Knihy
E-knihy
7,55 €

Bežná cena Bežne 7,95 €

Ušetríte 5%

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude produkt dostupný.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o produkte

Kartová hra MANCHOMEMO
Počet hráčov: 2-5
Obsah: 54 kariet
Cieľ hry: vyhrať čo najviac kariet

Pravidlá hry:

Zamiešajte všetky karty a uložte prvých 9 kariet prednou stranou nahor do tvaru štvorca 3 x 3 karty. Ostatné karty položte na kôpku. Vsuňte kartu TUČNIAK hocikam do kôpky. Hráči sa snažia zapamätať si 9 kariet štvorca, potom karty obráťte prednou stranou nadol. Stačí si pamätať obrázky na kartách. Začína najmladší hráč. Obráti kartu na vrchu kôpky a všimne si, kam smeruje šípka na tejto karte. Šípka určuje, ktorým smerom a o koľko miest sa má posunúť, čím sa dostane ku karte, ktorú si má pýtať ako prvú. Hráč položí prst na kartu v prostriedku štvorca a podľa toho, ako určila šípka, sa posunie hore, dole, vľavo, vpravo alebo krížom. Keď sa dopracuje ku karte, ktorú určujú šípky, musí si spomenúť na obrázok na druhej strane tejto karty.
Poznámka: (pozri príklad 1 a 2) ak prstom prídete na koniec zvislého alebo vodorovného riadku a stále máte podľa šípok pokračovať, skočte na opačnú stranu štvorca a považujte to za posunutie o 1 miesto. Keď prst hráča dorazí na cieľovú kartu, musí si spomenúť na obrázok na druhej strane karty. Ak vie, aký obrázok sa tam nachádza, povie to nahlas a kartu obráti, aby svoju odpoveď overil. -Ak hráč správne uhádol obrázok, môže sa rozhodnúť, či bude pokračovať, alebo chce skončiť. Ak nechce pokračovať, vezme si kartu, ktorú uhádol a nechá si ju – predstavuje 1 bod. Na rade je nasledujúci hráč.
Ak hráč chce pokračovať, začne ďalší ťah s poslednou obrátenou kartou. Poznámka: ak nasledujúca karta, ktorú treba uhádnuť už bola obrátená, hráčov ťah týmto končí. Pozbiera si všetky obrátené karty (každá má hodnotu jedného bodu) a pokračuje ďalší hráč. -Ak hráč neuhádol obrázok, karta, ktorú hádal, sa vylúči z hry. Keď ťah tohto hráča skončí, vrchná karta z kôpky sa odstráni a nová karta sa položí na každé prázdne miesto. Hráči si zapamätajú nové karty pred tým, ako ich obrátite.
Nasledujúci hráč obráti kartu na vrchu kôpky a hra pokračuje rovnako, ako už bolo popísané. Hra končí, keď je obrátená karta TUČNIAK. Vtedy si každý hráč zráta svoje body a víťazom je hráč, ktorý nazbieral najviac kariet = bodov.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Rozmery krabice
85×120 mm
Naše katalógové číslo
181788
Katalógové číslo výrobcu
05131
Vekové odporúčanie
6+

Recenzie

Ako sa vám páčila hra?

„Táňa všetkému rozumela a nebála sa mlčať.“

Džin - Martin M. Šimečka
Džin
Martin M. Šimečka