávnejšia z nich je asi Bratislava-Pressburg, kde vyšlo takmer 90 titulov v náklade vyše 400 000 kusov, ale aj knihy o víne, edícia pamätí, objavil som zaujímavú severskú beletriu. Takmer denne prichádza nejaký rukopis: niektoré sú hotové texty, niektoré treba pracne prerábať, väčšina končí v koši. Mám rád knihy s pridanou hodnotou. Pri výbere titulu zaváži osobnosť autora.

Ako vzniklo vaše vydavateľstvo?

Oficiálne bolo vydavateľstvo založené koncom 90. rokov, ale všade uvádzam, že to bolo na Mikuláša v roku 1993, kedy som vydal prvú knihu – Zlé myšlienky od Paula Valéryho. Mal som vtedy malú počítačovú firmu, ktorá sa volala Prístrojová technika, kde som si popri bežnej práci, viac-menej ako hobby začal vydávať knihy. Firma sa po desiatich rokoch rozpadla, partneri sa rozišli. Ja som si ponechal názov – značku a vydavateľsto. Dodnes mám s tým názvom problém, treba ho vysvetľovať a zdôvodňovať, aj keď nie je o nič bizarnejší ako napríklad Naše vojsko, či Družstevní práce – čo boli mimochodom kedysi vynikajúce vydavateľstvá. Naposledy sa vydavateľstvo transformovalo v roku 2007, kedy doňho vstúpil môj syn s nevestou a odvtedy sa voláme Marenčin PT, spol. s r. o. Sme rodinná firma, kde pracujú prakticky všetky generácie.

Na ktorú knihu ste najviac hrdý?

Mám štyri mačky. Nikdy by som si pred nimi nedovolil povedať, ktorú z nich mám najradšej. Tak je to aj s väčšinou  z našich kníh. S každou strávim kus života, niektoré mi robia radosť v čase prípravy, iné majú dobré ohlasy, ďalšie sa zas dobre predávajú. Niekedy z jednej knihy vznikne edícia a tá potom žije niekoľko rokov. Život bežnej knihy trvá približne rok-dva. Najväčšiu radosť mám z kníh, o ktorých som presvedčený, že sú vynikajúce a majú dobrý ohlas, ale čo ma najviac teší, že aj ľudia si ich kupujú. Také sú knihy Jula Satinského, Jána Roznera, Žo langerovej a ďalších.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Racioláska - Silvia Antalíková
Čo môžu muži môžem aj ja - Silvia Antalíková
15,97 €
Ušetríte 0,83 €

„Z vedeckých kníh čítaj najnovšie, z básnických najstaršie.“

Bulwer