Knihy
E-knihy

Jozef Bednárik

Vydavateľstvo
Ikar, 2014

Jozef Bednárik – režisér, herec, gurmán a cestovateľ. Maestro muzikálov a opier, milovník umenia, kníh, šansónov a dobrého jedla. Človek, ktorého charakterizoval extrémizmus vo všetkom – v láske, názoroch, bezuzdnom jedení i chronickom diétovaní...

Čítaj viac

14,16 €

Bežná cena Bežne 14,90 €

Ušetríte 5%

Posielame do štyroch dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Spoznajte bohatý život Jozefa Bednárika!
Jozef Bednárik – režisér, herec, gurmán a cestovateľ. Maestro muzikálov a opier, milovník umenia, kníh, šansónov a dobrého jedla. Človek, ktorého charakterizoval extrémizmus vo všetkom – v láske, názoroch, bezuzdnom jedení i chronickom diétovaní. Inteligentný cholerik vedel poeticky nadávať a neraz dohnal ľudí až k slzám. Svojho Boha človek, mnohými milovaný, ale aj zatracovaný.

Začítajte sa do jeho životnej cesty, ktorú si zrežíroval sám, lebo hry osudu odmietal. V knihe nájdete dôležité momenty jeho života od narodenia až po nečakanú smrť, úspechy z javísk, na ktorých pôsobil, gurmánske a cestovateľské excesy, úpenlivo stráženú trinástu komnatu, lásku k mame a Tálii, či jeho vzťah k ženám.

Je plná autentických výpovedí a zážitkov, ale aj úprimných vyjadrení rodiny, kamarátov a hviezd českého a slovenského divadla. Nahliadnite do súkromia a profesionálnej kariéry Jozefa Bednárika. Spoznajte muža, ktorý naplno miloval život.Čítaj viac
Kúpte spolu
Jozef Bednárik - Andrea Coddington
Slávne texty slávnych piesní (Ján Štrasser) - Ján Štrasser
26,76 €
Ušetríte 1,40 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
392
Hmotnosť
960 g
Rok vydania
2014
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Ikar
Rozmer
157×234 mm
ISBN
9788055139456
Naše katalógové číslo
179298

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

3,3 / 5

24 hodnotení

8
8
0
0
8

14.8.2015
Pefektne
Milujem knihy ktore otvorim tisic krat a tisic krat tam najdem nieco nove, uzasne urobena kniha, mnozstvo obrazok z diara, poznamky, zaujimavo pisany dej. Uzasna kniha. Odporucam
Čítaj viac
Oľga Škultétyová
Oľga Škultétyová
18.5.2015
Názor čitateľa
Knihu som nekúpila pre seba, ale vedela som, že ju budem čítať. A dobre som spravila. Spisovateľku nepoznám a ani nemusím...ale čítať o pánovi Bednárikovi bol zážitok...čítať a čítať a odznovu čítať a čítať.
Keď sa kniha odloží, môžete pokračovať hocikedy..na hociktorej strane.
Čítaj viac
Mária
17.3.2015
Vďaka autorke !
Vynikajúce čítanie, klobúk dolu pred autorkou p. Coddington, ktorá autenticky a komplexne spracovala život
a dielo. Jozefa Bednárika, legendy slovenského divadla. Spracovať to kvantum rozhovorov, dokumentov, materiálov do takéhoto príjemného diela si iste vyžiadalo obrovskú mravenčiu prácu autorky. Čo mi však prekážalo, bola absencia dôslednejšej jazykovej redakcie.
Vďaka autorke za toto dielo!
Čítaj viac
Jarmila
7.1.2015
Príjemný darček
Knižku som darovala svojej mame, je z nej nadšená, číta ju so zatajeným dychom. Vyjadrila sa, že je priam neuveriteľné ako sa autorka Andrea Coddington bravúrne zhostila svojej úlohy. Bodaj by sme mali viac takýchto spisovateliek ! Hneď ako ju mama dočíta, siahnem určite po nej i ja.
Čítaj viac
Zuzana
23.12.2014
Vynikajúce
Kniha je vynikajúcim prierezom života p.Bednárika. Aj keď mnohí pochybovali a stále pochybujú (vidieť to podľa recenzií) o tom, či spisovateľka Coddington zvládne túto ťažkú úlohu a dokáže napísať životopis človeka, ktorého osobne nepoznala, myslím si po prečítaní knihy, že to zvládla na výbornú! Odporúčam vrelo prečítať túto knihu.
Čítaj viac
Miriam
22.10.2014
Vydavtelstvo potrebuje novu krv
Jeden z najhorsich napadov vydavatelstva IKAR. Velmi nevhodnym vyberom autorky, zneuctili pamiatku pana Bednarika, ktoreho sme vsetci mali velmi radi.
Čítaj viac
6.10.2014
Názor čitateľa
Zle a ešte raz zle. Nie, ďakujem. . . .. , ,,,,,,,, ,, ,mm
Čítaj viac
jana
30.9.2014
Jozef Bednárik
Kniha, ktorú človek nemôže prečítať na jeden dúšok, musí sa zamýšľať nad každou kapitolou . Prešiel dlhú cestu kým sa okrem herectva vypracoval na veľkého režiséra a jeho diela žali úspechy. Ďakujeme za takého človeka a myslím, že hodne iných bude chcieť kráčať v jeho šľapajách, ale už to nebude " náš Béďa ".
Čítaj viac
29.9.2014
Názor čitateľa
Je to krásna kniha, Slovensko je malé a ľudia ako p. Bednárik mu vo svete robili len dobré meno. Ďakujem. Dúfam, že raz táto kniha bude povinné čítanie.
Čítaj viac
Dobroslava
26.9.2014
Knižka o J. Bednárikovi
Kniha je milou spomienkou na tohto úžasného režiséra a človeka. Ako žurnalistka, hoci už bývalá, ju hodnotím z pohľadu čitateľa pozitívne. Je napísaná ľudsky a s ľahkosťou a hlavne z nej dýcha veselosť. Napokon, takého sme p. Bednárika poznali. Hoci v práci bol prísny, jeho historky a prirovnania boli skutočným balzamom na dušu.
Čítaj viac

Andrea Coddington pochádza z Radošiny a vyštudovala žurnalistiku v Bratislave. Narodila sa 20. júla 1975 v znamení raka. Novinárske remeslo praktizovala v STV na zahraničnom spravodajstve a v rádiu Koliba (neskôr Okey), kde spravodajský tím vytvorila.V januári 2002 odišla do USA ako zahranično-politická spravodajkyňa. Bola šéfredaktorkou slovenského denníka vychádzajúceho v Amerike. V New Yorku sa zamilovala, vydala a nakoniec aj ovdovela. Tieto životné situácie ju priviedli k napísaniu knihy z amerického prostredia, v ktorej opísala rôzne osudy Slovákov. Nosným sa však stal jej vlastný. Vďaka pracovným povinnostiam v USA sa Andrea náhodou stretla s manželom a bola to „láska na druhý pohľad“. Jedného rána však tento výborný otec a priateľ povedal svoje posledné bye-bye a už sa nikdy nevrátil. Nebola to však jediná rana, ktorá ju postihla.

Čítaj viac

Vydavateľstvo Ikar je najväčší vydavateľský dom na Slovensku s produkciou cca 230 titulov ročne. Vydávame široké spektrum kníh pre všetky vekové kategórie od domácich aj zahraničných autorov. Medzi autormi, ktorých diela vydávame patria aj svetoví velikáni William Shakespeare, Gabriel García Márquez, či Fiodor Michajlovič Dostojevskij, ale aj autori slovenskej klasiky - Dobroslav Chrobák, Margita Figuli, František Švantner a ďalší. V našom vydaveteľskom dome našli svoje trvalé miesto viacerí úspešní súčasní slovenskí autori – Táňa Keleová-Vasilková, Andrea Coddington, Jozef Banáš, Jozef Karika...

Veľmi bohatá je klubová činnosť vydavateľstva. Media klub je najväčší slovenský čitateľský klub s dlhoročnou tradíciou, ktorý združuje viac ako 70 000 záujemcov o hodnotné a pútavé knihy. Ikar v spolupráci zo Zväzom kníhkupcov Slovenska každoročne oceňuje čitateľsky najúspešnejšie knihy slovenských autorov, ktorým udeľuje Zlaté a Platinové knihy a cenu literárnej kritiky Zlaté pero. Našim krédom je, že o úspech sa treba podeliť. Za úspech, ktorý sme vďaka našim čitateľom dosiahli, sa snažíme poďakovať konkrétnou pomocou ľuďom po celom Slovensku i za jeho hranicami. Podporujeme mnohé športové a kultúrne podujatia najmä s akcentom na znevýhodnené skupiny ľudí z dôvodu zdravotného postihnutia alebo zo zlého sociálneho zázemia.

Ako vzniklo vaše vydavateľstvo?

Náš vydavateľský dom vznikol v roku 1990. Desať nadšencov si povedalo, že na Slovensku nastal čas rozšíriť ponuku slovenských vydavateľstiev. Viacerí z nás mali skúsenosti z práce vo vydavateľstvách, tlačiarňach alebo v knižnej distribúcii. Desiati akcionári založili vydavateľstvo IKAR, a. s. Už krátko po vzniku vydavateľstva prišli prvé bestsellery, z ktorých dodnes azda najväčší a doteraz neprekonaný titul je Zdravie z Božej lekárne od Márie Trebenovej. Z čiernobielej zošitovej publikácie s farebnou prílohou a v mäkkej väzbe sa predalo takmer 400 tisíc výtlačkov. Našimi knihami sme si spočiatku získali prevažne ženské čitateľky. Postupne sme však na Slovensko „priviezli“ aj mená svetoznámych autorov ako John Grisham alebo Robin Cook. Ich trilery sa aj u nás ihneď stali bestsellermi. Dnes nájdete v našej ponuke pestrý žánrový výber kníh pre všetky vekové kategórie: romány, romance, trilery, zbierky básní, rozprávky, kuchárske knihy, encyklopédie, hobby literatúru pre mužov aj ženy a iné. Za obdobie od vzniku a pôsobenia Ikaru na knižnom trhu sme vydali vyše 4 000 titulov domácich aj zahraničných autorov, z ktorých sme spolu predali viac ako 25 miliónov výtlačkov.

Podľa čoho si vyberáte tituly, ktoré vydáte?

Pokiaľ ide o zahraničné tituly, sme neustále v kontakte s agentmi a vydavateľstvami, sledujeme, čo je nové a úspešné na knižnom trhu vo svete. Usilujeme si priniesť na Slovensko najväčšie bestsellery a najzaujímavejšie tituly, o ktorých sme presvedčení, že zaujmú aj slovenských čitateľov. Knihy slovenských autorov vyberáme podľa nastavených kritérií, medzi ktoré patria tak kvalita spracovnia ako aj komerčný potenciál literárneho diela. O tom, čo napokon bude zaradené do edičného programu rozhoduje kolektívny orgán Edičná rada.

Na ktorú knihu ste najviac hrdí?

Vybrať z viac ako štyroch tisícok kníh, ktoré sme doteraz vydali jednu, je veľmi ťažké. Sme hrdí na viacero našich projektov. Medzi ne rozhodne patrí, že sme prvý raz na Slovensku prinesli kompletné osem zväzkové vydanie pokladu svetovej literatúry Tisíc a jedna noc v unikátnom dizajnovom prevedení. Rovnako sme napríklad hrdí na vydanie Biblie Dalí v prevední, aké u nás ešte nikdy nevyšlo.

Čítaj viac
Kúpte spolu
Jozef Bednárik - Andrea Coddington
Slávne texty slávnych piesní (Ján Štrasser) - Ján Štrasser
26,76 €
Ušetríte 1,40 €