Knihy
E-knihy

Ochutnať z plameňa

Ikar, 2014
1-2 hodiny čítania
Vydavateľstvo
Ikar, 2014

Boris Brendza patrí k básnikom, ktorí formujú vkus a poetické myslenie najmladšej tvorivej generácie. Šéfredaktor časopisu pre mladú literatúru a umenie Dotyky debutoval v roku 2000 knihou poézie Obrazce, po nej nasledovali...

Čítaj viac

7,53 €

Bežná cena Bežne 7,90 €

Ušetríte 5%

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Boris Brendza patrí k básnikom, ktorí formujú vkus a poetické myslenie najmladšej tvorivej generácie. Šéfredaktor časopisu pre mladú literatúru a umenie Dotyky debutoval v roku 2000 knihou poézie Obrazce, po nej nasledovali Mesačné hodiny (2002) a zbierka Poď ďalej a povedz! (2006).

Básnik sa na dlhší čas odmlčal, aby priam filigránsky vycizeloval svoju zatiaľ poslednú zbierku Ochutnať z plameňa, nadväzujúc na najkvalitnejšie diela bardov slovenskej poézie Ivana Kraska, Jána Stacha a Jána Ondruša. Kompozične je rozdelená na päť častí, ich nosnými piliermi sú epické skladby Hodina hada a Prelet bleskom. Bohato vrstvená metaforickosť, jedinečná personifikácia či hlboké osudovo-archetypálne uchopenie človeka, nenechá čitateľa na pochybách, že Brendza ponúka magický svet, v ktorom má každé slovo jedinečný význam. Kniha je esteticky dotvorená maľbami renomovaného básnika a výtvarníka Roberta Bielika. Ten ich špeciálne pre túto zbierku vytvoril v Indii.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Ochutnať z plameňa - Boris Brendza
8 minút k slnku - René Kaminský
12,30 €
Ušetríte 0,60 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
88
Hmotnosť
180 g
Rok vydania
2014
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Ikar
Rozmer
120×206 mm
ISBN
9788055140049
Naše katalógové číslo
179804

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

Čítaj viac
Kúpte spolu
Ochutnať z plameňa - Boris Brendza
8 minút k slnku - René Kaminský
12,30 €
Ušetríte 0,60 €

„Knihy sa majú vyberať ako priatelia — uvážene a nadlho.“

Michail Larionovič Michajlov