popis
Marťan

Marťan   

Je to najslávnejší človek na Zemi, až na to, že nie je na Zemi.

Andy Weir  ·  Vydavateľstvo: Ikar, 2014
Preklad: Patrick Frank
Bežná cena: 14,90 €
Naša cena: 14,16 €
Ušetríte:5% (0,74 €)
Poštovné zadarmo nad 49 €! Objednajte si tovar spolu nad 49 € a poštovné zaplatíme za vás! (viac info)
Posielame do 5 dní.

Informácie o dostupnosti   Pozrieť, v ktorých kníhkupectvách máme na sklade

Detaily

  • 408 strán
  • pevná väzba
  • slovenský jazyk
Viac podrobností

O knihe

Tento titul je v ponuke aj vo vydaní z roku 2015
Tento titul je v ponuke aj ako elektronická verzia Marťan
Bol jedným z prvých na Marse. Bude prvým, kto na ňom zomrie?
Pred šiestimi dňami sa astronaut Mark Watney stal jedným z prvých ľudí, ktorí pristáli na Marse. Dnes nepochybuje, že bude prvý, kto na ňom aj zomrie.
Spočiatku úspešná misia na povrchu Marsu sa musí predčasne ukončiť pre piesočnú búrku, ktorá ohrozuje život posádky. Mark pri nej takmer zahynie, a keď sa preberie, nachádza sa v úplne novej životnej situácii. Ostal celkom sám na planéte, ktorá akoby sa ho zo všetkých síl pokúšala zabiť. Nemá ako oznámiť Zemi, že je nažive, a aj keby sa mu to podarilo, jeho zásoby ani zďaleka nepostačujú, aby prežil do príletu ďalšej kozmickej lode. Na druhej strane aj tak asi nebude mať dosť času, aby zomrel hladom. Poškodené vybavenie, kruté marťanské prostredie a starý známy „ľudský faktor“ so svojimi prešľapmi a chybami ho môžu zabiť oveľa skôr.

Mark však nie je ochotný len tak to vzdať. Vďaka svojej vynaliezavosti, technickým schopnostiam a zarytému odhodlaniu vytrvalo bojuje s jednou neprekonateľnou prekážkou po druhej. Vystačí mu silná vôľa a hlboké znalosti na to, aby prekonal neprekonateľné?
Tento titul vám vieme zabezpečiť iba v knižnej podobe!

Podrobnosti

Vydavateľstvo Ikar je najväčší vydavateľský dom na Slovensku s produkciou cca 230 titulov ročne. Vydávame široké spektrum kníh pre všetky vekové kategórie od domácich aj zahraničných autorov. Medzi autormi, ktorých diela vydávame patria aj svetoví velikáni William Shakespeare, Gabriel García Márquez, či Fiodor Michajlovič Dostojevskij, ale aj autori slovenskej klasiky - Dobroslav Chrobák, Margita Figuli, František Švantner a ďalší. V našom vydaveteľskom dome našli svoje trvalé miesto viacerí úspešní súčasní slovenskí autori – Táňa Keleová-Vasilková, Andrea Coddington, Jozef Banáš, Jozef Karika...

Veľmi bohatá je klubová činnosť vydavateľstva. Media klub je najväčší slovenský čitateľský klub s dlhoročnou tradíciou, ktorý združuje viac ako 70 000 záujemcov o hodnotné a pútavé knihy. Ikar v spolupráci zo Zväzom kníhkupcov Slovenska každoročne oceňuje čitateľsky najúspešnejšie knihy slovenských autorov, ktorým udeľuje Zlaté a Platinové knihy a cenu literárnej kritiky Zlaté pero. Našim krédom je, že o úspech sa treba podeliť. Za úspech, ktorý sme vďaka našim čitateľom dosiahli, sa snažíme poďakovať konkrétnou pomocou ľuďom po celom Slovensku i za jeho hranicami. Podporujeme mnohé športové a kultúrne podujatia najmä s akcentom na znevýhodnené skupiny ľudí z dôvodu zdravotného postihnutia alebo zo zlého sociálneho zázemia. Ako vzniklo vaše vydavateľstvo?

Náš vydavateľský dom vznikol v roku 1990. Desať nadšencov si povedalo, že na Slovensku nastal čas rozšíriť ponuku slovenských vydavateľstiev. Viacerí z nás mali skúsenosti z práce vo vydavateľstvách, tlačiarňach alebo v knižnej distribúcii. Desiati akcionári založili vydavateľstvo IKAR, a. s. Už krátko po vzniku vydavateľstva prišli prvé bestsellery, z ktorých dodnes azda najväčší a doteraz neprekonaný titul je Zdravie z Božej lekárne od Márie Trebenovej. Z čiernobielej zošitovej publikácie s farebnou prílohou a v mäkkej väzbe sa predalo takmer 400 tisíc výtlačkov. Našimi knihami sme si spočiatku získali prevažne ženské čitateľky. Postupne sme však na Slovensko „priviezli“ aj mená svetoznámych autorov ako John Grisham alebo Robin Cook. Ich trilery sa aj u nás ihneď stali bestsellermi. Dnes nájdete v našej ponuke pestrý žánrový výber kníh pre všetky vekové kategórie: romány, romance, trilery, zbierky básní, rozprávky, kuchárske knihy, encyklopédie, hobby literatúru pre mužov aj ženy a iné. Za obdobie od vzniku a pôsobenia Ikaru na knižnom trhu sme vydali vyše 4 000 titulov domácich aj zahraničných autorov, z ktorých sme spolu predali viac ako 25 miliónov výtlačkov.

Podľa čoho si vyberáte tituly, ktoré vydáte?

Pokiaľ ide o zahraničné tituly, sme neustále v kontakte s agentmi a vydavateľstvami, sledujeme, čo je nové a úspešné na knižnom trhu vo svete. Usilujeme si priniesť na Slovensko najväčšie bestsellery a najzaujímavejšie tituly, o ktorých sme presvedčení, že zaujmú aj slovenských čitateľov. Knihy slovenských autorov vyberáme podľa nastavených kritérií, medzi ktoré patria tak kvalita spracovnia ako aj komerčný potenciál literárneho diela. O tom, čo napokon bude zaradené do edičného programu rozhoduje kolektívny orgán Edičná rada.

Na ktorú knihu ste najviac hrdí?

Vybrať z viac ako štyroch tisícok kníh, ktoré sme doteraz vydali jednu, je veľmi ťažké. Sme hrdí na viacero našich projektov. Medzi ne rozhodne patrí, že sme prvý raz na Slovensku prinesli kompletné osem zväzkové vydanie pokladu svetovej literatúry Tisíc a jedna noc v unikátnom dizajnovom prevedení. Rovnako sme napríklad hrdí na vydanie Biblie Dalí v prevední, aké u nás ešte nikdy nevyšlo.

Viac informácií Pomôžte nám doplniť informácie o knihe

Poslať doplňujúce údaje o knihe

Máte o knihe viac informácii ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácii na našich stránkach.

Kniha: MarťanZdieľať

Recenzie, kritiky

  • Marťan  (Monika Želasková), citaj.to, 23.2.2015
  • Marťan  (Zuzana Švecová), citaj.to, 25.2.2015

Ukážka z knihy

Obrovský pretlak znútra vystrelil komoru ako delovú guľu a cez vzniknutý otvor explozívne unikal vzduch. Prekvapeného Watneyho to vnútri hodilo chrbtom o zadné dvere.
Prechodová komora preletela štyridsať metrov a tvrdo dopadla na povrch. Watney sa sotva spamätal z prvého šoku a už ho čakal druhý, lebo ho pri dopade hodilo tvárou o predné dvere.
Najhoršie to schytal kryt na helme. Bezpečnostné sklo sa rozletelo na stovky malých kociek a hlava mu tresla o vnútrajšok helmy, až takmer stratil vedomie.
Prechodová komora sa kotúľala ešte ďalších pätnásť metrov. Hrubý skafander Watneyho ochránil pred nejednou zlomeninou. Snažil sa pochopiť, čo sa to deje, no sotva sa držal pri vedomí.
Nakoniec sa komora dokotúľala a ostala ležať v oblaku prachu.
Watney ležal na chrbte a tupo hľadel na dieru v prednom kryte svojej helmy. Po tvári mu tiekla krv z rozbitého čela.
Len čo sa trocha spamätal, začal zisťovať situáciu. Obrátil hlavu a pozrel sa cez okno v zadných dverách. V diaľke sa...

Čo si myslíme my

Michal Meško - Martinus.sk
16.02.2015

Sci-fi zvyčajne nečítam, ale Marťana som zhltol rýchlo a v závere som si posledných 30 strán schválne nechal "na ďalší deň". Príjemný humor a vynaliezavosť hlavného hrdinu, nie nepodobného MacGyverovi, miestami predvídateľné "prekvapenia" i pomerne priamočiary dej, ale napriek tomu prudko čítavá kniha, ktorá mi z nejakého dôvodu pripomenula Storočného starčeka. Odporúčam.

Viac hodnotení od ľudí z Martinusu
Filip Olekšák - Kníhkupec - brigádnik
18.09.2014

Príbeh Marka Watneyho, prvého človeka, ktorého zabudli na Marse. Mark je neuveriteľne pozitívna osoba i napriek faktu, že priemerne každý piaty deň (marťansky sol) sa ho Mars pokúša zabiť. Po piesočnej búrke ostáva na oranžovej planéte úplne sám a snaží sa prežiť si vlastnú verziu filmu „Stroskotanec“. Menším problémom je fakt, že sa pre túto vlastnú inscenáciu rozhodol použiť celkom nehostinnú planétu. Na rok a pól sa z neho stane marťanská verzia Beara Gryllsa, ktorý sa stane odborníkom na … všetko! Ako jediný obyvateľ Marsu sa stáva jeho objaviteľom, pokoriteľom ale aj jedinou korisťou. Mark sa musí vysporiadať s extrémnym množstvom problémov, ktoré vyplývajú z faktu, že ostal na celej planéte úplne sám so zariadením, ktoré malo fungovať obmedzený čas a s ešte obmedzenejšími zásobami. V týchto krušných časoch môžeme obdivovať skvelú povahu vymyslenej postavy Andyho Weinera, ktorá je tak neoblomne pozitívna a optimistická až človek naplno uverí v jej existenciu. Tak isto ako film Jurský park nás presviedča o záživnosti profesie paleontológa, Mark ako odborník na botaniku sa stane skvelou reklamou tohto odboru. V priestoroch výskumnej stanice si vybuduje zemiačnisko a pokúsi sa nevyhladovať sa k smrti, keďže nedostatok potravín sa stáva jeho najväčším problémom. V snahe o záchranu vlastného života vyvinie nadľudské úsilie a vyrieši aj ten najväčší problém, samozrejme to všetko s vtipom a dobrou náladou. ( V najsledovanejšom rozhovore storočia, po 100 dňoch ticha, keď sa mu podarí spojazdniť anténu a poslať NASA info o sebe, nezabudne pribaliť aj (.Y.), aby si nikto nemyslel, že tam hore na tej pustine prichádza o rozum alebo čo)
Po 154tom pokuse Marsu o jeho elimináciu, je človek presvedčený, že 155 ho určite zabije. Mark je však tvrdá nátura a poviem Vám posledných pár strán som bol veľmi veeľmi napätý a čítajúc knihu v čakárni u lekára som pred seba pustil rovno dvoch pacientov, aby som získal dosť času na psychický údel akým je posledných pár strán.
Kniha je napísaná vo forme denníkových zápiskov s občasnými vstupmi NASA a časťami ich komunikácie. Štýl je vynikajúci a veľmi pútavý, i keď niekedy nás autor zahltí množstvom technických detailov a údajov. Niekedy človeka trocha unavia inokedy dodajú potrebnú úroveň autentickosti, aby sme nezabudli, že to píše vedec bojujúci o prežitie na Marse a snaží sa za sebou zanechať čo najpútavejší a zároveň čo najpodrobnejší denník.

Viac

Hodnotenia čitateľov (hodnotilo 67 ľudí)

Povedzte svoj názor na tento titul ostatným návštevníkom aj Vy!

Najnovšie recenzie
Veselé Na Mars prichádza misia s ľudskou posádkou Ares 3. Na...
Skvelý Marťan :) Fakt skvelý Marťan. Prudko čítané, zhltnete na jeden...
vtipná dráma? Knihu som zhltla za dva dni.Nasmiala som sa na...

Najlepšie recenzie Všetky recenzie (75)

vxmery
vxmery
26.08.2014
Reagovať
Výstraha!

Priatelia prosím neopakujte moju chybu! Marťana som začal čítať na záchode. Okamžite ma tak vtiahla do deja, že pokiaľ som sa spamätal, úplne mi stŕpli (aj) nohy. A aj som si aj vedel predstaviť ako to bolo v habe, keď pripravoval pôdu na zemiaky :)

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (41)   nie (0)  
Nahlásiť recenziu
Neliss
Neliss
13.08.2014
Reagovať
Napínavý a vtipný príbeh

Marťan má jedinečný a skvelý námet a navyše sa mi už po pár stranách zapáčil autorov štýl písania. Dokáže totiž do príbehu zaujímavo a s ľahkosťou zakomponovať množstvo vedeckých a technických poznatkov.

Ďalšou silnou stránkou knihy je humor. Hlavný hrdina Mark sa nachádza v absolútne katastrofálnej situácii, napriek všetkému sa však nenecháva premôcť zúfalstvom a zachováva si svojský prístup k životu, zahŕňajúci napríklad vtipné poznámky.

Kniha je zo začiatku písaná výlučne formou Markových zápisov, no časom nám autor poskytuje viac uhľov pohľadu. Ďalšie postavy (maximálne ľudské so všetkým, čo k tomu patrí) príbeh robia ešte lepším a napínavejším.

Napätia a komplikácii je v Marťanovi viac než dosť, spolu s nečakanými zvratmi, do detailov premysleným vedeckým pokrom a vtipmi na správnych miestach. Andymu Weirovi sa podarilo napísať dokonale vyvážený román, ktorý sa síce z väčšej časti odohráva na Marse, no zároveň dýcha realistickosťou. Knihu rozhodne odporúčam, či už ste fanúšikmi sci-fi alebo skrátka máte chuť poriadnu jazdu - smer Mars!

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (20)   nie (0)  
Nahlásiť recenziu
Dominik
Dominik
15.08.2014
Reagovať
Marťan

Marťan vo svete zožal mimoriadny úspech, pýši sa vysokým hodnotením a filmové spoločnosti dokonca odkúpili práva na nakrútenie filmového spracovania. Od debutovej knihy, ktorá v Amerike vyšla len prednedávnom, to rozhodne nikto nečakal. Aké sú hlavné zbrane Marťana? Podľa mňa je to vynikajúci autorov štýl, ktorý vás aj napriek monológom udrží v strehu. Za všetko môže humor a vtip, ktorý Andy Weir knihe dodal. Síce hlavný hrdina rozpráva o pomerne zložitých veciach, ktorým by bežný človek nemusel úplne rozumieť, autor knihu pekne odľahčil a urobil čítanie pútavým. Páčilo sa mi, že sa Mark nikdy nevzdával a vždy bojoval zo všetkých síl. Je to typ hrdinu a rozprávača, ktorého si veľmi rýchlo obľúbite a myslím, že je to veľké pozitívum tejto knihy. Marťana odporúčam všetkým tým, ktorí majú radi sci-fi príbehy a neboja sa malého výletu do vesmíru :-).

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (15)   nie (0)  
Nahlásiť recenziu
Jozef
Jozef
14.08.2014
Reagovať
Názor čitateľa

Weirova kniha literárnych agentov vraj najskôr vôbec nezaujala. Preto dal autor knihu na voľné stiahnutie na svojich internetových stránkach. Na žiadosť fanúšikov však urobil Amazon Kindle verziu za nejakých 99 centov. Kniha sa počas troch mesiacov dostala na vrchol rebríčka sci-fi titulov a vďaka tomu práva odkúpilo aj konkrétne knižné vydavateľstvo. Aj tieto fakty mierne naznačuje kvalitatívny rozmer knihy. Kniha je prosto v niečom neporovnateľná s iným podobnými knihami. Množstvo technických detailov z oblasti fyziky, chémie, astronómie, mechaniky a aj botaniky z nej jednoducho robí niečo viac ako sci-fi beletriu. Inak trochu to pripomína povedzme film Gravitácia, ale na rozdiel od hlavnej hrdinky filmu, astronaut Mark robí z pohľadu čitateľa viac logickejších rozhodnutí. Teda aspoň autorovi sa ich podarilo veľmi verne a sofistikovane čitateľovi priblížiť. Zanietený geek nájde potešenie práve v týchto vedecko-technických hypotézach a riešeniach. Mňa skôr oslovila oslava umu a sily človeka. V popredí je totižto vôľa po živote, ale nielen ako akýsi základný biologický inštinkt prežitia, ale skôr ako vyšší princíp, ktorý paradoxne v záujme civilizácie núti človeka pomáhať aj druhým ľuďom.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (14)   nie (0)  
Nahlásiť recenziu
Roland Mate
Roland Mate
16.09.2014
Reagovať
Vynikajuce!

Skvela kniha oslavujuca ludsku inteligenciu a vynaliezavost a nezlomneho ducha spolu s tuzbou prezit. Napinavou formou (takmer) kazdodennych zaznamov "stroskotanca" na Marse sledujeme jeho suboj s nepriaznou osudu. Stranky sa otacaju takmer same a o napatie nie je nudza. Tuto knihu by som zaradil spolu s dalsou nedavno citanou knihou Silo do podzanru 'survival - boj o prezitie', kde sa postava dostane do tazkej situacie, bojuje o svoj zivot a svojim schopnostami musi prekonavat rozne prekazky. Ja rozhodne odporucam.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (8)   nie (0)  
Nahlásiť recenziu
Milan Honza
Milan Honza
20.10.2014
Reagovať
Marťanský denníček.

Ostať sám na planéte a neprísť o rozum? To chce veľmi silného ducha.

Ja, skalný fanúšik Stephena Kinga, som sa dal na čítanie "science-finction literatúry faktu". Tento riskantný ťah sa však veľmi oplatil pri knihe, kde takmer s chladnou hlavou Mark Watney opisuje, ako sa ho pokúša zabiť planéta Mars a pán Murphy. Ak vás niekedy niekto zabudne na cudzej planéte, tak zoberte si túto knihu a naučíte sa na nej pestovať zemiaky.

Denník je vtipne a vecne napísaný, Markovi budete zo všetkých síl držať palce, aby prežil a na konci knihy nájdete výborne odstupňované napätie s koncom, pre ktorý sa oplatí čítať túto knihu.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (8)   nie (0)  
Nahlásiť recenziu
Jenka
Jenka
26.08.2014
Reagovať
Marťan

Pre mňa najväčšou prednosťou Marťana je jemný humor, ktorý mi skutočne sadol, bavila som sa od začiatku do konca. S nadhľadom beriem rôzne vedecko-technické údaje, tým aj tak nerozumiem, ale oceňujem človečinu a Markovu vnútornú silu nevzdať sa, aj v neriešiteľnej situácii, keď "zhodnotil všetky fakty a prišiel k vedecky podloženému záveru, že je v riti" a ani potom, keď mu Mars rozhodne nič neuľahčil.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (7)   nie (0)  
Nahlásiť recenziu
Veronika
Veronika
21.09.2014
Reagovať
Výborný Marťan

Táto kniha je bomba! Toto je novodobá "robinsonovka" 21. storočia, tak ako sa patrí. Dej a príbeh je absolútne úžasný, obdivujem autora, ako dokázal "zmajstrovať" príbeh v takom prostredí, ako z tej najväčšej smoly, aká sa stala hlavnému hrdinovi, mu dokázal dodať ten jemný a nikoho neurážajúci humor a neuveriteľnú odvahu. HUMOR - práve ten je tam najpodstatnejší, keby tam nebol, myslím, že mňa osobne by tá kniha nebavila, zaujala by možno odbornejšiu kategóriu vedecky orientovaných ľudí, ale vďaka humoru sa v príbehu vyžijú aj obyčajní ľudia (ako som ja), ktorí okolo fyziky a chémie ani nepáchnu (ako som ja). Rozhodne odporúčam pre kohokoľvek koho láka, neoľutujete.

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (5)   nie (0)  
Nahlásiť recenziu
Levantine
Levantine
10.10.2014
Reagovať
Dalsia uzasna kniha co uzrela svetlo Zeme

Poviem vam, neako nemusim scifi, neberie ma to, aj tie dobre uznavane scifi knihy ma nudili a nevedeli poriadne vtiahnut do deja. Zaujalo ma, ze knizka ma vraj osobity humor. Tak som si povedala skusim, ked nebude dobra niekomu ju dam. Aj obalka sa mi pacila, tak preco nie. Knihu som citala skoro cele dva dni a nemohla som sa od nej odtrhnut. Cakali by ste tam nudne odborne pasaze a ze ich budete preskakovat. No to som si spociatku myslela aj ja, ale autor to tak dobre napisal, ze mi tam nudne skoro nic neprislo a docela to napisal zaujimavo, ze som to ,,zrala,,. Kopu veci co som ani len netusila som sa tam dozvedela, myslim neake tie vedecke poznatky a co je najlepsie tak ten humor. Ako fakt ja som sa rehotala jak kobyla :D nehovorim, ze kazdemu to pride take totalne smiesne, ale mna to dostalo. Postavu Marka som si jednoducho musela hned oblubit. Velmi charizmaticka osoba. Nechcem prezradzat viac. Este jedna vec preco davam knihe velke plus. Tak ma vtiahla do deja, ze som mala pocit akoby som na tom Marse bola s nim, akoby som citila tu atmosferu, to vsetko, ze vlastne nie som na Zemi. Andy Weir si za toto zasluzi odo mna poklonu. Takto ma este ziadna kniha nevtiahla do deja a to mam oblubene ine zanry. Rozhodne odporucam ! :)

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (5)   nie (0)  
Nahlásiť recenziu
Ivana Hrobárová
Ivana Hrobárová
28.05.2015
Reagovať
niečo úplne iné

môžem povedať, že kniha je úžasná, je to úplne niečo iné, nové, čo som doposiaľ ešte nečítala .... väčšina knihy je písaná iba o jednom človeku a aj tak vás to vôbec nenudí, núti vás to zamyslieť sa, čo je človek schopný urobiť pre to, aby prežil. Kniha obsahuje dosť vedeckých termínov, pri ktorých sa niekedy stratíte, ale sú tam okamihy pri ktorých sa budete smiať ako nikdy :) Určite ju odporúčam každému čitateľovi, neoľutujete a prináša jasné posolstvo - nevzdávaj sa aj keď je celý vesmír proti tebe :)

Bola pre vás táto recenzia užitočná?   áno (4)   nie (1)  
Nahlásiť recenziu

Odporúčania

Metro 2035
Naša cena: 13,26 € (ušetríte 11%)
Jadrová vojna zničila civilizáciu na Zemi v podobe, ako ju poznáme dnes. Prežilo iba niekoľko desiatok tisíc ľudí, ktorí sa utiahli do moskovského...
Metro 2033
Naša cena: 12,37 € (ušetríte 11%)
Odvtedy, čo Arťom býva v metre na stanici VÚNCH, na povrchu bol iba raz, a aj to tajne. Po jadrovom výbuchu už totiž zem nie je pre ľudí...
Metro 2034
Naša cena: 8,81 € (ušetríte 11%)
Rok 2034. Svet je v troskách. Ľudia sa navzájom vyhubili. V mestách zničených rádioaktívnym odpadom sa nedá žiť. Za ich hranicami sa...
Metro 2033 + Metro 2034 + Metro 2035
Naša cena: 30,96 € (ušetríte 20%)
Výhodná kolekcia obsahuje všetky tri časti úspešnej série Metro: Metro 2033, Metro 2034 a Metro 2035...
Neprehliadnite: náš tip!
Marťan
+
Netopierí muž
Kúpte si titul
Marťan

spolu s titulom
Netopierí muž
Spolu iba za 27,37 €
(ušetríte 1,43 €)
Kúpiť spolu
Moja knižnica
Prihláste sa a môžete ihneď začať hodnotiť knihy jediným klikom a vytvoriť si u nás vlastnú knižnicu!
Čo je moja knižnica?
Ďalšie knihy z tejto oblasti
Metro 2035
Dmitry Glukhovsky
Naša cena: 13,26 €
Metro 2033
Dmitry Glukhovsky
Naša cena: 12,37 €
Metro 2034
Dmitry Glukhovsky
Naša cena: 8,81 €
WarCraft 2: Vládce klanů
Christopher Golden
Naša cena: 12,01 €
WarCraft: Válka prastarých 1
Richard A. Knaak
Naša cena: 12,01 €
Metro 2033 + Metro 2034 + Metro 2035
Dmitry Glukhovsky
Naša cena: 30,96 €
World of WarCraft 7: Stormrage
Richard A. Knaak
Naša cena: 12,49 €
Najpredávanejšie knihy za posledných 14 dní
Trhlina
Jozef Karika
Naša cena: 10,32 €
Kód 7
Jozef Banáš
Naša cena: 11,82 €
Tanec s drakmi 1: Sny a Prach
George R.R. Martin
Naša cena: 15,12 €
Harry Potter a Prekliate dieťa (Kniha 8)
J.K. Rowling, Jack Thorne, John Tiffany
Naša cena: 14,39 €
Nie som žiadna bábovka
Miriam Šmahel Kalisová
Naša cena: 13,52 €Aj keď veľa čítaš, každý deň si urči aspoň jednu vec, o ktorej budeš rozmýšľať. (Lucius Annaeus Seneca)
Aj z drobných vecí sa dajú urobiť veľké. Vďaka vašim Anjelskym drobným ste pri nákupoch na Martinus.sk darovali už 332 451,80 € na Dobrého Anjela. Ďakujeme!
Kávička