Knihy
E-knihy

Gottland

Okamžitý download
PDF
EPUB
Vydavateľstvo
Dokořán, 2011

Známý polský reportér vytěžil ze svých pobytů v Čechách "výbušnou" knihu o naší zemi. Témata, z nichž některá patří k "neuralgickým" bodům novodobých dějin českého národa a byla u nás zpracována...

Čítaj viac

5,45 €

Bežná cena Bežne 11,38 €

Ušetríte 52%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Známý polský reportér vytěžil ze svých pobytů v Čechách "výbušnou" knihu o naší zemi. Témata, z nichž některá patří k "neuralgickým" bodům novodobých dějin českého národa a byla u nás zpracována v dlouhé řadě knih, shrnuje autor na několika stránkách a přináší v nich svůj pohled člověka odjinud, pohled neotřelý, nezatížený, který by mohl vést k reflexi opomíjených kapitol naší národní povahy. Kniha vypráví o ikonách českého kolektivního vědomí, fenoménech nedávné české historie (rodina Baťů, Lída Baarová, Jan Procházka, Marta Kubišová, Jaroslava Moserová), ale také o osudech postav, které nebyly zatím hlouběji zpracovány ani samými Čechy (sochař Otakar Švec, který projektoval největšího Stalina na Zemi; Karel Fabián, spisovatel, který po únoru 1948 odmítl svou minulost a orwellovským způsobem vymazal a nahradil sám sebe; neteř Franze Kafky, která nechce hovořit o svém strýci). V roce 2007 byla kniha oceněna Cenou varšavských knihkupců a autor za ni byl rovněž nominován na nejprestižnější polskou literární Cenu Niké. V roce 2009 autor obdržel Cenu Gratias Agit 2009 za šíření dobrého jména České republiky v zahraničí a v Bruselu mu byla udělena také Evropská knižní cena v kategorii beletrie. Knihu doprovázejí fotografie známého fotografa Pavla Štechy. Již vyšla v německém, maďarském, francouzském, ruském a italském překladu. V příštím roce vyjde v ukrajinštině, španělštině, bulharštině a švédštině. Vydáno ve spolupráci s nakladatelstvím Jaroslava Jiskrová - Máj.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Gottland - Mariusz Szczygieł
Pôvod - Dan Brown
17,95 €
Ušetríte 11,33 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Gottland
Rok vydania
2011
Počet strán
224
Vydavateľstvo
Dokořán
Jazyk
český
Naše katalógové číslo
182862

Čo si myslíme my

Monika Zbínová
Monika Zbínová
Publico manager & eknihy
20. novembra 2017

Szczygiełove reportáže ma veľmi bavia, hoci tento žáner vôbec nevyhľadávam. Asi ma o čosi viac bavilo Udělej si ráj, ale omnoho známejší Gottland ide v tesnom závese - hoci som knihu čítala celkom dlho, je to taký kúsok na vychutnávanie si na balkóne s kávičkou a cigou v ruke.

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,9 / 5

16 hodnotení

14
2
0
0
0

Mirka
29.1.2016
Skvelá, pútavá, jednoduchá, náučná
Čítam knihu v origináli, je písaná jednoduchým reportážnym štýlom po krátkych častiach, ktoré sú pútavo napísané a náučné aj pre ľudí, ktorí sa narodili až počas/po revolúcii. Kniha je veľmi ľahká, píše o histórii Československa a osobnostiach, ktoré boli odsúdené režimom a mnohé upadli do zabudnutia. Kniha podáva čitateľovi možnosť kriticky sa zamyslieť nad minulosťou a prehodnotiť svoje predošlé/súčasné vnímanie sveta. Som rada, že som sa k tej knihe dostala vďaka poľskému kamarátovi a odporúčam ju prečítať všetkým, mladým i starším ľuďom.
Čítaj viac
Ľuboš Macura
Ľuboš Macura
24.1.2016
Názor čitateľa
super čítanie. iné ale predca pre masy. prípehy a osobnosti zaujímavé. inak zaujali ma tí plastici a zrovna som naďabil na jeden dokument o nich ktorý bol ozaj silne citovaný v knihe.. ale šak ja nič. všetky informácie sú z kadesi..
Čítaj viac
Frenky
29.9.2015
Názor čitateľa
Kniha precitana na jedno az tri posedenia. Perfekny jazyk autora robi z knihy viac nez len reportaze zo zabudnutych dejin naroda Ceskeho. Hoci sa tiez da hovorit o akychsi dejinach strachu a pokrytectva, autor nikoho neobvinuje. Takuto knihu by si zasluzili aj "nase" dejiny.
Čítaj viac
janka.richter@post.sk
10.2.2013
Názor čitateľa
výborná knižka, prečítala som ju na jeden dych.
Čítaj viac

je absolvent žurnalistiky na Varšavskej univerzite, spoluzakladateľ poľského Inštitútu reportáže, autor šiestich kníh. Nadväzuje na bohatú tradíciu poľských reportérov, ktorých texty mali výrazné literárne kvality. Aj o samotnom Gottlande, Szczygiełovej zatiaľ najúspešnejšej knihe, napísal recenzent Wiener Zeitung, že je to „veľká literatúra skrývajúca sa pod pláštik reportáže.“ Už dve desaťročia je redaktorom denníka Gazeta Wyborcza, v rozhlase pravidelne vysiela relácie o literatúre. Veľkú popularitu, ale aj kontroverziu, vyvolala jeho televízna šou Na každú tému, vysielaná od polovice deväťdesiatych rokov až do roku 2001. Často si do nej pozýval hostí, ktorí provokovali konzervatívnu časť poľskej spoločnosti.

Čítaj viac

Nakladatelství Dokořán vzniklo v roce 2001 a dosud vydalo více než 600 titulů, z nichž asi 1/3 tvoří překlady z angličtiny, francouzštiny, němčiny, holandštiny, čínštiny, italštiny, polštiny a ruštiny. Od počátku se zaměřujeme na populárně-naučnou a odbornou literaturu s výběrovými přesahy do kvalitní beletrie a poezie. Mezi naše hlavní autory patří z českých například Václav Cílek a Ludvík Vaculík, ze zahraničních pak John D. Barrow, Jeremy Clarkson, Michio Kaku, Stephen Hawking, Mario Livio, Simon Schama či Mariusz Szczygieł.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Gottland - Mariusz Szczygieł
Pôvod - Dan Brown
17,95 €
Ušetríte 11,33 €