Knihy
E-knihy

Jozef Bednárik

Vydavateľstvo
Ikar, 2014

Jozef Bednárik – režisér, herec, gurmán a cestovateľ. Maestro muzikálov a opier, milovník umenia, kníh, šansónov a dobrého jedla. Človek, ktorého charakterizoval extrémizmus vo všetkom – v láske, názoroch, bezuzdnom jedení i chronickom diétovaní...

Čítaj viac

14,16 €

Bežná cena Bežne 14,90 €

Ušetríte 5%

Posielame do piatich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Spoznajte bohatý život Jozefa Bednárika!
Jozef Bednárik – režisér, herec, gurmán a cestovateľ. Maestro muzikálov a opier, milovník umenia, kníh, šansónov a dobrého jedla. Človek, ktorého charakterizoval extrémizmus vo všetkom – v láske, názoroch, bezuzdnom jedení i chronickom diétovaní. Inteligentný cholerik vedel poeticky nadávať a neraz dohnal ľudí až k slzám. Svojho Boha človek, mnohými milovaný, ale aj zatracovaný.

Začítajte sa do jeho životnej cesty, ktorú si zrežíroval sám, lebo hry osudu odmietal. V knihe nájdete dôležité momenty jeho života od narodenia až po nečakanú smrť, úspechy z javísk, na ktorých pôsobil, gurmánske a cestovateľské excesy, úpenlivo stráženú trinástu komnatu, lásku k mame a Tálii, či jeho vzťah k ženám.

Je plná autentických výpovedí a zážitkov, ale aj úprimných vyjadrení rodiny, kamarátov a hviezd českého a slovenského divadla. Nahliadnite do súkromia a profesionálnej kariéry Jozefa Bednárika. Spoznajte muža, ktorý naplno miloval život.Čítaj viac
Kúpte spolu
Jozef Bednárik - Andrea Coddington
Slávne texty slávnych piesní (Ján Štrasser) - Ján Štrasser
26,76 €
Ušetríte 1,40 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
392
Hmotnosť
960 g
Rok vydania
2014
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Ikar
Rozmer
157×234 mm
ISBN
9788055139456
Naše katalógové číslo
179298

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

3,3 / 5

24 hodnotení

8
8
0
0
8

14.8.2015
Pefektne
Milujem knihy ktore otvorim tisic krat a tisic krat tam najdem nieco nove, uzasne urobena kniha, mnozstvo obrazok z diara, poznamky, zaujimavo pisany dej. Uzasna kniha. Odporucam
Čítaj viac
Oľga Škultétyová
Oľga Škultétyová
18.5.2015
Názor čitateľa
Knihu som nekúpila pre seba, ale vedela som, že ju budem čítať. A dobre som spravila. Spisovateľku nepoznám a ani nemusím...ale čítať o pánovi Bednárikovi bol zážitok...čítať a čítať a odznovu čítať a čítať.
Keď sa kniha odloží, môžete pokračovať hocikedy..na hociktorej strane.
Čítaj viac
Mária
17.3.2015
Vďaka autorke !
Vynikajúce čítanie, klobúk dolu pred autorkou p. Coddington, ktorá autenticky a komplexne spracovala život
a dielo. Jozefa Bednárika, legendy slovenského divadla. Spracovať to kvantum rozhovorov, dokumentov, materiálov do takéhoto príjemného diela si iste vyžiadalo obrovskú mravenčiu prácu autorky. Čo mi však prekážalo, bola absencia dôslednejšej jazykovej redakcie.
Vďaka autorke za toto dielo!
Čítaj viac
Jarmila
7.1.2015
Príjemný darček
Knižku som darovala svojej mame, je z nej nadšená, číta ju so zatajeným dychom. Vyjadrila sa, že je priam neuveriteľné ako sa autorka Andrea Coddington bravúrne zhostila svojej úlohy. Bodaj by sme mali viac takýchto spisovateliek ! Hneď ako ju mama dočíta, siahnem určite po nej i ja.
Čítaj viac
Zuzana
23.12.2014
Vynikajúce
Kniha je vynikajúcim prierezom života p.Bednárika. Aj keď mnohí pochybovali a stále pochybujú (vidieť to podľa recenzií) o tom, či spisovateľka Coddington zvládne túto ťažkú úlohu a dokáže napísať životopis človeka, ktorého osobne nepoznala, myslím si po prečítaní knihy, že to zvládla na výbornú! Odporúčam vrelo prečítať túto knihu.
Čítaj viac
Miriam
22.10.2014
Vydavtelstvo potrebuje novu krv
Jeden z najhorsich napadov vydavatelstva IKAR. Velmi nevhodnym vyberom autorky, zneuctili pamiatku pana Bednarika, ktoreho sme vsetci mali velmi radi.
Čítaj viac
6.10.2014
Názor čitateľa
Zle a ešte raz zle. Nie, ďakujem. . . .. , ,,,,,,,, ,, ,mm
Čítaj viac
jana
30.9.2014
Jozef Bednárik
Kniha, ktorú človek nemôže prečítať na jeden dúšok, musí sa zamýšľať nad každou kapitolou . Prešiel dlhú cestu kým sa okrem herectva vypracoval na veľkého režiséra a jeho diela žali úspechy. Ďakujeme za takého človeka a myslím, že hodne iných bude chcieť kráčať v jeho šľapajách, ale už to nebude " náš Béďa ".
Čítaj viac
29.9.2014
Názor čitateľa
Je to krásna kniha, Slovensko je malé a ľudia ako p. Bednárik mu vo svete robili len dobré meno. Ďakujem. Dúfam, že raz táto kniha bude povinné čítanie.
Čítaj viac
Dobroslava
26.9.2014
Knižka o J. Bednárikovi
Kniha je milou spomienkou na tohto úžasného režiséra a človeka. Ako žurnalistka, hoci už bývalá, ju hodnotím z pohľadu čitateľa pozitívne. Je napísaná ľudsky a s ľahkosťou a hlavne z nej dýcha veselosť. Napokon, takého sme p. Bednárika poznali. Hoci v práci bol prísny, jeho historky a prirovnania boli skutočným balzamom na dušu.
Čítaj viac

Andrea Coddington pochádza z Radošiny a vyštudovala žurnalistiku v Bratislave. Narodila sa 20. júla 1975 v znamení raka. Novinárske remeslo praktizovala v STV na zahraničnom spravodajstve a v rádiu Koliba (neskôr Okey), kde spravodajský tím vytvorila.V januári 2002 odišla do USA ako zahranično-politická spravodajkyňa. Bola šéfredaktorkou slovenského denníka vychádzajúceho v Amerike. V New Yorku sa zamilovala, vydala a nakoniec aj ovdovela. Tieto životné situácie ju priviedli k napísaniu knihy z amerického prostredia, v ktorej opísala rôzne osudy Slovákov. Nosným sa však stal jej vlastný. Vďaka pracovným povinnostiam v USA sa Andrea náhodou stretla s manželom a bola to „láska na druhý pohľad“. Jedného rána však tento výborný otec a priateľ povedal svoje posledné bye-bye a už sa nikdy nevrátil. Nebola to však jediná rana, ktorá ju postihla.

Čítaj viac

V roku 1990 si desať knižných nadšencov povedalo, že nastal čas rozšíriť ponuku vydavateľstiev na Slovensku. Čoskoro založili vydavateľský dom IKAR, ktorý dnes čitatelia poznajú ako najväčšie slovenské vydavateľstvo. Za svoju existenciu vydal IKAR tisíce titulov a stovky bestsellerov rôznych žánrov, z ktorých sa dovedna predalo takmer 28 miliónov výtlačkov. Vydavateľský dom IKAR vo svojom portfóliu zastrešuje značky IKAR, Príroda, Odeon, Stonožka, YOLi a Ajna.

Vlajková značka IKAR predstavuje najširšie spektrum knižných titulov. Pod touto značkou nájde každý čitateľ našich najpredávanejších autorov, mnohými rokmi overené mená, úspešných slovenských autorov aj mladých knižných debutantov. Pod značkou IKAR vydávame napríklad knihy od J.K. Rowlingovej, Dana Browna, Jo Nesbøa, Davida Lagercrantza, ale, samozrejme, aj od slávnych slovenských spisovateľov, medzi ktorých patria Táňa Keleová-Vasilková, Jozef Karika, Jozef Banáš, Veronika Homolová-Tóthová a mnohí iní.

Silnou stránkou značky Príroda je široké spektrum non-fiction literatúry pre celú rodinu: populárno-náučné knihy, encyklopédie, obrazové publikácie, ale i odborné tituly a učebnice pre základné a stredné školy. Top zastúpenie majú populárne žánre, ako je zdravie a životný štýl, kulinárstvo, príroda, vzdelanie a hobby literatúra.

Crème de la crème súčasnej i klasickej svetovej prózy. Značka ODEON predstavuje špičkovú tvorbu od súčasných a klasických velikánov svetovej literatúry. V edícii ODEON Svetová klasika vychádzajú diela od F. M. Dostojevského, Ernesta Hemingwaya, L. N. Tolstého či Williama Shakespeara. Edícia ODEON Súčasná svetová literatúra na Slovensko prináša aktuálne diela svetových talentov ako napríklad Harper Leeová, držiteľ Nobelovej ceny za literatúru Kazuo Ishiguro, držiteľ Man Bookerovej ceny Paul Beatty, Celeste Ng, Eka Kurniawan a ďalší.

Stonožka je knižná kamarátka detí od 0 do 12 rokov. Symbol stonohého zvieratka vyjadruje tematickú a žánrovú pestrosť literatúry pre deti. Detským čitateľom ponúka beletriu, poéziu aj populárno-náučnú literatúru našich aj zahraničných autorov. Dobre naladená a vytrvalá Stonožka zavedie deti krok za krokom, rok za rokom, z krajiny Písmenkovo do knižného sveta plného fantázie, poznania a storakých zážitkov, ktoré si uchovajú po celý život. Stonožka sníva o tom, že každé dieťa prečíta aspoň 100 kníh!

YOLi sa zameriava na literatúru v žánroch young adult a new adult, teda prevažne pre „mladých dospelých“ vo veku približne 13 - 21 rokov. Ponúka široké spektrum prekladov súčasnej tvorby, od dystopie či fantasy až po romance. Priestor tu dostáva veľa svetoznámych autorov a autoriek, medzi inými aj John Green, Jamie McGuirová, Lauren Kateová, Erica Johansenová či Rainbow Rowellová.

Najnovším prírastkom do portfólia vydavateľského domu IKAR je značka Ajna. Prináša knihy o self-help a ezoterike. Potešia najmä čitateľov, ktorí túžia po šťastí a neustálom sebazdokonaľovaní a ktorých fascinujú záhady a tajomstvá medzi nebom a zemou. Ajna prináša svetoznáme autorky a autorov, ako je Lorna Byrneová, Rhonda Byrneová alebo Neale Donald Walsh.

Za svoju 27-ročnú existenciu IKAR získal množstvo odborných aj čitateľských ocenení, ako napríklad Vydavateľ roka, Najkrajšia kniha roka, Najkrajšia kniha Slovenska či ocenenia za umelecké preklady.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Jozef Bednárik - Andrea Coddington
Slávne texty slávnych piesní (Ján Štrasser) - Ján Štrasser
26,76 €
Ušetríte 1,40 €