Knihy
E-knihy

Škriatok Rozumbriadok

Rok v prírode

Vydavateľstvo
Fortuna Libri, 2015

Škriatok Rozumbriadok býva v machovej chalúpke na kraji lesa. So všetkými zvieratkami i rastlinkami je dobrý kamarát, a keď niečomu nerozumie, tak sa spýta – aj za vás, milé deti!

Čítaj viac

16,86 €

Bežná cena Bežne 16,90 €

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Škriatok Rozumbriadok býva v machovej chalúpke na kraji lesa. So všetkými zvieratkami i rastlinkami je dobrý kamarát, a keď niečomu nerozumie, tak sa spýta – aj za vás, milé deti!
Skúste s ním celý rok sledovať mesiac po mesiaci, ako sa v lese, na lúke, pri rybníku a potoku, ale aj na gazdovstve a v záhrade všetko mení. Škriatok vám bude pri poznávaní prírody tým najlepším sprievodcom, vďaka nemu sa dozviete veľa nového, naučíte sa pozerať okolo seba a objavíte veci, ktoré nepoznajú ani mnohí dospelí.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Škriatok Rozumbriadok - Hana Primusová
Anička a Adelka - Hana Primusová
24,37 €
Ušetríte 0,43 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
248
Hmotnosť
1170 g
Rok vydania
2015
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Fortuna Libri
Rozmer
205×265 mm
ISBN
9788081423239
Naše katalógové číslo
180448

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

5,0 / 5

8 hodnotení

8
0
0
0
0

Lenka
20. 6. 2018
Jednoducho úžasná
Najkrajšia detská kniha o prírode. Hodnotnejšia ako mnohé dnešné učebnice. Škriatok vás sprevádza úžasným svetom okolo nás a učí vidieť a poznať prírodu.
Čítaj viac
Zuzana Britanová
21. 2. 2018
úžasná kniha
4-ročná dcéra ju dostala na Vianoce, odvtedy ju čítame každý večer, už asi piaty krát. Je jednoducho, ale veľmi pútavo písaná. Je v nej obsiahnutých množstvo informácií o prírode, mnoho sme sa dozvedeli aj my s manželom. Učí deti, aby mali radi prírodu a všímali si svet okolo seba.
Má krásne ilustrácie
Čítaj viac
Veronika Hráček
15. 1. 2018
Najkrajšia detská knižka, akú doma máme...
... a to ich máme hodne. A ja sama konečne viem, aký je rozdiel medzi havranom a vranou, medzi zajacom a králikom a kopec ďalších vecí. Na každej stránke je veľa zaujímavých informácií podaných zrozumiteľne a nie nasilu. Ilustrácie sú nádherné a verné. Škriatok býva v machovej chalúpke, kamaráti sa s lesnými zvieratkami, aj tými z gazdovstva, správa sa k prírode ohľaduplne a starostlivo. Stále sa učí nové veci a my s ním.
Čítaj viac
Mirka
29. 11. 2016
Jedna z najlepsich detskych knih o prirode
Vynimocne krasne ilustracie a vela zaujimavych informacii o prirode, zivote roznych zivocichov, podnetov na dalsie badanie pre male aj vacsie deti. Je radostju citat.
Čítaj viac
Lucia
3. 11. 2015
Krásna kniha, obsahom aj ilustraciami!
Naozaj odporúčam pre každé dieťa, či chlapec, alebo dievča, je to krásne napísana a krásne ilustrovaná kniha, deti sa pri príbehoch aj veľa naučia o prírode, niečo sme sa naučili aj my s manželom :-)
Čítaj viac
Eva Kanková
Eva Kanková
20. 6. 2015
Kniha s dušou
Mimoriadne krásna detská kniha. Výnimočné ilustrácie - tvorené s nehou a citom. Kniha veľmi milým a pútavým spôsobom zoznamuje čitateľa s dejmi v prírode. Kiežby sa stala spoločníčkou mnohých detí ... .
Čítaj viac


Vydavateľstvo Fortuna Libri, a.s., bolo založené roku 1990 ako prvé súkromné vydavateľstvo na Slovensku. V tom čase sa preslávilo predovšetkým vydávaním edície Kroník s jej stálicou Kronikou ľudstva. Od júla 2011 sa vydavateľstvo Fortuna Libri zlúčilo s vydavateľstvom detskej literatúry Junior. Detské tituly tak v súčasnosti vychádzajú v edícii Fortuna Junior. V súčasnosti Fortuna Libri prináša na slovenský i český knižný trh beletriu, detské knihy, populárno-náučnú literatúru so širokým tematickým záberom. Venujeme sa vydávaniu prekladovej literatúry, ako aj tvorbe pôvodných titulov.

Ako vzniklo vydavateľstvo?
Vydavateľstvo Fortuna Libri vzniklo v máji 1990 pod pôvodným názvom Fortuna Print ako prvé súkromné vydavateľstvo na Slovensku.

Od začiatku sa zameriavalo najmä na literatúru faktu a knihy pre deti. Do popredia sa dostali také okruhy tém, ktoré v predchádzajúcich desaťročiach nemohli vychádzať a na slovenskom knižnom trhu výrazne chýbali.

Fortuna Libri sa zapojila do vydávania medzinárodnej edície Kroník. Edičný záber vydavateľstva sa postupne rozširoval o praktické príručky so zameraním na materstvo a výchovu detí v rodine, zdravie a zdravú výživu, životný štýl a hobby.

Podľa čoho vyberáte tituly, ktoré vydáte?
Pri výbere titulov v oblasti beletrie je veľmi dôležitý príbeh, prípadne odkaz, ktorý v sebe skrýva a literárny štýl. Samozrejme, zvažujeme aj možnú komerčnú úspešnosť jednotlivých titulov. Pri populárno-náučných prekladových publikáciách treba zohľadňovať najmä to, či sú informácie z odborného hľadiska správne, a zároveň vhodné aj pre nášho čitateľa. Treba brať do úvahy, že titul, ktorý je bestsellerom v zahraničí, nemusí byť úspešný aj na slovenskom, prípadne českom knižnom trhu. Pri tvorbe pôvodných publikácií je veľmi dôležité nájsť vhodnú tému, ktorá osloví čitateľov a nájsť šikovných spolupracovníkov, odborníkov v danej oblasti.

Na ktorú knihu ste najviac hrdí?
Edícia Kroník je najúspešnejšou edíciou, na ktorú je vydavateľstvo právom hrdé, keďže jej bohato dokumentované encyklopedické diela možno nájsť vo väčšine našich domácností. Sprístupňujú poznatky širším čitateľským vrstvám v knižnej podobe. Samozrejme, že v tejto tradícii by sme chceli pokračovať a naďalej vydávať aj tituly s predpokladaným dlhodobým záujmom čitateľov. Aj v edícii Fortuna Junior vyšlo mnoho detských kníh, ktoré si našli svojich malých čitateľov.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Škriatok Rozumbriadok - Hana Primusová
Anička a Adelka - Hana Primusová
24,37 €
Ušetríte 0,43 €

„Obyčajný človek sa môže obklopiť tisíckami kníh a od toho momentu mať aspoň jedno miesto na svete, kde sa môže cítiť šťastný.“

Augustine Birrell